Skocz do zawartości

Niewidzialna wycieraczka


snoopi_lubin

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając allegro trafiłem na niewidzialną wycieraczkę firmy Invisible Wiper, widziałem filmiki na allegro i powiem ze fajna sprawa.

Ma ktoś, używa ?

Jak to się ma jeśli użyjemy płynu do spryskiwaczy i użyje normalnej wycieraczki ?

Dodam ze do pracy jeżdżę drogami gdzie prędkości przekraczają 60 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądając allegro trafiłem na niewidzialną wycieraczkę firmy Invisible Wiper,

wow hehe.gif

widziałem filmiki

> na allegro i powiem ze fajna sprawa.

> Ma ktoś, używa ?

> Jak to się ma jeśli użyjemy płynu do spryskiwaczy i użyje normalnej wycieraczki ?

> Dodam ze do pracy jeżdżę drogami gdzie prędkości przekraczają 60 km/h

nie stosuj na przednią szybe, ale na boczne i tylną jak najbardziej - woda ładnie spitala i sie tak nie brudzą waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wow

> widziałem filmiki

> nie stosuj na przednią szybe, ale na boczne i tylną jak najbardziej - woda ładnie spitala i sie tak

> nie brudzą

ja żeby osiągnąć ten efekt podczas woskowania samochodu woskuję też boczne szyby. Woda pięknie "ucieka" z szyb. Nie wiem czy "niewidzialna wycieraczka" by to zrobiła lepiej, bo nigdy nie stosowałem.

A na przednią szybę to bałbym się cokolwiek takiego zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja żeby osiągnąć ten efekt podczas woskowania samochodu woskuję też boczne szyby. Woda pięknie

> "ucieka" z szyb. Nie wiem czy "niewidzialna wycieraczka" by to zrobiła lepiej, bo nigdy nie

> stosowałem.

> A na przednią szybę to bałbym się cokolwiek takiego zastosować

W Matizie stosowałem i chwaliłem. Ale jakoś później poczytałem, że ludzie marudza że to nie jest za dobre i lubi mazać (ja takiego efektu nie zauważyłem) i w kolejnych autach tylko boczne i tylną sobie robię tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to to coś czego potem nie da się zmyć/usunąć z szyb/y?

pewnie jakimś nitro sie da - tylko po co - tego "nie ma" na szybie. nakładasz, potem spolerowujesz, a potem jeszcze wilgotną szmatką przecierasz i znowu spolerowujesz i już. nawet nie wiesz ze to tam jest. tyle że woda ładnie ucieka jak leje na szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz tego nie stosowałem,

ale jak miałem szampon razem z woskiem, jak myłem przednią szybę to musiałem umyć jeszcze raz preparatem do szyb bo zamazywało strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolejnych autach tylko boczne i

> tylną sobie robię tym.

stosujesz konkretnie ten produkt Invisible Wiper czy jakaś wycieraczkę z "tesco" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to to coś czego potem nie da się zmyć/usunąć z szyb/y?

Dawno temu w maluchu pomyliłem butelki i od wewnątrz zamiast sprayem przeciwko parowaniu szyb spryskałem właśnie taką niewidzialną wycieraczką (innej firmy) sciana.gif Pomyłka była o tyle paskudna, ze przy większej wilgotności para osadzała się właśnie zwłaszcza na tym miejscu. Co ja się namęczyłem żeby to skutecznie zmyć z szyby to moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w kolejnych autach tylko boczne i

> stosujesz konkretnie ten produkt Invisible Wiper czy jakaś wycieraczkę z "tesco" ?

Kupiłem lata temu buteleczkę visio plus, nawet nie wiem czy jeszcze to robią - w jakimś tesco właśnie wink.gif

Ale stosowałem też innych firm, czasami jak z jakimś kolegą auto robiłem i pożyczałem i to jest wszystko to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądając allegro trafiłem na niewidzialną wycieraczkę firmy Invisible Wiper, widziałem filmiki

> na allegro i powiem ze fajna sprawa.

> Ma ktoś, używa ?

> Jak to się ma jeśli użyjemy płynu do spryskiwaczy i użyje normalnej wycieraczki ?

> Dodam ze do pracy jeżdżę drogami gdzie prędkości przekraczają 60 km/h

Dobre NW naprawdę działają i przydają się podczas jazdy w deszczu waytogo.gif

Na temat tej konkretnej się nie wypowiem, bo akurat z nią styczności nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używałem jej przez pewien czas gdy miałem zepsute wycieraczki w samochodzie i powiem że dawała

> sobie dobrze radę, ale skuteczność wycieraczek po zastosowaniu tzw. magicznej wycieraczki się

> pogarszała.

czyli tylko na autostrady się nadaje a nie do miasta czy drogi przelotowe.

Dzięki za opinie smile.gif

Czyli lepiej kupić dobre wycieraczki niż wydawać zbędna kase kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli tylko na autostrady się nadaje a nie do miasta czy drogi przelotowe.

