Skocz do zawartości

Pasek wielorowkowy - konserwacja


NOWOPA

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> Tak się zastanawiam, wiem że są specjalne preparaty np. na piszczący pasek, ale czy można zamiennie

> użyc np. preparatu silikonowego do konserwacji uszczelek gumowych, pasek niby też jest z gumy

> Czy ktoś próbował i czy ma to sens?

"Bez sęsu":)

Jak pasek zaczyna piszczeć to się go wymienia. Kumplowi nie piszczał ale też sobie psiknął jakimś silikonem pare razy aby go "nasmarować". Nie wiem po co:). Oczywiście po tej operacji pasek zaczął tak się ślizgać że nawet jak wszystko się wytarło to zawsze piszczał. W ten sposób narobił sobie kosztów i musiał wymienić sprawny pasek.

Nie bądź też aż taki zapobiegliwy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Tak się zastanawiam, wiem że są specjalne preparaty np. na piszczący pasek, ale czy można zamiennie

> użyc np. preparatu silikonowego do konserwacji uszczelek gumowych, pasek niby też jest z gumy

> Czy ktoś próbował i czy ma to sens?

przecież ten silikon nie jest po to żeby się uszczelka kleiła do nadwozia! hehe.gif

a na piszczący pasek to się stosowało kalafonię rozpuszczoną w denaturacie - to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek wymienia się na nowy po określonym przebiegu lub czasie - patrz instrukcja obsługi.

Jeśli pasek nie osiągnął przebiegu granicznego i nie jest postrzępiony, to przecież producent przewiduje regulację napięcia paska napinaczem, lub np. ruchomym mocowaniem jednego z urządzeń napędzanych tym paskiem.

Jakie psikanie na pasek ? boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Tak się zastanawiam, wiem że są specjalne preparaty np. na piszczący pasek, ale czy można zamiennie

> użyc np. preparatu silikonowego do konserwacji uszczelek gumowych, pasek niby też jest z gumy

> Czy ktoś próbował i czy ma to sens?

w czasach kiedy pasek jest tańszy niż ten preparat nie ma sensu tego stosować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być sporo przyczyn piszczącego paska, nawet zakup nowego paska i założenie go nie zniweluje pisków, a zauważ że wszystkie spraye do osuwania pisków pasków są do pasków klinowych a nie wielorowkowych ,w moim aucie jest jeden ale za to długi pasek wielorowkowy, i owy pasek zaczyna piszczeć gdy na dworze jest duża wilgoć bądź wjadę w kałuże, żaden środek nie pomaga, ani kalafonia- bo piszczy jeszcze gorzej, ani spray itp, może wydać to się niektórym dziwne i śmieszne ale jedyny środek który zapobiega piszczeniu paska to jest zwykła mąka, POSYPUJEMY PASEK NA WYŁĄCZONYM SILNIKU -od wewnętrznej strony

sposób ten jest zaczerpnięty z forum chrysler voyager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasek wymienia się na nowy po określonym przebiegu lub czasie - patrz instrukcja obsługi.

> Jeśli pasek nie osiągnął przebiegu granicznego i nie jest postrzępiony, to przecież producent

> przewiduje regulację napięcia paska napinaczem, lub np. ruchomym mocowaniem jednego z urządzeń

> napędzanych tym paskiem.

Dokładnie tak niedawno zrobiłem. Podjechałem za friko na serwis i po 5 minutach pojechałem dalej. Nie piszczy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Tak się zastanawiam, wiem że są specjalne preparaty np. na piszczący pasek, ale czy można zamiennie

> użyc np. preparatu silikonowego do konserwacji uszczelek gumowych, pasek niby też jest z gumy

> Czy ktoś próbował i czy ma to sens?

Nie istnieje coś takiego jak konserwacja paska wielorowkowego. Pasek po prostu się wymienia. Przyczyn piszczenia pasków może być kilka. Podstawowa to fizyczne zużycie wynikające z przebiegu. Wycierają się też koła pasowe. Czasem samonapinacz też już jest zużyty. Albo np zacierająca któraś z rolek -zwrotna czy tez napinająca. Albo tez awaria któregoś z agregatów napędzanych przez ten układ. Może to być pompa wspomagania, alternator, pompa wody czy kompresor klimy. Przyczyn jest dość sporo ale dla wprawnego mechanika diagnoza nie powinna być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.