Skocz do zawartości

Laguna II ph I silnik


Dejocik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ślimaczane towarzystwo

zamierzam przeniesc sie z kacika bravo tu do was i dreczy mnie taka sprawa

2.2 dci czy to rzeczywiście takie straszne zło jak o tym się mówi

co byscie powiedzieli o tej lalce ??

http://moto.allegro.pl/renault-laguna-2-2-dci-salon-polska-xenon-skora-i1306871006.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ślimaczane towarzystwo

> zamierzam przeniesc sie z kacika bravo tu do was i dreczy mnie taka sprawa

> 2.2 dci czy to rzeczywiście takie straszne zło jak o tym się mówi

> co byscie powiedzieli o tej lalce ??

> http://moto.allegro.pl/renault-laguna-2-2-dci-salon-polska-xenon-skora-i1306871006.html

> pozdrawiam

Puk puk.

Kto tam?

To ja panewka zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy jest opis:

Reflektory xsenonowe - oryginalne ze spryskiwaczami lamp i układem samopoziomowania

Na zdjęciu nie ma spryskiwaczy, więc auto miało zmieniany zderzak i ktoś zrobił druciarstwo.

następnie:

Radio CD ze sterowaniem w kierownicy + świetne fabryczne nagłośnienie ! - system CABASSE ! ! !

a wg mnie to zwykły TunerList. Ale tu trzeba by przyjrzeć się co jest pod klapką.

Ogólnie jest to zwykła wersja Privilege

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu vin'u, wystarczy zerknąć tu:

laguna29.jpg

Pod lewym nawiewem, na zdjęciu wersja z tradycyjną żarówką.

Tam są 2 pokrętła, regulacja oświetlenia licznika, i regulacja świateł. W wersjach z xenonami nie ma tego 2 pokrętła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.2 dci czy to rzeczywiście takie straszne zło jak o tym się mówi

Mówi sie różnie. jak kupowałem swoja lale to osoba zorientowana uzyła okreslenia "...a drugie jego imię to panewka..". 2,2dci mozna bardzo tanio kupić.

IMO jak chcesz lagune II to szukaj noPb i zagazuj, unikniesz kosztownych problemów.

Jak cie interesuje 1,8 16V z lpg od świadomego laguniarza to pisz prv. Cena będzie kącikowa, znacznie taniej niż w tym ogłoszeniu a auto pewne i bez ściemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ślimaczane towarzystwo

> zamierzam przeniesc sie z kacika bravo tu do was i dreczy mnie taka sprawa

> 2.2 dci czy to rzeczywiście takie straszne zło jak o tym się mówi

> co byscie powiedzieli o tej lalce ??

> http://moto.allegro.pl/renault-laguna-2-2-dci-salon-polska-xenon-skora-i1306871006.html

> pozdrawiam

mam 2.2 dci od 5 lat, autko i silnik świetne, psujace sie duperele, duzo lepsze wyp niz to w aukcji - daj znac na PW to sie umowimy i wszystko Ci opowiem i pokaze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ślimaczane towarzystwo

> zamierzam przeniesc sie z kacika bravo tu do was i dreczy mnie taka sprawa

> 2.2 dci czy to rzeczywiście takie straszne zło jak o tym się mówi

> co byscie powiedzieli o tej lalce ??

> http://moto.allegro.pl/renault-laguna-2-2-dci-salon-polska-xenon-skora-i1306871006.html

> pozdrawiam

jeżeli chcesz lalkę to polecam 1,9 dCi

moja jest do sprzedania wersja Initiale Paris

jezeli jestes zainteresowany to priv

moja lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli chcesz lalkę to polecam 1,9 dCi

> moja jest do sprzedania wersja Initiale Paris

> jezeli jestes zainteresowany to priv

> moja lala

szukam kratowozu... masz tam kratke ?? bo z zdjec nie jestem w stanie zobaczyc

chcialbym przy okazji podziekowac xkowal za przewiezienie moich 4 liter oraz krotkiej pogawedce o lalce

znalazlem cos nowego - http://otomoto.pl/renault-laguna-C15949084.html co na ten temat powiecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli chcesz lalkę to polecam 1,9 dCi

> moja jest do sprzedania wersja Initiale Paris

> jezeli jestes zainteresowany to priv

> moja lala

Ciekawe jakie bedzie zainteresowanie przy tym przebieguok.gif

Ja sie przymierzam po malu do sprzedazy swojej Primery 1.9 dci z 2004, przebieg podobny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazlem cos nowego - http://otomoto.pl/renault-laguna-C15949084.html co na ten temat powiecie ??

