Skocz do zawartości

Przed zakupem - Accord 2004 2.4


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej smile.gif Po długich poszukiwaniach znalazłem w końcu auto, które mi odpowiada. Jest to Honda Accord VII gen z benzynowym motorem 2.4 litra wersja executive. Auto ma beżowe skóry (co prawda w bardzo dobrym stanie) ale zastanawiam się, czy to skóra naturalna, czy eko ? Przebieg 170 tyś km, za to pewny bo samochód od znajomego mechanika, który nawet w zimie nim nie jeździł (od tego był civic shuttle 4wd wink.gif ). Jakie mogą być ewentualne problemy przy tym przebiegu ? Samochód ma od pół roku założoną instalację gazową 4generacji. Sprzęgło na pewno do roboty, poza tym nie zauwazyłem nic niepokojącego. Proszę o opinię użytkowników na temat tego motoru i ogólne wrażenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej Po długich poszukiwaniach znalazłem w końcu auto, które mi odpowiada. Jest to Honda Accord VII

> gen z benzynowym moto

Jak byl normalnie jezdzony to nie ma w nim nic do roboty i dlugo nie bedzie. Sprzeglo to jakies groszowe sprawy. Nie ma dkz. Spalanie bardzo przyzwoite. Lancuszek. Nie ma co sie popsuc. Jezdzi przyzwoicie. Gaz w tym silniku to imo niepotrzebny gadzet.

Ogolnie te kremowe wnetrze z niby drewnwm kompletnie mi sie nie podoba ale to kwestia gustu. Skora nat.

Lepszego wyboru nie mogles popelnic. ok.gifok.gifok.gif

Chociaz w sumie mogles hehe - czarny TypeS serce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak byl normalnie jezdzony to nie ma w nim nic do roboty i dlugo nie bedzie. Sprzeglo to jakies

> groszowe sprawy.

Nowe OEM sprzęgło po rabatach mojego kumpla 850 zł, robocizna brak więc faktycznie nie drogo.

Nie ma dkz. Spalanie bardzo przyzwoite. Lancuszek. Nie ma co sie popsuc.

> Jezdzi przyzwoicie.

Z ciekawości - ile to pali po mieście benzyny ? Licze tak 12-13 litrów, gazu z 15

Gaz w tym silniku to imo niepotrzebny gadzet.

Skoro już jest to rozpaczał nie będę, choć zastanawiam się czy w ogóle z tej instalacji korzystać, bo motor jest z tego co wiem w stanie świetnym.

> Ogolnie te kremowe wnetrze z niby drewnwm kompletnie mi sie nie podoba ale to kwestia gustu. Skora

> nat.

Mnie nie podoba się drewno, ale podobno da się to zamienić na inne kolory, jak tylko się odpowiednie plastiki upoluje (np ciemne srebro czy grafit - bo chyba byly takie wersje)

> Lepszego wyboru nie mogles popelnic.

> Chociaz w sumie mogles hehe - czarny TypeS

Ten będzie ciemny fiolet, więc też bez tragedii. Też wolałby TypeS`a ale ze względu na tą konkretną sztukę przecierpię nawet fotele z full skóry. Fotel elektryczny lewy ma na bank, nie pamiętam czy prawy również - była jakaś reguła na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się kupić smile.gif Auto od nowości garażowane, więc podwoziowo grama korozji nawet nie ma smile.gif Parę fot na szybko :

acc1_ak.jpg

acc2_ak.jpg

acc3_ak.jpg

acc7_ak.jpg

acc5_ak.jpg

acc6_ak.jpg

Oprócz zim komplet opon letnich nowych Nokianów na felgach oem 17`. Po zrobieniu 500km powiem tyle - lubimy się serce.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piekne auto

> ale to "drewno"

No cóż, to nie nówka żebym mógł wybierać inne wersje kolorystyczne. Jak tylko dowiedziałem się że ta sztuka jest na sprzedaż od razu zaklepałem, a kolejka była trochę za mną czekająca na potknięcie i gotowa mi go sprzed nosa sprzątnąć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało się kupić Auto od nowości garażowane, więc podwoziowo grama korozji nawet nie ma Parę fot

> na szybko :

> Oprócz zim komplet opon letnich nowych Nokianów na felgach oem 17`. Po zrobieniu 500km powiem tyle

