Skocz do zawartości

Sprawdzenie HDi przy kupnie


teg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję Citroena C4. Wolałbym kupić benzynowy, ale diesli jest znacznie więcej na sprzedaż. Silnik benzynowy potrafię sprawdzić dokładnie, ale nie wiem, jak się zabrać za diesla... Możecie mi poradzić, na co zwrócić uwagę przy kupnie? Szczególnie jak sprawdzić np. koło dwumasowe (w 1.6 HDi 90km go nie ma?). Jak sprawdzić HDi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Poszukuję Citroena C4. Wolałbym kupić benzynowy, ale diesli jest znacznie więcej na

> sprzedaż. Silnik benzynowy potrafię sprawdzić dokładnie, ale nie wiem, jak się zabrać za

> diesla... Możecie mi poradzić, na co zwrócić uwagę przy kupnie? Szczególnie jak sprawdzić np.

> koło dwumasowe (w 1.6 HDi 90km go nie ma?). Jak sprawdzić HDi?

Tylko po VIN'ie sprawdzisz.

Ja mam 1.6 90 KM HDI i nie mam dwumasy i DPF. Ale sprawdzałem przy zakupie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Ok, ale chodziło mi też o porady techniczne Jak sprawdzić stan tego silnika, oczywiście chodzi mi

> o to co można sprawdzić samemu zanim się pojedzie do serwisu, żeby z każdym nie jechać

stan techniczny jak każdego auta no może spojrzyj na wtryski czy się nie pocą i turbina nie cieknie

hdi to zwykły prosty silnik a posłuchaj sprzęgła jak ma dwumasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stan techniczny jak każdego auta no może spojrzyj na wtryski czy się nie pocą i turbina nie

> cieknie

> hdi to zwykły prosty silnik a posłuchaj sprzęgła jak ma dwumasę

A jak chce wnikliwie sprawdzić, to podpięcie pod Lexię z Peuegot Planet/Dagboxem + próba przelewowa powinno powiedzieć wszystko o kondycji układu wtryskowego. Ale to już musi zrobić ktoś kumaty w temacie diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.