Skocz do zawartości

pęknięta szyba czołowa


piotr86rze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie pękniętej szybki. W grudniu pękła mi szyba czołowa, nie jest to jakieś duże pęknięcie ma jakieś może 6-8cm. W lutym czeka mnie przegląd i tu pojawia się pytanie. Czy pęknięcie szybki czołowej, które nie wpływa na pole widzenia kierowcy, bądź nie rozprasza go jest podstawą do nie podbicia przeglądu przez diagnostę? Drugą sprawą jest to, że jeszcze w grudniu udałem się do zakładu gdzie naprawiają takie pęknięcia i szyba została niby naprawiona (nawiercana, a pęknięcie wypełnione klejem) i został mi wypisany kwitek z którym to mam podróżować moim unochodem. Czy taki kwit będzie w ogóle interesował diagnostę ? (nie podetrę się nim bo jest za mały) z góry dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich forumowiczów.

> Mam pytanie odnośnie pękniętej szybki. W grudniu pękła mi szyba czołowa, nie jest to jakieś duże

> pęknięcie ma jakieś może 6-8cm. W lutym czeka mnie przegląd i tu pojawia się pytanie. Czy

> pęknięcie szybki czołowej, które nie wpływa na pole widzenia kierowcy, bądź nie rozprasza go

> jest podstawą do nie podbicia przeglądu przez diagnostę? Drugą sprawą jest to, że jeszcze w

> grudniu udałem się do zakładu gdzie naprawiają takie pęknięcia i szyba została niby naprawiona

> (nawiercana, a pęknięcie wypełnione klejem) i został mi wypisany kwitek z którym to mam

> podróżować moim unochodem. Czy taki kwit będzie w ogóle interesował diagnostę ? (nie podetrę

> się nim bo jest za mały) z góry dzięki za odpowiedzi:)

Z autopsji wiem że każde pęknięcie szyby dyskwalifikuje auto do pozytywnego zaliczenia przeglądu, a co do kwitu to nie mam pojęcia. Spróbuj najwyżej nie zaliczysz przeglądu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich forumowiczów.

> Mam pytanie odnośnie pękniętej szybki. W grudniu pękła mi szyba czołowa, nie jest to jakieś duże

> pęknięcie ma jakieś może 6-8cm. W lutym czeka mnie przegląd i tu pojawia się pytanie. Czy

> pęknięcie szybki czołowej, które nie wpływa na pole widzenia kierowcy, bądź nie rozprasza go

> jest podstawą do nie podbicia przeglądu przez diagnostę? Drugą sprawą jest to, że jeszcze w

> grudniu udałem się do zakładu gdzie naprawiają takie pęknięcia i szyba została niby naprawiona

> (nawiercana, a pęknięcie wypełnione klejem) i został mi wypisany kwitek z którym to mam

> podróżować moim unochodem. Czy taki kwit będzie w ogóle interesował diagnostę ? (nie podetrę

> się nim bo jest za mały) z góry dzięki za odpowiedzi:)

Nie powinno byc problemu z przejściem badania technicznego. Jeśli szyba została naprawiona w sposob profesjonalny, to diagnosta powinien zaakceptować dokument, ktory dostałeś waytogo.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie powinno byc problemu z przejściem badania technicznego. Jeśli szyba została naprawiona w sposob

> profesjonalny, to diagnosta powinien zaakceptować dokument, ktory dostałeś

Jeśli pęknięcie będzie na polu pracy wycieraczki to może zapomnieć o podbiciu...

chyba ze diagnosta przymknie oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli pęknięcie będzie na polu pracy wycieraczki to może zapomnieć o podbiciu...

> chyba ze diagnosta przymknie oko...

Pawle a jak jest, mam odbitą szybkę kamieniem w Ducato na samej górze szyby jakiś centymetr od krawędzi pola pracy wycieraczki ( tzn w polu). Doczepi się?

Mam pierwszy przegląd w lutym więc stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pawle a jak jest, mam odbitą szybkę kamieniem w Ducato na samej górze szyby jakiś centymetr od

> krawędzi pola pracy wycieraczki ( tzn w polu). Doczepi się?

> Mam pierwszy przegląd w lutym więc stąd moje pytanie.

zależy od wielkości uszkodzenia , humoru diagnosty i fazy księżyca.

Jak małe to może tego nie zauważyć.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pękła od uderzenia jakimś przedmiotem czy w wyniku jakichś naprężeń?

> Jeśli to drugie to możliwe że auto sie sypie i traci geometrię i może dalej pękać :/ ja bym nie

> podbił...

> Widać to w ogóle?

Więc tak, troszkę widać . znajduje sie w tym małym kawałku szyby którego wycieraczka nie zbiera na środku w dolnej części szyby. na początku była to drobna kropka jakby od kamyczka czy czegoś. W momencie kiedy przywaliło mrozami -17 stopni pęknięcie poszło w obie strony. narazie po naprawie się nie powieksza czyli od jakiegoś miesiąca. Znachor od szybek powiedział ze szyba ma delikatne naprężenia od zawieszenia i faktycznie miała (wymienione zostały wahacze) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pawle a jak jest, mam odbitą szybkę kamieniem w Ducato na samej górze szyby jakiś centymetr od

> krawędzi pola pracy wycieraczki ( tzn w polu). Doczepi się?

> Mam pierwszy przegląd w lutym więc stąd moje pytanie.

Podjedź do warsztatu naprawiającego szyby, niech Ci to za 100 zł wypełnią klejem. Jak duży i stary jest ten pajączek ?

Z moich doświadczeń wynika, że to zależy od regionu kraju. Przez kilka lat miałem w 125p "oczko" w polu widzenia. W Olsztynie na wojewódzkiej stacji diagnostycznej samochód przechodził przegląd, w Warszawie gliniarz chciał mi zabierać dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skay ma problem z Ducato, tam naprawa "oczka" jest opłacalna.

Dokładnie, jak wymieniałem jeszcze z AC ro koszt szyby był 1500pln-ów.

Tak więc koszt dość duży, ale zobaczymy na przeglądzie. Jak się uda będzie git jak nie to będę kombinował biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.