Skocz do zawartości

niewygodne fotele


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

> 2. Subaru Legacy Outback 2.5i 2005r (welur, manualna regulacja)

> za krótkie siedziska

To samo Forester. Jak siadłem pierwszy raz to miałem wrażenie ze spadnę smile.gif Fotele obszyte skórą, nie wiem jak materiałowe.

I jeszcze podłokietnik. Nie wiem po co go dali, wysunięty na maksa pozwala tylko łokieć na nim podeprzeć. Chyba producent zbyt dosłownie do tego podszedł zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Peugeota 406 przed liftem i bardzo wygodnie mi się jeździło, wszyscy narzekali, że ma za krótkie siedzisko..

Przesiadłem się do Cordoby z 97 roku i w sumie lipne siedzenie jak nie wiem co, ale jak nie ma co się lubi to wiadomo....jeździło mi się nawet w trasy ponad 400 km całkiem ok....

Teraz mam Alfę 156 i....dopiero teraz odczułem, że fotele w 406 były faktycznie za krótkie a cordobą nie da się jechać dalej niż 15 km zlosnik.gif Fotele alfy to jest to ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy które - Astra II zwykłe ma kiepskie ale za to Vectry B/C, Omegi czy Astry III już całkiem

> spoko. A te w Omedze/Vectrze B to już mistrzostwo.

Astra 3, Astra 4 (włącznie z fotelami z wysokich wersji), Insignia.

No kupa straszna - wyprofilowanie, jakość odczuwalna, twarde jak deska, zero trzymania (w std wersjach, 160 KM Astra 4 ma sensowne podtrzymanie).

Ale tapicerka dobra - młody 3x pawia rzucił na fabrycznie nową Astrę 3 (czyżby się poznał ? ;-> ) - nie zostało śladu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie makabrycznie niewygodne fotele ma nasze Twingo z 93 roku.

Bardzo niewygodne fotele ma Avensis - ja jechałem tylko 2.0 w wersji Sol - nie mam pojęcia jakie są w innych wersjach.

Dość niewygodne - Skoda Octavia II z przodu - jakiś kretyn zaprojektował wnękę "na nic" zamiast zrobić normalne siedzisko.

Najwygodniejsze fotele na jakich było mi dane wozić swoją grubą dupę to :

Megane II - mistrzostwo świata w tej klasie samochodów. Mogłem jechać setki kilometrów bez postoju mimo problemów z kręgosłupem. Ten samochód "leczył".

Renault Safrane - ......................ale to już nie ta klasazlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli z pakietem sportowym to musiało być wysuwane podudzie

To samo miałem napisać. Akurat w BMW to fotele można regulować w kilku płaszczyznach o czym z reguły własciciel dowiaduje sie przypadkiem sprzątając samochód bądź z nudów przeglądając instrukcje... 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 Ogólnie dostawczaki, chociaż najczęściej jeżdżę Masterem i pochodnymi. Ale np Trafika wspominam

> miło.

W nowym Sprinterze/Crafterze fotele są naprawde OK. To chyba jedyny element, który poprawili na +...

No przepraszam, jeszcze lusterka... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Toyota avensis 2.0 d 2009r (welur, manualna regulacja)

Niestety ja czasem też się muszę na nich męczyć no.gif

2. Fabitsu, Octavistsu no.gif

3.Focus I no.gif

Mondeo II i II w miare, IV już tak icon_rolleyes.gif

Na foke II po lifcie i fotele sportowe nie narzekam, 1000 km w 8 godzin i wysiadam jak po jeździe miejskiej, no przeciągam się tylko zlosnik.gif

Z tyłu wygodnie ale dla osób <175 cm

> P.S. moje wymiary (190cm i 85KG):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że twarde w miarę to akurat dla mnie zaleta, chociaż Omegowe były ciut miększe i też było okej.

Twarde jak deska, źle wyprofilowane (jakby ktoś z tyłu kolanem w plecy mi wjeżdżał) - ogólnie koncepcja jeżdżenia łopliną sprawia, że od razu mi się odechciewa.

Pewnie, że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, ale jeśli ma się wybór, to po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twarde jak deska, źle wyprofilowane (jakby ktoś z tyłu kolanem w plecy mi wjeżdżał) - ogólnie

> koncepcja jeżdżenia łopliną sprawia, że od razu mi się odechciewa.

> Pewnie, że do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, ale jeśli ma się wybór, to po co ?

Ja mam regulację lędźwiową więc ustawiam sobie jak chcę. 270751858-jezyk.gif Ale generalnie to fotele są kwestią własnego gustu też. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam regulację lędźwiową więc ustawiam sobie jak chcę. Ale generalnie to fotele są kwestią

> własnego gustu też.

Dlatego nie upieram się, że nie ma ludzi, których d.... nie wpasowuje się w fotele oplowskie.

Moja akurat nie pasuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja zle wspominam fotele od HGT

> trzymanie boczne bardzo OK

> ale w trasie szybko sie czlowiek meczyl i plecy bolaly

kwestia budowy ciała - mnie się w HGT całkiem dobrze jeździło w dłuższe trasy. Ale może kwestia, że byłem wtedy parę lat młodszy.

A w głównym temacie wątku - bardzo mi odpowiadają siedzenia w Kappie i volvo V70 II, mimo iż są zupełnie różnego kształtu. Co ciekawe, te w Kappie mają zerowe trzymanie boczne, ale siedzi się jak w wygodnym domowym fotelu - na długie spokojne trasy w sam raz. W obu robiłem trasy po 1kkm dziennie, i było ok.

Za to najgorsze siedzenia znalazłem w Avensisie II - kształt oparcia powodował u mnie ból pleców po dwóch godzinach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

jak wygląda kwestia wygody przednich foteli w golfie VI generacji w odmianie comfortline?

Bo dostałem ten model w zeszłym tygodniu jako służbówkę i kompletnie nie potrafię znaleźć dogodnej pozycji za kierownicą. Po 200 km bolą mnie strasznie plecy. Poza tym kompletnie nie ma w nich trzymania bocznego, lata się strasznie podczas dynamiczniejszej jazdy

Wcześniej jeździłem focusem 2 i 3 generacji i było okay, jeszcze wcześniej astrą 2 gen i 3 generacji i też bez problemu.

Jakie są wasze odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.