Skocz do zawartości

Suszenie bez zatrzymania


ReplikantONE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jechałem dziś ze znajomym jego nowym samochodem i jak to zazwyczaj bywa chciał sprawdzić jego przyspieszenie (w granicach rozsądku - do 100 km/h), droga prosta, równa ale teren zabudowany. No i mijając nieoznakowany samochód (bodajże Fiat Brava/Bravo) zauważyłem wystającą z niego rękę trzymającą suszarkę. Prędkość tak jak mówiłem zbliżona do 100 km/h (+/- 10 km/h). I teraz pytanie: jeśli to była suszarka i został dokonany pomiar (ewidentne przekroczenie prędkości) to dlaczego nie zostaliśmy zatrzymani ? Żadnego błysku nie zauważyłem więc raczej fotoradaru tam nie było. Dodam, że jechaliśmy jeszcze później tą drogą dobre parę kilometrów i żaden patrol nas nie zatrzymał. Czego się można spodziewać w takiej sytuacji ? Zignorować czy się przejmować? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Jechałem dziś ze znajomym jego nowym samochodem i jak to zazwyczaj bywa chciał sprawdzić

> jego przyspieszenie (w granicach rozsądku - do 100 km/h), droga prosta, równa ale teren

> zabudowany. No i mijając nieoznakowany samochód (bodajże Fiat Brava/Bravo) zauważyłem

> wystającą z niego rękę trzymającą suszarkę. Prędkość tak jak mówiłem zbliżona do 100 km/h (+/-

> 10 km/h). I teraz pytanie: jeśli to była suszarka i został dokonany pomiar (ewidentne

> przekroczenie prędkości) to dlaczego nie zostaliśmy zatrzymani ? Żadnego błysku nie zauważyłem

> więc raczej fotoradaru tam nie było. Dodam, że jechaliśmy jeszcze później tą drogą dobre parę

> kilometrów i żaden patrol nas nie zatrzymał. Czego się można spodziewać w takiej sytuacji ?

> Zignorować czy się przejmować?

grinser006.gifnono.gif

I pomyśleć, ,że okolicy masz średnicówkę i A4.

Za 100km/h w zabudowanym słusznie należy sie spotkanie z policial.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olac.

> Co to w ogole ma byc, ze wystaje lizak z okna samochodu. Samochod raczej nie ma prawa Cie zatrzymac

> Policjant zatrzymujacy musi byc widoczny. Na moje to chcieli Was zatrzymac ale albo sie

> zagapil i nie zdazyl albo po prostu liczyl, ze sami sie zatrzymacie i w efekcie odpuscil

> temat.

Nie, nie, nie wink.gif na miejscu pasażera siedział koleś i wystawił "suszarke" a nie lizak wink.gif spoglądając w lusterko nawet nie wysiadł po naszym przejeździe tylko schował suszarke wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeczytaj jeszcze raz pierwszy post

> przez okno była wystawiona suszarka

Oczywiście mowa tutaj o samochodzie cywilnym, a dokładniej o Fiacie Bravo/Brava (o TAKIM tylko w innym kolorze). Brak jakichkolwiek poszlak że mógłby to być radiowóz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście mowa tutaj o samochodzie cywilnym, a dokładniej o Fiacie Bravo/Brava (o TAKIM tylko w

> innym kolorze). Brak jakichkolwiek poszlak że mógłby to być radiowóz

z tego co kojarzę, policjant w miescie może zatrzymac cie nieoznakowanym pojazdem, nie musi byc ubrany w mundur jedynie musi zatrzymać cie przy pomocy lizaka lub sygnału swietlnego i musi miec w widocznym miejscu umieszczona legitymacje słuzbowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co kojarzę, policjant w miescie może zatrzymac cie nieoznakowanym pojazdem, nie musi byc

> ubrany w mundur jedynie musi zatrzymać cie przy pomocy lizaka lub sygnału swietlnego i musi

> miec w widocznym miejscu umieszczona legitymacje słuzbowa

Tak, wiem smile.gif ale nie było nawet próby zatrzymania crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o sam fakt

OK fakt faktem.

Chciałem tylko zaznaczyć, że w mojej opinii obecny taryfikator jest śmieszny.

