Skocz do zawartości

Zakup Fabii Monte Carlo


Parowoz

Rekomendowane odpowiedzi

> Szczerze? Ryba mi to. Zastanawiam się tylko czy jest coś wolniejszego od takiej Fabii skoro nawet

> auta o sporo lepszym stosunku masy do nocy przegrywają...

Zapominasz o tym co już w tym wątku było wyjaśniane. Nie liczy się moc maksymalna, lecz moc średnia w użytecznym zakresie obrotów. W przypadku silnika N/A jest ona znacznie niższa od mocy maksymalnej, a w przypadku silnika turbo bywa nawet wyższa (gift).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze? Ryba mi to. Zastanawiam się tylko czy jest coś wolniejszego od takiej Fabii skoro nawet

> auta o sporo lepszym stosunku masy do nocy przegrywają...

Myśle ze Fabia 1.2 HTP będzie wolniejsza hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapominasz o tym co już w tym wątku było wyjaśniane. Nie liczy się moc maksymalna, lecz moc średnia

> w użytecznym zakresie obrotów. W przypadku silnika N/A jest ona znacznie niższa od mocy

> maksymalnej, a w przypadku silnika turbo bywa nawet wyższa (gift).

tyle że kierowca Accorda nawet nie zszedł poniżej 5,5 tys obrotów... zresztą, nie ma się co spierać. Fabia górą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapominasz o tym co już w tym wątku było wyjaśniane. Nie liczy się moc maksymalna, lecz moc średnia

> w użytecznym zakresie obrotów. W przypadku silnika N/A jest ona znacznie niższa od mocy

> maksymalnej, a w przypadku silnika turbo bywa nawet wyższa (gift).

Czasem ciężko przyjąc do wiadomości że coś połowe tańszego może równie szybko jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem ciężko przyjąc do wiadomości że coś połowe tańszego może równie szybko jeździć.

Czasami ciężko pogodzić się z faktem, że tanie i oszczędne autko do miasta jest tylko tanim i oszczędnym autem do miasta.

w kwietniu będę w Polsce. Znajdzie się jakiś kierowca takiej seryjnej Fabii który będzie skłonny dać mi lekcję pokory? Najlepiej z południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasami ciężko pogodzić się z faktem, że tanie i oszczędne autko do miasta jest tylko tanim i

> oszczędnym autem do miasta.

> w kwietniu będę w Polsce. Znajdzie się jakiś kierowca takiej seryjnej Fabii który będzie skłonny

> dać mi lekcję pokory? Najlepiej z południa.

VW POLO 1.2 TSI smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie dlatego, że podaje wyniki zachowawczo, dla silnika o mocy znamionowej. Najpewniej jeden

> egzemplarz pojedzie 10,1 inny 9

to taki rozrzut moze być? Gdybym wiedział to kupując samochód kazałbym podstawić 10 identycznych i ten najszybszy wziął icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem ciężko przyjąc do wiadomości że coś połowe tańszego może równie szybko jeździć.

Oj, przesadzasz. Większość motocykli bije na głowę samochody będąc jednocześnie znacznie tańszymi. I jakoś nie widzę exodusu kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to taki rozrzut moze być? Gdybym wiedział to kupując samochód kazałbym podstawić 10 identycznych i

> ten najszybszy wziął

Popatrz choćby na wykresy w tym wątku. Jeden ma 106KM drugi 114KM. W 1,8 Tsi 160KM niczym niezwykłym są gifty pod 180KM. Podobnie z dieslami bywa. Jak miałbyś możliwość każdym jechać na hamownię, wybulić 1000 zł (10x100zł) za hamowanie, poświęcić na to ze dwa dni, to jasne, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popatrz choćby na wykresy w tym wątku. Jeden ma 106KM drugi 114KM. W 1,8 Tsi 160KM niczym

> niezwykłym są gifty pod 180KM. Podobnie z dieslami bywa. Jak miałbyś możliwość każdym jechać

> na hamownię, wybulić 1000 zł (10x100zł) za hamowanie, poświęcić na to ze dwa dni, to jasne, że

> warto.