Quote:

*po wymianie amortyzatorów, Turbiny (NA gwarancji)

*Po wymianie poduszek pod silnikiem

* Po wymianie wszystkich płynów, Oleju, filtrów

*Po wymianie rozrządu

!!! ORYGINALNY PRZEBIEG !!!


Ile razy to było wymieniane ? zlosnik.gif

Jedynie co jest niestandardowe to alarm. Na zdjęciach nie widać nic niepokojącego.

A co do przebiegu to ja mam o 100tyś więcej rocznik ten sam. Norma jest dla rocznika 2003 to 182000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jakie bedzie zainteresowanie przy tym przebiegu

> Ja sie przymierzam po malu do sprzedazy swojej Primery 1.9 dci z 2004, przebieg podobny

Podejrzewam, że prawie zerowe bo:

A) to laguna w dieslu

b) Paaanie przeciez wszystkie z niemiec to max 160tys mają wpysk.gif

C) to laguna w dieslu

Pozdro:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że prawie zerowe bo:

> A) to laguna w dieslu

> b) Paaanie przeciez wszystkie z niemiec to max 160tys mają

> C) to laguna w dieslu

> Pozdro:D

Tyle tych Lagun jezdzi, ze ktos to jednak kupuje.

A poza tym cena, czyni cuda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam kratowozu... masz tam kratke ?? bo z zdjec nie jestem w stanie zobaczyc

Kratki brak - przywieziona przez moją osobę od dziadka z niemcowni - 1 właściciel

ja jestem 1 w PL i ogólnie drugim

Przebiegu ma galancie bo dziadek miał daleko do kościoła,

ja mam daleko do pracy wink.gif

Jeżdżę nią ciagle ale marzy sie mi zmiana na cósik innego wiekszego (Jeep Grand Cherokee)

jak sprzedam będzie OK, jak nie sprzedam to zaoszczędzę bo sie nie wpakuję w nowe wydatki z autem którego nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że prawie zerowe bo:

> A) to laguna w dieslu

> b) Paaanie przeciez wszystkie z niemiec to max 160tys mają

> C) to laguna w dieslu

> Pozdro:D

A ja mam całkiem odmienne zdanie jeśli Laguna to tylko w dieslu ! Mam taką od nowości przejechane około 140 000 zero problemów jako ciekowastkę to ci napiszę auto praktycznie dziewicze i bezproblemowe a silnik 1,9 dci uważam za najmocniejszą stronę tego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taką od nowości przejechane

> około 140 000 zero problemów

Po tym przebiegu dopiero się zacznie grinser006.gif

tuleje tylnej belki (500zł), turbina(2500zł), sworznie (80zł), łączniki stabilizatora(50zł)

ale jak to powymieniasz to masz auto na kolejne kilka tyś km bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po tym przebiegu dopiero się zacznie

> tuleje tylnej belki (500zł), turbina(2500zł), sworznie (80zł), łączniki stabilizatora(50zł)

> ale jak to powymieniasz to masz auto na kolejne kilka tyś km bezproblemowe.