> Dzięki za opinie

> Czyli lepiej kupić dobre wycieraczki niż wydawać zbędna kase kasę

Ale ty nie traktuj tego jako zastępstwa dla wycieraczki. To sie tylko tak głupio nazywa. to jest środek tworzacy na szybie warstwe hydrofobową i sprawiający że ci nie stoją krople wody na szybie i mniej sie szyba brudzi. tyle. nie zastępuje wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ty nie traktuj tego jako zastępstwa dla wycieraczki. To sie tylko tak głupio nazywa. to jest

> środek tworzacy na szybie warstwe hydrofobową i sprawiający że ci nie stoją krople wody na

> szybie i mniej sie szyba brudzi. tyle. nie zastępuje wycieraczki.

mając na szybie DOBRĄ niewidzialną wyceraczkę, przy prędkościach 60+km/h spokojnie można zapomnieć o wycieraczkach (no chyba, że pada drobna mżawka) ok.gif

A jeśli wycieraczki są sprawne, to nie ma mowy o pogorszeniu ich działania przez NW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ty nie traktuj tego jako zastępstwa dla wycieraczki. To sie tylko tak głupio nazywa. to jest

> środek tworzacy na szybie warstwe hydrofobową i sprawiający że ci nie stoją krople wody na

> szybie i mniej sie szyba brudzi. tyle. nie zastępuje wycieraczki.

no ok, tylko pytając o to pomyślałem że to nie będzie zaburzać pracy normalnych wycieraczek, ale skoro ma to pogorszyć to nie będę tego kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mając na szybie DOBRĄ niewidzialną wyceraczkę, przy prędkościach 60+km/h spokojnie można zapomnieć

> o wycieraczkach (no chyba, że pada drobna mżawka)

> A jeśli wycieraczki są sprawne, to nie ma mowy o pogorszeniu ich działania przez NW

no to mamy dwie różne opinie biglaugh.gif

i bądź tu mądry hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok, tylko pytając o to pomyślałem że to nie będzie zaburzać pracy normalnych wycieraczek, ale

> skoro ma to pogorszyć to nie będę tego kupował.

wszystko zależy od szyby ramion sprężyn i samych wycieraczek.

u mnie taki siuwaks działaś super, z plusów łatwiej się szron zeskrobuje, i szyba nie chce się ubrudzić wink.gif

za to juz u kolegi ten sam preparat powodował straszne skakanie wycieraczek, wymiana piór nie pomogła, więc jest t oczasem loteria spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kupiłem z ciekawości, wysmarowałem szybę, i krople wody ładnie same spływały, ale rano w jesienne dni szyba zachodziła mgiełką sciana.gif

moim zdaniem , jest to taki środek że powinien być kupiony i użyty tylko i wyłącznie podczas trasy gdy na przykład popsuje nam się mechanizm wycieraczek a trzeba jeszcze kawałek pojechać autem w deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądając allegro trafiłem na niewidzialną wycieraczkę firmy Invisible Wiper, widziałem filmiki

> na allegro i powiem ze fajna sprawa.

> Ma ktoś, używa ?

> Jak to się ma jeśli użyjemy płynu do spryskiwaczy i użyje normalnej wycieraczki ?

> Dodam ze do pracy jeżdżę drogami gdzie prędkości przekraczają 60 km/h

Ja z czystym sumieniem mogę Ci polecić produkty z GTechniq. Nie są najtańsze, ale na prawdę dobre.

Ja na swoim aucie mam G1

gtechniq_g1.jpg

Przychodzi w dwóch malutkich buteleczkach: w jednej jest sam produkt, którego nakładamy 3 warstwy, w drugiej jest płyn służący do usunięcia nadmiaru produkty. Całość starczyła na przednią szybę-3 warstwy i resztę szyb-1 warstwa i to przy wielkich staraniach, żeby nic nie zmarnować.

Działa świetnie. Jeśli deszcz nie jest drobną mżawką, to powyżej 60km/h mogę wyłączyć wycieraczki, do tego woda nie rozlewa się po szybie, tylko ładnie zbija się w krople, co znacznie poprawia komfort jazdy, szczególnie w nocy. Szyba mniej się brudzi i o wiele łatwiej myje-nawet owady można zmyć wycieraczkami, plasie odchody schodzą bez problemu, bez porównania do tego, co działo się przed nałożeniem tego środka. Minął już blisko rok od nałożenia i nie zauważyłem pogorszenia działania-producent podaje, że może utrzymać się nawet do 3 lat!!!

Na auto żony nałożyłem G3

gtechniq_g3.jpg

ten środek ma być mocniejszy, ale mniej trwały. Kosztuje tyle co G1, ale jest go o wiele więcej, po nałożeniu na micrę-tylko przednią szybę-zostało jeszcze na 8-10 takich szyb.

Trudno mi porównać oba środki, bo szyby w obu autach nachylone są pod różnymi kątami, a i jeśli chodzi o trwałość, to oba mają się świetnie (ten drugi 3 miesiące).

Dodam jeszcze, ze ten G1 poleciłem koledze z pracy, który po wymianie szyby miał problem z wodą "rozlewającą się" po szybie-każda kropla zamiast spływać, zmieniała się w dużą plamę wody i nawet drobny deszczyk wymagał używania wycieraczek w max.

Teraz jest jak na moim aucie i on jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie stosuj na przednią szybe, ale na boczne i tylną jak najbardziej - woda ładnie spitala i sie tak

> nie brudzą

Potwierdzam. W dodatku później i słabiej zaparowują/zamarzają i łatwiej je oskrobać. Warto również potraktować tym lusterka.

Na przednią nie odważyłem się tego zastosować, ludzie pisali, że na szybie potraktowanej czymś takim wycieraczka maże, zamiast zbierać wodę.

Aha, jeśli nie dysponujesz ogrzewanym garażem, poczekaj do wiosny. To się nakłada w temperaturze 10 st.C lub wyższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.