Skocz do zawartości

Chciałem wczoraj kupić 125p od dziadka...


Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z Biłgoraja, we Frampolu przy ulicy zobaczyłem pod domem zaparkowanego starego Fiata 125p.

Wygladał na niezły stan, rocznik też wydawał się zacny, więc zatrzymałem się - a nuż jest do sprzedania.

Zadzwoniłem do domu pod którym stał i wyszedł miły starszy pan - pierwszy i jedyny właściciel samochodu od 1979 roku.

284931888-IMG00131-20110421-1541.jpg

284931888-IMG00132-20110421-1547.jpg

Niesty pan ani myślał o sprzedaży samochodu (panie co ja za to kupię, musiałbym się przyzwyczajać do nowego auta, ja stary i on stary itp.) - wziąłem numer telefonu, powiedziałem że zadzwonię przed zimą (auto zimą nie jeździ) i zapytam bo może jednak by sprzedał...

Rocznik 1979, jeszcze chromowane detale (listwy, progi), drobna korozja w kilku punktach, ogólnie auto wymaga dopieszczenia - ile możnaby zapłacić za takie auto ? hmm.gif

post-14422-14352512559451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie jego realna wartośc to ok. 1500-2500zł...

Ponieważ dość odległy rocznik i miał w zasadzie wszystkie oryginalne detale to byłbym skłonny zapłacić od ręki nawet 2000 PLN.

Na zdjęciu tego nie widać, ale auto wymaga jednak trochę zaprawek, ale dużej korozji nie ma.

Pan mówił, że zawsze pali od pierwszego, po mieście pali mu 10, jak trasa to 8. Auto jeździ na normalne przeglądy i je przechodzi, poza tym jest bezawaryjne. Ma 63 kkm oryginalnego przebiegu.

> Po wypolerowaniu Tempem i nawoskowaniu na allegro byłby pewnie wystawiony od 9000zł jako rarytas,

> exportowy w unikalnym kolorze z folią na podłodze

Pewnie stąd się biorą te rarytasy na Allegro devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakieś inne zdjęcie z innego kąta? Podaj mi "L" tego lakieru. Bahama był ciemniejszy i do

> MR-ów już go nie stosowano, a kość słoniowa to też nie jest.

To jest taka kość słoniowa wpadająca w beż lub coś innego.

Zapodaj paletę to coś dobiorę - rocznik 1979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest taka kość słoniowa wpadająca w beż lub coś innego.

> Zapodaj paletę to coś dobiorę - rocznik 1979

Ja sobie sam dobiorę zlosnik.gif, tylko to nie jest ani kość słoniowa L-87, ani bahama. Nie jest to też tak zwany miodowy ani srebrzysty L-54. Albo masz skopany balans w aparacie, albo ten fiat był malowany jakimiś zlewkami z lakierni hehe.gif. Beżowy L-68? Nie daje mi to spokoju hehe.gif. Pewnie malował tym samym lakierem co sąsiad dom po przeciwnej stronie ulicy hehe.gifhahaha.gif L-69 - róż tybetański? facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sobie sam dobiorę , tylko to nie jest ani kość słoniowa L-87, ani bahama. Nie jest to też tak

> zwany miodowy ani srebrzysty L-54. Albo masz skopany balans w aparacie, albo ten fiat był

> malowany jakimiś zlewkami z lakierni . Beżowy L-68? Nie daje mi to spokoju . Pewnie malował

> tym samym lakierem co sąsiad dom po przeciwnej stronie ulicy L-69 - róż tybetański?

To jest oryginalny kolor - tak mówił właściciel, a jak spojrzysz na zdjęcie to nie wygląda na cwaniaczka zajmującego się picowaniem samochodów devil.gif

Może być ten róż - taki spłowiały róż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapodaj paletę to coś dobiorę - rocznik 1979

http://www.fiat125p.pl/

L58

Bahama yellow po polsku nazywał się pomarańczowy , był stosowany tylko w ostatnich klasykach i miał symbol F208.

Przydałoby się foto przodu. Pas przedni. Chociaż z tego rocznika ma prawo już mieć pas nowszego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.fiat125p.pl/

> L58

> Bahama yellow po polsku nazywał się pomarańczowy , był stosowany tylko w ostatnich klasykach i

> miał symbol F208.

> Przydałoby się foto przodu. Pas przedni. Chociaż z tego rocznika ma prawo już mieć pas nowszego

> typu.

Najbardziej pasuje ten kolor L58 tylko baaaardzo spłowiały hmm.gif

Gdzie znajduje się tabliczka z identyfikacją koloru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli jest w jego posiadaniu od 1979 roku to czemu ma białe blachy,

Kurna - a skąd ja mam to wiedzieć ? niewiem.gif

Wyciągnąłem faceta z domu, grzecznie mi poopowiadał o swoim samochodzie, a ja mam mu teraz śledztwo przeprowadzać dlaczego ma takie a nie inne tablice ? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej pasuje ten kolor L58 tylko baaaardzo spłowiały

> Gdzie znajduje się tabliczka z identyfikacją koloru ?

Kolor jest wybity na aluminiowej tabliczce znamionowej pod maską na kielichu amortyzatora po prawej stronie samochodu. A ten to faktycznie może być L58 skoro jest z 79 roku. Bardzo rzadki kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolor jest wybity na aluminiowej tabliczce znamionowej pod maską na kielichu amortyzatora po prawej

> stronie samochodu. A ten to faktycznie może być L58 skoro jest z 79 roku. Bardzo rzadki kolor.

Znaczy trzeba brać i sprzedawać na Allegro jako najrzadszy kolor devil.gif

Przede wszystkim zwróciłem uwagę że ma chromowane listwy na progach i znaczek "Licencja Fiat" palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolor jest wybity na aluminiowej tabliczce znamionowej pod maską na kielichu amortyzatora po prawej

> stronie samochodu. A ten to faktycznie może być L58 skoro jest z 79 roku. Bardzo rzadki kolor.

Na Allegro pojawił się w takim kolorze:

http://allegro.pl/fiat-125p-76r-jedyny-na-allegro-i1577887717.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.