Skocz do zawartości

Oponka - mam się bać?


SpacePilot3000

Rekomendowane odpowiedzi

> takie coś dziś zauważyłem na oponie - pewnie jakaś akcja z obtarciem o krawężnik itp

> jeździć z tym? jechać do oponiarza?

To jest jakaś naklejka, może punkt wyważenia odkleja sie od opony. Wyczyść to i zobacz dokładnie jak wyglada opona w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie coś dziś zauważyłem na oponie - pewnie jakaś akcja z obtarciem o krawężnik itp

> jeździć z tym? jechać do oponiarza?

może jednak strzelić sobie piwko i się wyluzować?

szukasz dziury w całym. W dosłownym znaczeniu.

Na tym każdym forum tego typu da się zauważyć rodzaj hipochondrii motoryzacyjnej. Oby to nie był pierwszy objaw bo szkoda by Ciebie było. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie coś dziś zauważyłem na oponie - pewnie jakaś akcja z obtarciem o krawężnik itp

> jeździć z tym? jechać do oponiarza?

Ja bym wyrzucił komplet opon, nie wiadomo czy reszta nie jest w podobnym stanie!

PS. Tylko powiedz gdzie i kiedy będziesz te oponki wyrzucał! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile lat ma opona? W taty nowej kijance na oponach są takie pomarańczowe kropki, wygląda mi na

> takową. Jeśli tylko ona się starła to nie masz się o co martwić

Te kropki to - o ile się nie mylę - jest jakiś znacznik określający miejsce, w którym opona jest najcięższa.

Ma to, zdaje się, ułatwiać prawidłowe osadzanie opony na feldze tak by ułatwić późniejsze jej wyważenie.

Ale może niech lepiej jakiś fachman się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie coś dziś zauważyłem na oponie - pewnie jakaś akcja z obtarciem o krawężnik itp

> jeździć z tym? jechać do oponiarza?

Opony przeznaczone na pierwszy montaż mają takie czerwone znaczniki. Twój się złuszczył i odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te kropki to - o ile się nie mylę - jest jakiś znacznik określający miejsce, w którym opona jest

> najcięższa.

> Ma to, zdaje się, ułatwiać prawidłowe osadzanie opony na feldze tak by ułatwić późniejsze jej

> wyważenie.

> Ale może niech lepiej jakiś fachman się wypowie.

Dobrze myślisz. Jeden producent oznacza kropką najcięższe miejsce, inny najlżejsze, a jeszcze inny miejsce najdłuższego promienia przy owalnej oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.