Skocz do zawartości

Lusterko panoramiczne (wsteczne)


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś to to w swoim samochodzie? wink.gif

Ostatnio trafiłem na jakies panoramiczne na allegro i przypomniało mi się takie lusterko w 125p kolegi zlosnik.gif Z zegarkiem 893goodvibes.gif

Takie, albo bardzo podobne:

61379743.jpg

Znalazłem w archiwum allegro --> SAMOCHODOWE LUSTERKO PANORAMICZNE Z ZEGAREM ZSRR

I jeszcze takie znalazłem, też w archiwum:

45375946.jpg

--> Lusterko wewnętrzne PRL rarytas NOWE ! Fiat Skoda

Obecnie na allegro nie ma ani z zegarkiem, ani z guziczkami, ani przyciemnianych wink.gif ale są takie:

94734407.jpg

Ma to to 42cm długości boje_sie.gif

Takie z kolei miał kiedyś jakiś taksiarz, chyba też w 125p ok.gif

W takim lustrze widać spokojnie wszystkie szyby w samochodzie poza czołową 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec miał kiedyś w swej Ładzie 2105S (to z pierwszego zdjęcia) potem w 2107, po czym zabrał je brat do swoich dwóch, jeden po drugim maluchów, nastepnie seicento, gdzie teraz ma je w RAV4 i nadal działa :D nie jezdzilem ravką ale w seju praktycznie pole martwe nie istnieje hehe.gif lusterko ma z dobre 20 lat ani razu sie nie popsuło.

Guziczkami ustawia się godzinę oraz budzik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś to to w swoim samochodzie?

> Ostatnio trafiłem na jakies panoramiczne na allegro i przypomniało mi się takie lusterko w 125p

> kolegi Z zegarkiem

> Takie, albo bardzo podobne:

> Znalazłem w archiwum allegro --

> I jeszcze takie znalazłem, też w archiwum:

> --

> Obecnie na allegro nie ma ani z zegarkiem, ani z guziczkami, ani przyciemnianych ale są takie:

> Ma to to 42cm długości

> Takie z kolei miał kiedyś jakiś taksiarz, chyba też w 125p

> W takim lustrze widać spokojnie wszystkie szyby w samochodzie poza czołową

o w mordę zlosnik.gif

miałem takie w FSO 1500 kupione od ruskich zlosnik.gif

bardziej niz lusterka to załuje ze pozbyłem sie samochodu ....miał by juz 28 lat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec miał kiedyś w swej Ładzie 2105S (to z pierwszego zdjęcia) potem w 2107, po czym zabrał je

> brat do swoich dwóch, jeden po drugim maluchów, nastepnie seicento, gdzie teraz ma je w RAV4 i

> nadal działa :D nie jezdzilem ravką ale w seju praktycznie pole martwe nie istnieje lusterko

> ma z dobre 20 lat ani razu sie nie popsuło.

> Guziczkami ustawia się godzinę oraz budzik :D

icon_eek.gifzlosnik.gif

wysłużone ribbon.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trafiło się akurat na allegro KupTeraz 9zł + wysyłka, to kliknąłem wink.gif

Porównanie --> seryjne vs. panorama wink.gif

lusterko1.jpg

lusterko2.jpg

Mocowane "klasycznie" na gumki 893goodvibes.gifwink.gif

Jako "bajer", lusterko jest przyciemniane wink.gif

lusterko3.jpg

Ani małe, ani duże (jak na panoramę): 26cmx7cm, co sprawia, że wygląda w miarę normalnie.

Takie o szerokości 42cm wyglądało by już dziwnie wink.gif

lusterko4l.jpg

Plus:

Duużo więcej widać ok.gif Przede wszystkim tylne boczne szyby. Ale i w pionie jest większy zakres ok.gif

Minus:

Zniekształca obraz 893goodvibes.gif Co gorsze, nie jestem w stanie nijak określić odległości samochodu jadącego z tyłu boje_sie.gif

ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia wink.gif

No i nie ma zegarka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku lat 90-tych, jak dużo Rusków przyjeżdżało na stadion w Warszawie to kupiłem od nich takie lusterko z zegarem. Miało jedną wadę - było ciężkie i lusterko fabryczne, na którym było mocowane nie wytrzymywało ciężaru i co jakiś czas trzeba było korygować ustawienie. Ale potem jakoś je zablokowałem i już się nie przesuwało. Potem sprzedałem je razem z samochodem.

A lusterka panoramicznego używam do dzisiaj, tylko mniejszego. Po prostu tak się przyzwyczaiłem, że w normalnym płaskim niewiele widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Minus:

> Zniekształca obraz Co gorsze, nie jestem w stanie nijak określić odległości samochodu jadącego z

> tyłu

> ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia

Kwestia przyzwyczajenia. Ja nie umiem jeździć bez lusterka panoramicznego. Właśnie wtedy tracę poczucie oceny odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

byłem w niedziele na giełdzie i tadam smile.gif

77e018b4d15d9032m.jpg

5b0b6c85f555d6b7m.jpg

24c3b3173174496em.jpg

Kupiłem je za bagatela 4zł z myślą o MOTO PRL smile.gif

kto chce ?! może być w zamian jakiś inny ciekawy artefakt (najlepiej powiązany z FIAT-em)

POZDRO zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś to to w swoim samochodzie?

> Ostatnio trafiłem na jakies panoramiczne na allegro i przypomniało mi się takie lusterko w 125p

> kolegi Z zegarkiem

> Takie, albo bardzo podobne:

> Znalazłem w archiwum allegro --

> I jeszcze takie znalazłem, też w archiwum:

> --

> Obecnie na allegro nie ma ani z zegarkiem, ani z guziczkami, ani przyciemnianych ale są takie:

> Ma to to 42cm długości

> Takie z kolei miał kiedyś jakiś taksiarz, chyba też w 125p

> W takim lustrze widać spokojnie wszystkie szyby w samochodzie poza czołową

Mój tata zawsze w 125 i w polonezie miał takie lustro jak na ostatniej focie.. nienawidziłem tego lusterka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Żaden tam PRL, ale pewnie China:

> http://moto.allegro.pl/lusterko-panoramiczne-wew-termometr-kompas-i1669959955.html

> Ale też panoramiczne z szajsowatą busolą i równie szajsowatym, umieszczonym w bezsensownym miejscu

> termometrem

Widziałem wink.gif Owszem, szajsowate zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.