Skocz do zawartości

regeneracja tylnych wahaczy :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że nie mam dużego doświadczenia chciałbym się poradzić fachowców. Dodam tylko, że piszę gościnnie smile.gif z moim kochanym UNO byłem zmuszony rozstać się już jakiś czas temu, obecnie mam Brava ale zawsze tutaj były osoby, które służyły dobrą radą i pomocą dlatego też pomyślałem, że może i tym razem spróbuję poszukać tu pomocy. Otóż w mojej bravie pojawiły się straszne krzywizny na tylnych kołach.. Zakupiłem zestawy naprawcze wahacza i udałem się do mechanika, auto zostawiłem rano po południu miałem odebrać ale okazało się że Pan mechanik naprawił tylko jedną stronę (lewą) i mówi, że prawej się nie podejmie bo z tą walczył bardzo długo, musiał ciąć śruby bo nie dało się odkręcić i z drugiej strony się nie podejmie bo tam bak przeszkadza, mniej miejsca jest, i nawet nie ma jak naciąć.. stwierdził, że musiałby bak opuszczać a tam śruby, przewody pordzewiałe i że może się to źle skończyć i naprawa tego może okazać się bardzo pracochłonna i kosztowna.. Panowie poradźcie coś... ewentualnie czy ktoś zna mechanika w Krk który mógłby pomóc?? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik ma racje....nowy wahacz tyl to koszt okolo 100 zl wiec nie warto sie bawic w naprawe starego i pordzewialego...przyjmijmy ze roboczogodzina mechanika to 60 zl i ze sie wyrobi w tym czasie + 40 zl zestaw naprawczy....to ta sama cena a masz przynajmniej nowa czesc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten jest używany i tak trzeba założyć nowe łożyska i tuleje więc koszty rosną.

zgadzam się, to używka jest i w dodatku goła, więc to samo wyjdzie jeżeli zregeneruje ten, który mam obecnie, który w zasadzie nie różni się od tego z aukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedoczytałem... w końcu to forum o uno, więc domyślnie potraktowałem sytuację, że chodzi o Uno...

> Tak czy siak 500zł za wahacz do FIATA Bravo to jakoś duuużo...

to popatrz na allegro ile kosztuje nowy wahacz na tył do tego fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niedoczytałem... w końcu to forum o uno, więc domyślnie potraktowałem sytuację, że chodzi o Uno...

> Tak czy siak 500zł za wahacz do FIATA Bravo to jakoś duuużo...

sory, że piszę tutaj o brava ale na tym forum chyba więcej ludzi zagląda bo tam ogólnie cisza na moje pytanie... i ewentualnie jeszcze zapytam brać krakowską czy może ktoś mi polecić jakiegoś dobrego, zaufanego mechanika specjalizującego się w fiacie?? bo z tego co się orientowałem to można dokonać regeneracji tej prawej strony bez opuszczania baku, ale potrzebny jest ktoś z doświadczeniem, kto już takie coś wykonywał i ma pojęcie jak się do takiej sytuacji zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zgadzam się, to używka jest i w dodatku goła, więc to samo wyjdzie jeżeli zregeneruje ten, który

> mam obecnie, który w zasadzie nie różni się od tego z aukcji...

Warto regenerować ten co masz. Robota jest bardzo ciężka ze względu na słaby dostęp. Wymieniałem u siebie w Alfie i zajęło mi to dwa dni. Możesz to zrobić bez zdejmowania baku ale jak ta długa śruba jest zapieczona to ciężko ją ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto regenerować ten co masz. Robota jest bardzo ciężka ze względu na słaby dostęp. Wymieniałem u

> siebie w Alfie i zajęło mi to dwa dni.

za lewą stronę mechanik wziął 400zł (koszt robocizny+części+poszedł przy okazji przewód hamulcowy i trzeba było wymienić i zalać nowy płyn..) zajęło mu to w zasadzie całe przedpołudnie ok. od 8 do prawie 15 się z tym męczył.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za lewą stronę mechanik wziął 400zł (koszt robocizny+części+poszedł przy okazji przewód hamulcowy i

> trzeba było wymienić i zalać nowy płyn..) zajęło mu to w zasadzie całe przedpołudnie ok. od 8

> do prawie 15 się z tym męczył.. :/

Za taką robotę to uważam że to nie jest duża suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sory, że piszę tutaj o brava ale na tym forum chyba więcej ludzi zagląda bo tam ogólnie cisza na

> moje pytanie... i ewentualnie jeszcze zapytam brać krakowską czy może ktoś mi polecić jakiegoś

> dobrego, zaufanego mechanika specjalizującego się w fiacie?? bo z tego co się orientowałem to

> można dokonać regeneracji tej prawej strony bez opuszczania baku, ale potrzebny jest ktoś z

> doświadczeniem, kto już takie coś wykonywał i ma pojęcie jak się do takiej sytuacji zabrać...

Podbijaj do magica, może coś zaradzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podbijaj do magica, może coś zaradzi

właśnie odstawiłem auto do mechanika BTR na baczyńskiego.. mechanik powiedział, że da się to zrobić, kierownik wycenił robotę na 150-200zł (50zł zestaw naprawczy, 100zł robocizna, ewentualnie przewód) w zależności od tego czy przewód hamulcowy się nie zerwie podczas wymiany.. także zaciskam kciuki i nie puszczam do jutra do 13 smile.gif oby poszło dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odebrałem auto od mechanika smile.gif koło proste jak po linijce, wymiana bezproblemowa, bez opuszczania baku itp. koszt 180zł także temat oficjalnie można już zamknąć, wszystkim dziękuję serdecznie za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie odebrałem auto od mechanika koło proste jak po linijce, wymiana bezproblemowa, bez

> opuszczania baku itp. koszt 180zł także temat oficjalnie można już zamknąć, wszystkim dziękuję

> serdecznie za pomoc

Gratulacje :-) a czym objawia się zepsuty wahacz oprócz tego, że jest mocno pochylone koło? Zachowaniem tyłu podczas jazdy? A może zdartymi oponami?

Koło pochyliło się tak 'z dnia na dzien' czy był to stopniowy "proces"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czym objawia się zepsuty wahacz oprócz tego, że jest mocno pochylone koło?

> Zachowaniem tyłu podczas jazdy? A może zdartymi oponami?

Jednym i drugim - luzy w zawieszeniu nie wpływają dobrze na stabilność auta ani na trwałość bieżnika po wewnętrznej stronie smirk.gif

> Koło pochyliło się tak 'z dnia na dzien' czy był to stopniowy "proces"?

Efekt nasila się wraz z rosnącym stanem licznika i jakby potęguje pod sam koniec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.