> - lubimy się

ok.gif teraz na glebe z nim i kredens out zlosnik.gif

wpadaj na accord klub polska ok.gif

btw. chyba grill jest nie od tej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz na glebe z nim i kredens out

> wpadaj na accord klub polska

> btw. chyba grill jest nie od tej wersji

Wpadne smile.gif juz jestem, ale zrobie mu ciut lepsze zdjecia i dopiero. Kredens - w jaki sposob sugerujesz sie go pozbyc ? ok.gif co do grilla - mozliwe, auto mialo kiedys lekka przygode, ale bardzo delikatna ok.gif wiec grill moze wymieniony z widzimisie, dowiem sie od bylego wlasciciela smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało się kupić Auto od nowości garażowane, więc podwoziowo grama korozji nawet nie ma Parę fot

> na szybko :

> Oprócz zim komplet opon letnich nowych Nokianów na felgach oem 17`. Po zrobieniu 500km powiem tyle

> - lubimy się

bardzo fajna, gratki waytogo.gif ale zrób coś z tym "drewnem" crazy.gif nawet zdrapane scyzorykiem będzie wygladało lepiej spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało się kupić Auto od nowości garażowane, więc podwoziowo grama korozji nawet nie ma Parę fot

> na szybko

No bardzo fajnie. Grill ze sporta/type-s, jesli zrobiony z widzimisie to musial byc dosyc zdeterminowany wlasciciel, to nie jest takie proste, sam grill p&p nie pasuje, trzeba zmienic pare plastikow. Znaczek rowniez nieodzyskiwalny bez zniszczenia mocowan. Te listwy pakietu city (czy jak to sie tam zwalo) mega psuja linie, ja bym sie ich pozbyl. No i koniecznie jasne drewno out, ciemne drewno z "czarnego" execa in smile.gif

No i czemu nie ma oryginalnych felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bardzo fajnie. Grill ze sporta/type-s, jesli zrobiony z widzimisie to musial byc dosyc

> zdeterminowany wlasciciel, to nie jest takie proste, sam grill p&p nie pasuje, trzeba

> zmienic pare plastikow. Znaczek rowniez nieodzyskiwalny bez zniszczenia mocowan. Te listwy

> pakietu city (czy jak to sie tam zwalo) mega psuja linie, ja bym sie ich pozbyl. No i

> koniecznie jasne drewno out, ciemne drewno z "czarnego" execa in

> No i czemu nie ma oryginalnych felg?

Listwy zostają, wole je mieć obite niż drzwi. W Civicu nie mialem i było źle. A że psują - trudno frown.gif Drewno gdzie szukać ? ok.gif Felgi lata w załączniku

EDIT : Grill - auto jest od mechanika/elektryka z ASO Hondy. Mam jeszcze parę rzeczy ciekawych zalożonych w nim, ale o tym ciii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drewno gdzie szukać ?

Chyba tylko z jakiegos rozbitka. Na szczescie nasprowadzano troche tez execow 2.0, tam ciemne plastiki byly standardem.

> Felgi lata w załączniku

To nie sa OEM do 2.4. Dlatego spytalem.

> EDIT : Grill - auto jest od mechanika/elektryka z ASO Hondy. Mam jeszcze parę rzeczy ciekawych

> zalożonych w nim, ale o tym ciii

No tak, to wiele tlumaczy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiecej info o aucie prosze. Co prawda poluje na nowszy model, ale silnik ten sam.

Wbrew pozorom baaardzo sie roznia.

> Ile to pali przy szybszym gonieniu w trasie? Powiedzmy autostrada i 160-180 ustawione na

> tempomacie?

Znowu - nie bedzie wielkiego porownania, skrzynie maja zupelnie rozne przelozenia w starym i nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wbrew pozorom baaardzo sie roznia.

Mówisz o nowszym w sensie nowej budzie ? To fakt. A polift raczej chyba nie wiele ?

> Znowu - nie bedzie wielkiego porownania, skrzynie maja zupelnie rozne przelozenia w starym i nowym.

To na pewno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Znowu - nie bedzie wielkiego porownania, skrzynie maja zupełnie rozne

>> przelozenia w starym i nowym.