No i co to jest w takim luksusowym aucie tuleje za 500 zł czy łącznik stabikizatora za 50 zł jak np, w Passacie po takim przebiegu na bank wachcze przednie do wymiany... są nierozbieralne a koszt około 3000 zł yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po tym przebiegu dopiero się zacznie

> tuleje tylnej belki (500zł),

ok.gif

>turbina(2500zł), sworznie (80zł), łączniki stabilizatora(50zł)

ok.gif

> ale jak to powymieniasz to masz auto na kolejne kilka tyś km bezproblemowe.

ok.gifok.gif

Ja w swojej powymieniałem właśnie te elementy poza turbinka której nie posiadam zlosnik.gif Taki mały prezent robię komuś, kto kupi moją lagunę hehe.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co to jest w takim luksusowym aucie tuleje za 500 zł czy łącznik stabikizatora za 50 zł jak

niewiele jak na to co oferuje laguna ok.gif

> np, w Passacie po takim przebiegu na bank wachcze przednie do wymiany... są nierozbieralne a

> koszt około 3000 zł

przesada lekka. W zatłuczonym passacie może i wszystkie padną na raz. Całkowity koszt wymiany jest może i wysoki, ale nie aż tak (w aso?). inna sprawa, że te wahacze są trwałe, oczywiście nie mówie tu o zamiennikach z chrl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle tych Lagun jezdzi, ze ktos to jednak kupuje.

Maciuś, moja ci sprzedam zlosnik2.gif bedziesz miał czym w sha pomykać. Oni tam takich aut nie widzieli, będzie atrakcja zlosnik.gifhehe.gif

> A poza tym cena, czyni cuda

Może i tak, ale jak auto nie ma magicznego przebiegu pomiędzy 140-180kkm to nawet cena nie pomaga hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maciuś, moja ci sprzedam bedziesz miał czym w sha pomykać. Oni tam takich aut nie widzieli, będzie

> atrakcja

Hehe, tylko ze ja nie chce kupic a niedlugo bede chyba swoja Primere sprzedawal.

Pewnie tez bedzie ciekawie bo to dci i prawie 240tys.

A ze Sha to ja juz wrocilem, za jakies 2 tyg bede w Zdunskiej to sie odezwe jakos w kwestii piwo.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niewiele jak na to co oferuje laguna

> przesada lekka. W zatłuczonym passacie może i wszystkie padną na raz. Całkowity koszt wymiany jest

> może i wysoki, ale nie aż tak (w aso?). inna sprawa, że te wahacze są trwałe, oczywiście nie

> mówie tu o zamiennikach z chrl.

zawieszenie w Pasku niestety jest drogie i dość awaryjne wymiana w serwisie to majątek http://allegro.onet.pl/zestaw-wahaczy-wahacze-febi-audi-a4-a6-vw-passat-i1282270189.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawieszenie w Pasku niestety jest drogie i dość awaryjne wymiana w serwisie to majątek

> http://allegro.onet.pl/zestaw-wahaczy-wahacze-febi-audi-a4-a6-vw-passat-i1282270189.html

zaprzeczasz sam sobie hehe.gif piszesz wyżej o koszcie 3tys a potem wklejasz sznurek do febi za 1,2kpln zlosnik.gif

ten zestaw jest dosc dobry, wymiana kompletu to wydatek od 200zł w góre, zalezy od warsztatu.

Dosć awaryjne to takie pojecie bardzo subiektywne. Polecam pojeździć passatem, ponaprawiać, wtedy można dość obiektywnie się wypowiadać zlosnik.gif

IMO tragedii nie ma, koszt utrzymania zawiasu na poziomie alfy. W moim bfFL po 215kkm mam dopiero jedną zmianę kilku wahaczy, kilka elementów jest jeszcze oryginalna palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe, tylko ze ja nie chce kupic a niedlugo bede chyba swoja Primere sprzedawal.

> Pewnie tez bedzie ciekawie bo to dci i prawie 240tys.

