Skocz do zawartości

Koniec produkcji 159 już bliski?


MarekSz

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze plotki o zakończeniu przyjmowania zamówień w UK:

Info

Giulii nie ma na razie, pozostanie Giulietta. Chociaż w Polsce sprzedaż i zainteresowanie nowymi były cokolwiek 'elitarne'.

Szkoda, bo to Alfa która wnosła nową jakość do marki.

Może mniej sportu, ale za to jak zwykle niezawodny styl i trwałość, o którą nikt jej nie podejrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsze plotki o zakończeniu przyjmowania zamówień w UK:

Liczyłem, że jeszcze 159 z VMowskim v6 zobacze (...a może i kupię) beksa.gif

Cóż, pozostanie czekać na następczynię - dużą, RWD i mniej udziwnioną od obecnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> jeżeli nowe modele będą miały takie ryje jak mito\giulieta

Jaki ten oink.gif będzie to jeszcze nie wiadomo. Wszystkie wizualizacje to mix elementów z Mito/Giulietty/159 i czego tam jeszcze nie mają pod ręką na dysku.

Opóźnienia Giulii mają swoje powody, myślę że design ma w tym swoje 3 grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli nowe modele będą miały takie ryje jak mito\giulieta , to 159 będzie moją ostatnią alfą

No to pewnie tak się stanie - mam takie samo zdanie, te nowe ryje są paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Koniec produkcji.

> Nie przyjmuje się już indywidualnych zamówień,

> można wybierać tylko z tego co jest w partii samochodów na stock'u,

> fabryka w Neapolu zatrzymała linię 159 i przygotowuje się do produkcji nowej Pandy.

> Italiaspeed

Normalnie wolą klepać pandę niż 159. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie zauwazyliscie, ze kazdy jeden model po 156 sprzedawal sie gorzej, nawet z 156FL byla juz

> lipa. Jak zaraz nie wymysla czegos fajnego i taniego to pozegnamy marke

Już wymyślili. Na rynek USA do 2014 planują wprowadzić OSIEM modeli.

http://www.mototok.pl/Alfa-Romeo-powroci-do-USA-z-az-osmioma-modelami-a885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli nowe modele będą miały takie ryje jak mito\giulieta , to 159 będzie moją ostatnią alfą

nie nazekaj. Zawsze gdy widziałem Giuliete na zdjęciach faktycznie przyznaje że wyglądałą troszke dziwnie z przodu ale powiem szczerze że widziałęem ją juz kilka razy na żywo i za każdym razem robi piorunujące wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marchionne pewnie wie co mówi. Wyciągnął fiata i teraz chryslera...

Ja myślę, że na gadaniu się skończy. 159/Mito/Giulietta miały pokazać nową jakość, a także zwiększyć sprzedaż. Jakość i niezawodność ok.gif sprzedaż no.gif W mojej okolicy każde z tych aut jest swego rodzaju egzotykiem....a szkoda oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę, że na gadaniu się skończy. 159/Mito/Giulietta miały pokazać nową jakość, a także

> zwiększyć sprzedaż. Jakość i niezawodność sprzedaż W mojej okolicy każde z tych aut jest

> swego rodzaju egzotykiem....a szkoda

Mając do wyboru golfa a juliete to wybór jest oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę, że na gadaniu się skończy. 159/Mito/Giulietta miały pokazać nową jakość, a także

> zwiększyć sprzedaż. Jakość i niezawodność sprzedaż W mojej okolicy każde z tych aut jest

> swego rodzaju egzotykiem....a szkoda

chyba trochę się mylisz. Pierwszy link z googla dotyczący sprzedaży AR pokazuje TAKIE dane. Zwłaszcza ciekawy jest fragment:

Quote:

Jak co miesiąc marka Alfa Romeo notuje największy wzrost, który w maju wyniósł +60,7%, a w ciągu całego roku 54,3%.


Mnie osobiście modele takie jak MiTo czy Giulietta niesamowicie się podobają i dziś gdybym kupował samochód na pewno byłaby to Julka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie nazekaj. Zawsze gdy widziałem Giuliete na zdjęciach faktycznie przyznaje że wyglądałą troszke

> dziwnie z przodu ale powiem szczerze że widziałęem ją juz kilka razy na żywo i za każdym razem

> robi piorunujące wrażenie.

tak , podziwiałem te parchy* pod ADFem we Wrocku , tył świetny ,a przód tak był piorunujący że miałem mdłości , wolałbym golfa niż to

* - mito\julietta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajna ta alfa romeo byla za kilka lat ruda zje to co zostalo i juz nie bedzie niczego

I z tego właśnie powodu wprowadzamy do oferty kompleksowe zabezpieczanie płyty podłogowej.

