Skocz do zawartości

Problem z tylną lampą...


Rzucio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam problem z tylną lewą lampą mianowicie:

gdy hamuje przy wrzuconym lewym kierunku z tyłu w lampie robi się dyskoteka kierunek robi za stop i lekko mruga a stop za kierunek...

Przeczyściłem styki...wymieniłem żarówki...sprawdziłem bezpieczniki...mase też, co może być nie tak? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze przewody czy są ok najlepiej miernikiem (izolacja może być cała natomiast przewód w środku uszkodzony) a nie trzymają sie gdzieś ledwo co,posprawdzaj czy są proste i dobrze połączone konektorki do kostki i przewody do konektorków (gdzieś nie są rozgięte czy luźne) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj to musi być coś w lampie często styki kostki która wchodzi do lampy są na tyle rozciągnięte że nie kontaktują ruszając kostką przy włączonych światłach zobaczysz jak się zmienia oświetlenie , chyba że w lampie jest jakieś uszkodzenie na płytce, ale to napewno w lampie . weź kontrolkę i sprawdż samą kostkę zobaczysz że tam prąd dochodzi na poszczególnych pinach sprawdź też pin od masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie mam problem z tylną lewą lampą mianowicie:

> gdy hamuje przy wrzuconym lewym kierunku z tyłu w lampie robi się dyskoteka kierunek robi za stop

> i lekko mruga a stop za kierunek...

> Przeczyściłem styki...wymieniłem żarówki...sprawdziłem bezpieczniki...mase też, co może być nie

> tak?

Ja ostatnio miałem tak samo, rozebrałem kostki te co wchodzą do lamp, poczyściłem papierem ściernym każdą końcówkę osobno i popodginałem żeby lepiej się zaciskały. W lampie też poczyściłem papierkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki lamp. U mnie było to samo waytogo.gif

Przeczyściłem, poodginałem blaszki i zadziałało smile.gif

Tylko nie wiem dlaczego topi mi się plastik trzymający żarówkę w pozycyjnych i żaróweczka przerywa. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Styki lamp. U mnie było to samo

> Przeczyściłem, poodginałem blaszki i zadziałało

> Tylko nie wiem dlaczego topi mi się plastik trzymający żarówkę w pozycyjnych i żaróweczka przerywa.

> Ktoś ma jakiś pomysł?

Może jakaś wadliwa żarówka... hmm.gif zmieniałeś ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa lampy źle kontaktuje w kostce. Czasami pomaga podczyszczenie kostki i stopki lampy i podgięcie styku w kostce. Ale jeżeli się mocno wygrzał, to nie ma już sprężystości i po chwili znowu traci styk.

Opcja elegantsza - kupić lepszą kostkę na szrocie, odciąć starą i wlutować w jej miejsce tamtą na przewodach.

Opcja prostsza i równie skuteczna - dolutować przewód do ścieżki masowej wewnątrz lampy, wywiercić w niej dziurkę koło złącza, tamtędy go wyprowadzić i przylutować wprost do przewodu masowego idącego do kostki. Jak bardzo chcesz móc wygodnie wyjmować lampę (ale to się rzadko robi), to możesz na tym przewodzie też dać złączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Styki lamp. U mnie było to samo

> Przeczyściłem, poodginałem blaszki i zadziałało

> Tylko nie wiem dlaczego topi mi się plastik trzymający żarówkę w pozycyjnych i żaróweczka przerywa.

> Ktoś ma jakiś pomysł?

może za mocna żarówka tam siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masa lampy źle kontaktuje w kostce. Czasami pomaga podczyszczenie kostki i stopki lampy i podgięcie

> styku w kostce. Ale jeżeli się mocno wygrzał, to nie ma już sprężystości i po chwili znowu

> traci styk.

> Opcja elegantsza - kupić lepszą kostkę na szrocie, odciąć starą i wlutować w jej miejsce tamtą na

> przewodach.

> Opcja prostsza i równie skuteczna - dolutować przewód do ścieżki masowej wewnątrz lampy, wywiercić

> w niej dziurkę koło złącza, tamtędy go wyprowadzić i przylutować wprost do przewodu masowego

> idącego do kostki. Jak bardzo chcesz móc wygodnie wyjmować lampę (ale to się rzadko robi), to

> możesz na tym przewodzie też dać złączkę.

Wczoraj przeczyściłem wszystkie ścieżki podoginałem styki w lampie i w kostce na razie działa...zobaczymy jak bedzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj przeczyściłem wszystkie ścieżki podoginałem styki w lampie i w kostce na razie

> działa...zobaczymy jak bedzie dalej...

U mnie skończyło się na wizycie u elektryka i po wyjęciu lamy musiał jakiś kabelek dolutować i coś tam jeszcze zrobił, ale nie zmieściłem się do bagażnika, aby wszystko dobrze zobaczyć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie skończyło się na wizycie u elektryka i po wyjęciu lamy musiał jakiś kabelek dolutować i coś

> tam jeszcze zrobił, ale nie zmieściłem się do bagażnika, aby wszystko dobrze zobaczyć

Już wszystko działa (narazie) przeczyściłem styki i działa... cool.gif

Dzieki wam za pomoc i rady 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie skończyło się na wizycie u elektryka i po wyjęciu lamy musiał jakiś kabelek dolutować i coś

> tam jeszcze zrobił, ale nie zmieściłem się do bagażnika, aby wszystko dobrze zobaczyć

Zrobił pewnie obejście styków na przewodzie masowym, pisałem o tym obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.