Skocz do zawartości

Do oglądaczy - Fiat Stilo


Pendzel

Rekomendowane odpowiedzi

> Przymierzam się do kupna Stilo 3d 1.9jtd i znalazłem coś takiego:

> Stilo 1.9jtd

> Co o tym sądzicie?

> Uparłem się żeby miał klimatronic i wydaje mi się że pewniejszy będzie z salonu polskiego niż

> sprowadzony z niemiec.

> Z góry dzięki za opinie.

Z fotek nic nie widać. Miałem podobnego i nie znajduję nic co mogło wbudzać podejrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy wypisanych w ogłoszeniu na pierwszy rzut oka na pewno nie ma: ASP, ESR, wielofunkcyjnej kierownicy.

Nie upieraj się przy klimatroniku, w Stilo potrafi być źródłem kłopotów.

O więcej pytaj na kąciku Stilo Squad Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z rzeczy wypisanych w ogłoszeniu na pierwszy rzut oka na pewno nie ma: ASP, ESR, wielofunkcyjnej

> kierownicy.

> Nie upieraj się przy klimatroniku, w Stilo potrafi być źródłem kłopotów.

> O więcej pytaj na kąciku Stilo Squad Polska.

A po czym poznać na pierwszy rzut oka czy ma ASP i ESR?

O klimatronicu słyszałem, a nie wiesz przypadkiem czy wielki kłopot jest z zamontowaniem go jeśli seryjnie go nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z rzeczy wypisanych w ogłoszeniu na pierwszy rzut oka na pewno nie ma: ASP, ESR, wielofunkcyjnej

> kierownicy.

I welurowej tapicerki. zlosnik.gif Poza tym ma gąbkę w siedzisku fotela kierowcy do wymiany - ma poodrywane "rzepy" do zaczepiania poszycia siedziska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po czym poznać na pierwszy rzut oka czy ma ASP i ESR?

> O klimatronicu słyszałem, a nie wiesz przypadkiem czy wielki kłopot jest z zamontowaniem go jeśli

> seryjnie go nie było?

jest trochę roboty, Hipo bodajże dokładał, ale .... jakbym miał manualną to bym za chiny ludowe automata nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze nie pali średnio w trasie 4/100 (chyba że na holu).

Jeżeli niedawno miał robiony rozrząd to przy jakim przebiegu? Wg ogłoszenia ma 115kkm więc czy to była pierwsza (trochę późno) czy druga (trochę wcześnie) wymiana rozrządu i czy przy okazji była wymieniana pompa wody (przy takim przebiegu warto żeby była wymieniona bo zdarzały się awarie rozrządu z tego powodu).

Obejrzeć progi czy nie są poobijane przez kamyki (powinny być, chyba że są naklejki - na fotkach nie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po czym poznać na pierwszy rzut oka czy ma ASP i ESR?

Po lewej stronie dźwigni od biegów są 3 przyciski. Jeden City (dodatkowe wspomaganie). Pozostałe dwa to wyłączniki ASR i ESP. Tu masz 'zaślepki' więc nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu? Aż takie z nim problemy?

nie ze względu na problemy, a na sposób działania tego w zimie. O ile w lecie jest to fajna rzecz, o tyle w zimie całe to ustrojstwo jest przereklamowanym gadżetem za które nie warto dopłacać.

Resztę znajdziesz na SSP bo nie jedna dyskusja o tym była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po czym poznać na pierwszy rzut oka czy ma ASP i ESR?

Po braku przycisku wyłączającego ASR z lewej strony tunelu. W tym egzemplarzu widzę tylko jeden przycisk od funkcji City, zamiast pozostałych są zaślepki.

> O klimatronicu słyszałem, a nie wiesz przypadkiem czy wielki kłopot jest z zamontowaniem go jeśli

> seryjnie go nie było?

Zajrzyj na kącik Stilo, niedawno ktoś się chwalił, że zamontował. Ja mam manualną klimatyzację i nie czuję potrzeby przerabiania jej na klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie ma też 6xPP tylko 4xPP. U mnie na słupkach jest napis 'airbag' sugerujący kurtyny ale kurtyn nie ma (zaglądałem pod podsufitkę). Jak kupowałem miał mieć 4 i miał 4 (przednie i w boczne w przednich fotelach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po lewej stronie dźwigni od biegów są 3 przyciski. Jeden City (dodatkowe wspomaganie). Pozostałe

> dwa to wyłączniki ASR i ESP. Tu masz 'zaślepki' więc nie ma.

Właśnie takich rad potrzebowałem. Dzięki wielkie. 20.GIF

W takim razie na co warto jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie takiego Stilo poza tym co było już tu wymienione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie takich rad potrzebowałem. Dzięki wielkie.

> W takim razie na co warto jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie takiego Stilo poza tym co było już tu

> wymienione?

Ideałem byłoby zapewnić sobie asystę doświadczonego posiadacza Stilo, dysponującego laptopem i programem Fiat ECU Scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy 90 km/h w jeździe ciągłej spali nawet mniej.

