Skocz do zawartości

Komputer do Lacetti


tarna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja taki ma nie chwaląc się zlosnik.gif

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=280414511&page=0&fpart=all&vc=1

A ile już mi kasy zaoszczędził:

poinformował o zepsutej sondzie lambda (grzałka) tz. wyświetlił nr błedu i miła pani seksownym głosem poinformowała o tym po rosyjsku, sondę wymieniłem i za pomocą tego cuda skasowałem błąd ECU - tak tak potrafi to robić

Później za jego pomocą - wyświetkla czasy wtrysków, udowodniłem gazownikowi, że musi sie przyłożyć do regulacji instalacji, bo czasy się zmieniają po przejściu na gaz

Informuje mnie o spalaniu i jest w tym dokładny, uświadamia, że ślisko (wniemanie gawaliot hahaha.gifhahaha.gif) , informuje o zmianie oleju pasków, filtrów no po prostu ruski cud.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Banalnie, zasilanie i jeden kabelek do złącza OBD II komp automatycznie skanuje i rozpoznaje

> protokół komunikacyjny auta...

To jeszcze jedno czy ten komputerek (oczywiście bez obudowy wejdzie w kieszeń 1 din?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te komputerki mają tę zaletę, że oprócz EOBD czytają też protokół fabryczny Chevroleta. Przez to

> wystarczy podpięcie do linii K, nie trzeba dobierać się do sygnału wtryskiwacza, żeby mieć

> zużycie paliwa.

kuszące... jakieś zamówienie grupowe ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby to było po angielsku to może bym pomyślał

Do benzynowców jest komputer gadający po angielsku, tylko nie Multitronicsa a firmy Smerg czy jakoś tak. Nawet mają przedstawicielstwo w Niemczech, które obsługuje Polskę (nawet można pisać do nich po naszemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba chodzi o Serg Electronics.

> Z tym, że to jest komputerek bazujący na sygnale wtryskiwacza.

> Ten multitronicsa jest dużo bardziej zaawansowany.

Ile by kosztowalo przetlumaczenie softu na pl lub ang?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile by kosztowalo przetlumaczenie softu na pl lub ang?

temat byl juz poruszany 2 lata temu - producent odpisal ze mu sie nie oplaca ...

w codziennym uzytkowaniu zapomina sie ze komputerek jest po rosyjsku

a polecenia glosowe mozna wyciszyc jak komus przeszkadzaja

ten komputer jest zarowno do benzyny i do diesla

a podlacza sie tylko i wylacznie pod jedno gniazdo i nic wiecej /mowa o RI500/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat byl juz poruszany 2 lata temu - producent odpisal ze mu sie nie oplaca ...

> w codziennym uzytkowaniu zapomina sie ze komputerek jest po rosyjsku

> a polecenia glosowe mozna wyciszyc jak komus przeszkadzaja

> ten komputer jest zarowno do benzyny i do diesla

> a podlacza sie tylko i wylacznie pod jedno gniazdo i nic wiecej /mowa o RI500/

A chalupniczo? W sensie dac to komus niech przerobi? Przydalby mi sie do aveo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A chalupniczo? W sensie dac to komus niech przerobi? Przydalby mi sie do aveo.

jezeli bylo by to takie proste to napewno juz ktos by sie pokusil zeby to przetlumaczyc

producent przeciez udostepnia nowsze oprogramowanie ktore mozna samemu sobie wgrac do komputerka poprzez k-line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli bylo by to takie proste to napewno juz ktos by sie pokusil zeby to przetlumaczyc

> producent przeciez udostepnia nowsze oprogramowanie ktore mozna samemu sobie wgrac do komputerka

> poprzez k-line

Sek w tym, ze ja ni w zab nie rozumiem ruskiego, wiec bede mial z tego maly pozytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sek w tym, ze ja ni w zab nie rozumiem ruskiego, wiec bede mial z tego maly pozytek.

Aż tak nie możesz tego odbierać to tak jak z nową komórką najpierw naucz się symboli a potem to już z pamięci jedziesz, pamiętam jak w latach 80 na komunie dostawało się zegarki z melodyjkami albo Casio z kalkulatorem też nie znaliśmy języka ale po jakimś tygodniu każdy wiedział co jest gdzie i jak.

Dodatkowo parę postów wyżej masz opis RI500 z ekranami, a na YT nawet filmiki po PL co i gdzie.

