Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Wygłuszenie plastykowej pokrywy silnika - Croma II 1,9 MJTD

Featured Replies

Napisano

W mojej Cromie 1,9 150 KM MJTD niestety księgowi wycieli wygłuszenie pod plastykową osłona silnika buu.gif nawet w starym dieslu UNO 1,3 DS miałem a tu nie frown.gif ... Więc postanowiłem to naprawić i uzupełnić zlosnik.gif ciekawe jak to wygląda w innych modelach grupy FIAT z tym silnikiem confused.gif

Poniżej relacja zdjęciowa.... zlosnik.gif do wygłuszenia posłużyła odpowiednio wycięta wycieraczka gumowo materiałowa z jednego z popularnych marketów w cenie 6 zł, zatrzaski po 1 zł/szt oraz folia aluminiowa spożywcza wink.gif

Osłona ma mocowania przygotowane pod wygłuszenie ale samego wygłuszenia nie ma

285699296-os%B3ona.JPG

Mocowanie pod wygłuszenie

285699296-zacisk.JPG

Docięta gumowa wycieraczka... nie zrobiłem zdjęcia ale dodatkowo przykleiłem do niej folie aluminiową aby mniej ciepła uciekało z silnika i aby mniej zakłóceń emitował silnik w przestrzeń co ma znaczenie dla CB... i nie tylko

285699296-wyg%B3uszenie.JPG

No i po robocie

285699296-os%B3onawyg%B3uszona.JPG

Bardzo szybki montaż

285699296-mocowanie.JPG

Efekt końcowy nie znany zlosnik.gif nie testowałem wink.gif ale jazda bez tej plastykowej osłony przy zimnym silniku powoduje, ze dolatują do nas inne - głośniejsze klekoty niż przy założonej osłonie

post-15502-14352515310428_thumb.jpg

Napisano

No dobra, będę totalnym lajkonikiem - ale:

- co to za "wycieraczka"? Do czego oryginalnie miała służyć?

- gdzie nabyć te zatrzaski?

Całość wygląda na b. łatwą w robocie, a ja dam sporo za każdy decybel wyciszenia wnętrza. No i ten plus u mulher.gif że taki ze mnie inżynier ... uzbroj_zlo.gif

Napisano

> Efekt końcowy nie znany nie testowałem , ale jazda bez tej plastykowej osłony przy zimnym silniku

> powoduje, ze dolatują do nas inne - głośniejsze klekoty niż przy założonej osłonie

Ciekawy i praktyczny pomysł - muszę się przyjrzeć czy w Stilo byłaby możliwość jego wykorzystania waytogo.gif

Napisano

już jakiś czas chodziło mi to po głowie, ale użyję takiej maty jak tu: mata

w poprzednim samochodzie wygłuszyłem tym maskę i było nawet OK

Napisano
  • Autor

> już jakiś czas chodziło mi to po głowie, ale użyję takiej maty jak tu: mata

> w poprzednim samochodzie wygłuszyłem tym maskę i było nawet OK

Nie wiem czy to nie rozpłynie się w wyniku oddziaływania temperatury silnika... wygłuszenie praktycznie jest na silniku... co innego wygłuszenie maski a co innego tej pokrywy... Winnych autach była to oryginalnie guma i mata filcowa lub i kawałki plastyku z folia aluminiową

A z tego co wiem guma jest najlepszym izolatorem akustycznym tyle, że jest za ciężka i droga więc nie stosuje się jej

Napisano

powinno być OK, tam nie ma przecież nie wiadomo jak wysokiej temperatury, inaczej stopiłaby się osłona smile.gif

poza tym zastosowanie maty:

Do wygłuszania i ochrony miejsc szczególnie narażonych na wysoką temperaturę.

Napisano
  • Autor

> powinno być OK, tam nie ma przecież nie wiadomo jak wysokiej temperatury, inaczej stopiłaby się

> osłona

> poza tym zastosowanie maty:

> Do wygłuszania i ochrony miejsc szczególnie narażonych na wysoką temperaturę.

Tej nie znam ale z doświadczenia wyklejacza mat niestety maty bitumiczne nie lubia ciepła... to znaczy lubią jak sie je zakłada a nie jak sie je już założy wink.gif

Napisano

No i nici z mojego inżynierowania. Moja Krówka już ma fabrycznie zamocowaną warstwę wygłuszająco-izolującą frown.gif

Napisano
  • Autor

> No i nici z mojego inżynierowania. Moja Krówka już ma fabrycznie zamocowaną warstwę

> wygłuszająco-izolującą

Daj zdjęcia... food.gif jak to wygląda fabrycznie.... i dlaczego ja tego nie miałem irked.gif

Napisano

Oto jest:

w całości

calosch.jpg

zbliżenie - za grube toto nie jest...

grubosc.jpg

a co do odporności na temperaturę...

trwalosc.jpg

Napisano
  • Autor

> Oto jest:

> w całości

> zbliżenie - za grube toto nie jest...

> a co do odporności na temperaturę...