Smutne jest tylko to, ze już w 5-letnich autach potrafi być zaawansowana korozja, a w 10-letnich 156 odpadają płaty podłogi. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę, że na gadaniu się skończy. 159/Mito/Giulietta miały pokazać nową jakość, a także

> zwiększyć sprzedaż. Jakość i niezawodność sprzedaż

czerwiec_styczen-czerwiec.jpg

> W mojej okolicy każde z tych aut jest

> swego rodzaju egzotykiem....a szkoda

i cale szczescie - nie chcial bym aby Alfy byly spotkane na drogach tak czesto jak VW ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co tak na prawde w tej chwili oferuje Fiat pod nazwą Alfa Romeo? Odp: zwykłe wozidła. Pomijam już kwestie wyglądu Mito czy Giulietty, ktore do mnie nie przemawiają. "Alfa ma dusze ..." na pewno nie nowe modele! Wnętrza nowych Alf są po prostu dizajnersko słabe. Konkurencja wyprzedza je o lata świetlne. Nawet nudny swego czasu Opel wygląda znacznie lepiej, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Podobnie francuskie auta - oferują miłe dla oka modele. A teraz silniki. Ktoś chce mocne auto ... dostanie Alfę z ~ 250KM, no niby nie jest to mało. A taka Insignia OPC ma już 325 KM i wygląda całkiem dostojnie. Nie wspominam o innych niemieckich autach, bo po prostu miażdżą ...

Moją 156 jeszcze planuję pojeździć 2-3 lata. A gdy po tym czasie bede szukał nowego auta, to jestem przekonany na 99% że już nie będzie to Alfa Romeo. Marka dla mnie się skończyła na modelach Brera i 159.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, a co tak na prawde w tej chwili oferuje Fiat pod nazwą Alfa Romeo? Odp: zwykłe wozidła.

A co oferowała wcześniej? Też zwykłe wozidła...

> Pomijam już kwestie wyglądu Mito czy Giulietty, ktore do mnie nie przemawiają. "Alfa ma dusze

> ..." na pewno nie nowe modele!

> Wnętrza nowych Alf są po prostu dizajnersko słabe.

IMO wnętrze nowej alfy jest bardzo proste ze względu na nawiązanie do sportowego charakteru. Bardzo mi to odpowiada. Brak miliona guzików i super prosty panel klimatyzacji, świetnie zabudowane radio z nawigacją i ten sportowy klimat włączników na centralnej konsoli.

> Konkurencja

> wyprzedza je o lata świetlne. Nawet nudny swego czasu Opel wygląda znacznie lepiej, zarówno w

> środku jak i na zewnątrz.

Czego oczekujesz od alfy? Wzornictwa opla? To kup opla i nie pisz o jakichś duszach w samochodach tylko napisz wprost, że lubisz milion guzików i połacie srebrnego plastiku wokoło. Delte sobie kup. Będziesz miał wzornictwo z pierwszej ligi i sreberka po dziurki...

> A teraz

> silniki. Ktoś chce mocne auto ... dostanie Alfę z ~ 250KM, no niby nie jest to mało. A taka

> Insignia OPC ma już 325 KM i wygląda całkiem dostojnie. Nie wspominam o innych niemieckich

> autach, bo po prostu miażdżą ...

Na serio jesteś potencjalnym kupcem topowego modelu alfy czy po prostu zwykłym marudą, który po przejrzeniu cennika wyciąga takie bezsensowne wnioski? Bez urazy. Wszyscy tylko gadają o tych samochodach a nikt ich nie kupuje...

> Moją 156 jeszcze planuję pojeździć 2-3 lata. A gdy po tym czasie bede szukał nowego auta, to jestem

> przekonany na 99% że już nie będzie to Alfa Romeo. Marka dla mnie się skończyła na modelach

> Brera i 159.

