Skocz do zawartości

Car audio -pytanie o podłączenie


MARIO704

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie pisze tu nie na car audio bo tam nikogo nigdy nie ma wink.gif.Mam taki problem.Podpiąłem sobie radyjko do samochodu.Wszystko pięknie ładnie ale wzmacniacz mi nie działa.Mianowicie prąd w nim jest bo sprawdzałem miernikiem ale nie chce sie uruchomić po włączeniu radia.Radio nowe,przewód niebieski z wyzwalania tam gdzie powinien być.+12v z akumulatora do wzmacniacza podpięte,masa pociągnięta do blachy.Przed wyciągnięciem wzmacniacza z poprzedniego auta wszystko banglało jednak teraz nie chce a wzmacniacz leżał w domu więc od leżenia by sie nie zepsuł.

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Panowie pisze tu nie na car audio bo tam nikogo nigdy nie ma .Mam taki problem.Podpiąłem

> sobie radyjko do samochodu.Wszystko pięknie ładnie ale wzmacniacz mi nie działa.Mianowicie

> prąd w nim jest bo sprawdzałem miernikiem ale nie chce sie uruchomić po włączeniu radia.Radio

> nowe,przewód niebieski z wyzwalania tam gdzie powinien być.+12v z akumulatora do wzmacniacza

> podpięte,masa pociągnięta do blachy.Przed wyciągnięciem wzmacniacza z poprzedniego auta

> wszystko banglało jednak teraz nie chce a wzmacniacz leżał w domu więc od leżenia by sie nie

> zepsuł.

> Pomóżcie

ale wzbudzenie podlaczasz pod remote z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wzbudzenie podlaczasz pod remote z radia

w radyjku podłączone gdzie powinno wg instrukcji-tak jak to w iso .Możliwe że na wzmacniaczu ta masa jest nie taka?tzn nie ja ją podłączałem tylko poprzedni własciciel samochodu.W załączniku pod nr 5 jest podpięty przewód wyzwalający i w radiu też tak na instrukcji było

post-113405-14352511050478_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro dioda się nie świeci to albo remote nie działa jak należy albo masa poszła na spacer skoro

> napięcie na wzmak dochodzi

masa ze wzmaka sie rozumie??Właśnie wymieniałem radio bo w poprzednim takim samym i też nowym była identyczna sytuacja.Myślałem że to wina radia że coś fabrycznie nie tak ale no w 2 egzemplarzu to samo

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalnie cziniol nie jestem aż tak tępy i wiem jak to ma wyglądac.:P

> pytanie nr 2:remote musi być zmostkowane z +12v??

Jeżeli zmostkujesz 12V i remote przy wzmacniaczu i zadziała, to będziesz miał pewność że wzmacniacz jest dobry, a problem dotyczy właśnie wyjścia remote z radia. U kolegi podłączałem wzmacniacz i miał ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź miernikiem czy pojawia się +12V na niebieskim kabelku (sterowanie wzmakiem) - jak sie nie pojawia to już wiesz gdzie problem jak się pojawia to spróbuj podlaczyć +12V do wzmaka i zobacz czy wystartuje. Poza tym sprawdz czy rzeczywiście jest napięcie na zaciskach zasilania we wzmacniaczu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź miernikiem czy pojawia się +12V na niebieskim kabelku (sterowanie wzmakiem) - jak sie nie

> pojawia to już wiesz gdzie problem jak się pojawia to spróbuj podlaczyć +12V do wzmaka i

> zobacz czy wystartuje. Poza tym sprawdz czy rzeczywiście jest napięcie na zaciskach zasilania

> we wzmacniaczu......

W wzmacniaczu tam gdzie masz te 3 przewody(masa,rmt,+12)po przyłożeniu miernika do masy i +12 prąd pokazuje.Ale nie próbowałem przyłożyć do masy i rmt.

A co by się stało jeżeli przewód niebieski z rmt podłączyłbym do +12 po stacycje.Wzmacniacz włączałby sie dopiero po przekręcenie kluczyka i gasł po jego wyciągnięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W wzmacniaczu tam gdzie masz te 3 przewody(masa,rmt,+12)po przyłożeniu miernika do masy i +12 prąd pokazuje.

jak już to napięcie nie prąd 270751858-jezyk.gif

> Ale nie próbowałem przyłożyć do masy i rmt.

to sprawdz czy tam dochodzi napięcie...... jak dochodzi to problem we wzmaku jak nie to sprawdz czy +12 na niebieski kabel wychodzi z radia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak już to napięcie nie prąd

> to sprawdz czy tam dochodzi napięcie...... jak dochodzi to problem we wzmaku jak nie to sprawdz czy

> +12 na niebieski kabel wychodzi z radia....

dalej zostaje pytanie czy jeżeli jest zła masa w wzmacniaczu czy to może byc jej wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok.Sprawa wygląda tak:

> napięcie na wzmacniaczy jest ponad 12v czyli ok

> napięcie na kablu wyzwalajacym to około 6,5v .Po podpięciu przewodu wyzwalającego do +12 ze

> wzmacniacza i tak franca nie zagrała.Ktoś ma jakieś pomysły???

sprawdz dobrze mase wzmacniacza;

zmostkuj na wzmacniaczu rmt+12v, bedziesz mial caly czas wlaczony wzmacniacz i powinno grac;

albo wzbudzenie podlacz pod zasilanie anteny w radiu bodajrze pomaranczowy kabelek ja tak mialem i bylo git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po pierwsze sprawdz czy załączy sie wzmacniacz jak masz włączone radio i jak zmostkujesz RMT i +12V na wzmaku...jesli sie załączy to znaczy ze masz walniety kabelek/radio/podlaczenie ISO... jeśli sie nie załaczy podłacz mase na nowo i jesli to nie pomoze to wzmacniacz jest no.gif posprawdzaj tez podlaczenie radia i kostki ISO jesli masz sztukopwane kable a nie dedykowana przejsciówke ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...po pierwsze sprawdz czy załączy sie wzmacniacz jak masz włączone radio i jak zmostkujesz RMT i

> +12V na wzmaku...jesli sie załączy to znaczy ze masz walniety kabelek/radio/podlaczenie

> ISO... jeśli sie nie załaczy podłacz mase na nowo i jesli to nie pomoze to wzmacniacz jest

> posprawdzaj tez podlaczenie radia i kostki ISO jesli masz sztukopwane kable a nie dedykowana

> przejsciówke

no w kablach panuje porządek.Wzmacniacz po przyłożeniu rmt do +12v tak jak pisałem po włączeniu radia dalej sie nie załancza.Zostaje przepiąc mase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.