W takim komputerku ustawiasz raz (bawisz się przez tydzień) a potem to kożystasz z paru funkcji które używasz i znasz i to wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli bylo by to takie proste to napewno juz ktos by sie pokusil zeby to przetlumaczyc

> producent przeciez udostepnia nowsze oprogramowanie ktore mozna samemu sobie wgrac do komputerka

> poprzez k-line

Ktoś kiedyś pisał, że mogą opracować "zrobić tłumaczenie" ale dla większej dostawy (około 100 sztuk) jednak taka dostawa to już cła itp. No i zaś musiała by to wsiąść jakaś firma i bawić się w sprzedaż na terenie PL a to by zaś był podejrzewam problem z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli bylo by to takie proste to napewno juz ktos by sie pokusil zeby to przetlumaczyc

> producent przeciez udostepnia nowsze oprogramowanie ktore mozna samemu sobie wgrac do komputerka

> poprzez k-line

masz jakiegoś linka?

Hmm no jak by się naprawdę nas paru zebrało to może producent pokusiłby się o chociaż częściowe spolszczenie - w sumie w grę wchodziła by wymiana czcionki (jednak rosyjski alfabet jest trochę inny), wymiana komunikatów i symboli to raczej pryszcz (myślę że sami moglibyśmy nawet stworzyć tłumaczenie), no i jeszcze wymiana sampli głosowych (chociaż te można by olać i zostawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz jakiegoś linka?

> Hmm no jak by się naprawdę nas paru zebrało to może producent pokusiłby się o chociaż częściowe

> spolszczenie - w sumie w grę wchodziła by wymiana czcionki (jednak rosyjski alfabet jest

> trochę inny), wymiana komunikatów i symboli to raczej pryszcz (myślę że sami moglibyśmy nawet

> stworzyć tłumaczenie), no i jeszcze wymiana sampli głosowych (chociaż te można by olać i

> zostawić).

prosze bardzo, link do producenta

tu do pozostalych komputerow

a tu nowosc z kolorowym wyswietlaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> prosze bardzo, link do producenta

> tu do pozostalych komputerow

> a tu nowosc z kolorowym wyswietlaczem

Z uwagi, iż na dniach będę zamawiał jakiś z tych komputerków znalazłem jeszcze inny 270751858-jezyk.gif

Tak cały czas chciałem zagospodarować drugą kieszeń din a tu da się "wsadzić" (bardziej by pasowało podmienić) nasze zegarki w Laćkach na komputer i o dziwo jest to tańsze (może nie tak Efektywnie wygląda ale zależy o co nam chodzi o dane czy wygląd?

LINK_OD_RAZU_Z_TŁUMACZA i klikamy ROBOCARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z uwagi, iż na dniach będę zamawiał jakiś z tych komputerków znalazłem jeszcze inny

> Tak cały czas chciałem zagospodarować drugą kieszeń din a tu da się "wsadzić" (bardziej by pasowało

> podmienić) nasze zegarki w Laćkach na komputer i o dziwo jest to tańsze (może nie tak

> Efektywnie wygląda ale zależy o co nam chodzi o dane czy wygląd?

> LINK_OD_RAZU_Z_TŁUMACZA i klikamy ROBOCARA

Czy dobrze widzę, że ten komputer kosztuje ok. 170zł? Jak tak, to chętnie dopiszę się do zamówienia, tylko muszę wiedzieć, czy pasuje do diesla i jak to podpiąć do auta. Czy jakiś specjalista od cyrylicy mógłby zagłębić się w temacie.

Tutaj jest strona producenta, tylko u mnie wyświetlają się jakieś krzaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy dobrze widzę, że ten komputer kosztuje ok. 170zł?

Coś koło tego + pewnie jakieś 30 USD za wysyłkę, o ile jest możliwa. Co z cłem, to nie mam pojęcia.

Nie widzę też nic o dieslu.

Zapytałem i w tym sklepie i u producenta, czy w ogóle jst możliwość wysyłki. Zobaczymy, czy się odezwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z uwagi, iż na dniach będę zamawiał jakiś z tych komputerków znalazłem jeszcze inny

> Tak cały czas chciałem zagospodarować drugą kieszeń din a tu da się "wsadzić" (bardziej by pasowało

> podmienić) nasze zegarki w Laćkach na komputer i o dziwo jest to tańsze (może nie tak

> Efektywnie wygląda ale zależy o co nam chodzi o dane czy wygląd?

> LINK_OD_RAZU_Z_TŁUMACZA i klikamy ROBOCARA

A jak się go podłącza ? (a już znalazłem)

w sumie też się na to pisze, rzeczywiście wyświetlacz mniej efektowny, ale za to przynajmniej nie będzie ruskich liter smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś koło tego + pewnie jakieś 30 USD za wysyłkę, o ile jest możliwa. Co z cłem, to nie mam pojęcia.

> Nie widzę też nic o dieslu.

> Zapytałem i w tym sklepie i u producenta, czy w ogóle jst możliwość wysyłki. Zobaczymy, czy się

> odezwą.

