Skocz do zawartości

Co sądzicie o tym silniku ?


35darius

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak, ja mam go w kombi, nie ma szału jeśli chodzi o moc ale szczerze byłem pozytywnie zaskoczony jeśli chodzi o osiągi. W te wakacje byłem nim na Chorwacji, 4 osoby i napakowany na full i dzielnie sobie dawał radę. Jechałem z nowym CR-V dieslem i dzielnie się za nim trzymałem. Spalanie na całej trasie 6,5 przy prędkościach na autostradzie około 140-150 cały czas. Także autko naprawdę sobie daje radę z tym silnikiem. Jeśli chodzi o awarie, to mi się przytrafiły przez 50tyś 2. Mianowicie raz padło mi BSI, a raz pasek klinowy. Ale to prawdopodobnie była wina uszkodzenia mechanicznego w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ja po sąsiedzku, co sadzicie na temat silnika 1.6 90 KM montowanym w Fokusie II .Głównie

Sasiadowi w takim motorze padla dwumasa przy jakis 15 tysiacach. Na szczescie na gwarancji mogl wymienic.

Potem juz dobil do 170tys przebiegu w ciagu 3 lat i sprzedal fure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dylemat jakiego szukać ,czy benzyna, czy disla rocznie robię około 10kkm.

zależy jak lubisz jeździć.

jak stoisz w korkach i lubisz być przeważnie ostatnim to 1.6 115 styknie a i nawet 100 km bo to prawie to samo do pewnych obrotów.

Jeżeli masz czasem głupawkę albo dźwigasz ciężary raz na jakiś czas to tylko diesel od 1.8 (dłubany) do 2.0 (seria styknie), no albo benzynka 2.0 145 KM. Tyle że on oszczędny to nie jest zlosnik.gif

Ale i tak przy tak niskich przebiegach rocznych tego pewnie za mocno nie poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie spala po mieście 18-20 litrów, ale mniej niż 10-11 też nie weźmie w odróżnieniu od mojego gdzie górna granica spalania w mieście to 7,5 l ON zlosnik.gif

Przy przebiegach 10 kkm szukałbym chyba tylko 2.0 145KM Benzynke, przynajmniej trochę więcej mocy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie spala po mieście 18-20 litrów, ale mniej niż 10-11 też nie weźmie w odróżnieniu od mojego

> gdzie górna granica spalania w mieście to 7,5 l ON

> Przy przebiegach 10 kkm szukałbym chyba tylko 2.0 145KM Benzynke, przynajmniej trochę więcej mocy

> ma.

hehe porownujesz bene do sadzomiotacza

u mnie troche ponizej tych 7,5 na trasie lyka, w miescie nie wiem ale pewnei tak jak piszesz okolo 9-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe porownujesz bene do sadzomiotacza

> u mnie troche ponizej tych 7,5 na trasie lyka, w miescie nie wiem ale pewnei tak jak piszesz okolo

> 9-10

No porównuje ...

mojego teraz mogę śmiało stawiać z 2.0 145KM.

Mocy nieco brakuje, ale momentem trochę nadrabia te braki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam znalazłem FokusaII w benzynie 1,6 100KM z przebiegiem 120 tyś czy to nie jest za duzy

> przebieg,żeby sie nim interesować

Mniejszego raczej nie znajdziesz. Jeżeli zadbany i przebieg realny to nic tylko brać ok.gif.

> jak jest z wymiana rozrządu przy ilu należy wymienic ?

Ekhm... nie pamiętam dokładnie, ale kupując ten konkretny egzemplarz wymieniłbym od razu. Chyba że ktoś Ci udokumentuje wykonanie tej czynności w niedalekiej przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.