Skocz do zawartości

Akwarium, nie samochód (długie)


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiera mi się dużo wody w aucie. Gdzieś z prawej strony, trudno zlokalizować, i właśnie tu jest problem. Podejrzewam coś "statycznego", ponieważ na postoju też. Koło szyberdachu wszędzie sucho i uszczelki wyglądają na całe i niezniszczone, podsufitka suchutka. Dziur w podłodze ani w drzwiach nie ma. Kędy to może lecieć? Dodam, że sporo tej wody. Pacjent to Volvo 940, ale problem może byc bardziej "uniwersalny". PS. Więcej wody jest z tyłu, co nie znaczy, że tam cieknie, może być tak dlatego że tam jest niżej. Jest tam jakiś otwór technologiczny zaślepiony plastikiem, chyba przelewa się przez niego przód/tył.

Jakieś pomysły, gdzie szukać źródełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbiera mi się dużo wody w aucie. Gdzieś z prawej strony, trudno zlokalizować, i właśnie tu jest

> problem. Podejrzewam coś "statycznego", ponieważ na postoju też. Koło szyberdachu wszędzie

> sucho i uszczelki wyglądają na całe i niezniszczone, podsufitka suchutka. Dziur w podłodze ani

> w drzwiach nie ma. Kędy to może lecieć? Dodam, że sporo tej wody. Pacjent to Volvo 940, ale

> problem może byc bardziej "uniwersalny". PS. Więcej wody jest z tyłu, co nie znaczy, że tam

> cieknie, może być tak dlatego że tam jest niżej. Jest tam jakiś otwór technologiczny

> zaślepiony plastikiem, chyba przelewa się przez niego przód/tył.

> Jakieś pomysły, gdzie szukać źródełka?

odpływy od szyberdachu zatkane zapewne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbiera mi się dużo wody w aucie. Gdzieś z prawej strony, trudno zlokalizować, i właśnie tu jest

> problem. Podejrzewam coś "statycznego", ponieważ na postoju też. Koło szyberdachu wszędzie

> sucho i uszczelki wyglądają na całe i niezniszczone, podsufitka suchutka. Dziur w podłodze ani

> w drzwiach nie ma. Kędy to może lecieć? Dodam, że sporo tej wody. Pacjent to Volvo 940, ale

> problem może byc bardziej "uniwersalny". PS. Więcej wody jest z tyłu, co nie znaczy, że tam

> cieknie, może być tak dlatego że tam jest niżej. Jest tam jakiś otwór technologiczny

> zaślepiony plastikiem, chyba przelewa się przez niego przód/tył.

> Jakieś pomysły, gdzie szukać źródełka?

okolice ogrzewania i splywajaca woda z podszybia lub kiorozja pod uszczelką szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na uszczelkach są. Oprócz malutkich "trójkątów z tyłu. Uszczelki suche na całej długości...

> Sprawdzone.

Nie wiem jak z tym, ale kiedyś właśnie z "trójkątami" Astry miały problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> okolice ogrzewania i splywajaca woda z podszybia lub kiorozja pod uszczelką szyby.

Gdyby to był tył ciekłoby do bagażnika. Więc zostaje przód. Na około blacha wygląda na zdrową, natomaist ta druga sprawa... Mozliwe, coz ciężki dostęp, gdyby ktoś mi powiedział lub rysunek jakiś posiadał gdzie to w tym aucie i co rozkręcać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby to był tył ciekłoby do bagażnika. Więc zostaje przód. Na około blacha wygląda na zdrową,

> natomaist ta druga sprawa... Mozliwe, coz ciężki dostęp, gdyby ktoś mi powiedział lub rysunek

> jakiś posiadał gdzie to w tym aucie i co rozkręcać...

kolega kidys smarowall podszybie plakatówką czerwoną io w środku czekał i nic, potem to samo okno ale na zielono i znalazl że to szyber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega kidys smarowall podszybie plakatówką czerwoną io w środku czekał i nic, potem to samo okno

> ale na zielono i znalazl że to szyber

A jak może mieć szyber poprowadzone odprowadzenie wody? Słupkiem? Bo podsufitka cała sucha jak pieprz i uszczelki szybra wyglądają dobrze, na pewno są znacznie nowsze niż auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze raz, w którym miejscu w aucie masz powódź?

