Skocz do zawartości

C4 Grand Picasso 1.6 HDi FAP


Piotr_T

Rekomendowane odpowiedzi

Elo zlosnik.gif

Dostalem dosyc interesujaca (nie powiem, ze dobra, nie powiem ze zla - interesujaca) oferte na auto z topicu. Niestety, nie mialem przyjemnosci latac takim autem (jazda probna ewentualnie w przyszlym tygodniu), ale ciekawia mnie koszty eksploatacji (akurat nie chodzi o spalanie, to sie domyslam). Z tego co wiem jest tam FAP zlosnik.gif i ten "gadzet" jest zasilany dodatkowo jakims plynem (pewnie jakis roztwor mocznika jak w ciezarowkach ? ad-blue sie to chyba nazywa), co ile sie ten plyn uzupelnia i jaki jest tego koszt ? Nastepna sprawa to dwumasowe kolo zamachowe - jaka jest zywotnosc ? Auto nie powala osiagami (wrecz jest wolne, ale akceptuje to), niemniej licze na to, ze z racji silnika doladowanego bedzie sie w miare zgrabnie zbieralo przy wyprzedzaniu - jak bardzo sie myle (jezdzilem Fordem S-max 1.8TDCI 125KM - czy to bedzie wolniejsze i bardziej ospale czy porownywalnie ?) ? Ostatnia kwestia to pytanie co tam sie psuje - wytryskiwacze, jakies elementy zawieszenia, elektryka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elo

1.6 w tak duzej budzie sie nadawalo to spokojnego toczenia sie. Demonem predkosci nie bedzie.

Do FAP plyn Eloys na bazie mocznika jak slusznie podejrzewasz...

Jezdzi zwykle C4 Picasso nie grand u nas i mialo jakies problemy z tylnymi hamulcami objawiajace sie piszczeniem w trakcie jazdy i znikajace samoczynnie smile.gif

3 lata bezproblemowej eksploatacji...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Orientujesz sie moze co ile kkm lub lat sie ten plyn uzupelnia i ile ta przyjemnosc kosztuje ? Nie

> chcialbym sie zdziwic, ze paliwa spala malo, ale ten plyn kosztuje jakby byl z dodatkiem zlota

Ty się lepiej zapytaj co ile kkm się ten filtr wymienia i ile to kosztuje bo się możesz zdziwić hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podjedz zapytaj

Bylem, pytalem, teraz chcialem uslyszec od osoby, ktora ten plyn dolewala lub zmieniala FAP, ale nie chcialem uslyszec plotek.

> żeby nie było jak z rabatem na skodę

Z rabatem na Skode jest ok, juz wynegocjowany calkiem fajny i prawie zamowilem, ale tknelo mnie pojsc do Citroena i tamta oferta jest konkurencyjna. Cytryna ma pare mankamentow - m.in. dychawiczny silnik, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem, pytalem, teraz chcialem uslyszec od osoby, ktora ten plyn dolewala lub zmieniala FAP, ale

> nie chcialem uslyszec plotek.

Skoro wiesz to po pytasz a tak wogóle to zadaj to pytanie na forum onetu myślę że się wszystkiego dowiesz ok.gifok.gif bez plotek

> Z rabatem na Skode jest ok, juz wynegocjowany calkiem fajny i prawie zamowilem, ale tknelo mnie

> pojsc do Citroena i tamta oferta jest konkurencyjna. Cytryna ma pare mankamentow - m.in.

> dychawiczny silnik, ale...

Pochwal się tą ofertą równie dobra jak na skodę hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro wiesz to po pytasz

Pytam, bo informacje od sprzedawcow nie zawsze sa zgodne z faktycznymi cenami.

> a tak wogóle to zadaj to pytanie na forum onetu myślę że się wszystkiego

> dowiesz bez plotek

Liczylem na powazna odpowiedz, a nie na plotki, ale skoro Ty wszedles w watek to trudno sie mowi.

> Pochwal się tą ofertą równie dobra jak na skodę

Jest dobra ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam, bo informacje od sprzedawcow nie zawsze sa zgodne z faktycznymi cenami.

