Skocz do zawartości

Silnik buczy...


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

.. w sposob taki, jakby gdzies sie rozsczelnil tlumik, i to tuz za silnikiem. Czy moze byc innyy powod takiego buczenia oprocz dziurawego tlumika. Auto ma 4 lata i jakies 80k km, wiec wszystko mozliwe, chociaz troche szybko jak na fabryczny tlumik... Okrutnie mnie to wkurza furious.gif

ASO obejrzalo auto i nic nie stwierdzilo, aczkolwiek ich ekspertyza jest dla mnie nic nie warta, bo ostatnio robili klime, w ktorej teraz znalezli korek powietrzny, i niby juz wszystko mialo byc OK, ale nadal nie jest facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .. w sposob taki, jakby gdzies sie rozsczelnil tlumik

ok.gif może wewnątrz się wypalił ?

u mnie też buczy frown.gif od lipca grinser006.gif

byłem u tłumikarzy nic nie znaleźli, potem szukał mechanior i też nic

poprzykręcaliśmy tylko osłony, niby trochę lepiej, ale dalej buczy, tak od 2krpm do 3krpm

co ciekawe jak skręce delikatnie kierownicą w lewo (siła odśrodkowa) to buczy mocno, a jak w drugą to nie buczy hehe.gifspineyes.gif

na zakrętach to samo

w poprzednim aucie miałem tak przez prawie rok, wypalił się wkład w ostatnim tłumiku i auto zaczęło buczeć, dopiero doszedłem do tego, jak wypadła dziura na wylot

teraz też może się wypali grinser006.gif

bo łożysko chyba nie może tak buczeć ?

tak mnie kiedyś naszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vectra. Jest akurat po serwisie w ASO, i zauwazylem buczenie na drugi dzien po serwisie. Ale moglo

> i wczesniej buczec, tyle, ze nie slyszalem

Sprawdź obudowę filtra powietrza, taki efekt wystepuje gdy jest ona źle domknięta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź obudowę filtra powietrza, taki efekt wystepuje gdy jest ona źle domknięta....

Sprawdzalem. W ogole sciagnalem waz ktorym idzie powietrze z filtra, i nie zmienilo to nic w dzwieku silnika.

Podobny efekt daje tez sciagniecie korka oleju... Wiem, bo odbieralem auto z innego ASO po serwisie, w ktorym ktos zapomnial rzeczony korek zlozyc - auto buczalo jak rasowa rajdowka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj wsadzilem auto na podnosnik.

Wyglada na zlacze elastyczne. Splotka przetarta kompletnie od strony katalizatora, rura sobie luzno lata w te i wewte.

Przy okazji - brawo dla ASO Vauxhalla, dla ktorego wszystko bylo OK i niczego nie znaleziono. Pomijam milczeniem nie wymienienie swiec przy przebiegu ~80kkm i 4 latach, mimo, ze producent zaleca ~65kkm/4 lata. Po poziomie fachowosci wnosze, ze jednak z klima, z ktora walcza od dawna tez sobie nie poradza. No bo jak sobie moga poradzic, jak w klimie, ktora sami naprawiali w czerwcu (wymiana skraplacza) znalezli korek powietrzny.

Pozdrawiam wielbicieli ASO - jednak zostane z panem Kaziem i faktura VATowska, przepraszam panem Chrisem w moim przypadku hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało ci sie znalezc przyczynę tego przetarcia? W czteroletnim samochodzie to raczej nie powinno

> nastąpić?

To nie Lexus, to VX - auto dla ludu. Skoro w niespelna czterolatku potrafily peknac dwie sprezyny, nie oczekiwalbym od pozostalch elementow wiekszej dlugowiecznosci.

Chociaz swiece daly rade, choc przerwa na oko 3x taka jak w nowych hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.