Woda zbiera się w nogach pasażera prawy tył, i jakby strużka prawy przód, ale nie wiem czy stamtąd leci i idzie na tył, czy też np. przy hamowaniu otworem technologicznym poleciało z tyłu na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Woda zbiera się w nogach pasażera prawy tył, i jakby strużka prawy przód, ale nie wiem czy stamtąd

> leci i idzie na tył, czy też np. przy hamowaniu otworem technologicznym poleciało z tyłu na

> przód.

Tak sobie gdybam, ale może masz zatkane odpływy w drzwiach i woda Ci się jakoś wlewa do środka? ŁAtwo ją zdiagnozować, wystarczy potelepać trochę drzwiami i jak będzie to usłyszysz chlupanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie gdybam, ale może masz zatkane odpływy w drzwiach i woda Ci się jakoś wlewa do środka?

> ŁAtwo ją zdiagnozować, wystarczy potelepać trochę drzwiami i jak będzie to usłyszysz

> chlupanie.

Sprawdzić nie zaszkodzi. Nie wpadłem na to, a pomysł prosty idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzić nie zaszkodzi. Nie wpadłem na to, a pomysł prosty

Ja właśnie miałem z drzwiami problem, tylko, że wylewało się poza auto. Nie zauważyłbym, gdyby nie to, że pewnego razu przy gwałtowniejszym hamowaniu coś mi z tyłu zachlupało icon_eek.gif Tak na oko to z litr wody wylałem z drzwi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie pierwsze i podstawowe... auto bite ? jesli tak to sprawy odplywow uszczelek itp mozesz zostawic... w moim aucie po lekkim dzownie puscil jeden zgrzew kol ozawiasu od otwierania maski woda tam normlanie splywa z szyby na podszybie i obok zawiasu i tam powinno byc szczelne jednak u mnie to puscilo i woda lala sie spod zawiasu otwierania maski do srodka pod deske szla sobie kabelkami to kolo fotela sie pojawiala zeby.GIF po roku tego szukalem ale jedna rzecz moge ci doradzic odrazu dywan wek z auta zadne szukanie z dywanem itp dywan koniecznie wyjac jedna osoba leje a ty szukasz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie miałem z drzwiami problem, tylko, że wylewało się poza auto. Nie zauważyłbym, gdyby nie

> to, że pewnego razu przy gwałtowniejszym hamowaniu coś mi z tyłu zachlupało Tak na oko to z

> litr wody wylałem z drzwi

Na pewno kierowcy i pasażera są suche drzwi, normalnie się zamykają, z tyłu rzadko otwieram, nawet nie wiem 270751858-jezyk.gif Ale cenna uwaga sprawdzę to wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie pierwsze i podstawowe... auto bite ? jesli tak to sprawy odplywow uszczelek itp mozesz

> zostawic...

Czemu? Prawdopodobnie miało kiedyś jakąś przygodę przodem. Ale biorąc pod uwagę lakier, było to dawno dawno temu, zaś cieknąć zaczęło już za mojej kadencji i bez związku z żadną przygodą.

>w moim aucie po lekkim dzownie puscil jeden zgrzew kol ozawiasu od otwierania

> maski woda tam normlanie splywa z szyby na podszybie i obok zawiasu i tam powinno byc szczelne

> jednak u mnie to puscilo i woda lala sie spod zawiasu otwierania maski do srodka pod deske

> szla sobie kabelkami to kolo fotela sie pojawiala po roku tego szukalem ale jedna rzecz moge

> ci doradzic odrazu dywan wek z auta zadne szukanie z dywanem itp dywan koniecznie wyjac jedna

> osoba leje a ty szukasz

Sporo zabawy w sumie, i nie takie łatwe w warunkach pod blokiem i pracę zaczynam jak jeszcze ciemno, kończę jak już ciemno 270751858-jezyk.gif Ale pewnie nic mądrzejszego nie wymyślę, chyba że te drzwi sprawdzę, co kolega Przypał mówił.

