Skocz do zawartości

Saab 9-5 - Vectra B - sprawy zawieszeniowe


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Vectra B i Saab 9-5 mają wspólną płytę podłogową i jeszcze jakieś tam części (pomijam to, że w vectrze można się klaustrofobii nabawić, o co ciężko w saabie, no ale...)

Czy amortyzatory i sprężyny z vectry B będą pasowały do saaba 9-5 z 2001r? Mam wersję aero, która jest za twarda, poza tym, na moje oko amory się skończyły. Nie ukrywam, że różnica w cenie jest delikatnie mówiąc znaczna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wahacze są zupełnie inne w Vb i 9-5, ale amortyzatory wyglądają zupełnie identycznie...

> Przynajmniej na zdjęciach. Trzeba zrobić szrotowy rekonesans i pomacać.

Jak się dobrze rozejrzeć, to pewnie kawałek Lanosa się tam znajdzie facepalm%5B1%5D.gif, a myślał by kto grinser006.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wahacze są zupełnie inne w Vb i 9-5, ale amortyzatory wyglądają zupełnie identycznie...

> Przynajmniej na zdjęciach. Trzeba zrobić szrotowy rekonesans i pomacać.

Belka przedniego zawieszenia jest od vectry, wahacze sa inne, tylna zawiecha na 100% tez od vectry, co do reszty to popatrze jutro,mam akurat takiego rozgrzebanego na warsztacie. Upomnij sie jakbym zapomnial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Belka przedniego zawieszenia jest od vectry, wahacze sa inne, tylna zawiecha na 100% tez od vectry,

> co do reszty to popatrze jutro,mam akurat takiego rozgrzebanego na warsztacie. Upomnij sie

> jakbym zapomnial

Co do tylnych to bym sobie dał nadciętego palca uciąć, że są te same sprężyny i amory, z przodu wygląda, że jest to samo, z tą różnicą, że w vektrze są mocowania przewodów przy kolumnie, za to w saabie są obydwa mocowania do końcówki stabilizatora, vektra rozróżnia P i L stronę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu nie zgadzają się żadne numery producentów? Właśnie wczoraj kupiłem tylne do saaba 9-5 monreo gazowe za 115 zl sztuka na allgro, nie widzialem zadnej analogii jezeli chodzi o numery do vectry - czyli moze jednak czyms sie roznica? Poza tym oszczednosc na komplecie to z tego co widze okolo 60 zl, czy jest sens ryzykowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czemu nie zgadzają się żadne numery producentów? Właśnie wczoraj kupiłem tylne do saaba 9-5

> monreo gazowe za 115 zl sztuka na allgro, nie widzialem zadnej analogii jezeli chodzi o numery

> do vectry - czyli moze jednak czyms sie roznica? Poza tym oszczednosc na komplecie to z tego

> co widze okolo 60 zl, czy jest sens ryzykowac?

A przednie? A sprężyny? A czemu numery inne? Dla przedniego tak jak wyżej napisałem, co do tyłu... Inna masa? Ale jeśli rzeczywiście monroe za 115 znalazłeś, to kombinacja z tyłem nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przednie? A sprężyny? A czemu numery inne? Dla przedniego tak jak wyżej napisałem, co do tyłu...

> Inna masa? Ale jeśli rzeczywiście monroe za 115 znalazłeś, to kombinacja z tyłem nie ma sensu.

Wszystko ma inne numer, zazwyczaj katalog IC ładnie pokazuje, która częśc montowana jest w różnych markach i samochodach, pomiędzy Vectra, a 9-5 nie ma wspólnych numerów jeżeli chodzi o amortyzatory i spreżyny, również allegro nie widzi takiego podobieństwa.

Amortyzatory kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/amortyzatory-saab-9-5-tyl-monroe-i2022898060.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko ma inne numer, zazwyczaj katalog IC ładnie pokazuje, która częśc montowana jest w różnych

> markach i samochodach, pomiędzy Vectra, a 9-5 nie ma wspólnych numerów jeżeli chodzi o

> amortyzatory i spreżyny, również allegro nie widzi takiego podobieństwa.

> Amortyzatory kupiłem tutaj:

> http://allegro.pl/amortyzatory-saab-9-5-tyl-monroe-i2022898060.html

Wiem, że nie mają wspolnych numerów, stąd pytanie do druciarzy na forumie wink.gif

Dzięki za linkę 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejrzyj SaabKlub, może ktoś tam coś napisał na ten temat, ale tam bycie druciarzem jest ble, fuj

> i paskudne - tylko ASO i najdroższe cześci

Dlatego incognito pytam tutaj, żeby sobie obciachu nie robić zlosnik.gif

A usunięcie TCSa w 9000 kosztuje 3k pln zlosnik.gif I się prawie nie da zrobić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.