Skocz do zawartości

Komputer do Lacetti


tarna

Rekomendowane odpowiedzi

> 2 lata temu to nie wiedziałem, że Chevrolet Lacetti istnieje.

> Oczywiście tłumaczenie nie jest doskonałe, ale "nie najgorsze" i raczej nie będzie powodowało

> frustracji przy korzystaniu z kompa.

> Fakt że się uparłem, bo inaczej nic by z tego nie było. Nawet dostałem "w nagrodę" jedną sztukę

> gratis - wziąłem dwie bo siostra ma też lacetti.

Dzisiaj dopiero dorwałem się do kompa stąd moje zacofanie,ale pięknie dziękuje za przeprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Przyszedł do mnie komputer RoboCar - Mega ,z Ukrainy ,nie było źle 11 dni ,wysłane w piątek 15 smile.gif można było śledzić paczkę najpierw na ukraińskiej stronie (była dostępna wersja angielska) , potem przez pocztę polską. Pieniądze wpłacałem też przez Western Union

Wszystko chyba jest ,cała instrukcja jest po polsku w książeczce smile.gifsmile.gif

Mam pytanie czy ktoś jest w stanie pomóc mi w zainstalowaniu komputera, ja zdolności i wiedzy w tym temacie nie mam frown.gif .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie czy ten komputer RoboCar - obsługuję (wyświetla zużycie LPG) ,rozróżnia prace na Pb a LPG?

Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem RoboCar-em

a uniwersalnym komputerem pokładowym który na pewno obsługuje lpg

Telwis - http://www.telwis.pl/komputery-pokladowe-ukp-c-80_81.html?osCsid=0bd5b5aed0eb772b80348f9a8c91905b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie czy ten komputer RoboCar - obsługuję (wyświetla zużycie LPG) ,rozróżnia prace na Pb a

> LPG?

Nie rozróżnia. Zużycie paliwa liczy z czasów wtrysku Pb.

> Bo właśnie zastanawiam się nad zakupem RoboCar-em

> a uniwersalnym komputerem pokładowym który na pewno obsługuje lpg

Niby gdzie to piszą ze oddzielnie liczy zuzycie LPG i na pewno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> niezależny pomiar spalania na LPG

> Jest coś takiego w opisie.

Jest - tylko nie znalazłem w instrukcji potwierdzenia że zapisuje zużycie LPG na ''oddzielnym ekranie'' czyli że można odczytać ile zużył Pb i ile LPG stąd moje uwagi.

Instrukcja mówi tylko o rozpoznaniu zasilania w danym momencie i wyliczeniu zużycia wg innej stałej.

Ale może jest a nie napisałi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest - tylko nie znalazłem w instrukcji potwierdzenia że zapisuje zużycie LPG na ''oddzielnym

> ekranie'' czyli że można odczytać ile zużył Pb i ile LPG stąd moje uwagi.

> Instrukcja mówi tylko o rozpoznaniu zasilania w danym momencie i wyliczeniu zużycia wg innej

> stałej.

> Ale może jest a nie napisałi?

te rozpoznanie zasilania to klucz do sukcesu, bo dawki paliwa i tak są liczone w ten sam sposób czy to gaz czy benzyna.

W RoboCar nie ma takiego "przełącznika", za to jest tzw. bak programowalny, który jest zliczany niezależnie od wskazań oryginalnych. To znaczy tyle że możesz uczyć komputer, zliczania zużycia paliwa do warunków "gazowych" (sam sobie określa ten współczynnik zużycia).

W moim przypadku wygląda to tak, że jak tankuje gaz do pełna(inaczej zresztą nie tankuję) to ustawiam bak prog. na 35l. - czyli maksymalną pojemność. Dodatkowo wprowadza się aktualną cenę za litr (wtedy liczy od razu też koszty), jak się cena nie zmienia to tylko litry - zajmuje to jakieś 20 sek. , i komputer analizuje różnicę od poprzedniego tankowania, uśredniając odchyłkę - i w rezultacie bardzo przybliżone wartości realnego spalania gazu. O oczywiście podawanie paliwa jest zliczane sumarycznie pb+gaz, ale to tylko przez zużycie pb - wynik jest obarczany błędem - im więcej jeździmy na gazie tym spalanie pb staje się pomijalne przy wynikach i rzeczywiście dane są miarodajne.

Oczywiście lepszy byłby taki przełącznik i oddzielne zliczanie, ale ...

Robocar jest prosty przez to w instalacji - bez ingerowania w silnik, ten drugi na pewno będzie zmuszał do podłączania się pod czujniki i wtryski - to ryzykowana metoda.

Robocar odczytuje dane ze złącza diagnostycznego, bo rozpoznaje protokół silnika właśnie konkretnie do tego modelu samochodu (jakby był rzeczywiście fabrycznym komputerem pokładowym), również jest specjalnie wykonany tak aby zastępował oryginalny zegarek.

Pokazuje też błędy silnika jak się pojawią (i pozwala skasować). Po prostu wyciąga z protokołu co się da, nie jest to tylko 'głupi' licznik.

Ale wybór należy do Ciebie.

ps. aha posiada jeszcze odczyt z czujnika baku (oczywiście że tylko tego benzynowego, bo gaz nie ma), a więc na prawdę można kontrolować obydwa baki - mnie to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór chyba padnie na Telwis ponieważ kabel do czytania błędów mam.

Zależy mi na dokładnej informacji o spalaniu i o ilości paliwa w zbiornikach.

