Skocz do zawartości

Ile jest wart nowy Hyundai i30 bez klimy


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja niemalże jak na onecie.....widac AK schodzi powoli w tym kierunku.

Jak czytem te wszystkie komentarze o tym ze lubie/nie lubie klimy, musi byc automat, tylko reczna, etc to mi sie powoli niedobrze robi...i mam wrazenie ze wiekszosc tych wypowiedzi jest od osob ktore nigdy klimy nie miały..

W swojej historii mialem wszystkie mozliwe kombinacje - od braku klimy, poprzez manualna, klimatronik na dwustrefowej skonczywszy. Kazdym z tych aut zrobilem po kilkadziesiat kkm i wiem co wole...kwestia czy mnie na to bedzie stac...i dlatego tez nie bede wmawiac w imie niewiadomo czego ze klima jest bee...jesli mnie ktos zapyta powiem szczerze tylko dwustrefówka....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskusja niemalże jak na onecie.....widac AK schodzi powoli w tym kierunku.

> Jak czytem te wszystkie komentarze o tym ze lubie/nie lubie klimy, musi byc automat, tylko reczna,

> etc to mi sie powoli niedobrze robi...i mam wrazenie ze wiekszosc tych wypowiedzi jest od

> osob ktore nigdy klimy nie miały..

taa, bo klima dzisiaj to szał we wsi ... hehe.gif

> W swojej historii mialem wszystkie mozliwe kombinacje - od braku klimy, poprzez manualna,

> klimatronik na dwustrefowej skonczywszy. Kazdym z tych aut zrobilem po kilkadziesiat kkm i

> wiem co wole...kwestia czy mnie na to bedzie stac...i dlatego tez nie bede wmawiac w imie

> niewiadomo czego ze klima jest bee...jesli mnie ktos zapyta powiem szczerze tylko

> dwustrefówka....

> pozdrawiam

i git

a ja jeździłem bez, z manualem, climatronikiem i jeszcze z automatem w volvo (starszym)

i nawet jak był automat to ustawiałem go w tryb manualny skromny.gif

być może te nowsze automaty działają lepiej, ale w starszych już pisałem co mnie wkurzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że mówiąc i klimie automatycznej musimy zrobić podział na jej funkcje.

Pierwsza, wartościowa cecha to jej termostatyczność i za to jest lubiana. Ale termostat pamiętam w Marei, Vento czy Ładzie.

Druga "wartość" wyrobów klimatronikopodobnych to automatyczne dobieranie siły i kierunku nawiewu co jest w praktyce głośne i rzadko zgodne z potrzebami pasażerów.

W zamian za funkcję "auto" chciałbym informację o temperaturze zewnętrznej, wewnętrznej (realnej, a nie zadanej) wyświetlaną na panelu, a także osobny nawiew z niezależną regulacją na tył.

Sumując: Manual A/C OK, a klima auto jest wciąż zbyt prymitywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.