Paaanie, to już tylko na złom pojedzie, zajechany zlosnik.gifgrinser006.gifwpysk.gif

> A ze Sha to ja juz wrocilem, za jakies 2 tyg bede w Zdunskiej to sie odezwe jakos w kwestii

> Pozdrawiam

do sha daleko nie masz zlosnik2.gif w walizeczkę auto zapakujesz i nie będzie potrzeby santanami się rozbijać hahaha.gif

zadzwoń chętnie się spotkam, dudka też poinformuje 20.GIF

sorry za OT facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paaanie, to już tylko na złom pojedzie, zajechany

> do sha daleko nie masz w walizeczkę auto zapakujesz i nie będzie potrzeby santanami się rozbijać

> zadzwoń chętnie się spotkam, dudka też poinformuje

> sorry za OT

Jakbym sie tak lagun nie bał to bym chyba Twoją wziął 270751858-jezyk.gif

Moze jak nie sprzedasz do kwietnia to przyjade haha wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaprzeczasz sam sobie piszesz wyżej o koszcie 3tys a potem wklejasz sznurek do febi za 1,2kpln

> ten zestaw jest dosc dobry, wymiana kompletu to wydatek od 200zł w góre, zalezy od warsztatu.

> Dosć awaryjne to takie pojecie bardzo subiektywne. Polecam pojeździć passatem, ponaprawiać, wtedy

> można dość obiektywnie się wypowiadać

> IMO tragedii nie ma, koszt utrzymania zawiasu na poziomie alfy. W moim bfFL po 215kkm mam dopiero

> jedną zmianę kilku wahaczy, kilka elementów jest jeszcze oryginalna

Kolego doskonale wiem co piszę około 3000 zł to wymiana w serwisie a te za 1200 zł podałem jako przykład że można to zrobić taniej...a jeśli chodzi o Passata to znam ten bolid i jego bolączki z własnego doświadczenia...i uważam że zawieszenie jest takie sobie trwałość porównywalna do Laguny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO tragedii nie ma, koszt utrzymania zawiasu na poziomie alfy. W moim bfFL po 215kkm mam dopiero

> jedną zmianę kilku wahaczy, kilka elementów jest jeszcze oryginalna

Ja przy 210tyś wymieniłem sworznie wahacza, W aso ta część występuje tylko z nowym wahaczem więc też tak różowo nie jest, natomiast rynek zamienników jest dość duży i jest w czym wybierać. I chciałbym dodać iż to był moja pierwsza wymiana elementów z zawieszenia z przodu.

Kupując używane auto łatwo to sprawdzić bo oryginalne wahacze są nitowane a zamienniki są przykręcane, wiec łatwo rozróżnić nakrętkę na śrubie od płaskiej główki nitu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego doskonale wiem co piszę około 3000 zł to wymiana w serwisie a te za 1200 zł podałem jako

> przykład że można to zrobić taniej...a jeśli chodzi o Passata to znam ten bolid i jego

> bolączki z własnego doświadczenia...i uważam że zawieszenie jest takie sobie trwałość

> porównywalna do Laguny...

Opinia jak d.. każdy ma swoją brawo.gif

Ja w tym temacie mogę się wypowiedzieć jako kilkuletni użytkownik laguny II i Passata b5FL. Sa to moje własne auta, które kupiłem i którymi na codzień jeżdżę. Na przykładzie moich aut mogę powiedzieć, że stwierdzenie o awaryjności zawieszenia jest krzywdzące dla obu tych modeli. Wyjątkiem tu jest stabilizator w lagunie, który pomimo moich starań raz w roku wymagał interwencji.

Warto okreslić co się uważa, za awaryjnośc zawieszenie. Jeśli wymiana kilku wahaczy (suma około 1500zł w passacie) przez okres 8 lat i przebiegu 220kkm jest dla kogoś horrorem to ok, zgoda zawieszenie możemy nazwać awaryjnym hehe.gif podobnie jest w lagunie, choć tu jest taniej jeśli cokolwiek wymiany wymaga. Myślę, że sekret tkwi w jakości stosowanych częsci i samego montażu.

Kończymy 20.GIFofftopic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym sie tak lagun nie bał to bym chyba Twoją wziął

> Moze jak nie sprzedasz do kwietnia to przyjade haha

Bać się można odpicowanego auta po rzeźniku gdzie występuje ryzyko panewy w 2,2, padu turbiny czy wtryskiwaczy zlosnik.gif

poczytaj forum laguny i będziesz wiedział jak oglądać potencjalne auto, żeby się go nie bać. najmniejsze ryzyko IMHO będzie przy silnikach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.