Skocz do zawartości

Odgłosy ocierania przy kole z przodu


pawel826

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o doradzenie w kwestii dziwnych odgłosów w okolicy przedniego lewego koła. A mianowicie gdy ruszam jest słyszalny odgłos jakby coś się o coś ocierało, przy zwiększaniu prędkości odgłos też przyspiesza. Byłem na stacji diagnostycznej lecz diagnosta nie znalazł przyczyny. Stwierdził tylko że mam do wymiany wahacze bo są luzy i tarcze hamulcowe bo są już za cienkie. Ale stwierdził że te odgłosy nie są od tego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze, czy drążek stabilizatora nie przesunął Ci się w wewnętrznych obejmach na którąś stronę. U mnie dało to efekt, który opisujesz - dziwnych szurań i pisków przy zjeżdżaniu z krawężnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Proszę o doradzenie w kwestii dziwnych odgłosów w okolicy przedniego lewego koła. A mianowicie gdy

> ruszam jest słyszalny odgłos jakby coś się o coś ocierało, przy zwiększaniu prędkości odgłos

> też przyspiesza. Byłem na stacji diagnostycznej lecz diagnosta nie znalazł przyczyny.

> Stwierdził tylko że mam do wymiany wahacze bo są luzy i tarcze hamulcowe bo są już za cienkie.

> Ale stwierdził że te odgłosy nie są od tego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

wczoraj z czymś takim walczyłem po wymianie wahaczy... na podnośniku było ok, ale po postawieniu auta na koła szurało... ocierała blacha osłaniająca tarczę hamulcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj podniosłem Marysie i obracając kołem był słyszalny odgłos ocierania, zdjąłem koło i nie

> zauważyłem nic co mogło by obcierać i nie wiem gdzie szukać przyczyny

Bo masz sprawdzić z założonym kołem waytogo.gif spójrz na wewnętrzną stronę felgi (jak zdejmiesz koło) waytogo.gif

sprawdź jeszcze raz ten drut(sprężyna) na zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.