Skocz do zawartości

Komputer do Lacetti


tarna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli będą jakieś wątpliwości, to mogę przy tłumaczeniu trochę pomóc, zwłaszcza że komputer mam w aucie i mniej więcej wiem, o co kaman. smile.gif

Komputerek jest zbudowany o oparciu dwa wyświetlacze 3 cyfrowe i do tego trzeba będzie też jakoś dopasować polskie oznaczenia funkcji. To jest chyba główny problem w tym zadaniu.

Swoją drogą, to takie w sumie śmieszne urządzenie za nieduże pieniądze potrafi naprawdę sporo. Pamiętać też należy, że chłopaki z Kijowa nie robią tego na tysiące sztuk, więc w produkcji seryjnej urządzenie byłoby zdecydowanie tańsze.

Nie wiem, że Koreańczycy nie doszli chociaż do zegarka, który alternatywnie pokazuje zużycie paliwa. hmm.gif

Szejm on ju GM Daewoo! zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc producent się nie wzbrania, byłby w języku nawet i polskim, ale musielibyśmy zrobić

> tłumaczenie, zna ktoś w miarę rosyjski ? (oprócz google translator)

> W pierszej kolejnosci poszłaby instrukcja.

W tłumaczeniu prośba do kolegi Pamulab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będę wdzięczny jak kolega mi pomoże i opisze czarno na białym jak zakupić ten komputer i podłączyć przyznam się ja nie wszystko łapie wlot ale staram się nadążać bo nie wiem czy reszta forumowiczów jest dalej zdecydowana na zakup, może jak kupilibyśmy razem byłoby taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę wdzięczny jak kolega mi pomoże i opisze czarno na białym jak zakupić ten komputer i

> podłączyć przyznam się ja nie wszystko łapie wlot ale staram się nadążać bo nie wiem czy

> reszta forumowiczów jest dalej zdecydowana na zakup, może jak kupilibyśmy razem byłoby taniej

Jeśli chcesz kupić komputerek, to napisz do producenta na maila. Gadają na szczeście po angielsku. Potem podadzą Ci dane, na jakie masz przelać przez Western Union 71 USD. Ty podajesz swój adres i za jakieś 2 tygodnie od wpłaty urządzenie masz w domu.

Jak już go będziesz miał, to daj znać. Postaram się pomóc w montażu, jeśli coś byłoby niejasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znimi gadam przez translator po rusku. Procedura zamówienia na prawdę nie jest aż taka skomplikowana, ale.. jest szansa że ten kompik byłby po polsku. Trzeba na początek przetłumaczyc instrukcję i nawet sie za to wziąłem, ale troszkę ostanio czasu mi brakło, a trzeba do tego "przysiąść".

Jak na razie jestem na stronie nr 2 (w sumie jest ich 16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> witam mam pytanie czy moglby mi ktos zalatwic ten wyswietlacz zamiast zegarka co pokazuje funkcje

> komputera pokladowego i napisac jak go podlaczyc dla osoby ktora mi to by sprowadzila

> odpowiednia rekompensata czekam na propozycje moj email [email protected]

A jaki problem jest zrobić tak, jak napisałem powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam mam pytanie czy moglby mi ktos zalatwic ten wyswietlacz zamiast zegarka co pokazuje funkcje

> komputera pokladowego i napisac jak go podlaczyc dla osoby ktora mi to by sprowadzila

> odpowiednia rekompensata czekam na propozycje moj email [email protected]

Oczywiście, już załatwiam, rekompensata to 200 dolców. Jak Ci pasuje to możemy załatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc rozumiem kosztuje 70 dolarow jestem w stanie dac 100 dolarow reszta dla zalatwiajacego

a pozwyzej nie zrobie nie znam angielskiego a translator kaleczy wole to zlecic temu co juz zalatwil sobie komputerek doswiadczonemu w tej procedurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki problem jest zrobić tak, jak napisałem powyżej?

calosc rozumiem kosztuje 70 dolarow jestem w stanie dac 100 dolarow reszta dla zalatwiajacego

a pozwyzej nie zrobie nie znam angielskiego a translator kaleczy wole to zlecic temu co juz zalatwil sobie komputerek doswiadczonemu w tej procedurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Jeśli chcesz kupić komputerek, to napisz do producenta na maila. Gadają na szczeście po angielsku.

> Potem podadzą Ci dane, na jakie masz przelać przez Western Union 71 USD. Ty podajesz swój

> adres i za jakieś 2 tygodnie od wpłaty urządzenie masz w domu.

