Skocz do zawartości

F1 - GP HISZPANII - DYSKUSJA


mmaciek_19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już nie długo kolejne GP więc czas zacząć dyskusję smile.gif jedna z nowości jaka się pokaże w Hiszpanii to nowa mieszanka twardych opon przygotowana przez pirelli zaś kolejnym dość ciekawym faktem jest, że FIA zmienia regulamin dotyczący mapowania silników a dokładnie

Quote:

zabroniono mapowania silnika w taki sposób, by spaliny były kierowane do dyfuzora również wtedy, gdy kierowca nie naciska pedału gazu


Zmiana mapowania silnika mam nadzieje, że w końcu namiesza trochę dla RedBulli bo ile to można niewiem.gif

pozdrawiam cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest, że FIA zmienia regulamin dotyczący mapowania silników a dokładnie Quote:

> zabroniono mapowania silnika w taki sposób, by spaliny były kierowane do dyfuzora również wtedy,

> gdy kierowca nie naciska pedału gazu

> Zmiana mapowania silnika mam nadzieje, że w końcu namiesza trochę dla RedBulli bo ile to można

> pozdrawiam

Na razie wstrzymuja się z tym zakazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KLIK - Trening 1

> KLIK - Trening 2

> Na dole każdego artykułu masz link do tabeli z wynikami

Znów to samo się zapowiada hmm.gif. Mógłby czasem jakiś deszcz spaść w połowie wyścigu - by mógł trochę namieszać w klasyfikacji:). Niestety dyszcza w Montmelo ni widu ni słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znów to samo się zapowiada . Mógłby czasem jakiś deszcz spaść w połowie wyścigu - by mógł trochę

> namieszać w klasyfikacji:). Niestety dyszcza w Montmelo ni widu ni słychu.

Za to Nick zadbał o atrakcje na torze ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dosyć mocno się zapalił

Przeżyłem już kilka pożarów w karierze, zwłaszcza w moim pierwszym sezonie startów w Formule 1. W 2000 roku jeździłem Prostem z silnikiem Peugeota i praktycznie co drugi wyścig się paliło. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeżyłem już kilka pożarów w karierze, zwłaszcza w moim pierwszym sezonie startów w Formule 1. W

> 2000 roku jeździłem Prostem z silnikiem Peugeota i praktycznie co drugi wyścig się paliło.

to ja przepraszam, spadam do jamki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My tu gadu gadu, a Kuba Giermaziak dziś wskoczył na podium.

chłopak się rozwija ok.gif

> P.S. sporo wyścigów jest w ten weekend na tym torze, tor nieźle nagumowany, to i może twarda

> mieszanka da radę

średnio z tą twardą gumą było bo Ferdek ślizgał się dosyć mocno i w sumie to nie rozumiem dlaczego zdecydował się na zmianę z twardych na twarde. Szkoda trochę bo RedBull-e rozegrały pierwszy pitstop koncertowo icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> średnio z tą twardą gumą było bo Ferdek ślizgał się dosyć mocno i w sumie to nie rozumiem dlaczego

> zdecydował się na zmianę z twardych na twarde. Szkoda trochę bo RedBull-e rozegrały pierwszy

> pitstop koncertowo

Nie miał już miękkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heidfeld'owi należą się brawa ładnie przeszedł do przodu

Ja wiem czy brawa mu sie należą. Heifeld miał praktycznie NOWE wszystkie opony. Nie stracił ani kompletu na kwalifikacjach więc mógł jechać dużo lepszym tempem niż Petrov. Jak widziałeś przebicie sie do 16 to była kwestia pierwszych okrążeń. Dalej juz pomogły opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Vettel. panic.gif

Mimo kolejnego zwyciestwa, jeden z bardziej emocjonujacych wyscigow.

Do ostatniego okrazenia mogli zamienic sie z Hamiltonem miejscami.

Szkoda, ze sie nie udalo, ale mam nadzieje, ze jeszcze go dogoni.

Button tez pojechal ladnie. Start byl emocjonujacy. DRS nie decydowal o wyprzedzaniu.

Slowem - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda tylko Ferdka bo po tak pięknym starcie liczyłem na lepszą pozycję. Widać Ferrari ma jeszcze

> trochę do nadrobienia

Wg mnie Ferrari jest na poziomie Lotusa. Auto zbyt wolne żeby powalczyć z RBR i Makiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie Ferrari jest na poziomie Lotusa. Auto zbyt wolne żeby powalczyć z RBR i Makiem

szczególnie na twardej mieszance. Auto wtedy zupełnie nie działa, jak było widać na ostatnim wyścigu.

Natomiast RBR ma cos problemy ze startami, w odróżnieniu do Maków hmm.gif, no i cały czas poważne problemy z KERSem, który raz działa, raz nie facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda tylko Ferdka bo po tak pięknym starcie liczyłem na lepszą pozycję. Widać Ferrari ma jeszcze

> trochę do nadrobienia

Nie wiem co poszlo nie tak z pitstopami, ale byla szansa na znacznie lepszy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co poszlo nie tak z pitstopami, ale byla szansa na znacznie lepszy wynik.

Pitstopy wykonane planowo, czasy postojów normalne... Problem był gdzie indziej (w tempie wyścigowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pitstopy wykonane planowo, czasy postojów normalne... Problem był gdzie indziej (w tempie

> wyścigowym).

Czasy postojow mogly byc normalne,

ale momenty zjazdow chyba byly ustawione dosc nietypowo.

Na pierwszym komplecie twardej mieszanki jechal dosc krotko

i na drugim komplecie musial pozostac do konca wyscigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasy postojow mogly byc normalne,

> ale momenty zjazdow chyba byly ustawione dosc nietypowo.

> Na pierwszym komplecie twardej mieszanki jechal dosc krotko

> i na drugim komplecie musial pozostac do konca wyscigu.

To był ciężki wyścig dla opon i niektórzy zmieniali zaplanowaną ilość postojów w trakcie. Dobrym przykładem niech będzie to co zrobił Heidfeld. Na tym obiekcie, w tych warunkach ktoś mógł olać jazdę w Q3 oszczędzając tym samym komplet nowych opon. Tym samym w wyścigu, w decydującym momencie miałby niezły bonus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.