Dla mnie właśnie nową julietą otworzyła sobie nowy rynek... Mama mojego kolegi jeździła już kompletnie róznymi markami - reno, suzuki i teraz kupiła sobie nową alfę. Nigdy by nie kupiła alfy, ale biała julieta przykuwa wzrok. Tak bardzo, że nawet niemieccy policjanci cmokali na wzornictwo tego wozu przy rutynowej kontroli a znajomi stali w kolejce, żeby sobie przynajmniej posiedzieć w niej na parkingu... A czemu w Polsce tak dobrze nie idzie sprzedaż mimo, że ma jeden z najlepszych silników 1.4 w swojej klasie? Bo waśnie ludzie czytają takie smęty na forach jak Twoje i marka wygląda teraz jak wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, dzisiaj znów siedziałem w Julce - ze skórzaną tapicerką i ciemną podsufitką dla mnie to wnętrze jest po prostu piękne i ma świetny klimat, a design deski jest rewelacyjny. Jedynie do czego bym się przyczepił, to w kilku miejscach mogłyby być lepsze materiały. Ale coraz bardziej chcę ten samochód. Stare modele nigdy nie wywierały na mnie takiego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić Patre wielkie 20.GIF za powyższy wywód. Nic dodać nic ująć .... Ja w obecnej chwili jestem po dwu miesięcznym poszukiwaniu samochodu! Oglądnąłem setki aut różnych marek z wielu krajów i kontynentów smile.gif Pomimo że stać mnie było na dużo droższe auto wybrałem Lancie. Gdybym był może z 6 -7 lat młodszy kupiłbym Alfę. To są chyba obok Fiata jedyne normalne marki godne białego człowieka 270751858-jezyk.gif jak zobaczyłem to co proponują Niemcy i Japończycy to mi włosy dęba stanęły! Jedna wielka tandeta lampek guziczków i syfu a tak naprawdę w tych autach nie ma nic co by ujęło za serce! Alfa i Lancia mają duszę i basta! A ta cała Insignia którą przytaczał kolega wcześniej to powiem tylko tyle: "idź pan w ch.. z tym padłem". Elektryka i elektronika wali się w tym na potęgę w związku z czym już poszła fama że jest włoska frown.gif Pieprzone gebelsy już propagandę robią i do tego ideologię dopisują. Ja to mówię że jak komus się nie podoba cena wygląd i wyposażenie to niech nie kupuje albo zmieni i tyle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co oferowała wcześniej? Też zwykłe wozidła...

Moze napisze jeszcze raz, bo widze masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu: wcześniej robiła ładne auta, a teraz zwykłe wozidła.

Natomiast co do wyboru nowego samochodu, to pozwól że sam go dokonam, bo nie jesteś dla mnie ani wyrocznią, ani nie podzielam Twojego poczucia piękna hehe.gif

Quote:

... że nawet niemieccy policjanci cmokali na wzornictwo ...


to mnie już rozwaliło - no autorytety, że nie moge hahaha.gif Nie byli to przypadkiem DDRowcy, co do niedawna jeździli trabantami i wartburgami ? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze napisze jeszcze raz, bo widze masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu: wcześniej robiła

> ładne auta, a teraz zwykłe wozidła.

Najwyraźniej masz problem ze zrozumieniem własnych myśli, bo wyraźnie zaznaczyłeś, że pomijasz tą kwestię...

Quote:

Panowie, a co tak na prawdę w tej chwili oferuje Fiat pod nazwą Alfa Romeo? Odp: zwykłe wozidła.
Pomijam już kwestie wyglądu Mito czy Giulietty
(...)


> Natomiast co do wyboru nowego samochodu, to pozwól że sam go dokonam, bo nie jesteś dla mnie ani

> wyrocznią, ani nie podzielam Twojego poczucia piękna

Już wiemy, że nie kupisz nowej 159, bo się spóźniłeś z decyzją...

> ... że nawet niemieccy policjanci cmokali na wzornictwo ...

> to mnie już rozwaliło - no autorytety, że nie moge Nie byli to przypadkiem DDRowcy, co do

> niedawna jeździli trabantami i wartburgami ?

Niedawno to oni czołgami Warszawę zwiedzali. Teraz to stać ich na zakup nowego samochodu a nie tylko na androny na forum i użalać się, że konkurencja jest gdzieś w innej galaktyce... Kosmos co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedawno to oni czołgami Warszawę zwiedzali. Teraz to stać ich na zakup nowego samochodu ...