> Jak już go będziesz miał, to daj znać. Postaram się pomóc w montażu, jeśli coś byłoby niejasne.

Dzisiaj dopiero go dostałem . Z instrukcji wywnioskowałem ze duża wtyczka to zasilanie, czujnik temperatury zewnętrznej gdzieś pod zderzak ,nie wiem tylko gdzie podlączyć czerwony przewód z przylutowaną wsuwką (k-line) i czarny bo trzeba jakiś przewód rozcinać i się wpiąć.Proszę o pomoc jutro mam wolne to bym działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj dopiero go dostałem . Z instrukcji wywnioskowałem ze duża wtyczka to zasilanie, czujnik

> temperatury zewnętrznej gdzieś pod zderzak ,

To jest czujnik temperatury pokładowej - bortovoy - pokładowy, ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie, żeby dać go na zewnątrz.

>nie wiem tylko gdzie podlączyć czerwony przewód z

> przylutowaną wsuwką (k-line)

Jak sama nazwa wskazuje, do linii K. Pin nr 7 w gnieździe diagnostycznym.

>i czarny bo trzeba jakiś przewód rozcinać i się wpiąć.

To jest do czujnika prędkości jazdy - masz rozrysowane, jak wygląda wtyczka z tym przewodem. Znajduje się ona w okolicach lewego kolana kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj dopiero go dostałem . Z instrukcji wywnioskowałem ze duża wtyczka to zasilanie, czujnik

> temperatury zewnętrznej gdzieś pod zderzak ,nie wiem tylko gdzie podlączyć czerwony przewód z

> przylutowaną wsuwką (k-line) i czarny bo trzeba jakiś przewód rozcinać i się wpiąć.Proszę o

> pomoc jutro mam wolne to bym działał

W niedziele po wyscigu F1 mozesz podjechac do mnie do Będzina to sie pobawimy razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest czujnik temperatury pokładowej - bortovoy - pokładowy, ale nic nie stoi chyba na

> przeszkodzie, żeby dać go na zewnątrz.

> Jak sama nazwa wskazuje, do linii K. Pin nr 7 w gnieździe diagnostycznym.

> To jest do czujnika prędkości jazdy - masz rozrysowane, jak wygląda wtyczka z tym przewodem.

> Znajduje się ona w okolicach lewego kolana kierowcy.

Dziękuję bardzo za pomoc w sobotę już podłączyłem wszystko działa teraz tylko przypomnieć sobie ruskie bukwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niedziele po wyscigu F1 mozesz podjechac do mnie do Będzina to sie pobawimy razem

Dziękuję bardzo za pomoc już podłączyłem teraz rozpracowuję, bardzo chętnie spotkał bym się mogę w tygodniu albo w wekeend za2 tygodnie zobaczyłbym lepszy model z bliska jeżeli pozwolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Jak kogoś jeszcze interesuje ten temat to podaje polski

> shttp://allegro.pl/uniwersalny-komputer-pokladowy-paliwa-spalania-i1741965757.htmli sp

> sam zastanawiam sie nad wymianą z ruskiego chociaż ten się spisuje ok

Tłumaczenie na polski tego rosyjskiego jest JUŻ zakończone. Tydzien temu dostałem właśnie z Ukrainy - pewnie pierwszy egzemplarz, a newet go już zamontowałem, ale od tego czasu nie miałem możliwości go dokładnie przetestować (są jeszcze małe drobiazgi do poprawienia, ale już nie wpływają one na utratę komfortu pracy z urządzeniem) i nawet zdjęcia jakieś wam pokazać, a jeszcze teraz na weekend sie k.. rozchorowałem.

W zasadzie to już można składać zamówienia - bo komputer jest SPOLSZCZONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tłumaczenie na polski tego rosyjskiego jest JUŻ zakończone. Tydzien temu dostałem właśnie z

> Ukrainy - pewnie pierwszy egzemplarz, a newet go już zamontowałem, ale od tego czasu nie

> miałem możliwości go dokładnie przetestować (są jeszcze małe drobiazgi do poprawienia, ale już

> nie wpływają one na utratę komfortu pracy z urządzeniem) i nawet zdjęcia jakieś wam pokazać, a

> jeszcze teraz na weekend sie k.. rozchorowałem.

> W zasadzie to już można składać zamówienia - bo komputer jest SPOLSZCZONY.