Nie dziala z dieslem juz to sprawdzalismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> w sumie też się na to pisze, rzeczywiście wyświetlacz mniej efektowny, ale za to przynajmniej nie

> będzie ruskich liter )

Są. Mam go już w aucie i nawet udało mi się połapać, o co chodzi. smile.gif

Z pierwszych wrażeń, to mogę powiedzieć, że nie za bardzo polecam go komuś, kto o ruskim nie ma pojęcia.

Jak trochę pojeźdźę, to dam znać, jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są. Mam go już w aucie i nawet udało mi się połapać, o co chodzi.

> Z pierwszych wrażeń, to mogę powiedzieć, że nie za bardzo polecam go komuś, kto o ruskim nie ma

> pojęcia.

> Jak trochę pojeźdźę, to dam znać, jak się sprawuje.

hmm myślałem że robimy jakieś zamówienie zbiorowe, czyli jak to trzeba zamawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm myślałem że robimy jakieś zamówienie zbiorowe, czyli jak to trzeba zamawiać ?

Koszt 60 + 11 USD za wysyłkę po wpłacie na wskazane dane przez Western Union. (koszt około 18 zł).

Kontaktowałem się bezpośrednio z producentem: www.robocar.com.ua

Wpłatę zrobiłem w poniedziałek. Pieniądze podjęli w piątek i w ten sam dzień wysłali pocztą przesyłkę. Przyszła do mnie w ten piątek, czyli dokładnie po tygodniu.

Na delklaracji celnej wpisali jakąś głupotę o wartości 50 hrywien, więc Urząd Celny tego nie otwierał.

Jeśli chodzi o praktyczną stronę zagadnienia, to montaż nie był specjalnie skomplikowany. Lekkiego podrzeźbienia wymagała jedynie obudowa oryginalnego zegarka, bo ona zostaje.

Komputerek działa fajnie. W dużej mierze udało mi się połapać, jak go ustawiać i gdzie czego szukać. Liczy m.in. chwilowe zużycie paliwa, zużycie paliwa od startu silnika do jego wyłączenia (przejechana trasa) i całościowe od zamontowania. Przelicza też np. paliwo zużyte w trasie na kwotę pieniędzy (zadaje się cenę paliwa). Można też ustawić przypomnienie o wymianie oleju i poszczególnych filtrów. Czyta też ewentualne błędy sterownika silnika. I jeszcze sporo innych rzeczy. Mi chodziło głównie o zużycie paliwa i to działa dobrze. Muszę jedynie ustawić korekcję po oszacowaniu rzeczywistego zużycia, ale nawet bez tego widzę, kiedy jest więcej, a kiedy mniej.

Tak, jak pisałem wcześniej, wypada mieć jedynie lekkie pojęcie o ruskich bukwach, bo bez tego może być łyso.

Przez 25 lat zastanawiałem się, po co samemu nauczyłem się drukowanej cyrylicy, bo nie miałem rosyjskiego w szkole.

Wczoraj uzyskałem odpowiedź na to pytanie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gogiel tranzlejt srednio sobie radzi z ich stronka , nie wiesz moze czy jest angielski w tym wgrany

> albo mozliwosc wgrania.

Translator do instrukcji będzie ok, ale w urządzeniu też są użyte literki (lub znaczki je przypominające). Nie pytałem, czy da się wgrać angielski program. Pewnie tak, ale musiałby go ktoś opracować.

> Kurcze tego opti cos tam mozna ladnie wpasowac do hatchbacka.

Zamiast zegarka wchodzi zarówno do sedana, jaki i HB/kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie można. Pytali się o to producenta, ale nie byli zainteresowani.

Właśnie nawiązałem kontakt i tak jak pisze Nuki_tsw, koszt takiego "przedsięwzięcia" to 71 dolców przez WU.

Ale.. gość mi napisał że można "zaadoptować" tam język Polski.

Okazuje się również że ich nowszy komputer "MEGA" jest też do wstawienia w Laczku (i sedan i kombi/hb), tak samo w zegarek: http://www.robocar.com.ua/prod_robmeg.html

Nawet podesłał zdjęcia jak to wygląda w Lacettim i raczej na ten drugi się zdecyduje (koszt z przesyłką 105 dolców).

Ktoś jeszcze chętny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam.Ponieważ piszę pierwszy raz na forum wybaczcie mi wpadki,od lutego jestem posiadaczem sedana i jak to jest zawsze na początku fascynacji nowym nabytkiem chce się wszystko ulepszyć i doposażyć w nowe bajery dlatego też jestem zainteresowany takim komputerkiem zamiast fabrycznego zegara i piszę się na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.