No patrz, a ja dla nich programy piszę i jężdżę ich samochodami po ich autobahnach. I nawet Alfy tam widuję grinser006.gif

Nie wiem skąd u Ciebie taki życiowy pesymizm. Myślałem że z myślenia My - Oni, to ludzie się już wyleczyli.

Więc życzę Ci więcej luzu i pogody ducha, a będzie alles gut zlosnik.gif

A żeby to nie był całkowity offtop, to:

Giulietta, to segment C, wiec nie moj target. Na następcę 159, który na pewno będzie podobny do Giulietty, zapewne się nie skuszę, z wcześniej opisanych powodów. Tak więc wybieram bramkę nr .... cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem skąd u Ciebie taki życiowy pesymizm. Myślałem że z myślenia My - Oni, to ludzie się już

> wyleczyli.

Powiedz to ich następcom budującym Niemiecko-Ruski gazociąg nad Polską... Uważasz, że to nie jest myślenie "My - Oni"? Trudno wysnuć inne wnioski tańcząc razem ponoć we Wspólnocie...

> Giulietta, to segment C, wiec nie moj target. Na następcę 159, który na pewno będzie podobny do

> Giulietty, zapewne się nie skuszę, z wcześniej opisanych powodów. Tak więc wybieram bramkę nr

> ....

Nie wiem jak będzie wyglądał następca więc trudno i mi oceniać. Masz jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądnąłem setki aut różnych marek Pomimo że stać mnie było na dużo droższe auto wybrałem Lancie.

> Gdybym był może z 6 -7 lat młodszy kupiłbym Alfę.

> To są chyba obok Fiata jedyne normalne marki godne białego człowieka

No tak, dla fanatyka fiacikarza istnieją tylko

Fiat horse.gif

Alfa horse.gifhorse.gif

i Lancia horse.gifhorse.gifhorse.gifrotfl.gif

Ogarnij się, rozejrzyj w ofercie innych producentów, pojeździj czasem czymś innym niż *Fiat* i zastanów się nad tym co piszesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurcze, dzisiaj znów siedziałem w Julce - ze skórzaną tapicerką i ciemną podsufitką dla mnie to

> wnętrze jest po prostu piękne i ma świetny klimat, a design deski jest rewelacyjny. Jedynie do

> czego bym się przyczepił, to w kilku miejscach mogłyby być lepsze materiały. Ale coraz

> bardziej chcę ten samochód. Stare modele nigdy nie wywierały na mnie takiego wrażenia.

Giulietta ma jeden poważny problem - wersje "środkowe" na zwykłych alu, bez maksymalnego wypasu w środku, wyglądają kiepsko, strasznie biednie.

Oczywiście jest to zupełnie normalne w każdym niemal modelu na rynku, ale w Julce widać to bardzo mocno.

Ostatnio porównywałem dwie białe - topową i taką ze środka cennika. Ta topowa wciąż bardzo mi się podoba, myślałem nawet kiedyś o zakupie, a na tą zwykłą aż się patrzyć nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, dla fanatyka fiacikarza istnieją tylko

> Fiat

> Alfa

> i Lancia

> Ogarnij się, rozejrzyj w ofercie innych producentów, pojeździj czasem czymś innym niż *Fiat* i

> zastanów się nad tym co piszesz

Miałem do wyboru Golfa IV albo Astrę II, Astrę prawie kupiłem zlosnik.gif skończyło się jednak na Alfie bo po prostu najlepiej się w niej poczułem grinser006.gif

Czy jestem godzien bycia fiacikarzem czy nie? horse.gifzlosnik2.gifzlosnik.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem do wyboru Golfa IV albo Astrę II, Astrę prawie kupiłem skończyło się jednak na Alfie bo po

> prostu najlepiej się w niej poczułem

no nie dziwię się, że w 156 poczułeś się lepiej niż w Astrze II wink.gif

> Czy jestem godzien bycia fiacikarzem czy nie?

a często powtarzasz, że "To są jedyne normalne marki godne białego człowieka" ? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Giulietta ma jeden poważny problem - wersje "środkowe" na zwykłych alu, bez maksymalnego wypasu w

> środku, wyglądają kiepsko, strasznie biednie.

> Oczywiście jest to zupełnie normalne w każdym niemal modelu na rynku, ale w Julce widać to bardzo

> mocno.