Mi się wydaje, że ten komputerek z Ukrainy jest o tyle lepszy, że jest stworzony pod dedykowane miejsce i jest w pełni zamienny. Teraz dowiaduje się, że jest już po PL grinser006.gif , żeby jeszcze w PL go można było kupić (nawet nieco drożej), bo brak mi zaufania do takich zakupów zza granicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że to jest nie ta sama klasa co ten uniwersalny ... (to niebo a ziemia)

On jest stworzony do tego własnie modelu - wybiera się tylko protokół komunikacji (silnik 1.4, 1.6 lub 1.8) z ECU samochodu i działa po prostu jak fabryczny. Wystarczy podłączyć go pod dwa kabelki - wewnątrz samochodu - a nie kombinować z podłączaniem pod wtryski, licznik dorgi czy inne - jak to właśnie jest w uniwersalnych (wiecej można tylko zjeb..).

Ma też możliwość kasowania i wyświetlania błędów ECU - a więc to są już jakby dwa urządzenia w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no pewnie że to jest nie ta sama klasa co ten uniwersalny ... (to niebo a ziemia)

> On jest stworzony do tego własnie modelu - wybiera się tylko protokół komunikacji (silnik 1.4, 1.6

> lub 1.8) z ECU samochodu i działa po prostu jak fabryczny. Wystarczy podłączyć go pod dwa

> kabelki - wewnątrz samochodu - a nie kombinować z podłączaniem pod wtryski, licznik dorgi czy

> inne - jak to właśnie jest w uniwersalnych (wiecej można tylko zjeb..).

> Ma też możliwość kasowania i wyświetlania błędów ECU - a więc to są już jakby dwa urządzenia w

> jednym.

Jak wyzdrowiejesz, wrzuć zdjęcia jak to wygląda, bo aż jestem ciekaw.

Kilka pytań mnie nurtuje:

1. Rozumiem, że między kombi/sedan, a htb nie ma różnicy? Bo ułożenie i obudowa zegarka nieco się różni, ale bebechy w środku są te same?

2. Po założeniu komputerka, jak wtedy jest z zegarkiem? Rozumiem, że tak prosta funkcja to jeszcze nie odeszła do lamusa - można zamiast spalania itd wyświetlić sam zegarek, albo zegarek i spalanie np?

3. Kolor podświetlenia bardzo się różni od tego zielonego fabrycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a macie:

> oczywiście zegarek jest, co do wersji kombi/hb, a sedan (bo tylko takie jest rozróżnienie ) to się

> przy zamówieniu podaje. Gollab co masz ?

Ja akurat mam HTB. I deska wygląda jak u Ciebie - zegarek jest u góry :D

Jakby ktoś chciał zamawiać i byłby w stanie wziąć 2 sztuki i jedną sprzedać (z niewygórowanym zyskiem) proszę o kontakt grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt 60 + 11 USD za wysyłkę po wpłacie na wskazane dane przez Western Union. (koszt około 18 zł).

Jeśli np. wysyłka kilku komputerów jest taka sama, to gdyby ktoś z nas mógł je zakupić i potem odsprzedać, wyszłoby taniej.

Ja jestem w stanie dać nieco więcej, jednak najchętniej kupiłbym od kogoś, kto fizycznie już ma w dłoni w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli np. wysyłka kilku komputerów jest taka sama, to gdyby ktoś z nas mógł je zakupić i potem

> odsprzedać, wyszłoby taniej.

> Ja jestem w stanie dać nieco więcej, jednak najchętniej kupiłbym od kogoś, kto fizycznie już ma w

> dłoni w PL.

Możliwość przeprogramowania istnieje, trzeba mieć programator do proc. atmegi iles tam, ale na razie tego nie próbowałem.

No nie, koszt tego urządzenia to trochę ponad 100 dolców + przesyłka, 60 to za wersję wcześniejszą bez wyświetlacza LCD (a tłumaczyłem tylko tą) no i z mniejsza ilością funkcji.

Trochę też zabierają koszty pośrednika WU - gdzieś ze 30 zł.

Całkowity koszt wyniósł mnie ok 350 zł, a niestety dolar cały czas drożeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie, koszt tego urządzenia to trochę ponad 100 dolców + przesyłka, 60 to za wersję wcześniejszą

> bez wyświetlacza LCD (a tłumaczyłem tylko tą) no i z mniejsza ilością funkcji.