Gifty giftami, ale jaki % tego samego modelu ma gifty na +, a ile na -? Czyli mogę trafić taką fabię 105 KM co będzie jechać 11 s do 100 i taką co poleci w 8 ?

icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gifty giftami, ale jaki % tego samego modelu ma gifty na +, a ile na -? Czyli mogę trafić taką

> fabię 105 KM co będzie jechać 11 s do 100 i taką co poleci w 8 ?

Jak trafisz taką co ma 11s to mógłbyś ją reklamować jako towar niezgodny z umową. Dlatego producent podając 10,1 raczej jest pewny, że 99% aut będzie miało takie przyspieszenie lub lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak trafisz taką co ma 11s to mógłbyś ją reklamować jako towar niezgodny z umową. Dlatego producent

> podając 10,1 raczej jest pewny, że 99% aut będzie miało takie przyspieszenie lub lepsze.

a jak to się ma do aut innych producentów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasami ciężko pogodzić się z faktem, że tanie i oszczędne autko do miasta jest tylko tanim i

> oszczędnym autem do miasta.

> w kwietniu będę w Polsce. Znajdzie się jakiś kierowca takiej seryjnej Fabii który będzie skłonny

> dać mi lekcję pokory? Najlepiej z południa.

Zgłaszam się skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak to się ma do aut innych producentów ?

Dokładnie tak samo, szczególnie dotyczy to silników doładowanych, np fiatowskie 1,4 150 KM potrafi mieć i ze 165KM. Natomiast dokładnie odwrotnie bywa z silnikami N/A. Sam miałem Civica który ewidentnie miał niedobór mocy. Fakt, że po jakichś 30 tys km jakby się dotarł i miał parametry zbliżone do deklarowanych. Podobnie z niedoborów mocy znane są Hodnowskie 2,0 240KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak samo, szczególnie dotyczy to silników doładowanych, np fiatowskie 1,4 150 KM potrafi

> mieć i ze 165KM.

Kurna to pierwsze słyszę icon_eek.gif Mój to raczej tyle nie ma.

Słyszałem, że 120 miały i po 140 KM, ale 150 ?..coś nie mogę uwierzyć zlosnik.gif. hmm.gif Moj raczej zbliza sie do tego co podaje producent, ale na pewno nie ma lepiej frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurna to pierwsze słyszę Mój to raczej tyle nie ma.

> Słyszałem, że 120 miały i po 140 KM

No sam widzisz...

>, ale 150 ?..coś nie mogę uwierzyć . Moj raczej zbliza sie do

> tego co podaje producent, ale na pewno nie ma lepiej

. Mój 150KM setkę robił wyraźnie poniżej 8s (katalogowo 8,5) cudów nie ma - musiał mieć gifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No sam widzisz...

ale tam były turbawki od 150, bo nie mieli innych panic.gif

> . Mój 150KM setkę robił wyraźnie poniżej 8s (katalogowo 8,5) cudów nie ma - musiał mieć gifta.

Raz swojego mierzyłem, co prawda programem GPS na Symbianie, ale ponizej 8,6 nie mogłem zejść, a później się jakiś zawór wysypał hehe.gif A podają, że 8,2 ma mieć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tam były turbawki od 150, bo nie mieli innych

> Raz swojego mierzyłem, co prawda programem GPS na Symbianie, ale ponizej 8,6 nie mogłem zejść, a

> później się jakiś zawór wysypał A podają, że 8,2 ma mieć

8,2 to wersja sport i w trybie sport. Miałeś guzik wciśnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie porównanie o ile nie masz CHIPsa nawet miałoby sens, bo katalogowo bardzo podobnie, automat

> tu i tu

Tak czy inaczej, urzeka spalanie przy spokojnej jeździe i 204KM w pogotowiu, pięknie ok.gif

Ile pali przy tempomacie 130km/h tak by średnia prędkość była powyżej 125km/h ?? Sprawdzałeś może lub możesz oszacować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.