Skocz do zawartości

stuk przy puszczaniu sprzegla:(


slon

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam taki dziwny objaw w autku,jak dojezdzam do np swiatel puszczam gaz,daje luz albo i nie wtedy puszczam hamulec i na koncu sprzeglo i nagle slychac stuk od spodu auta.Na postoju wciskam puszczam sprzeglo i cisza,np w korku zmienie bieg rusze zatrzymam puszcze pedal stuk..dodam Ĺźe jak to zrobie powoli to nie stuka..auto benzyna 194 tys km sprzegĹo chodzi ok. Co u licha?docisk?:(pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej mam taki dziwny objaw w autku,jak dojezdzam do np swiatel puszczam gaz,daje luz albo i nie

> wtedy puszczam hamulec i na koncu sprzeglo i nagle slychac stuk od spodu auta.Na postoju

> wciskam puszczam sprzeglo i cisza,np w korku zmienie bieg rusze zatrzymam puszcze pedal

> stuk..dodam şe jak to zrobie powoli to nie stuka..auto benzyna 194 tys km sprzeg�o chodzi

> ok. Co u licha?docisk?:(pozdrawiam

Obstawiam że, któraś z poduszek silnika albo skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam że, któraś z poduszek silnika albo skrzyni biegów.

Ok rozumiem, ze poduszki jak i docisk wize sie z wyjeciem skrzyni?:(

Sprawdze tez te sruby na wszelki wypadk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła dokręcone wszystkie. Zauważyłem, że ten stuk nie jest koniecznie powiązany z pedałem sprzęgła. Mam nawet wrażenie, że to pedał hamulca wywołuje ten stuk. Kiedyś w jakims swoim aucie mialem podobny objaw, ale za chiny nie pamietam co to wtedy było frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zweryfikowałem "pukanie". Nie jest regularne ale występuje w następującej sytuacji :

ruszam autem wciskam hamulec słychac juz przy wcisnieciu STUK. Działa to tylko przy jeździe do przodu, do tyłu cisza.

Co to może być ? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej mam taki dziwny objaw w autku,jak dojezdzam do np swiatel puszczam gaz,daje luz albo i nie

> wtedy puszczam hamulec i na koncu sprzeglo i nagle slychac stuk od spodu auta.Na postoju

> wciskam puszczam sprzeglo i cisza,np w korku zmienie bieg rusze zatrzymam puszcze pedal

> stuk..dodam şe jak to zrobie powoli to nie stuka..auto benzyna 194 tys km sprzeg�o chodzi

> ok. Co u licha?docisk?:(pozdrawiam

Czytam Twoje posty i przy takich objawach to mozna wrozyc z fusow. Pojedz na trzesawki i bedziesz wiedzial smile.gif Na odleglosc nikt Ci raczej nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytam Twoje posty i przy takich objawach to mozna wrozyc z fusow. Pojedz na trzesawki i bedziesz

> wiedzial Na odleglosc nikt Ci raczej nie pomoze.

Na szarpakach nic nie wykazuje. To sie dzieje jednak po wcisnieciu hamulca i to tylko przy jezdzie do przodu smile.gif Na wstecznym cisza. Nie obejdzie sie pewnie bez rozebrania hamulcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szarpakach nic nie wykazuje. To sie dzieje jednak po wcisnieciu hamulca i to tylko przy jezdzie

> do przodu Na wstecznym cisza. Nie obejdzie sie pewnie bez rozebrania hamulcow.

E... to naprawdę może być wszystko. Widocznie nagłe zatrzymanie bądź ruszenie budy auta do przodu, powoduje pukanie czegoś o coś i to może być wszystko to co wytypowali przedmówcy.

Kanał/podnośnik, jakaś mądra głowa i trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci proponowal jeszcze sprawdzic czy to przypadkiem nie jest przegub zewnetrzny.

Mam u siebie podobnie, ze przy ruszaniu, czy mocniejszym hamowaniu slysze pukniecie lub 2-3 pukniec.

Sprawdz jeszcze czy przy jezdzie w luku nie slychac terkotania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej mam taki dziwny objaw w autku,jak dojezdzam do np swiatel puszczam gaz,daje luz albo i nie

> wtedy puszczam hamulec i na koncu sprzeglo i nagle slychac stuk od spodu auta.Na postoju

> wciskam puszczam sprzeglo i cisza,np w korku zmienie bieg rusze zatrzymam puszcze pedal

> stuk..dodam Ĺźe jak to zrobie powoli to nie stuka..auto benzyna 194 tys km sprzegĹo chodzi

> ok. Co u licha?docisk?:(pozdrawiam

Miałem podobnie - okazało się że to jedna z poduszek silnika. Po wymianie poduszki przestało stukać.

Jako ciekawostkę dodam, że jakiś miesiąc później skończyło się sprzęgło, ale to chyba nie miało związku ze stukaniem. Ale kto wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdz jeszcze czy przy jezdzie w luku nie slychac terkotania.

> Pozdrawiam

Najlepiej to się sprawdza cofając po łuku, bo wtedy przegub pracuje "pod włos" i bardzo wyraźnie słychać objawy zużycia - dużo wcześniej, niż zaczyna być je słychać podczas jazdy do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zweryfikowałem "pukanie". Nie jest regularne ale występuje w następującej sytuacji :

> ruszam autem wciskam hamulec słychac juz przy wcisnieciu STUK. Działa to tylko przy jeździe do

> przodu, do tyłu cisza.

> Co to może być ?

Jeśli przy hamowaniu bez wciśnięcia sprzęgłato moze być poduszka pod silnikiem. Ale to dalej gdybanie. Trzeba samochód na podnośnik i pomacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie tez mam takie objawy.

I teraz pytania:

Czy docisk sprzegła może stukac na nierównościach, bo mam identyczny dźwięk w obu sytuacjach.

Czy stuki mogą pochodzić od wewnętrznego przegubu (lewa strona) ??

Czy ruszając (góra dół) półosią napędową powinien być wyczuwalny luz ?

Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.