Ja zaś mam podejrzenie co do nagrzewnicy, czy też filtra kabinowego (jest w ogóle taki w Volvo? wersja z klimą), że gdzieś spod deski idzie, ale w żaden sposób nie jestem w stanie tego potwierdzić. Jedyna wskazówka, że dzieje się to na postoju, a podłoga cała więc dziurami w podłodze nie leci 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci opisalem moj problem... w aucie ktore mialo jakis wypadek jest wieksze prawdopodobienstwo ze puscil jakis zgrzew niz w aucie nie bitym.... moj znajomy mial taki sam problem w tym samym aucie i tez po dzwonie smile.gif

p.s lakier tu nie ma nic do rzeczy to moglo wyjsc po latach ktos grzeba zrobil ale teraz puscilo zeby.GIF i jeszcze jedno jak chcesz zrobic to dobrze to musisz dywan wyjac zeby miec wsio na wierchu zeby.GIF albo robimy profi albo w ogole wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ci opisalem moj problem... w aucie ktore mialo jakis wypadek jest wieksze prawdopodobienstwo ze

> puscil jakis zgrzew niz w aucie nie bitym.... moj znajomy mial taki sam problem w tym samym

> aucie i tez po dzwonie

Ja nie mówię, że nie masz racji, ale zastanawiające byłoby dla mnie pojawienie się tego w kilka lat po dzwonie...

Tak czy inaczej jak rozumiem ogólnie moge liczyć na to że nie jest idealnie poskładany, ale szukałbys na łączeniu maski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zewnatrz bedzie ciezko mowie ci albo wycgaja dywan caly albo tak zbeys mial dostep do golej blachy w okolicach deski i po kolei lej najpierw po samym podszybiu i patrz czy cieknie gdzies, jak podniesiesz/sciagniesz dywan i bedziesz lal to zobaczysz gdzie dziadostwo wylazi smile.gif u mnie wychodzil ow taki mmiejscu ze nawet sobei nie wyobrazasz :d cieklo w jednym ale lecialo po kabelku i 30 cm dalej sie plama robila zeby.GIF woda w aucie to dlugi temat smile.gif ja sprawdzalem wsystko odprowadzenie wody z szybra szybe bo tez mialem wymieniana itp eliminowalem wszystko po kolei smile.gif wez sobie osobe do pomocy smile.gif jak ty czegos nie wylapiesz to moze ona ci pomoze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z zewnatrz bedzie ciezko mowie ci albo wycgaja dywan caly albo tak zbeys mial dostep do golej

> blachy w okolicach deski i po kolei lej najpierw po samym podszybiu i patrz czy cieknie

> gdzies, jak podniesiesz/sciagniesz dywan i bedziesz lal to zobaczysz gdzie dziadostwo wylazi

> u mnie wychodzil ow taki mmiejscu ze nawet sobei nie wyobrazasz :d cieklo w jednym ale lecialo

> po kabelku i 30 cm dalej sie plama robila woda w aucie to dlugi temat ja sprawdzalem wsystko

> odprowadzenie wody z szybra szybe bo tez mialem wymieniana itp eliminowalem wszystko po kolei

> wez sobie osobe do pomocy jak ty czegos nie wylapiesz to moze ona ci pomoze

Chyba mam zajęcie dla kolegi na weekend zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od tych drzwi i podszybia tak zeby nie lac na szybe.Tylko nie lej mocnym strumieniem tylk odelikatnie i lej duzo duzo i odczekaj nawet 10 minut u mnie jak lalem to nie odrazu wychodzili to po jakis 5 minutach.. dlugo znalezc nie mogelm az polalem w rogu przy tym zawiasie patrze pod decha i nagle zauwazylem sciezke wody popatrzylem do gory patrze z kabla leci i po kroczku doszedlem zeby.GIF u mnie byl jeszcze taki motyw ze jak auto stalo lekko pochylone to sie nie lalo jak stalo na prostym podlozu ( garaz) to sie lalo zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś pomysły, gdzie szukać źródełka?

