Skocz do zawartości

PCC 3 - 1000 zł


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

Żyłem do tej pory w błogim przekonaniu, że za pojazdy kupione do 1000 zł nie odprowadzamy PCC, ALE TEŻ nie wypełniamy PCC 3.

Na "skuterowie" doczytałem, ze jednak PCC 3 trzeba wypełnić.

Wiec jak to jest? niewiem.gif

I przy okazji - w artykułach przewija się magiczna kwota 1000 zł w kontekście "do" i "ponad", a jak jest równo 1000 zł, to obejmuje jeszcze zwolnienie? hmm.gif

Potrzebuję info dosyć szybko, a nie mam teraz czasu wertowac ustaw, więc może ktoś przerabiał temat ostatnio. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio "sprzedawałem" swojej mulher.gif swoją bravkę. Umowa na równy 1000 zł. PCC3 nie trzeba było wypełniać, babka burzyła się tylko, czemu taka niska kwota. Bez problemu od serwisu dostałem zaświadczenie o stanie samochodu, że turbo do wymiany, że abs nie działa, że klima nie działa. Takie zaświadczenie babka chciała zobaczyć. Nie zabrała go, kazała trzymać gdyby czasem chcieli wezwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio "sprzedawałem" swojej swoją bravkę. Umowa na równy 1000 zł. PCC3 nie trzeba było

> wypełniać, babka burzyła się tylko, czemu taka niska kwota. Bez problemu od serwisu dostałem

> zaświadczenie o stanie samochodu, że turbo do wymiany, że abs nie działa, że klima nie działa.

> Takie zaświadczenie babka chciała zobaczyć. Nie zabrała go, kazała trzymać gdyby czasem

> chcieli wezwać.

mozna w uwagach na umowie odpowiednia adnotacje odnosnie stanu technicznego zrobic, tak samo na PCC3 jest miejsce, zeby cos tam naskrobac waytogo.gif

ja ostatnio cos tam napisalem, podalem orientacyjny koszt naprawy i juz wszystko gralo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grudniu poszedłem do US Bielany na umowie miałem 500 zł. i faktycznie za tyle kupiłem to auto. Pani otworzyła tabele i kazała mi zapłacić od 2000 zł bo tak jej wychodziło... - auto to stara 205 gti do tego w częściach i w umowie też to było wpisane. Każdy US ma własną interpretację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w grudniu poszedłem do US Bielany na umowie miałem 500 zł. i faktycznie za tyle kupiłem to auto.

> Pani otworzyła tabele i kazała mi zapłacić od 2000 zł bo tak jej wychodziło... - auto to stara

> 205 gti do tego w częściach i w umowie też to było wpisane. Każdy US ma własną

> interpretację...

Też będę rejestrował na Bielanach, ale stawiam flaszę, że Gazeli w "tabelach" nie mają... hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu jak PCC chyba jeszcze nie było, umowe <1000 kazali mi zarejestrować w US, musiałem kupić znaczki skarbowe i przypieczętowali umowe.

Kwota <1000 zwalnia Cię chyba z zapłaty podatku a nie ze zgłoszenia umowy w US. Ale co WK i US to inaczej do tego podchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.