Skocz do zawartości

Croma ciag dalszy :D << tomtom>>


Pachuligan

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu nie wiem gdzie zapytać więc walę tutaj zeby.GIF

Byłem oglądać Cromę i takie mankamenty znalazłem:

Tylna wycieraczka dead - myślę że zatarty czepień - miałem to w stilo.

Tylna klapa nie utrzymuje się w górze - czy wiecie czy jakoś prosto się to naprawia czy trzeba wymieniać te teleskopy czy jak to się nazywa - i czy znacie cenę?

Błędy z komputera:

Clutch Pedal Switch Signal Circuit Malfunction

i

Glow Plug/Heater Circuit Malfunction

Coś poważnego czy może wynikać z wyładowanego akumulatora? Odpalałem na kablach bo samochód stoi już chwilę i nie używany był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu nie wiem gdzie zapytać więc walę tutaj

Teraz już wiesz wink.gif

> Tylna klapa nie utrzymuje się w górze - czy wiecie czy jakoś prosto się to naprawia czy trzeba

> wymieniać te teleskopy czy jak to się nazywa - i czy znacie cenę?

Bez wymiany się nie obejdzie - raz oglądałem też Cromę z takim mankamentem , ale tamta była chyba składana z trzech ...

> Błędy z komputera:

> Clutch Pedal Switch Signal Circuit Malfunction

Czujnik pod pedałem sprzęgła

> i

> Glow Plug/Heater Circuit Malfunction

Najczęściej spalona któraś ze świec żarowych lub coś ze stykiem na drodze centralka - świece

> Coś poważnego czy może wynikać z wyładowanego akumulatora?

Błędy miały status aktywnych czy zapamiętanych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz już wiesz

wink.gif

> Bez wymiany się nie obejdzie - raz oglądałem też Cromę z takim mankamentem , ale tamta była chyba

Znalazłem te siłowniki 35PLN za sztukę więc tragedii nie ma zeby.GIF

> składana z trzech ...

Dawno i w jakim mieście stała?

> Czujnik pod pedałem sprzęgła

Hmm jeździła normalnie, sprzęgło działało, komunikatów podczas jazdy nie było

> Najczęściej spalona któraś ze świec żarowych lub coś ze stykiem na drodze centralka - świece

Tak też myślałem - ale do do zbadania przez mechanika będzie

> Błędy miały status aktywnych czy zapamiętanych ?

Zapamiętane obydwa, podczas jazdy testowej nie aktywowały się żadne inne błędy ani te nie przeszły w stan aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem te siłowniki 35PLN za sztukę więc tragedii nie ma

Same perdołki... zawsze coś możesz urwac, ze to nie działa, tamto nie działa... - wymiana sprezyn gazowych to 5 minut roboty a silnika wycieraczek może godzinkę - na aledrogo zapewne dostaniesz...

Co do błędów to pierdołki - trzeba było skasować... i zobaczyć czy wrócą

Patrz na:

- chłodnice z przodu na dole przez wloty powietrza czy nie jest rozwalona - lamelki odpadły

- silnik czy równo pracuje jak zimny i nagrzany,

- czy biegi wchodza poprawnie

- czy nie trzesie buda

Typowo jak przy dislu... a jak już miałes kompa to trzeba było sprawdzić przebieg faktyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno i w jakim mieście stała?

Gniezno - mekka handlarzy autami ze szrotu .

Mam nadzieję , że kupiłeś jednak inną - w tamtej jeszcze wspomagania sprawnego nie było , tylko świeciła się czerwona ikona - twierdzili że to wina słabego akku wink.gif

Aha , drzwi tylne nie chciały się też otwierać - nieźle musiała być uderzona w kuper , najgorsze jest jednak chyba to , że w opisie było - " stan igła " facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a silnika wycieraczek może godzinkę - na aledrogo zapewne

> dostaniesz...

dokłądnie to pół godzinki - dwie śrubki z boku, dwie przy uchwytach i chyba 6 kołków do delikatnego oderwania, a potem wtyczka i trzy śrubki. wink.gif

Z tym alledrogo to może byc problem - szukałem dla siebie na alledrogo i przez dwa miesiące pojawił się tylko jeden i to w cenie o 100 PLN niższej niż nówka w ASO frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym alledrogo to może byc problem - szukałem dla siebie na alledrogo i przez dwa miesiące pojawił

> się tylko jeden i to w cenie o 100 PLN niższej niż nówka w ASO

Eeee to źle szukasz

- znajdujesz handlarza, co ma mnóstwo części do Cromy - rozbiera ją - i piszesz do niego co ci potrzeba lub dzwonisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrz na:

> - chłodnice z przodu na dole przez wloty powietrza czy nie jest rozwalona - lamelki odpadły

Sprawdzę

> - silnik czy równo pracuje jak zimny i nagrzany,

Śmigał aż miło, cicho równo i bez problemowo

> - czy biegi wchodza poprawnie

Też wszystko ok ze skrzynią, biegi wchodziły bez problemu

> - czy nie trzęsie buda

Nie trzęsie

> Typowo jak przy dislu... a jak już miałes kompa to trzeba było sprawdzić przebieg faktyczny...

