Skocz do zawartości

Aluminiowa osłona pod silinik do AF i AG


vendorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wpadłem na ofertę aluminiowej osłony pod silnik do astrolotów, tylko jest mały problemik szablon do astry G jest niestety nie ma do AF, co jest potrzebne aby był:

- osoba z okolic Słupska posiadająca taką plastikową osłonę

- osoba jak wyżej plus do tego wolny dzień

Rozmawiałem z tym człowiekiem, jest skłonny wykonać szablon takiej osłony z zachowaniem wyżej wymienionych warunków plus 300pln (najdroższy niestety materiał), ale może właśnie jakby się uzbierało kilka lub kilkanaście osób to może by się udało wytargować jakiś rabacik.

Co wy na to??

Przykładowa osłona do Astry G

285513392-1935158139.jpg

285513392-1935158139_1.jpg

Edyta:

Jakby ktoś znał kogoś kto wykonuje lub mógłby wykonać taką osłonę bardziej z centralnej Polski też by było świetnie.

I prośba do Admina czy nie mógłby podwiesić tematu do czasu, aż może jakieś decyzje zapadną??

PZDR VEN

post-53807-14352514676592_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, ale po co aż tyle płacić? Takie pancerne osłony, to raczej w terenówkach się montuje, albo w droższych SUV-ach. Plastik za 60 PLN u mnie trzyma się już kilka lat.

Teraz kwestie techniczne:

1. Brak pokrywy do wymiany oleju. Za każdym razem trzeba będzie całą osłonę odkręcać. Czasem jest z tym trochę zabawy.

2. Brak wlotów powietrza. Silnik nie był zaprojektowany do tak szczelnej osłony. Do benzyniaków nie przewidziano jej wcale (poza małą osłoną alternatora z prawej strony), więc przynajmniej wloty powietrza powinny być.

Jeżeli jednak zależy Ci na tym pancerzu, to trzeba go trochę zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajna, ale po co aż tyle płacić?

No zgadzam się.

>Plastik za 60 PLN u mnie trzyma się już kilka lat.

No u mnie roku nie wytrzymał, niestety, auto nisko było zawieszone i się połamała, ostała się jedynie osłona na pasek klinowy i obudowę rozrządu.

> Teraz kwestie techniczne:

> 1. Brak pokrywy do wymiany oleju. Za każdym razem trzeba będzie całą osłonę odkręcać.

No tak to minus, ale wykonawca jak z nim rozmawiałem wydał się chętny na pomysły, ogólnie aby to było dla niego opłacalne.

> 2. Brak wlotów powietrza.

Zawsze można je wyciąć, wykonawca bazuje na tych plastikowych osłonach więc przy projektowaniu można by je uwzględnić, plus może kilka innych patentów.

> Jeżeli jednak zależy Ci na tym pancerzu, to trzeba go trochę zmodyfikować.

Mi ogólnie zależy na utrzymaniu czystości pod maską i ochroną przed różnymi uszkodzeniami, w okresach wakacyjnych zapuszczam się astrolotem w najróżniejsze miejsca (drogi polne, łąki, itd... itp...), plastikowa poległa, ta zapewne by wytrzymała. Wszelkie pomysły dotyczące przeróbek bądź jakiś poprawek można by tu zebrać i może by się coś z tego później utworzyło.

Edit:

> Silnik nie był zaprojektowany do tak szczelnej osłony. Do benzyniaków nie przewidziano jej wcale (poza małą osłoną alternatora z prawej strony)

Jednak przejrzałem EPC i z tego co wyczytałem to nie ma żadnych przeciwskazań do montażu ich w benzynach. Jest ona wyszczególniona jako część samochodu, a to że nie była montowana w większości astr to inna sprawa.

PS. Nigdy nie widziałem Astry, która by posiadała taką osłonę oryginalnie od nowości.

Edit II: zagłębiając się dalej w EPC wyczytałem, że płyta ochronna była stosowana w silnikach benzynowych od 1,4 do 1,8.

Także chyba byłeś w błędzie.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Miałem plastik w poprzedniej Fce i nie narzekałem poza tym że prześwit mały Do nowej

> Fki zamontuje wkrótce coś takiego jakiś tekst . Liczy się dla mnie w szczególności to żeby

> moja aluminiowa miska olejowa była osłonięta czymkolwiek Myślę że to tani i skuteczny pomysł

taki kawał alu trochę waży, to przód jeszcze bardziej siądzie. w zupełności wystarcza plastikowa osłona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnij cytaty, wątek nie jest taki obszerny czy pogmatwany aby cytować całość.

Aluminiowa będzie znacznie lżejsza niż stalowa co kolega proponował - chyba, że to jakiś inny materiał.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taki kawał alu trochę waży, to przód jeszcze bardziej siądzie. w zupełności wystarcza plastikowa

> osłona

To jest aluminium, 5-10kilo jak na moj gust. Jak nalejesz plynu do spryskiwaczy to masz 2,5kg wiecej niz na pusto. Jak do pelna zatankujesz to tez tyl siada?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta osłona ze zdjęcia to jakaś makabryczna tandeta.

Nie to, że uparcie bronię pomysłu, ale może rozwiniesz swoją myśl, czy może negujesz tak bo trzeba??

Jeżeli uważasz, że kupa podaj wady.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poka, poka, poka... Takie cosik by mnie właśnie interesowało.

> PZDR VEN

nie mogę doszukać się w moim fotoarchiwum...jutro zrobię nowe fotki i wkleję chyba, że wcześniej ktoś znajdzie stary temat o tych osłonach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 2008 roku do mojej (ASO) cena w okolicach 250PLN brutto

No właśnie przepatrzyłem alledrogo i znalazłem w tej cenie nówke oryginalną ale do G a ja szukam do eFki, po wpisaniu numeru w dealerlocator podał cenę ponad 400 pln, troszku sporo.

> + magiczne śruby za ~30-40PLN.

Je akurat mam smile.gif

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód osłony mocuje się dwoma zwykłymi śrubami z nakrętkami+podkładki (jak na zdjęciu). Natomiast do tyłu potrzebne są dwie specjalne nakrętki (w ASO ok. 3 PLN/sztuka), które umieszczone w ramie pomocniczej zaklinowywują się w niej przy wkręcaniu śrub stanowiąc gwint do wielokrotnego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.