Zapytaj w serwisie zlosnik.gifzlosnik.gif

> Liczylem na powazna odpowiedz, a nie na plotki, ale skoro Ty wszedles w watek to trudno sie mowi.

Masz przycisk ingnoruj zlosnik.gifzlosnik.gif

> Jest dobra

Pewnie równie szybka jak lanos 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, nie ma to jak wiarygodna opinia

konkretnie to rzad wielkosci kolega Ci podal a w zaleznosci od sposobu eksploatacji pojazdu czyli czy jazda miejska czy poza to od 80-150 kkm... dokladnie powiedza Ci kolesie z klubu cytrynki lub peugeota oba fora mozesz przejrzec bez logowania sie.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretnie to rzad wielkosci kolega Ci podal a w zaleznosci od sposobu eksploatacji pojazdu czyli

> czy jazda miejska czy poza to od 80-150 kkm... dokladnie powiedza Ci kolesie z klubu cytrynki

> lub peugeota oba fora mozesz przejrzec bez logowania sie.

> pozdr.

> M.

Z debilem to nie ma co dyskutować jeśli dla niego informacja uzyskana w ASO nie jest wiarygodna i nie dociera, że żywotność filtra zależy od eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretnie to rzad wielkosci kolega Ci podal

Forma wypowiedzi "kolegi" wskazywala, ze jego wiedza jest raczej bardzo marna w tym temacie.

> a w zaleznosci od sposobu eksploatacji pojazdu

Jasne ok.gif

> czyli

> czy jazda miejska czy poza to od 80-150 kkm... dokladnie powiedza Ci kolesie z klubu cytrynki

> lub peugeota oba fora mozesz przejrzec bez logowania sie.

ok, ale piszesz teraz o wymianie calego FAP'a ? Z lektury forum cytryny wynika, ze jednak co jakis czas dolewa sie tego plynu - jak to wyglada z tymi dolewkami ? Gosc w ASO twierdzil, ze okolo 120kkm i trzeba dolac - spoko, ale jak to sie ma zatem do wymiany FAP'a przy 80-150kkm (o ile dobrze Cie zrozumialem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem tym przez 2 miesiace. IMO dosc przyjemne auto, wbrew pozorom mniejsze od np. Vectry.

W srodku wygodnie, ale nie uswiadczysz jak w Xsarze Picasso normalnych siedzen z tylu. Ostatni rzad siedzen dodatkowych tylko dla znienawidzonego tescia i tesciowej - twardo, malo miejsca, kombinacje, zeby usiasc w tych fotelach no.gif.

Ja bylem dosc zadowolony zarowno z ekonomiki, jak i elastycznosci. Auto ladnie toczylo sie na IV przy 50km/h, na autostradzie ladnie sie zbieralo do jazdy - ogolnie mi pasowalo.

Co mi nie pasowalo - auto mialo 6kkm i spro juz w nim skrzypialo. Przednie schowki w podszybki na tenm przyklad. dodatkowo wykonczenie chromami w podszybki to pomylka - troche slonca i masz palno zajaczkow w aucie w najlepszym wypadku, w najgorszym - oslepia cie toto.

Wkurzala kierownica, ktora moze polamac palce. Wkurzala mnie duza przednia szyba, ale na szczescie to sie dalo zaslonic. Bylo tam pare jeszcze rzeczy, ktorych nie pamietam, ale nie podobaly mi sie i przez nie bym tego auta nie kupil. Szczerze mowiac majac wybor - C4GP czy Fiat Croma, bralbym to drugie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W srodku wygodnie, ale nie uswiadczysz jak w Xsarze Picasso normalnych siedzen z tylu. Ostatni rzad

> siedzen dodatkowych tylko dla znienawidzonego tescia i tesciowej - twardo, malo miejsca,

> kombinacje, zeby usiasc w tych fotelach .

Ogladalem wersje 7-osobowa, ale u mnie bedzie to uzywane jako 5 osobowka - za to podoba mi sie bagaznik, dosyc ustawny i spory (litrazowo niby szalu nie robi, ale pomierzylem co mnie interesuje i jest ok). Najchetniej to bym wzial 5 osobowa, ale "promocja" jest na to co akurat maja - czyli 7-os.