> wydłużone czy skrócone?

jak znam zycie to wydłużone, bo spalanie, emisja i inne piardy zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak znam zycie to wydłużone, bo spalanie, emisja i inne piardy

Takiego Accorda posiada mój mechanik, 2.4 automat. Landara straszna to jest, moim zdaniem przesadzili z wielkoscią trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takiego Accorda posiada mój mechanik, 2.4 automat. Landara straszna to jest, moim zdaniem

> przesadzili z wielkoscią trochę.

eeee moje nastepne autko bialy albo czarny typeS 8gen

160 ok 8l/100 +-0,5 - imo najlepsza V przelotowa dla acco

180 juz zaczyna przepalac >9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takiego Accorda posiada mój mechanik, 2.4 automat. Landara straszna to jest, moim zdaniem

> przesadzili z wielkoscią trochę.

moim zdaniem następca Twojego Accorda to jeden z najładniejszych wspólczesnych samochodów, ale odpowiedź na pytanie czy bym sobie takiego kupił brzmi... N I E

bo (dla mnie) za ciężki i zapomnieli tam włożyć jakiś silnik który by to rozsądnie (dla mnie) napędził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem następca Twojego Accorda to jeden z najładniejszych wspólczesnych samochodów, ale

> odpowiedź na pytanie czy bym sobie takiego kupił brzmi... N I E

> bo (dla mnie) za ciężki i zapomnieli tam włożyć jakiś silnik który by to rozsądnie (dla mnie)

> napędził

Coz, moim zdaniem w tej kasie ciezko o alternatywe i dlatego szukam Hondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee moje nastepne autko bialy albo czarny typeS 8gen

Ja poluje na TzpeS albo Exec. Wezme co bedzie smile.gif

> 160 ok 8l/100 +-0,5 - imo najlepsza V przelotowa dla acco

> 180 juz zaczyna przepalac >9

A wlasnie, jakiej wielkosci jest zbiornik? Co ile realnie trzeba sie liczyc z wizyta na stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja poluje na TzpeS albo Exec. Wezme co bedzie

> A wlasnie, jakiej wielkosci jest zbiornik? Co ile realnie trzeba sie liczyc z wizyta na stacji?

srednio 400mil z malym haczykiem od rezerwy do rezerwy, ok 500mil jak sie jedzie <120km/h

7 gen spala calkiem rozsadne ilosci paliwa jak na poj 2,4

min jak i max spalanie pokrywa sie z danymi producenta

zbiornik chyba 55litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnikowo?? co tam poprawili?

Glowica zupelnie inna, ostrzejsze walki, wieksze zawory. Ale tez z drugiej strony kolektor wydechowy jest nieodlaczna czescia glowicy wiec pomodyfikowac sie zbytnio nie da.

> jeszcze krotsze??

A to w 7 sa krotkie? Bo dla mnie byly dlugie, zwlaszcza szostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Glowica zupelnie inna, ostrzejsze walki, wieksze zawory. Ale tez z drugiej strony kolektor

> wydechowy jest nieodlaczna czescia glowicy wiec pomodyfikowac sie zbytnio nie da.

> A to w 7 sa krotkie? Bo dla mnie byly dlugie, zwlaszcza szostka.

tzn na autostradzie jakie obroty byly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Glowica zupelnie inna, ostrzejsze walki, wieksze zawory. Ale tez z drugiej strony kolektor

> wydechowy jest nieodlaczna czescia glowicy wiec pomodyfikowac sie zbytnio nie da.

aha to modzis z gratami od 8gen sie nie da no.gif juz lepiej szykowac kase na glowe od k20 shocked.gif

> A to w 7 sa krotkie? Bo dla mnie byly dlugie, zwlaszcza szostka.

takie sobie, 6 faktycznie jest slaba ale przez to jest niskie spalanie na autostradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ogarnie. Nie ma elektroniki do 8gen. Do 7gen jest tylko do poliftowego TSX, a on jest juz inny

> niz nasz 2.4. Klasyka.

> Wlasnie w teorii tak. W praktyce nowy pali ciut mniej. Autentycznie.

i wlasnie juz nie moge sie doczekac tego auta. do szewskiej pasji doprowadza mnie jazda na urlop w tempie wozu z weglem. w civicu przy 180 jest glosno i drogo. w accoerdzie bedzie ciszej i taniej

893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.