Niech zmniejszą liczbę max. punktów karnych do kilkunastu, kwoty mandatów podniosą kilkukrotnie i będzie się jeździło spokojniej zlosnik.gif

Sam przyznaj, że gdyby znajomy miał zapłacić za takie przekroczenie nie 500, a np. 5000 zł to raczej pytanie zupełnie by się tu nie pojawiło... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co?? Jedziesz sobie i nagle z zaparkowanego przy drodze CYWILNEGO samochodu ktos po prostu

> wystawia lizak a ty masz sie zaraz zatrzymywac?? Bez jaj...

zanim zaczniesz pisac głupoty to poczytaj kodeks drogowy w którym jasno pisze, ze nieumundurowany policjant ma prawo zatrzymywac do kontroli w terenie zabudowanym przez całą dobe. Nie masz obowiazku zatrzymania sie poza terenem zabudowanym w nocy ale masz obowiazek poinformowac o tym najbliższa jednostke policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zanim zaczniesz pisac głupoty to poczytaj kodeks drogowy w którym jasno pisze, ze nieumundurowany

> policjant ma prawo zatrzymywac do kontroli w terenie zabudowanym przez całą dobe. Nie masz

> obowiazku zatrzymania sie poza terenem zabudowanym w nocy ale masz obowiazek poinformowac o

> tym najbliższa jednostke policji.

w przypadku obszaru zabudowanego powinieneś się zatrzymać ale jeżeli nie jestes pewien co do prawdziwości zatrzymującego również jedziesz prosto na komisariat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zanim zaczniesz pisac głupoty to poczytaj kodeks drogowy w którym jasno pisze, ze nieumundurowany

> policjant ma prawo zatrzymywac do kontroli w terenie zabudowanym przez całą dobe.

Tak ale niech laskawie ruszy d... i autentycznie zatrzyma. A nie raczka przez okno stojacego na poboczu samochodu. Wiec sam nie gadaj glupot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dej se spokoj Ostatnio palkarnia machal do mnie reka tak jak sie macha na stopa Sory nie bylo mi

> po drodze zatrzymywac

Gdzie i od kogo kupiłeś prawo jazdy ?

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 31 lipca 2002 r.

w sprawie znaków i sygnałów drogowych

(Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.).

Quote:

§ 109. 1. Sygnał oznaczający nakaz zatrzymania pojazdu jest dawany:

1) w warunkach dostatecznej widoczności - tarczą do zatrzymywania pojazdów,

2) w warunkach niedostatecznej widoczności - tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym albo latarką ze światłem czerwonym.

2. Tarcza do zatrzymywania pojazdów, o której mowa w ust. 1, ma kształt czerwonego koła z białym obrzeżem.

3.
Umundurowany policjant, inspektor Inspekcji Transportu Drogowego, żołnierz Żandarmerii Wojskowej i żołnierz wojskowych organów porządkowych mogą w warunkach dostatecznej widoczności dawać sygnał do zatrzymania pojazdu
samą ręką
.

4. Osoby nadzorujące bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię dają sygnał do zatrzymania pojazdu przez uniesienie w górę kwadratowej tarczy barwy żółtej ze znakiem B-20 z żółtym napisem i obrzeżem.


I teraz tak (do wyboru - sam podkreśl właściwe)

1, nie jaraj już tego świństwa, bo głupoty po nim opowiadasz i kompromitujesz się.

2. takie bzdury to możesz opowiadać kolegom z podwórka

3. miałeś od... (dużo) więcej szczęścia niż rozumu, bo jeżeli tak faktycznie było i nie zatrzymałeś się, to policjant mógłby Ci wykręcić niezłą aferę z odebraniem uprawnień włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie i od kogo kupiłeś prawo jazdy ?

nie interesuj sie

rozporzadzenia mswia to wisz... hehe.gif

> I teraz tak (do wyboru - sam podkreśl właściwe)

> 1, nie jaraj już tego świństwa, bo głupoty po nim opowiadasz i kompromitujesz się.

zgadnij co z tym zrobie wink.gif

> 2. takie bzdury to możesz opowiadać kolegom z podwórka

a gdzie jestem ? wink.gif

> 3. miałeś od... (dużo) więcej szczęścia niż rozumu, bo jeżeli tak faktycznie było i nie zatrzymałeś

> się, to policjant mógłby Ci wykręcić niezłą aferę z odebraniem uprawnień włącznie.

no i ? mam sie kajac z tego powodu ? piesc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Istnieja już radary sprzężone z fotoplastikonem - możliwe jest (ale lojalnie uprzedzam - NIE

> SŁYSZAŁEM O TAKIM PRZYPADKU!), że dostaniesz odpowiednią korespondencję.

a to nie jest tak, że żeby zrobić zdjęcie taki radar musi być odpowiednio ustawiony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie interesuj sie

> rozporzadzenia mswia to wisz...