> Ja bylem dosc zadowolony zarowno z ekonomiki, jak i elastycznosci. Auto ladnie toczylo sie na IV

> przy 50km/h, na autostradzie ladnie sie zbieralo do jazdy - ogolnie mi pasowalo.

Pojezdze w przyszlym tygodniu, a jak wygladala sprawa przyspieszania od powiedzmy okolo 90km/h do 130km/h ? Takie "typowe" wyprzedzanie ? Wloklo sie czy szedl sprawnie ? Jakbys mogl np. porownac do Focusa 1.8 (zdaje sie, ze obaj mielismy ten sam silnik).

> Co mi nie pasowalo - auto mialo 6kkm i spro juz w nim skrzypialo.

To chyba taki "urok" francuskich aut, w Lagunie tez niektore elementy skrzypia i przestaja jak sie kabina nagrzeje do 20-22*C.

> Szczerze mowiac majac wybor - C4GP czy Fiat Croma,

> bralbym to drugie

Croma odpadla - "naczelny esteta" nie byl zachwycony wygladem auta zlosnik.gif W gre wchodzi jeszcze Octavia II (1.4TSI) i Focus II(16. Ti-VCT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogladalem wersje 7-osobowa, ale u mnie bedzie to uzywane jako 5 osobowka - za to podoba mi sie

> bagaznik, dosyc ustawny i spory (litrazowo niby szalu nie robi, ale pomierzylem co mnie

> interesuje i jest ok). Najchetniej to bym wzial 5 osobowa, ale "promocja" jest na to co akurat

> maja - czyli 7-os.

Bagaznik na plus - ale w mojej wersji np. rolety nie bylo sciana.gif

> Pojezdze w przyszlym tygodniu, a jak wygladala sprawa przyspieszania od powiedzmy okolo 90km/h do

> 130km/h ? Takie "typowe" wyprzedzanie ? Wloklo sie czy szedl sprawnie ? Jakbys mogl np.

> porownac do Focusa 1.8 (zdaje sie, ze obaj mielismy ten sam silnik).

Ja bylem zadowolony. Jezdzilo mi sie tym duzo lepiej niz XP 2.0HDi 90KM - inne przelozenia, inna kultura pracy. Nie pamietam, zebym jakos duzo wyprzedzal na normalnej drodze, ale na autostradzie auto przemieszczalo sie sprawnie i raczej zawalidroga nie bylem. To co mi bardzo pasowalo, to ogranicznik predkosci - brakuje mi tego.

> To chyba taki "urok" francuskich aut, w Lagunie tez niektore elementy skrzypia i przestaja jak sie

> kabina nagrzeje do 20-22*C.

Byc moze, ale mnie to wkurzalo w sumie nowym aucie no.gif. Wkurzalo mnie jeszcze takie cos, ze kierownica w srodkowej pozycji miala taki lekki opor. Normalnie nie przeszkadzalo to, ale mialem w okolicy zakret o duzym promieniu, gdzie ta kierownice tyciu, tyciu sie skrecalo - i niestety byla walka, zeby ten opor po sordku przezwyciezyc no.gif.

Dosc dobrze dzialal automatyczny hamulec - w porownaniu z Insignia - dzialal super wink.gif.

> Croma odpadla - "naczelny esteta" nie byl zachwycony wygladem auta W gre wchodzi jeszcze Octavia

> II (1.4TSI) i Focus II(16. Ti-VCT).

Bier C4GP - ani Foka, ani Octa w kombi nie dorownaja C4GP wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn eolys, koszt około 250zł za litr. producent przewiduje zużycie na poziomie 5l na 80kkm.

pamiętać tylko trzeba aby tankować auto zawsze do pełna, bo ponoć przy każdym tankowaniu dawkowana jest taka sama ilość tego płynu do baku zbiornika. nie ma znaczenia czy zatankujesz za 50zł czy pod korek. zawsze doleje tyle samo. więc jak się jeżdzi na dolewkach to płyn szybciej się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.