Skocz do zawartości

Epica - światła dzienne


medison74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zamontować do autka światła do jazdy dziennej(bo niepotrzebnie świeci się dodatkowo cała masa żarówek) i stąd moje pytanie czy ktoś już montował do tego modelu takowe światełka. Z drugiej strony nie chciałbym "szpecić" przodu dodatkowymi lampkami i zastanawiałem się nad modułem SD-2, który wykorzystuję światła drogowe zmniejszając ich intensywność świecenia . Przed zakupem świateł ewentualnie modułu SD-2 przeglądając instrukcję "Tis-a" rok modelowy autka 2007 schemat elektryczny oświetlenia zewnętrznego natknąłem się na coś takiego

"ŚWIATŁA PRZEDNIE BEZ DZIENNYCH ŚWIATEŁ MIJANIA (DRL) "

"ŚWIATŁA PRZEDNIE Z DZIENNYMI ŚWIATŁAMI MIJANIA (DRL) "

Dwa obwody świateł są identyczne z małymi różnicami.

Kontrolka świateł dziennych jest podłączona do modułu sterowania światłami LCM do złącza B5 a załączanie lub wzbudzania świateł do LCM A3 z alternatora. I to cała różnica w tych obwodach bez świateł DRL i ze światłami DRL. A co mnie zastanawia, że mam kontrolkę od świateł dziennych na desce przy kontrolce od tempomatu (też taką macie). Włącznik świateł mam bez funkcji auto czyli off, 1 światła pozycyjne, 2 światła mijania. Autko było kupione z zagranicy i jestem pierwszym właścicielem w kraju. Możliwe, że poprzedni właściciel kazał sobie to odłączyć. Czy w tych modelach były światła dzienne czy to tylko wybieganie do przodu GM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie uruchomiłem u siebie w epice światła dzienne na 30% drogowych. Rzeczywiście przeglądając TIS znalazłem info o wersjach z drl, ale nie wiem jak to się ma do modeli z rynku polskiego (takowy mam).

Pozostaje teraz unikać kontroli policial.gifhehe.gif

Edit: Ciekawi mnie tylko, czy np wersje epiki z DRL miały jakieś inne reflektory (homologowane do dziennych - RL) jeśli w ogóle takowe były...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie uruchomiłem u siebie w epice światła dzienne na 30% drogowych. Rzeczywiście przeglądając

> TIS znalazłem info o wersjach z drl, ale nie wiem jak to się ma do modeli z rynku polskiego

> (takowy mam).

> Pozostaje teraz unikać kontroli

> Edit: Ciekawi mnie tylko, czy np wersje epiki z DRL miały jakieś inne reflektory (homologowane do

> dziennych - RL) jeśli w ogóle takowe były...

kupiłeś ten moduł sd-2 czy w kompie pogrzebałeś i jest taka opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie uruchomiłem u siebie w epice światła dzienne na 30% drogowych. Rzeczywiście przeglądając

> TIS znalazłem info o wersjach z drl, ale nie wiem jak to się ma do modeli z rynku polskiego

> (takowy mam).

> Pozostaje teraz unikać kontroli

> Edit: Ciekawi mnie tylko, czy np wersje epiki z DRL miały jakieś inne reflektory (homologowane do

> dziennych - RL) jeśli w ogóle takowe były...

Rocznik 2010 miał fabrycznie. Ale chyba takie w ogóle nie jeżdżą po Polskim rynku. W 2010-tym to nasi dilerzy sprzedawali ostatnie egzemplarze z r. 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mam jeszcze pytanie o montaż:

> samemu z lutowaniem czy jest jakiś inny sposób (np szybko złączki)?

> pomoc warsztatu pomijam

Lutowałem. Szybkozłączki kupiłem, ale jakoś nie wzbudziły mojego zaufania, poza tym kabli z szybkozłączkami nie dałoby się z powrotem ułożyć w peszlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki moduł zamontowałem.

W Lacetti wszystkie kable plusowe sa w puszce z bezpiecznikami w komorze silnikowej,masa od akumulatora. Cała akcja trwa 15min.Przewody wpiołem razem z bezpiecznikiami na wcisk. Dwa przewody wyjściowe na lewą i prawą lampę połączyć razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak oto świecą... (trochę brud rozprasza )

> Nie oślepiają na pewno, długie świecą duuuuużo mocniej.

Bardzo ładnie to wygląda bez zbędnych dodatkowych"światełek".

Ciekawi mnie czy układ w czasie pracy nie wprowadza zakłóceń podczas słuchania radia i czy kontrolka od drogowych też się świeci na 30 %.

Szukając innej alternatywy do Epici znalazłem coś takiego DRL tylko cena nie taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ładnie to wygląda bez zbędnych dodatkowych"światełek".

> Ciekawi mnie czy układ w czasie pracy nie wprowadza zakłóceń podczas słuchania radia i czy

> kontrolka od drogowych też się świeci na 30 %.

> Szukając innej alternatywy do Epici znalazłem coś takiego DRL tylko cena nie taka.

1 W Lacetti nic nie zakłóca.

2 Kontrolka od drogowych podświetla sie na 30%,ładnie widać że DRL działają smile.gif.

3 Wszystkie zmiany w instalacji mogę cofnąć w 5 min.

Zrobię foto w poniedziałek i pokarzę jak to w Lancetniku wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Widzę że macię grubsze pojęcie o LCM i jego wyprowadzeniach. Chciałbym zapytać o jedną rzecz.

Mam Epice 2007 LT Diesel i problem w postaci braku wewnętrznego oświetlenia. Nie świecą się wskaźniki na pulpicie, nie świecą lampki w suficie. Nie składają mi się lusterka, kontrolka otwarcia drzwi świeci na 50%, kontrolka otwarcia bagażnika nie świeci wcale i tylne przeciw mgielne również nie świecą.

Wszystko zaczeło się po jakimś dużym deszczu - lampki początkowo mrugały lub świeciły na 25-50%, zdażało się po następnym deszczu że nagle zaczęło wszystko świecić prawidłowo - aż do momentu włączenia przeciwmgielnych - wtedy gasło juz wszystko i zapalić się nie chciało.

No i tak jeżdżę po ciemku obiecując sobie, że cos z tym zrobię smile.gif Sprawdziłem bezpieczniki miernikiem - wszystkie są OK.

Podejżewam, że jest brak plusa lub masy lub jakieś zwarcie na kabelkach od wilgoci - nie orientujecie się czy gdzieś są jakieś kostki połączeniowe, które mogły zamoknąć i mogę to sprawdzić ?

Chyba, że jakiś inny pomysł... LCM zlokalizowałem pod kierownicą przy kolanach kierowcy, ale nie rozbierałem tego jeszcze, bo zastanawiam się czy to ma sens.

Pozdrówka dla wszystkich smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mój post o awarii skrzynki bezpieczników pod maską.

U mnie wymieniali na gwarancji. U mnie problem polegał na stroboskopowym miganiu podświetlenia przy otwieraniu drzwi po wyłączeniu silnika i zostawieniu świateł w pozycji on.

Niestety rozwiązaniem może być tylko wymiana całej puszki - chyba jest wadliwa w niektórych partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.