Dziś sprawdzone kilka miejsc. Pewne jest już że to nie drzwi i (raczej) nie szyber. Woda skądś dostaje się pod deską przed pasażerem, więc bez rozebrania deski się nie obejdzie. Szczególna uwagę planuję zwrócić na kratki wlotu powietrza między szybą a maską czy nie są zapchane (jak to się często np. w Fiacie Uno zdarza), a także otwory wpuszczające ciepłe powietrze na nogi, zobaczyć, czy mam filtr kabinowy czy coś zapchanego w jego miejscu i ... ?

Jakieś jeszcze pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś sprawdzone kilka miejsc. Pewne jest już że to nie drzwi i (raczej) nie szyber. Woda skądś

> dostaje się pod deską przed pasażerem, więc bez rozebrania deski się nie obejdzie. Szczególna

> uwagę planuję zwrócić na kratki wlotu powietrza między szybą a maską czy nie są zapchane (jak

> to się często np. w Fiacie Uno zdarza), a także otwory wpuszczające ciepłe powietrze na nogi,

> zobaczyć, czy mam filtr kabinowy czy coś zapchanego w jego miejscu i ... ?

> Jakieś jeszcze pomysły?

Ja kiedyś u koleżanki w nexii szukałem i okazało się, że spływało od bocznego kierunkowskazu - w środku było mokro, jakaś zaślepka po drodze wypadła i po kabelku leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moge ci doradzic odrazu dywan wek z auta zadne szukanie z dywanem itp dywan koniecznie wyjac jedna

> osoba leje a ty szukasz

Dokładnie tak . Jedyny pewny sposób, problem w pogodzie. Ciężka sprawa na mrozie, ja taką operację przechodziłem w lecie.

Wyciągnięcie foteli + dywany w S60 jakieś 15 min. składanie trochę dłużej.

I tak dywany musisz wyciągnąć aby je wysuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak . Jedyny pewny sposób, problem w pogodzie. Ciężka sprawa na mrozie, ja taką operację

> przechodziłem w lecie.

> Wyciągnięcie foteli + dywany w S60 jakieś 15 min. składanie trochę dłużej.

> I tak dywany musisz wyciągnąć aby je wysuszyć.

Problem tylko, że nie bardzo mam gdzie, ale sprawa jest dośc pilna 270751858-jezyk.gif mimo, że na razie nie pada 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to gdzie ich szukać? Wiem, wiem laickie pytanie...

-w golfie to były dziurki w narożnikach koło szyn prowadzących, woda odpływała w okolicy przedniego nadkola, przepychałem kawałkiem drutu 2,5mm2 w izolacji i woda zeszła (objawem była stojąca woda w rynienkach)

-Felicja (wiem ze to inna klasa auta ale może pomoże) ciekła jak stała na nierównym, tzn. jak np: prawe przednie koło stało na krawężniku, to buda się lekko deformowała i uszczelka nie dolegała w drzwiach idealnie

-w innym aucie (nie pamiętam którym) woda dostawała się cieknąc wewnątrz drzwi i wypływała spod tapicerki drzwi po wewnętrznej stronie progu, spływała po plastikowej nakładce (plastik "nie trzymał" wody i nie było widać, że tam cieknie) na brzeg wykładziny podłogi i tam podciekała pod wykładzinę...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sedan jest, do bagażnika by nie szło? Bagażnik suchy, a lamp nawet nie oglądałem...

No może nie iść - mieliśmy Jettę II i pełno wody pod dywanikiem kierowcy, która szła z nieszczelnej lewej lampy tylnej (po kablu, wewnątrz izolacji).

