Skocz do zawartości

termostat a LPG


dzazgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy proszę o małą podpowiedź..

Mam prawdopodobnie termostat do wymiany bo pokazuje już od jakiegoś czasu 70 st. (niebieskie pole) i zastanawiam się jaki to ma wpływ na silnik jak jadę na LPG w zimie.

Czy to bardzo szkodzi silnikowi lub instalacji LPG? chyba termostat przy LPG powinien byc sprawny w 100% (sprawa parownika). Macie wyrobione zdanie w tym temacie ?

aha spalanie gazu jest raczej w normie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat powinien być zawsze sprawny, niezależnie od rodzaju paliwa zasilającego silnik. W przypadku niesprawnego termostatu (tzn termostat cały czas w pełni otwarty lub częściowo otwarty) silnik jest niedogrzany, co skutkuje większym zużyciem paliwa, większą zawartością wody w oleju, rozrzedzaniem oleju paliwem i tym samym, większym zużyciem mechanicznym silnika. Termostat zablokowany w pozycji zamkniętej od razu objawia się przegrzaniem silnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak się nie dogrzewa, czyli termostat się nie domyka, to silnik działał będzie, ale portfel szczególnie przy gazie w zimie będzie Ci się stanowczo szybciej kurczył wink.gif

Znajomemu jak zimą padł termostat to na 100km asterka zjadła mu jedyne 18 litrów lpg wink.gif

Poza tym niedogrzany silnik bardziej się zużywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomemu jak zimą padł termostat to na 100km asterka zjadła mu jedyne 18 litrów lpg

a mojemu znajomemu spalił dużo mniej LPG, bo w wyniku niesprawności termostatu później się na LPG przełączał

oczywiście w tym samym czasie pochłaniał większe niż zwykle ilości benzyny

znajdź 10 szczegółów różniących te historyjki :-DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ale to bardzo nieprawdopodobne

Taaa... zwłaszcza jak było by to 2 litrowe turbo OPC 240 KM które wczesniej paliło 17. IMHO nie pa sensu wydawać opini skoro nie zna sie nawet podstawowych informacji. Moja całkowicie sprawna Astra z silnikiem x16xel w tej chwili ciągnie jakieś 15 litrów gazu ale robi 2 razy dziennie "trasy" 2 km w jedną stronę. Instalka II generacji przełączająca sie z benzyny na 5`C czyli prawie zawsze już w garazu mam zasilanie LPG. Jakby padł termostat to może by i do tych 18 dociągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimą na piechotę ? Ja z tych ciepłolubnych i leniwych jestem Nawet śmieci 200 metrów jadę

> autem wyrzucić coby 2 razy nie chodzić.

To ja do garażu muszę 600m zapylać, a Ty nygusie śmieci autem wozisz foch.gif

A myślałem, że moje 5km dieslem do roboty to jest szczyt rozpusty zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawna Astra z silnikiem x16xel w tej chwili ciągnie jakieś 15 litrów gazu ale robi 2 razy

> dziennie "trasy" 2 km w jedną stronę. Instalka II generacji przełączająca sie z benzyny na 5`C

Silnik, przebiegi i instalka identyczne = ok. 13 litrów gazu. Też jestem z tych leniwców cool.gif

A śmieci wyrzucam na piechotę bo Asia stoi w sąsiedztwie śmietnika smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik, przebiegi i instalka identyczne = ok. 13 litrów gazu. Też jestem z tych leniwców

No to może z tych innych i z lenistwa nie chce Ci sie postawić nogi na pedale gazu. Ja jestem z tych drugich i raczej nogi z niego nie zdejmuję. Chyba dlatego latem bez klimy itp 13 litrów mi wciąga a benzyny niżej 10 w mieście to sie nie zdazyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajdź 10 szczegółów różniących te historyjki :-DDD

znalazlem pare szczegolow ale zapytac chcialem czy jezeli po pierwszych km nie leci cieple powietrze z wentylacji tylko zimne (cieplo leci jak jest wskaznik na 70 st.C ) to termostat moze jeszcze zipie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.