Skocz do zawartości

Corsa D jaki silnik benzynowy? + typowe problemy tego auta


Mr_Harry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o informację jaki silnik benzynowy najlepiej kupić w Corsa D (2007-2008). Jest to jedno z aut, które rozpatruję i zastanawiam się, czy silnik 1,2 (80KM) czyli najbardziej popularny nadaje się wyłącznie do miasta, czy również poza miastem da się tym jechać? Czy może lepiej od razu szukać Corsę z silnikiem 1,4. Jakie są typowe problemy w tej Corsie i czy są na tyle duże, że lepiej szukać innego auta?

Na pewno dyskwalifikujące są sytuacje, że auto np. będąc całkiem sprawne czasem sobie po prostu nie zapala, albo przestaje jechać. Czy Corsa cierpi na takie zagadkowe dolegliwości wprawiające właściciela w szał lub co najmniej zdumienie? Bo opinie o tym aucie są co najmniej różne... chciałbym poznać opinie tych co używają, a nie tyko słyszeli lub czytali o tym aucie. Jeszcze na kupiłem, więc nie jest dla mnie za późno... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wisiał 1 dzień, zero odpowiedzi to go zabrałem. Przecież nie będę dublował tego samego tematu 2

> razy. Może za szybko go zabrałem...

Kiedys jakiś Mod napisał mi że to nie jest czat tylko forum, i żebym się nie denerwował i poczekał na odpowiedz.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę firmową corsa D silnik 1,2 80KM. Miesięcznie robie 6000-8000km. W tej chwili auto ma nastukane 120tys km i jedynie jeżdzę na przeglady gwarancyjne ewentualnie wymieniam części eksopatacyjne. Auto do 4000obr to muł ale powyżej nawet jedzie, trzeba po prostu go wysoko krecić. Wkurzające na pewno są palące sie nagminnie żarówki. Tak dwa-trzy razy w miesiącu zmieniam żarówki w przednich reflektorach. Spalanie wychodzi mi srednio 7l/100km. Ogólnie przyjemne autko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzające na pewno są palące sie nagminnie żarówki. Tak dwa-trzy razy w miesiącu

> zmieniam żarówki w przednich reflektorach.

Czyli co... kupujesz 24-36 żarówek w roku do tego samochodu? Czy nie wydaje Ci się że to coś nie tak? Może trzeba coś sprawdzić , jakieś ładowanie albo coś , nie wiem ale wydaje mi się że to nie jest normalne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wkurzające na pewno są palące sie nagminnie żarówki. Tak dwa-trzy razy w miesiącu

> Czyli co... kupujesz 24-36 żarówek w roku do tego samochodu? Czy nie wydaje Ci się że to coś nie

> tak? Może trzeba coś sprawdzić , jakieś ładowanie albo coś , nie wiem ale wydaje mi się że to

> nie jest normalne ...

Auto firmowe, byłem kilka razy w serwisie podczas przegladów, słyszalem ze TTTM i pala sie bo duzo jazdy i od drgań zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.