> Ostatnio porównywałem dwie białe - topową i taką ze środka cennika. Ta topowa wciąż bardzo mi się

> podoba, myślałem nawet kiedyś o zakupie, a na tą zwykłą aż się patrzyć nie chce.

Właśnie w sobotę w salonie oglądałem dwie. Jedna w wyższej, druga w niższej wersji. Ta lepsza ze skórą i tym ciemnym wnętrzem, które mi się cholernie spodobało, robiła świetne wrażenie, a ta druga już faktycznie znacznie gorzej, zwłaszcza stalówki z kołpakami. Ale i tak bym ją wolał niż swoje Bravo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie dziwię się, że w 156 poczułeś się lepiej niż w Astrze II

Astra jest wg mnie do bólu poprawna i praktyczna w środku - i nawet fotele wbrew powszechnym opiniom w tej którą miałem kupić, były naprawdę wygodne ok.gif

> a często powtarzasz, że "To są jedyne normalne marki godne białego człowieka" ?

Nie, nigdy czegoś takiego nie powiedziałem panic.gif To chyba znaczy, ze jestem normalny zlosnik2.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba trochę się mylisz. Pierwszy link z googla dotyczący sprzedaży AR pokazuje TAKIE dane.

> Zwłaszcza ciekawy jest fragment:

> Quote:

> Jak co miesiąc marka Alfa Romeo notuje największy wzrost, który w maju wyniósł +60,7%, a w ciągu

> całego roku 54,3%.

Jeśli utrzymają takie tempo to faktycznie powinni przekroczyć pół miliona sprzedanych aut icon_eek.gif

> Mnie osobiście modele takie jak MiTo czy Giulietta niesamowicie się podobają i dziś gdybym kupował

> samochód na pewno byłaby to Julka.

Jeśli miałbym spełniać swoje motoryzacyjne marzenia/życzenia to MiTo kupiłbym dziewczynie zlosnik.gif dla siebie rezerwuje czarną 159 kombi slinka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli utrzymają takie tempo to faktycznie powinni przekroczyć pół miliona sprzedanych aut

> Jeśli miałbym spełniać swoje motoryzacyjne marzenia/życzenia to MiTo kupiłbym dziewczynie dla

> siebie rezerwuje czarną 159 kombi

ja na przykład nie lubię dużych samochodów. Julka jest wielkościowo akurat dla mnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Giulietta ma jeden poważny problem - wersje "środkowe" na zwykłych alu, bez maksymalnego wypasu w

> środku, wyglądają kiepsko, strasznie biednie.

> Oczywiście jest to zupełnie normalne w każdym niemal modelu na rynku, ale w Julce widać to bardzo

> mocno.

> Ostatnio porównywałem dwie białe - topową i taką ze środka cennika. Ta topowa wciąż bardzo mi się

> podoba, myślałem nawet kiedyś o zakupie, a na tą zwykłą aż się patrzyć nie chce.

podobnie jest w Fiatem Bravo - tak sobie podobaly mi sie te samochody az nie zobaczylem wyposazenia Sport serduszka.gif na inne patrzec nie moge. potwierdzam to co piszesz z Giulietta - mam te same odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moją 156 jeszcze planuję pojeździć 2-3 lata. A gdy po tym >czasie bede szukał nowego auta, to jestem

> przekonany na 99% że już nie będzie to Alfa Romeo. Marka dla >mnie się skończyła na modelach Brera i 159.

Zgadzam się z Tobą. Po 159 i Brerze nie ma modelu który by oddawał dawny charakter marki.

Te nowe Alfy to wozidła dla bab a nie samochody dla facetów angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadzam się z Tobą. Po 159 i Brerze nie ma modelu który by oddawał dawny charakter marki.

> Te nowe Alfy to wozidła dla bab a nie samochody dla facetów

To nawet nie o to chodzi.

po prostu Alfa już nie miała limuzyny od kilku lat, a teraz poprzestanie na kompakcie.

Jak tak dalej będzie to szło, to zaczną produkować wózki golfowe, a potem spacerówki dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i cale szczescie - nie chcial bym aby Alfy byly spotkane na drogach tak czesto jak VW ..

co do danych sprzedaży - trzeba wziąć pod uwagę, że rynek w polsce się zmniejszył. Julka całkiem całkiem się sprzedaje np w porównaniu do mito to przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.