> Możliwość przeprogramowania istnieje, trzeba mieć programator do proc. atmegi iles tam, ale na

> razie tego nie próbowałem.

Pozostaje mi więc zostać przy starej wersji ,ew.wymienić na nowy ale raz kasa dwa co zrobić z tym co mam zupy z niego nie ugotuję.Prośba do posiadaczy instrukcji po polsku, gdyby ktoś udostępnił byłbym wdzięczny ,chodzi o bardziej zaawansowane ustawienia bo te podstawowe opanowałem,dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje mi więc zostać przy starej wersji ,ew.wymienić na nowy ale raz kasa dwa co zrobić z tym

> co mam zupy z niego nie ugotuję.Prośba do posiadaczy instrukcji po polsku, gdyby ktoś

> udostępnił byłbym wdzięczny ,chodzi o bardziej zaawansowane ustawienia bo te podstawowe

> opanowałem,dzięki.

Ee, no lepiej spróbować przeprogramować, ja się pewnie niedługo z tym pobawię - instrukcje mam (zresztą sam tłumaczyłem), i wkrótce udostępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłem kiedyś na YT taki filmik - też ktoś (może i z nas) zamontował chyba zwykły uniwersalny

> komputer w miejscu zegarka.

> http://www.youtube.com/watch?v=yGCn0M8mkGI

wystarczy przeczytać komentarz pod filmikiem

"nic nie podlaczysz pod oryginalny wyswietlacz.

ten termometr jest wlasnej roboty smile.gif projekt byl moj, wykonanie elektroniki mojego brata, montaz w desce i wykonanie przedniej szybki - moje.

"

a więc to tylko termometr i to samoróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy przeczytać komentarz pod filmikiem

> "nic nie podlaczysz pod oryginalny wyswietlacz.

> ten termometr jest wlasnej roboty projekt byl moj, wykonanie elektroniki mojego brata,

> montaz w desce i wykonanie przedniej szybki - moje.

> "

> a więc to tylko termometr i to samoróbka.

No tak, ale na allegro widziałem kiedyś coś takiego jak uniwersalny komputer pokładowy, z małym 2 liniowym wyświetlaczem - zupełnie taki jak ten termometr z filmiku. Myślałem, że ktoś zrobił go w miejsce zegarka, jednak podłączenia zrobił w zgodzie ze schematami od uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale na allegro widziałem kiedyś coś takiego jak uniwersalny komputer pokładowy, z małym 2

> liniowym wyświetlaczem - zupełnie taki jak ten termometr z filmiku. Myślałem, że ktoś zrobił

> go w miejsce zegarka, jednak podłączenia zrobił w zgodzie ze schematami od uniwersalnego.

zgadza się, są takie (tańsze), tylko tak jak pisałem wcześniej nie są to rzeczy dedykowane i sposób ich podłączania jest inny - trzeba bardziej ingerować w układy samochodu, podłączenie na pewno jest też mniej wygodne, nie czytają wartości z fizycznych czujników samochodu, a bazują na zliczaniu impulsów podawania paliwa, i czujnika drogi (+ kilka czujników temperatury).

Ten ukraiński zczytuje dane ze złącza k-line, a więc pobiera te same dane które przetwarza centralna jednostka samochodu. Po podłączeniu, od razu jest gotowy do użycia (chociaż kalibracja parametrów też jest dostępna).

Jest on też specjalnie dopasowany do miejsca zegarka w Lacettim.

Cena jest i tak śmieszna w porównaniu z ceną komputera pokładowego z salonu (a gdyby dolar wrócił do poziomu 2 zł to już wogóle) - bo tam taki dodatek idzie w tysiące - a w Lacettim akurat wogóle jest niedostępny.

Ale oczywiście nikogo nie zmuszam do kupna smile.gif)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten ukraiński zczytuje dane ze złącza k-line, a więc pobiera te same dane które przetwarza

> centralna jednostka samochodu. Po podłączeniu, od razu jest gotowy do użycia (chociaż

> kalibracja parametrów też jest dostępna).

> Jest on też specjalnie dopasowany do miejsca zegarka w Lacettim.

To jeden z tych kabli, które trzeba podłączyć jest K-line, a drugi? Zasilanie rozumiem idzie to, co do zegarka + 2 dodatkowe kable, które trzeba gdzieś wyprowadzić?