Oczywiście wyszło to po pełnym wybebeszeniu wnętrza 270751858-jezyk.gif

Tak więc najmniej realne scenariusze mogą być prawdziwe hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbiera mi się dużo wody w aucie. Gdzieś z prawej strony, trudno zlokalizować, i właśnie tu jest

> problem. Podejrzewam coś "statycznego", ponieważ na postoju też. Koło szyberdachu wszędzie

> sucho i uszczelki wyglądają na całe i niezniszczone, podsufitka suchutka. Dziur w podłodze ani

> w drzwiach nie ma. Kędy to może lecieć? Dodam, że sporo tej wody. Pacjent to Volvo 940, ale

> problem może byc bardziej "uniwersalny". PS. Więcej wody jest z tyłu, co nie znaczy, że tam

> cieknie, może być tak dlatego że tam jest niżej. Jest tam jakiś otwór technologiczny

> zaślepiony plastikiem, chyba przelewa się przez niego przód/tył.

> Jakieś pomysły, gdzie szukać źródełka?

Miałem to samo jakiś czas temu, też zbierała się woda z prawej strony i "jakby" bardziej mokro było z tyłu... okazało się, że uszkodzona była obudowa filtra kabinowego i przez nią dostawała się woda z podszybia...załatwił mnie tak "fachowiec", który nabijał mi klimę i przy okazji zmieniał filtr... skleiłem to co było połamane i do dziś jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem to samo jakiś czas temu, też zbierała się woda z prawej strony i "jakby" bardziej mokro było

> z tyłu... okazało się, że uszkodzona była obudowa filtra kabinowego i przez nią dostawała się

> woda z podszybia...załatwił mnie tak "fachowiec", który nabijał mi klimę i przy okazji

> zmieniał filtr... skleiłem to co było połamane i do dziś jest OK.

To akurat jest bardzo prawdopodobne. Tylko ten dostep angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przecieki sprawdza się ręcznikami jednorazowymi lub papierem toaletowym.

Wpycha się papier lub ręcznik w różne podejrzane zakamarki, potem leje wodę i od razu widać, gdzie jest przeciek.

Bardzo często miejscem przecieku jest nieszczelna folia w drzwiach. Przypomnij sobie, czy czasem tam nie grzebałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a klimatyzacje masz w tym Volvo ?

> jakbys mial, to sprawdz wezyk odprowadzajacy wode od klimy ( wlasnie w okolicach nog pasazera -

> moze jest zatkany lub nie przechodzi na zewnatrz auta)

Miałem, ale po uszkodzeniu została zdemontowana przez poprzediego właściciela. Sprężarka i chłodnica wyleciały, jak również przewody powiedziały banana-wave.gif natomiast odpowiednie miejsca zostały zaślepione. Biorąc pod uwagę koszt wymiany uszkodzonej sprężarki i wartość auta zrobiłbym to samo oink.gif

Szczerze powiem tylko, że nie wiem gdzie szukać filtra kabinowego tzn. jak się do tej deski dobrać i rozebrać, to nie Renault że było to w podszybiu łatwiutko dostępne 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze przecieki sprawdza się ręcznikami jednorazowymi lub papierem toaletowym.

To naprawdę brzmi sensownie wink.gif

> Wpycha się papier lub ręcznik w różne podejrzane zakamarki, potem leje wodę i od razu widać, gdzie

> jest przeciek.

Można, można smile.gif

> Bardzo często miejscem przecieku jest nieszczelna folia w drzwiach. Przypomnij sobie, czy czasem

> tam nie grzebałeś.

Drzwi nigdy nie ruszałem.

Natomiast jadąc w deszczu sprawdziłem troszkę oglądając i macając szukając wilgoci. Gdzieś spod deski to leci bliżej ściany grodziowej przed prawa noga pasażera z przodu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem, ale po uszkodzeniu została zdemontowana przez poprzediego właściciela. Sprężarka i

> chłodnica wyleciały, jak również przewody powiedziały natomiast odpowiednie miejsca zostały

> zaślepione. Biorąc pod uwagę koszt wymiany uszkodzonej sprężarki i wartość auta zrobiłbym to

> samo

> Szczerze powiem tylko, że nie wiem gdzie szukać filtra kabinowego tzn. jak się do tej deski dobrać

> i rozebrać, to nie Renault że było to w podszybiu łatwiutko dostępne

do filtra kabinowego to się raczej trzeba dobrać od strony komory silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.