To podstawy podstaw.

> zgadnij co z tym zrobie

> a gdzie jestem ?

> no i ? mam sie kajac z tego powodu ?

W sumie nic nie musisz - powyższą wypowiedzią aż nadto dosadnie określiłeś siebie jako kierowcę :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żołnierz Żandarmerii Wojskowej

> i żołnierz wojskowych organów porządkowych mogą w warunkach dostatecznej widoczności dawać

> sygnał do zatrzymania pojazdu samą ręką.

A jak wygląda taki żołnierz, czy jest podobny do kominiarza? Ostatnio kominiarz łapał okazję, a może był to żolnierz hmm.gif Nie wiem bo w wojsku nie byłem. A teraz pomyslałem, że to może listonosz był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wygląda taki żołnierz, czy jest podobny do kominiarza? Ostatnio kominiarz łapał okazję, a

> może był to żolnierz Nie wiem bo w wojsku nie byłem. A teraz pomyslałem, że to może

> listonosz był

Ależ proszę Wysokiego Sądu, ja NAPRAWDĘ nie wiedziałem, że nie wolno strzelać do ludzi jak do kaczek!

W związku z tym należy mnie bezwarunkowo uniewinnić - przecież NIE WIEDZIAŁEM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dajesz sobie obciąć jaja, że z laserami jest tak samo ?

Daje sobie obciac cokolwiek ,ze kazda suszarka ktora nie zapisuje aktualnej predkosci pojazdu w ktorym sie znajduje nie moze byc uzywana do robienia pomiarow w czasie jazdy.

Znaczy ,pomiar mozna wykonac, tylko ze ma gównianą wartość dowodową. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daje sobie obciac cokolwiek ,ze kazda suszarka ktora nie zapisuje aktualnej predkosci pojazdu w

> ktorym sie znajduje nie moze byc uzywana do robienia pomiarow w czasie jazdy.

Iskra może być, wylicza swoją prędkość przemieszczania z ech tła stacjonarnego. Czy w tym zakresie w Polsce ma homologację, nie wiem. Ale spokojnie takie pomiary jest w stanie w ruchu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, ale skoro to miałby być fotoradar to musiałaby być lampa błyskowa no i błysk prawda ? A

> nic takiego nie było

A kto tak powiedział ?

Jak robisz foto (np z wakacji, bo u cioci na imieninach to niekoniecznie) to ZAWSZE jest włączona lampa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto tak powiedział ?

> Jak robisz foto (np z wakacji, bo u cioci na imieninach to niekoniecznie) to ZAWSZE jest włączona

> lampa ?

To dlaczego z fotoradarów stacjonarnych zazwyczaj błyska ? Wg. mnie po to żeby właśnie doświetlić i kierowcę i tablicę rejestracyjną bo zdjęcie niedoświetlone wyjdzie niewyraźne i ciężko będzie udowodnić winę sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie po to żeby właśnie doświetlić i

> kierowcę i tablicę rejestracyjną bo zdjęcie niedoświetlone wyjdzie niewyraźne i ciężko będzie

> udowodnić winę sprawcy.

Najważniejsze, aby tablice było widać wtedy znajdzie się "chętny" do płacenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dlaczego z fotoradarów stacjonarnych zazwyczaj błyska ? Wg. mnie po to żeby właśnie doświetlić i

> kierowcę i tablicę rejestracyjną bo zdjęcie niedoświetlone wyjdzie niewyraźne i ciężko będzie

> udowodnić winę sprawcy.

Pytanie do technologów.

Ja, jako fotograf-amator nie widzę potrzeby, aby ZAWSZE tłuc z lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do technologów.

> Ja, jako fotograf-amator nie widzę potrzeby, aby ZAWSZE tłuc z lampą.

Ej. A jakbys mial zrobic zdjecie pod slonce - to zrobisz je z lampa.

Mysle, ze lampa jest pomocna by wydobyc z tla twarz osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej. A jakbys mial zrobic zdjecie pod slonce - to zrobisz je z lampa.

> Mysle, ze lampa jest pomocna by wydobyc z tla twarz osoby

Może zakończmy tą dyskusję następującą konkluzją - nie ma tak, że zdjęciu z fotoradaru MUSI towarzyszyć lampa błyskowa.

I tyle.

Od onanistycznych dyskusji o zdjęciach fotoamatorskich, zwłaszcza w kontekście spuszczania się na nowy sprzęt za x kpln i KONIECZNIE na literę C jest oddzielny qncik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.