Kiedyś próbowałem. 4.4/100 wyszło. Jechałem za szwagrem (zawodowym kierowcą ciężarówki) który 'ciął' Uniakiem 1.0. 200km tak jechałem 85-90kmph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ESP chyba nie da się wyłączyć , a trzeci przycisk, jeśli jest, to razem ze skrzynią Selespeed i

> służy do zmiany jej sposobu pracy.

Hmm, to musiało mi się wydawać. Posypię głowę popiołem. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano faktycznie nie ma. A czy 3d z 2004 roku ma prawo mieć czarne listwy z boku i na zderzakach ?

> Bo 5d od tego roku miały w kolorze nadwozia

Tu akurat nie ma żadnej reguły no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz stary akumulator, to samo się wyłączy przy odpalaniu z komunikatem "ESP failure".

Faktycznie z automatu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano faktycznie nie ma. A czy 3d z 2004 roku ma prawo mieć czarne listwy z boku i na zderzakach ?

> Bo 5d od tego roku miały w kolorze nadwozia

Mój MW z 2004 ma czarne listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto oczywiście nie ma tego co w opisie .... - ASR/ESP/Tempomat....

Ale jak dla mnie to on nie wygląda żle ....

Ja tylko widzę nakładki pod tablica z Toyoty.... więc albo ktoś to auto kupił w Salonie toyoty zlosnik.gif ale wtedy nie powinno być info o 1 włascicielu albo serwisował u Toyoty zlosnik.gif ale to coś nie teges alien.gif Może zadzwonić do ASO Toyoty w Warszawie - dane masz pod tablicą na ramce i dowiedzieć się coś więcej hehe.gif

Tak tylko pisze zlosnik2.gif .... aaa i dzienne ma diodowe więc pewnie wymiana żarówek była bardzo czacha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ESP chyba nie da się wyłączyć , a trzeci przycisk, jeśli jest, to razem ze skrzynią Selespeed i

> służy do zmiany jej sposobu pracy.

Ok, w takim razie na pierwszy rzut oka widac ze jest ASR po przycisku, a jak poznac czy jest ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, w takim razie na pierwszy rzut oka widac ze jest ASR po przycisku, a jak poznac czy jest ESP?

Najprościej spoglądając pod maskę i patrząc, jak wygląda pompa ABS.

Począwszy od któregoś roku (chyba 2004 - ale tego nie jestem pewien) ASR występowało w połączeniu z ESP - ale wcześniej niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano faktycznie nie ma. A czy 3d z 2004 roku ma prawo mieć czarne listwy z boku i na zderzakach ?

> Bo 5d od tego roku miały w kolorze nadwozia

na pewno 3D Active miał czarne, ale ten ma tapicerkę z wersji Dynamic, więc to chyba wersja Dynamic. Klima auto była standardem w Dynamic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno 3D Active miał czarne, ale ten ma tapicerkę z wersji Dynamic, więc to chyba wersja

> Dynamic. Klima auto była standardem w Dynamic

Od którego roku bo ja miałem dynamika 2002 z manualną no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miał 4 poduchy, klima auto i lepsza tapicerka, to co pamiętam, w domu mam katalog to sprawdzę

Ja miałem 6 poduch ,tapicerke welurową granatową i manual klime ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem 6 poduch ,tapicerke welurową granatową i manual klime

ja miałem Dynamica z 6 poduszkami i ASR-em bez ESP ale z klimatronikiem 2002 ... więc to jakiś inny klucz.... za co zapłacisz to masz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumam Mareczku, ale Ty miałeś z 2002

No właśnie jestem zdziwiony że od 2004 dokładali w standardzie auto klime ok.gif

No chyba ze ekstra zaplaciłeś ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem Dynamica z 6 poduszkami i ASR-em bez ESP ale z klimatronikiem 2002 ... więc to jakiś inny

> klucz.... za co zapłacisz to masz

I w tym tkwi sedno ,bez poł litra nie rozbieriosz no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2004 roku: Actual-bez, Active-manual, Dynamic i Abarth-auto.

No ok, to jeszcze jedna sprawa, jedni piszą że lepsza klima manual niż auto, może prawda. A jak jest z resztą wyposażenia? Warto się spinać i szukać za wszelką cenę Stilo z ASR i ESP? Nigdy nie jezdziłem autem z takimi systemami więc nie wiem jak to się sprawdza w codziennej jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jestem zdziwiony że od 2004 dokładali w standardzie auto klime

> No chyba ze ekstra zaplaciłeś

Masz skana. Kropki to opcja, kreski-niedostepne, a ledwo widoczne prostokąty to standard ok.gif

0601202311410006.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz skana. Kropki to opcja, kreski-niedostepne, a ledwo widoczne prostokąty to standard

Tnx. ale to tylko potwierdza miotanie sie fiata co do wyposażenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.