Dzięki ok.gif

Jest zdecydowanie grubsza od moje wicieraczki i lepiej wypełnia tą plastykową osłonę wink.gif muszę popracować nad swoim rozwiązaniem zlosnik.gif

Napisano

> Dzięki

> Jest zdecydowanie grubsza od moje wicieraczki i lepiej wypełnia tą plastykową osłonę muszę

> popracować nad swoim rozwiązaniem

W GrandePunto miałem identyczne wygłuszenie pod tą płytą, w krowie nawet nie zwróciłem uwagi czy coś mam

Napisano

> W mojej Cromie 1,9 150 KM MJTD niestety księgowi wycieli wygłuszenie pod plastykową osłona silnika

> nawet w starym dieslu UNO 1,3 DS miałem a tu nie ... Więc postanowiłem to naprawić i

> uzupełnić ciekawe jak to wygląda w innych modelach grupy FIAT z tym silnikiem

> Poniżej relacja zdjęciowa.... do wygłuszenia posłużyła odpowiednio wycięta wycieraczka gumowo

> materiałowa z jednego z popularnych marketów w cenie 6 zł, zatrzaski po 1 zł/szt oraz folia

> aluminiowa spożywcza

> Osłona ma mocowania przygotowane pod wygłuszenie ale samego wygłuszenia nie ma

> Mocowanie pod wygłuszenie

> Docięta gumowa wycieraczka... nie zrobiłem zdjęcia ale dodatkowo przykleiłem do niej folie

> aluminiową aby mniej ciepła uciekało z silnika i aby mniej zakłóceń emitował silnik w

> przestrzeń co ma znaczenie dla CB... i nie tylko

> No i po robocie

> Bardzo szybki montaż

> Efekt końcowy nie znany nie testowałem ale jazda bez tej plastykowej osłony przy zimnym silniku

> powoduje, ze dolatują do nas inne - głośniejsze klekoty niż przy założonej osłonie

tyle, że Twoja robota nic nie daje wink.gif

jedyne co nadaję sie pod takie plastiki i całą maskę to :

http://www.gms.pl/index.php?page=szczegoly&id=134

ew

STP hood solution

wygląda jakoś sensownie i DZIAŁA wink.gifok.gif

Napisano
  • Autor

> tyle, że Twoja robota nic nie daje

Ty to potrafisz pocieszyć zlosnik.gif

Nic tylko uzbierać $$$$$ na taka profesjonalną matę... ciekawy jestem z czego jest zrobiona bo skoro nie wymaga podgrzewania w trakcie zakładania to nie jest to typowa mapa bitumiczna confused.gif

Napisano

> Ty to potrafisz pocieszyć

> Nic tylko uzbierać $$$$$ na taka profesjonalną matę...

Niestety moja z 2007 również nie ma wygłuszenia - sam plastyk passed_out.gif

Napisano

> Ty to potrafisz pocieszyć

> Nic tylko uzbierać $$$$$ na taka profesjonalną matę... ciekawy jestem z czego jest zrobiona bo

> skoro nie wymaga podgrzewania w trakcie zakładania to nie jest to typowa mapa bitumiczna

Guma butylowa smile.gif.

Napisano

> Guma butylowa .

pod maske nie jest to butyl w 100% ale rodzaj jakiejś gąbki specjalnej odpornej na temp + mata alu

butyl jest na dach, podłoge etc - i tutaj daje mega rezultaty - pare aut zrobiłem gdzie efek po był o ponad 6-7 dB mniej przy 110 km/h

Napisano

> Ty to potrafisz pocieszyć

> Nic tylko uzbierać $$$$$ na taka profesjonalną matę... ciekawy jestem z czego jest zrobiona bo

> skoro nie wymaga podgrzewania w trakcie zakładania to nie jest to typowa mapa bitumiczna

mata to złe słowo rodzaj gąbki ot co wink.gif

info producenta

tak z GMSa dużo tańsza a bardzo podobna

tutaj efekt w aucie:

polecam wszystkie filmy z tego kanału

Napisano

> pod maske nie jest to butyl w 100% ale rodzaj jakiejś gąbki specjalnej odpornej na temp + mata alu

Ooo, to nie widziałem ok.gif.

> butyl jest na dach, podłoge etc - i tutaj daje mega rezultaty - pare aut zrobiłem gdzie efek po był

> o ponad 6-7 dB mniej przy 110 km/h

Kurna, jak u siebie zrobiłem drzwi tylko to zauważyłem kolosalny spadek głośności we wnętrzu. Podłogi i dachu już mi się nie chciało ruszać wink.gif.

Napisano

> Ooo, to nie widziałem .

> Kurna, jak u siebie zrobiłem drzwi tylko to zauważyłem kolosalny spadek głośności we wnętrzu.

> Podłogi i dachu już mi się nie chciało ruszać .

Można to gdzieś kupić w Polsce?

Napisano

> Można to gdzieś kupić w Polsce?

u dystrybutorów dostaniesz info gdzie najbliżej Ciebie jesy dystrybucja ale z dostępnością ogólnie problemu nie ma - jak byś miał problem to wal do mnie mogę pomóc !

  • 7 miesięcy później...
Napisano

> u dystrybutorów dostaniesz info gdzie najbliżej Ciebie jesy dystrybucja ale z dostępnością ogólnie

> problemu nie ma - jak byś miał problem to wal do mnie mogę pomóc !

rozumiem że o wygłuszenia plastikowej osłony silnika ze wskazanych mat pasuje tylko model 011a ????

Napisano

> rozumiem że o wygłuszenia plastikowej osłony silnika ze wskazanych mat pasuje tylko model 011a ????

dokładnie

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.