Instalacja będzie chyba prosta - zasilanie wezmę z zegarka lub radia.

a te dwa sygnały zgodnie z instrukcja RoboCar

a sygnał o zasilaniu LPG z diody informującej o rodzaju zasilania.

...ale jeszcze się zastanowię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybór chyba padnie na Telwis ponieważ kabel do czytania błędów mam.

> Zależy mi na dokładnej informacji o spalaniu i o ilości paliwa w zbiornikach.

> Instalacja będzie chyba prosta - zasilanie wezmę z zegarka lub radia.

> a te dwa sygnały zgodnie z instrukcja RoboCar

> a sygnał o zasilaniu LPG z diody informującej o rodzaju zasilania.

> ...ale jeszcze się zastanowię :D

To jak się uporasz to napisz na forum jak to działa, bo jestem ciekawy, ew. możesz pogadać z ekipą od robocara, aby uwzględniła przełącznii gazowy (np. z kontrolki LPG można by dać jeszcze jeden kabel do kompa, wtedy obszary statystyczne dla lpg i pb byłyby niezależne i wyniki byłby najdokładniejsze).

Oczywiście Robocar to nie tylko spalanie paliwa czy kasowacz błędów - instrukcja jest na stronie po polsku więc można poczytać jakie ma funkcje. Fajny ma system automatycznych powiadomień (robot), i przy odpowiedniej konfiguracji komputera, właściwie nie trzeba już nic przełączać, a tylko obserwować czasem jego wyświetlacz, bo w odpowiedniej chwili sam pokaże żądaną informację. Ma też termometr, wylicza zasięg (wg baku programowalnego, czyli wg spalania gazu).

Dokładność wskazań jest dla mnie na prawdę wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> a skad wziaz programator i plik ewentualnie kto moze mi to wgrac

np. http://www.telwis.pl/programator-avrusb-p-102.html

Lepiej zapytać kogoś kto ma programator (polecam elektrodę.pl) i trochę się zna.

Z tym że układ scalony na 90% trzeba będzie wylutować a potem wlutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> po roku zabrałem się do roboty...udało mi się zamontować komputer pokładowy http://www.telwis.pl

> bardzo polecam fajnie współpracuje z LPG - jak ktoś ma pytania chętnie udzielę informacji

No to pochwal się efektami. Wszelkie informacje są cenne: czy mocno trzeba ingerować w instalację auta, czy wyświetlacz pasuje w miejsce po zegarku, czy montaż mechaniczny jest kłopotliwy etc. Może robiłeś jakieś zdjęcia przy montażu - wklejaj śmiało. ok.gif

Nie ukrywam, że sposób prezentacji danych przez Telwisa bardziej mi pasuje niż ten zastosowany przez przyjaciół ze wschodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje montaż wraz z zdjęciami znalazłem http://www.telwis.pl/downloads/ukp_przyklady.rar tylko ze jest w języku angielskim

dodatkowo podłączyłem LPG (+ elektrozaworu na reduktorze) do UKP ,zostało mi tylko gdzieś umieścić panel z przyciskami bo w drzwiach nie chce ( tak jest zamieszczone w instrukcji)

jedyna moja uwaga to przy prowadzeniu kabli do komory silnika należy zdjąć kolo i nadkole wtedy jest bardzo wygodny dostęp

Instalacja tego urządzenia jest prosta nie wymaga jakiś super umiejętności.

post-155071-1435252019315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Instrukcje montaż wraz z zdjęciami znalazłem http://www.telwis.pl/downloads/ukp_przyklady.rar

> tylko ze jest w języku angielskim

> dodatkowo podłączyłem LPG (+ elektrozaworu na reduktorze) do UKP ,zostało mi tylko gdzieś umieścić

> panel z przyciskami bo w drzwiach nie chce ( tak jest zamieszczone w instrukcji)

> jedyna moja uwaga to przy prowadzeniu kabli do komory silnika należy zdjąć kolo i nadkole wtedy

> jest bardzo wygodny dostęp

> Instalacja tego urządzenia jest prosta nie wymaga jakiś super umiejętności.

Muszę przyznać, że fajnie to wygląda. Żeby jeszcze znaleźć we Wrocławiu kogoś, kto za rozsądne pieniądze by mi to estetycznie zamontował, to na pewno bym się skusił smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Witam mam nadzieje że ktoś mi jeszcze pomoże.

> Pisałem do Ukraińskich kolegów ale nic nie odpisują czy ma ktoś jakiś kontakt z nimi?

> Chciałbym coś takiego sobie kupić. Pozdrawiam

Chłopie, piszesz do mnie a masz zablokowałeś prywatne wiadomości. Oczywiście jest możliwość spolszczenia (i ile sobie przypomnę jak to robiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chłopie, piszesz do mnie a masz zablokowałeś prywatne wiadomości. Oczywiście jest możliwość

> spolszczenia (i ile sobie przypomnę jak to robiłem:)

Sory logowałem się tutaj lata temu i nie sprawdziłem czy są zablokowane czy odblokowane. Teraz już odblokowałem.:)

To jaki model tego komputera zamówić żeby był po polsku ewentualnie żeby dał się spolszczyć, bo przez translator to bardzo ciężko mi się z nimi dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Ci napisałem na priva

> Sory logowałem się tutaj lata temu i nie sprawdziłem czy są zablokowane czy odblokowane. Teraz już

> odblokowałem.:)

> To jaki model tego komputera zamówić żeby był po polsku ewentualnie żeby dał się spolszczyć, bo

> przez translator to bardzo ciężko mi się z nimi dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.