Skocz do zawartości

Wymiany oleju w skrzyni - aveo 1.2


Portal

Rekomendowane odpowiedzi

> Skrzynia w 1.2 jest na pewno inna niż w 1.4, ale dokładnej przyczyny nie znam.

nie no to wiem ale dlaczego w 1.2 trzeba tak zcesto wymieniac olej ? co ona takiego ma czego inne nie maja ? ( w wiekszosci aut olej wymienia sie po dlugim okresie uzytkowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Powiedcie mi dlaczego w Aveo 1.2 trzeba tak czesto wymieniac olej w skrzyni biegow ? (tzn co 2

> lata) a np przy silniku 1.4 wogole nie trzeba wymieniac.

Co masz na mysli piszac, ze trzeba, ASO tak zaleca, inni uzytkownicy, mechanik, samochod sie lepiej czuje?

Jak mi odpowiesz, bedziesz bliski sukcesu odpowiedzi na swoje pytanie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co masz na mysli piszac, ze trzeba, ASO tak zaleca, inni uzytkownicy, mechanik, samochod sie lepiej

> czuje?

> Jak mi odpowiesz, bedziesz bliski sukcesu odpowiedzi na swoje pytanie

masz w instrukcji obslugi napisane co na jakim przegladzie trzeba wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.2 skrzynia jest taka jak w matizie

w 1.4 to już oplowska konstukcja, była w każdym innym daewoo

w 1.2 nie zaleca się tylko po prostu TRZEBA wymieniać, bo coś tam pada w skrzyni, nie chce mi się teraz szukać ale są jakieś problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> w 1.2 skrzynia jest taka jak w matizie

> w 1.4 to już oplowska konstukcja, była w każdym innym daewoo

> w 1.2 nie zaleca się tylko po prostu TRZEBA wymieniać, bo coś tam pada w skrzyni, nie chce mi się

> teraz szukać ale są jakieś problemy

A jakie problrmy byly w Matizie?

W Mieczyslawach nie wymienialo sie oleju co 2 lata :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie problrmy byly w Matizie?

> W Mieczyslawach nie wymienialo sie oleju co 2 lata :-(

wg instrukcji Daewoo po pierwszych 10 tys a później co 40 tys.

Mobil i Shell w swoich instrukcjach zaleca co 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

> w 1.2 skrzynia jest taka jak w matizie

> w 1.4 to już oplowska konstukcja, była w każdym innym daewoo

> w 1.2 nie zaleca się tylko po prostu TRZEBA wymieniać, bo coś tam pada w skrzyni, nie chce mi się

> teraz szukać ale są jakieś problemy

Ostatnio bylem w ASO i pytalem sie o slrzynie w 1.2 i Panowie powiedzieli ze skrzynia jest zupelnie inna chociaz obudowa wyglada jak ta w matizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio bylem w ASO i pytalem sie o slrzynie w 1.2 i Panowie powiedzieli ze skrzynia jest zupelnie

> inna chociaz obudowa wyglada jak ta w matizie.

Co nie zmienia faktu, ze olej trzeba wymianiac. Konstrukcyjnie to ona sie na niej na pewno wzoruje, ale trudno oczekiwac, zeby rpzez tyle lat to samo tlukli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

bez rozpoczynania nowego wątku

w którym miejscu jest wlew oleju do skrzyni?

gdzie jest korek spustowy?

warto też wymienic filtr w skrzyni?

jakies dodatkowe rady przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też radzę olej wymieniać - ale czy mógłby ktoś podać linka do wątku albo uściślenia dlaczego tak należy robić? Mam znajomka z poprzednim Sparkiem z najmniejszym silnikiem i nie wierzy, że trzeba olej wymieniać, bo "nigdy nie wymieniał", a ja już nie pamiętam co tam dokładnie pisało o przyczynach i ewentualnych skutkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też radzę olej wymieniać - ale czy mógłby ktoś podać linka do wątku albo uściślenia dlaczego tak

> należy robić? Mam znajomka z poprzednim Sparkiem z najmniejszym silnikiem i nie wierzy, że

> trzeba olej wymieniać, bo "nigdy nie wymieniał", a ja już nie pamiętam co tam dokładnie pisało

> o przyczynach i ewentualnych skutkach?

Jeśli ktoś kupi nowy samochód, to pewnie jemu tej skrzyni starczy.

Następny właściciel może odczuć skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktoś kupi nowy samochód, to pewnie jemu tej skrzyni starczy.

> Następny właściciel może odczuć skutki.

To znaczy - po jakim przebiegu albo po ilu latach przy mniejszym przebiegu? Znajomy ma 7-letnie auto z przebiegiem 50 tys., olej wymieniał tylko 1 raz: pierwsza wymiana chyba po roku o ile dobrze pamiętam.

I co się konkretnie dzieje - skrzynia się sypie czy co, bo już nie wiem czy dobrze pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem tyle że pierwszy olej jest żółty a w aso wlewa sie normalny stosowany do skrzyń w oplach olej czerwony. i już taki olej wymieniałem dziesiątki razy i za każdym razem na korku spustowym i wlewowym jest osadzone dużo opiłków no normalne bo są namagnesowane ale może to o to chodzi producentowi żeby te "filtry"(korki) czyścić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.