Skocz do zawartości

Wielkie dzięki dla Auto-Dakar po raz kolejny.


Glaca

Rekomendowane odpowiedzi

> nie rozumiem ? dłubiesz dla przyjemności, spoko

> ale przyjmijmy że większość z nas nie zakłada gazu żeby dłubać

> widzisz ja przez 2lata nie dotknąłem instalacji - gwarancja, i w sumie dobrze mi z tym

> teraz może sobie podłubie i zmienię sam filterek ... zawsze to parę zł zostanie na browara

> ale rozbieranie listwy wtryskowej 4x w roku to dla mnie już lekka przesada, wolał bym kupić lepszą

> i mieć spokój ... moja zrobiła 45kkm bez ingerencji

"Nie mów hop"

Jakbym miał dawac 5 stówek za jakąś nierozbieralną listwe, żeby sie zabrudziła tym osadem i musiał ją wyrzucić bo sie nie da tego zregenerować to szkoda by mi było troche tej kasy. Są inni co też jeżdżą na valtekach po 30 tysięcy km i nic nie robią i jakoś im to jeździ ale ja wole mieć wszystko na tip top i dlatego mam takie fanaberie a nie inne. Jakbym patrzył tylko na oszczędności to bym założył instalacje 2 gen i bym tylko parownik wymieniał co 100kkm i tyle i nic bym nie musiał robic. Pozatym takie czyszczenie długo nie schodzi. Rozkręcić listwe schodzi pare minut, potem wkładam wszystko do wanienki, pobuczy sobie przez pół godziny w tej wanience i jest jak nowe. Jeżeli wydaje Ci sie że ja cały czas siedze tylko w garażu i nie mam żadnego zycia prywatnego to... masz rację tylko Ci sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dla przyśpieszenia poniżej 7.5 sek do setki na Lpg

Ostatnio zmierzone 6.9 było...

> instalacja gazowa wytrzymała 2-silniki nie!!!

Wytrzymała 2 a na trzecim już kilka tys przeleciało (nie, silniki nie padały przez LPG hehe.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Nie mów hop"

> Jakbym miał dawac 5 stówek za jakąś nierozbieralną listwe, żeby sie zabrudziła tym osadem i musiał

> ją wyrzucić bo sie nie da tego zregenerować to szkoda by mi było troche tej kasy. Są inni co

> też jeżdżą na valtekach po 30 tysięcy km i nic nie robią i jakoś im to jeździ ale ja wole mieć

> wszystko na tip top i dlatego mam takie fanaberie a nie inne. Jakbym patrzył tylko na

> oszczędności to bym założył instalacje 2 gen i bym tylko parownik wymieniał co 100kkm i tyle i

> nic bym nie musiał robic. Pozatym takie czyszczenie długo nie schodzi. Rozkręcić listwe

> schodzi pare minut, potem wkładam wszystko do wanienki, pobuczy sobie przez pół godziny w tej

> wanience i jest jak nowe. Jeżeli wydaje Ci sie że ja cały czas siedze tylko w garażu i nie mam

> żadnego zycia prywatnego to... masz rację tylko Ci sie wydaje.

o widzisz biedaku a wtryski za 500zł czyści sie bez rozbierania hehe.gifwystarczy dykta i przerywacz elektroniczny z regulacją smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ciekawości pytam - w jaki sposób się to odbywa? w programie od kme jest taka funkcja?

w Nevo też będzie jak w g-3

ale masz najlepsze rozgrzewanie wtryskiwaczy gazowych przed pracą yay.gif

dlatego temp. przełączania na gaz jest na niskim poziomie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, czasami mógłbyś sie zdziwić

chodziło mi o biede w kwesti wiedz palacz.gif

> rozwiń myśl, bo zalatuje drutem

dorwałem schemat i kupiłem układ elektroniczny który działa jak generator impulsów, po przerobieniu można nim generować impulsy aby wysterować wszystkie naraz wtryskiwacze, wystarczy podłączyć listwe do tego generatora, zalać denaturatem i listawa sama sie przepłucze grinser006.gif widać od razu który wtrysk pomimo pracy niedomaga oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodziło mi o biede w kwesti wiedz

a to jeszcze gorzej zlosnik.gif

> dorwałem schemat i kupiłem układ elektroniczny który działa jak generator impulsów, po przerobieniu

> można nim generować impulsy aby wysterować wszystkie naraz wtryskiwacze, wystarczy podłączyć

> listwe do tego generatora, zalać denaturatem i listawa sama sie przepłucze widać od razu

> który wtrysk pomimo pracy niedomaga

W podobny sposob to ja sprawdzałem kalibrację wtrysków, mianowicie podłączałem wtryski do ecumastera, ustawiałem częstotliwość otwarcia na 15Hz i na czas 5 milisekund, do listwy doprowadzona była benzyna ekstrakcyjna pod cisnieniem 3 barów i pracowało to w czasie dokładnie 60 sekund. Do każdego wtrysku przystawiałem menzurkę i sprawdzałem ile sie przez ten czas naleje. Ale Ci powiem że i tak ta metoda nie daje pełnej czystości wtrysków, po przepłukaniu było lepiej przed ale nie robiło takiej roboty jak w przypadku myjki. Czytałem że nawet czasami i matrixy zawodzą. Raz koleś pisał że spaliła mu sie cewka przy 50kkm. Chodziło chyba o matrixa hd544. Szkoda bo był taki czas że sie napaliłem na matrixa ale potem poczytałem i stwierdziłem że jednak wole mieć te tańsze ale za to dwie sztuki na zmianę, pomimo że częściej bede musiał do tego zaglądnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Raz koleś pisał że spaliła mu sie cewka przy 50kkm. Chodziło chyba o matrixa hd544...

Bo one lubią padać właśnie w okolicach 50kkm. Tam jest 8 cewek - po 2 na wtryskiwacz i jak jedna z nich padnie to zaczynają się problemy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to jeszcze gorzej

niewiadomo jak bardzo biglaugh.gif

> W podobny sposob to ja sprawdzałem kalibrację wtrysków, mianowicie podłączałem wtryski do

> ecumastera, ustawiałem częstotliwość otwarcia na 15Hz i na czas 5 milisekund, do listwy

> doprowadzona była benzyna ekstrakcyjna pod cisnieniem 3 barów i pracowało to w czasie

> dokładnie 60 sekund. Do każdego wtrysku przystawiałem menzurkę i sprawdzałem ile sie przez ten

> czas naleje. Ale Ci powiem że i tak ta metoda nie daje pełnej czystości wtrysków, po

> przepłukaniu było lepiej przed ale nie robiło takiej roboty jak w przypadku myjki. Czytałem

> że nawet czasami i matrixy zawodzą. Raz koleś pisał że spaliła mu sie cewka przy 50kkm.

> Chodziło chyba o matrixa hd544. Szkoda bo był taki czas że sie napaliłem na matrixa ale potem

> poczytałem i stwierdziłem że jednak wole mieć te tańsze ale za to dwie sztuki na zmianę,

> pomimo że częściej bede musiał do tego zaglądnąć

importer matrix wycofał sie z polski, więc szkoda rozwijać tematu sick.gifa co do tego czyszczenia to keihiny widziałem zaklejone i wszystkie puściły biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.