Skocz do zawartości

Nowy sposób na korektę przebiegu


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

> jakiś tekst

> czyli poza cofaniem szafy można jeszcze wizualnie poprawić i zmniejszyć "przebieg" skóry

> kierownicy/foteli dość tanim sumptem.

> A tak poza konkursem....bawił się w to ktoś? Daje to przyzwoite efekty?

hmmm srodek stary jak swiat... poprostu do odswiezania skór...

efekty daje, ale bardzo krotkoterminowe i zawsze widac ze byla lalkierowana skora

ale zeby to zaraz nazywac "Korekta przebiegu"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda skore w samochodzie do sie pofarbowac w taki sposob, aby nie bylo sladu po takim zabiegu. Srodek z Twojego linka to nie wiem co to jest, ale za ta cene ciezko kupic DOBRY srodek do czyszczenia skory. Jak chcesz u siebie pofarbowac, w ogole odnowic skore to polecam: http://lederzentrum.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

nowy to może w Polsce. Ja 4 lata temu też miałem farbę do skóry. Nie chciałem tego użyć do tego, aby jakoś zakamuflować przebieg auta a dlatego, że ja osobiście nie chciałem mieć przetartej skóry na kierze icon_rolleyes.gif.

To coś złego jest? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem auto z nacieta lekko tapicerka w jednym miejscu. Zostalo naprawione i polakierowane.

Praktycznie nic nie widac.

Za cene tego co jest w linku to nie da sie kupic niczego wartosciowego do renowacji skory...

Sa profesjonalne srodki do renowacji tapicerek samochodowych (i generalnie skor). Uwazanie, ze naprawa i renowacja tapicerek to maskowanie przebiegu jest lekko mowiac naciagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście ze takie środki za 20pln w połączeniu z hasłem: "korekcja przebiegu" należy traktować z przymrużeniem oka.

Na AK mamy raczej uświadomioną część zmotoryzowanego społeczeństwa, w związku z tym nie ulega wątpliwości ze można obśmiać moje hasło.

Niemniej jednak wciąż wśród nieoświeconego (a raczej z zamydlonymi na własne życzenie oczami) plebsu giełdowego profesjonalnie wykonany profesjonalnymi lakierami zabieg renowacji skóry wywoła efekt psychologiczny taki sam jak licznik ustawiony na 170 tyś. km (czyli daleko przed barierą psychologiczną wysterowaną u przeciętnego Kowalskiego na 200.001 km) oraz hektolitry Plaku wylane pod maską.

Ja, Ty oraz piąty i dziesiąty kupią to by poprawić wygląd dla własnej satysfakcji i efektu estetycznego, tak samo jak kupimy Plak by kurz nie siadał na cyferblacie. Niestety drugi, szósty i sto szósty Kowalski użyje tych środków by wcisnąć ciemnocie jeszcze więcej ciemnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No baaa pewnie oszustwo straszne powinni rozstrzeliwać na miejscu za takie coś!!! jak ktoś wymieni opony na nowe to też jest w pewnym sensie maskowanie stopnia zużycia auta! A za pokrowce na fotelach powinna być "czapa" albo "stryczek".

A tak na poważnie to ciekaw jestem jak zachowuje się ten lakier po zetknięciu z wilgocią (potem itp.) Bo jak ma farbować ubrania to się mija z celem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa profesjonalne srodki do renowacji tapicerek samochodowych (i generalnie skor). Uwazanie, ze

> naprawa i renowacja tapicerek to maskowanie przebiegu jest lekko mowiac naciagane

do tego trzeba by wymienić kierownicę i gałkę zmiany biegów, dodać nakładki na pedały by wyglądały jak nie ściuchrane 0,5mln km.... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko to lakierowanie bezbarwnym... mam rozumieć ,ze to ma być zwykły lakier w sprayu??? (bez utwardzacza). Na fotelach to ten bezbarwny na 100% będzie odłaził... muszę się zorientować w temacie bo fajera u mnie ma już lekkie prześwity, u starszego w omedze skóra z krokodyla już też nie jest nowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawia mnie tylko to lakierowanie bezbarwnym... mam rozumieć ,ze to ma być zwykły lakier w

> sprayu??? (bez utwardzacza). Na fotelach to ten bezbarwny na 100% będzie odłaził... muszę

> się zorientować w temacie bo fajera u mnie ma już lekkie prześwity, u starszego w omedze skóra

> z krokodyla już też nie jest nowa!

po pierwsze skora w autach jest polakierowana bezbarwnym lakierem. Najpierw idzie kolor potem warstwa bezbarwnego ok.gif

po drugie co to znaczy "zwykly lakier bez utwardzacza"? Taki jak do malowania budy? IMHO lakier do skory i ten to dwa zupelnie inne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze skora w autach jest polakierowana bezbarwnym lakierem. Najpierw idzie kolor potem

> warstwa bezbarwnego

> po drugie co to znaczy "zwykly lakier bez utwardzacza"? Taki jak do malowania budy? IMHO lakier do

> skory i ten to dwa zupelnie inne produkty.

No ale tego to już na aukcji nie napisali ,ze lakier musi być specjalny do skór.

Z opisu aukcji:

"...6. zabezpieczyć całość lakierem bezbarwnym dla lepszej trwałości i wytrzymałości na ścieranie..."

Dlatego właśnie zapytałem co to za lakier bo już wyobraziłem sobie taki łuszczący się bezbarwny typu "Euro-color" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak na poważnie to ciekaw jestem jak zachowuje się ten lakier po zetknięciu z wilgocią (potem

> itp.) Bo jak ma farbować ubrania to się mija z celem..

Malowanie tym lakierem wymaga wprawy. Uszkodzilem sobie kierownice w Lagunie, kupilem lakier kolor i lakier bezbarwny. kolor byl prawie idealnie dobrany, a bezbarwny kupilem prewencyjnie. Pomalowalem, ale cos musialem schrzanic i potem zaczely pod pomalowana warstwa pojawiac sie biale slady - jakby ktos wstrzyknal pod spod paste do zebow. Dodam, ze przedtem potrktowalem malowany fragment acetonem i poczekalem, az wyschnie. Ostatecznie oddalem kierownice do przeszycia na nowo, efekt lakierowania, a raczej moje nieumiejetne wykonanie, byl dla mnie nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawia mnie tylko to lakierowanie bezbarwnym... mam rozumieć ,ze to ma być zwykły lakier w

> sprayu???

Bezbarwny to bezbarwny. Kolorowy ma jakies pigmenty i po nalozeniu tworzy kolorowa (a jakze wink.gif) warstwe, natomiast bezbarwny tworzy warstwe przezroczysta. Bezbarwny ladnie nadaje sie do usuwania zmatownien i malych zarysowan skory (malych !) tam gdzie nie musisz dodawac pigmentu lub niemozliwe jest dobranie odpowiedniego koloru. Warstwa lakieru (czy to koloru, czy bezbarwnego) jest bardzo elastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.