> Cena jest i tak śmieszna w porównaniu z ceną komputera pokładowego z salonu (a gdyby dolar wrócił

> do poziomu 2 zł to już wogóle)

To na pewno jest prawda! Jeśli on kosztuje gdzieś 300zł, to jakby wysyłką szło by się podzielić jak i tą prowizją za wpłatę (jak rozumiem w WU to ta prowizja za wpłatę to 30zł - zależy od kwoty, którą się wpłaca czy od wpłaty po prostu?) to cena i tak nie jest zaporowa.

Tylko to wysyłanie pieniędzy niewiadomo gdzie, bez żadnych gwarancji typu ochrona kupujących itd mi się średnio podoba frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko to wysyłanie pieniędzy niewiadomo gdzie, bez żadnych gwarancji typu ochrona kupujących itd mi

> się średnio podoba

Ja postępowałem tak jak radzi kolega Nuki skontaktowałem się z producentem dostałem adres na który wysłałem kasę .a meilem numer transakcji .tego samego dnia dostałem w odpowiedżi numer przesyłki .przyszła po 11 dniach(9 dni leżała w Polsce!) elegancko opakowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

> To jeden z tych kabli, które trzeba podłączyć jest K-line, a drugi? Zasilanie rozumiem idzie to, co

> do zegarka + 2 dodatkowe kable, które trzeba gdzieś wyprowadzić?

> To na pewno jest prawda! Jeśli on kosztuje gdzieś 300zł, to jakby wysyłką szło by się podzielić jak

> i tą prowizją za wpłatę (jak rozumiem w WU to ta prowizja za wpłatę to 30zł - zależy od kwoty,

> którą się wpłaca czy od wpłaty po prostu?) to cena i tak nie jest zaporowa.

> Tylko to wysyłanie pieniędzy niewiadomo gdzie, bez żadnych gwarancji typu ochrona kupujących itd mi

> się średnio podoba

Odgrzebuję, ale w sumie temat dopiero niedawno ukończyłem

podłącza się do K-line(Immobilizera) oraz do czujnika prędkości - te dwa kable znajdziesz w kostce po lewej stronie u nogi kierowcy.

Zresztą na ich stronie jest do ściągnięcia instrukcja po polsku (moje dzieło) - i tam można znaleźć wszystkie informacje.

http://www.robocar.h1.ru/doc/robomeg%20lacp.doc

ja ze swojej strony jeszcze dodam, że mam ten komputer zainstalowany od września, ale najnowszy soft wgrałem (już umiem i mam programator) dwa tyg. temu - ten już nie posiada żadnych błędów.

Dodatkowo zrobiłem sobie sterowanie w kierownicy do tego kompa (przerobiłem sterowanie tempomatem) i działa bdb.

ps. a więc jak ktoś chce wgrać soft (bo ma np. rosyjski) to mogę pomóc.

ps2. z ciekawostek - komp ma tzw. bak programowalny, i oprócz odczytu z czujnika baku na benzynę oddzielnie wylicza dane na podstawie tego baku: co się świetnie nadaje do gazu, w ten sposób mam pełne dane o paliwie i spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzebuję, ale w sumie temat dopiero niedawno ukończyłem

> podłącza się do K-line(Immobilizera) oraz do czujnika prędkości - te dwa kable znajdziesz w kostce

> po lewej stronie u nogi kierowcy.

> Zresztą na ich stronie jest do ściągnięcia instrukcja po polsku (moje dzieło) - i tam można znaleźć

> wszystkie informacje.

> http://www.robocar.h1.ru/doc/robomeg%20lacp.doc

> ja ze swojej strony jeszcze dodam, że mam ten komputer zainstalowany od września, ale najnowszy

> soft wgrałem (już umiem i mam programator) dwa tyg. temu - ten już nie posiada żadnych błędów.

> Dodatkowo zrobiłem sobie sterowanie w kierownicy do tego kompa (przerobiłem sterowanie tempomatem)

> i działa bdb.

> ps. a więc jak ktoś chce wgrać soft (bo ma np. rosyjski) to mogę pomóc.

> ps2. z ciekawostek - komp ma tzw. bak programowalny, i oprócz odczytu z czujnika baku na benzynę

> oddzielnie wylicza dane na podstawie tego baku: co się świetnie nadaje do gazu, w ten sposób

> mam pełne dane o paliwie i spalaniu.