Sprawdzone różnica ~500km w porównaniu z tym co na liczniku a tym co w kompie.

W książce serwisowej ten sam przebieg przy przeglądzie co wpisany w komputerze jako ostatni przegląd.

Jeszcze wezmę go na przegląd techniczny, zawieszenie/spaliny itp.

I pewnie się zdecyduje jak wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Croma 150KM z manualną skrzynią spełnia normę Euro IV, to czemu miałby tego nie spełniać automat? Chociaż w cennikach Cromy podane jest Euro IV dla automatu z DPF'em, o braku DPF'a nie ma nic wspomniane. Ale czy skrzynia miałaby znaczenie w zanieczyszczaniu środowiska? Podejrzewam, że mało osób podczas jazdy osiąga wartości emisji CO2 do atmosfery podane w katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . a jak już miałes kompa to trzeba było sprawdzić przebieg faktyczny...

A można przez kompa sprawdzić faktyczny przebieg?

W ASO mówili, że cofnąć licznika się nie da w tym modelu, ale na allegro są oferty na tego typu korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można przez kompa sprawdzić faktyczny przebieg?

> W ASO mówili, że cofnąć licznika się nie da w tym modelu, ale na allegro są oferty na tego typu

> korekty.

Oczywiście.... jest parametr który mówi o liczbie wymian oleju, o przebiegu faktycznym i tym na liczniku .... i wiele innych - Przebieg można zmienić i niestety jest to nagminne

Jest darmowe ( demo ) oprogramowanie - Fiat ECU Scaner które pozwala na odczytanie wszystkiego z kompa silnika w Cromie... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Skoro Croma 150KM z manualną skrzynią spełnia normę Euro IV, to czemu miałby tego nie spełniać

Badziej mnie interesowało czy Croma bez PDF-a ma normę Euro III czy IV ... a co do skrzyni to nie wiem czy miała by wpływ... zawsze Croma z automatem spali więcej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> A jakie osadzenie maja mieć stalowe felgi 15" albo 16"?

> I pewnie jak w Stilo te same śruby pasują z alufelg do stalowych?

16 stalowe produkcji GM - ET41. Śruby pasują. Goodyeary UltraGrip 7+ w rozmiarze 205/55 R16 mają dodatkową ochronę felgi (taki gumowy pasek wokół felgi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadzwonić i zapytać, w razie byłyby jakieś problemy .

"Cromka" zapadła, kupiona, stoi już pod blokiem zeby.GIF Jest fajna i grzeczna, czeka na papiery od tłumacza i idzie do rejestracji 270751858-jezyk.gif

Oby się tak ładnie sprawiała przez następne 3lata jak moje Stilo (do sprzedania apage).

W niedzielę jadę odebrać fele 16" stalowe i jakieś gumy zakupić.

Tak czy inacze! Witam Ten Kącik! biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Cromka" zapadła, kupiona, stoi już pod blokiem Jest fajna i grzeczna, czeka na papiery od

> tłumacza i idzie do rejestracji

> Oby się tak ładnie sprawiała przez następne 3lata jak moje Stilo (do sprzedania apage).

> W niedzielę jadę odebrać fele 16" stalowe i jakieś gumy zakupić.

> Tak czy inacze! Witam Ten Kącik!

Witamy witamy, malo nas a chcielibysmy swoj kacik utworzyc smile.gif im wiecej tym lepiej. Widze ze cromka za takim samym silnikiem jak moja, tylko ze ja mam automata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedys mi sie ta po FL podobala, a teraz jest odwrotnie ze jednak ta z przed FL, jest

> ladniejsza.

Mnie także ta przed liftem bardziej podchodzi wizualnie i cenowo zresztą również biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie także ta przed liftem bardziej podchodzi wizualnie i cenowo zresztą również

A jaki kolor ci podchodzi??, bo w sumie mi croma i w czarnym,srebrnym, taki fajny ciemny brazowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.