Ja bardzo chętnie zmieniłbym soft na polski będę bardzo wdzięczny za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Chciałbym kupić ten komputer , tylko który trzeba zamówić czy chodzi o ten RoboCar_Mega z wyświetlaczem LCD. ? (chodzi mi też aby była możliwość zmiany softu na pl to o czym pisał skull po dotarciu do mnie z chęcią bym się do ciebie odezwał w tej sprawie plus ewentualnego montażu jak by dało radę oczywiście za opłatą) , mam nadzieje ze po angielsku się da z nimi dogadać bo rosyjskiego to ni w ząb, Poprosił bym o jakieś wskazówki do zamówienia co trzeba podać , chyba że jest możliwość kupienia tego u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie

> Chciałbym kupić ten komputer , tylko który trzeba zamówić czy chodzi o ten RoboCar_Mega z

> wyświetlaczem LCD. ? (chodzi mi też aby była możliwość zmiany softu na pl to o czym pisał

> skull po dotarciu do mnie z chęcią bym się do ciebie odezwał w tej sprawie plus ewentualnego

> montażu jak by dało radę oczywiście za opłatą) , mam nadzieje ze po angielsku się da z nimi

> dogadać bo rosyjskiego to ni w ząb, Poprosił bym o jakieś wskazówki do zamówienia co trzeba

> podać , chyba że jest możliwość kupienia tego u nas.

http://www.robocar.h1.ru/prod_lac.html

tylko włącz w przeglądarce kodowanie na cyrylicę

tam jest odnośnik kupowanie, i jest tam mail "bigmir" - i wpisz sobie w translator że chcesz kupić taki komputer i jesteś z polski, dostaniesz wskazówki jak to wykonać (przedtem trzeba było wykonać przelew za pomocą WU, ale może już da się zrobić to w bardziej "cywilizowany" sposób), potem jedyne co musisz podać to jaki masz model (hb ?) i adres.

Najnowszy soft polski już Ci nagrają przed wysyłką - potem wystarczy zamienić wnętrzności zegarka i podłączyć dwa kabelki - i to wszystko (no jeszcze czujnik temp. zewnętrznej wyprowadzić pod zderzak - tu się przyda zdjęcie lewego przedniego nadkola, wtedy dostęp jest bardzo łatwy).

Ja tam rosyjski znam słabo, ...i to jeszcze przetłumaczyłem tą instrukcję i komunikaty dla komputera i inne rzeczy, i to.. jeszcze zanim zobaczyłem pierwszy raz ten komputer na żywo.

ps. kjas komputer dotarł w piątek odsyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.robocar.h1.ru/prod_lac.html

> tylko włącz w przeglądarce kodowanie na cyrylicę

> tam jest odnośnik kupowanie, i jest tam mail "bigmir" - i wpisz sobie w translator że chcesz kupić

> taki komputer i jesteś z polski, dostaniesz wskazówki jak to wykonać (przedtem trzeba było

> wykonać przelew za pomocą WU, ale może już da się zrobić to w bardziej "cywilizowany" sposób),

> potem jedyne co musisz podać to jaki masz model (hb ?) i adres.

> Najnowszy soft polski już Ci nagrają przed wysyłką - potem wystarczy zamienić wnętrzności zegarka i

> podłączyć dwa kabelki - i to wszystko (no jeszcze czujnik temp. zewnętrznej wyprowadzić pod

> zderzak - tu się przyda zdjęcie lewego przedniego nadkola, wtedy dostęp jest bardzo łatwy).

> Ja tam rosyjski znam słabo, ...i to jeszcze przetłumaczyłem tą instrukcję i komunikaty dla

> komputera i inne rzeczy, i to.. jeszcze zanim zobaczyłem pierwszy raz ten komputer na żywo.

> ps. kjas komputer dotarł w piątek odsyłam.

Gdzie ty byłeś 2 lata temu, jak szukalismy z kolega Pamulab sposobu na zmiane jezyka. Duzo osob wtedy sie zniechecilo do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie ty byłeś 2 lata temu, jak szukalismy z kolega Pamulab sposobu na zmiane jezyka. Duzo osob

> wtedy sie zniechecilo do zakupu.

2 lata temu to nie wiedziałem, że Chevrolet Lacetti istnieje.

Oczywiście tłumaczenie nie jest doskonałe, ale "nie najgorsze" i raczej nie będzie powodowało frustracji przy korzystaniu z kompa.

Fakt że się uparłem, bo inaczej nic by z tego nie było. Nawet dostałem "w nagrodę" jedną sztukę gratis - wziąłem dwie bo siostra ma też lacetti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.