Skocz do zawartości

Climatronik - Nie dmucha na nogi itd ..


crawen

Rekomendowane odpowiedzi

> Autoadaptację(kalibrację) klimatronika robiłeś?

> U mnie kiedyś na nogi pasażera leciało zimne powietrze(z pozostałych kratek gorące) i w trasie

> marudziła, pomogła kalibracja.

> Pozdrawiam BAS

Co masz na myśli pisząc kalibracja ? Mi na nogi wcale nie dmucha sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co masz na myśli pisząc kalibracja ? Mi na nogi wcale nie dmucha

Wyłączasz zapłon, wciskasz jednocześnie i trzymasz AUTO+MONO, włączasz zapłon, na wyświetlaczu pojawią się cyfry XX oraz XX, będzie słychać jak klapy się przesuwają, czekasz(cały czas trzymając wciśnięte) aż na wyświetlaczu pojawią się normalne napisy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyłączasz zapłon, wciskasz jednocześnie i trzymasz AUTO+MONO, włączasz zapłon, na wyświetlaczu

> pojawią się cyfry XX oraz XX, będzie słychać jak klapy się przesuwają, czekasz(cały czas

> trzymając wciśnięte) aż na wyświetlaczu pojawią się normalne napisy.

> Pozdrawiam BAS

zrobiłem jak mówiłeś , przytrzymałem Auto + Mono , włączylem zapłon pojawiło sie 05 i 02 czy jakoś tak .. przez chwile mrugało 01 i po jakimś czasie wksoczyła ustawione przezemnie temperatura , ale na nogi nadal nie dmucha sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem jak mówiłeś , przytrzymałem Auto + Mono , włączylem zapłon pojawiło sie 05 i 02 czy jakoś

> tak .. przez chwile mrugało 01 i po jakimś czasie wksoczyła ustawione przezemnie temperatura ,

> ale na nogi nadal nie dmucha

A nie pojawiło się pod koniec 00 00?

Trzymałeś wciśnięte do końca?

Spróbuj przeprowadzić kalibrację kilka razy, czasami załapuje, za którymś razem.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie pojawiło się pod koniec 00 00?

> Trzymałeś wciśnięte do końca?

> Spróbuj przeprowadzić kalibrację kilka razy, czasami załapuje, za którymś razem.

> Pozdrawiam BAS

Ok , wskocze jeszcze raz do samochodu , ale widzę że nowy aktywator to koszt ok 90zł , ile ich jest w całym układzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok , wskocze jeszcze raz do samochodu , ale widzę że nowy aktywator to koszt ok 90zł , ile ich jest

> w całym układzie ?

Każda klapa ma jeden, klap jest...

Użyj szukajki, to nie jest pierwszy taki problem.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok , wskocze jeszcze raz do samochodu , ale widzę że nowy aktywator to koszt ok 90zł , ile ich jest

> w całym układzie ?

Nowy aktywator w ASO to koszt ok 125zł - dane sprzed dwóch tygodni ok.gif

Wszystkich aktywatorów jest 5szt.:

Aktywator mieszalnika powietrza (temp.) - lewa strona

Aktywator mieszalnika powietrza (temp.) - prawa strona

Aktywator nadmuchu na szybę - kierunkowy

Aktywator nadmuchu kratki środkowe/nogi

Aktywator obiegu zewnętrznego/wewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie pojawiło się pod koniec 00 00?

> Trzymałeś wciśnięte do końca?

Po co trzymać do końca jak po lewej stronie biegnie odliczanie wink.gif - jak odliczy do zera to się puszcza wink.gif

Można najpierw włączyć zapłon a potem wcisnąć Auto+Mono.

> Spróbuj przeprowadzić kalibrację kilka razy, czasami załapuje, za którymś razem.

> Pozdrawiam BAS

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem jak mówiłeś , przytrzymałem Auto + Mono , włączylem zapłon pojawiło sie 05 i 02 czy jakoś

> tak .. przez chwile mrugało 01 i po jakimś czasie wksoczyła ustawione przezemnie temperatura ,

> ale na nogi nadal nie dmucha

Cała procedura wygląda tak:

1. Włączasz zapłon

2. Wciskasz na raz Auto + Mono

3. Tak jak pisał bas - wyświetlą Ci się cyfry XX__XX

4. Lewe cyfry będą odliczały w dół - jak się wyzeruje puszczasz przyciski i czekasz

5. Po prawej stronie pokaże Ci się 02 - to nie błąd! Oznacza procedurę w toku więc nic w tym czasie nie kombinuj.

6. Jak skończy się procedura to albo pojawi się panel wyjściowy (tradycyjny), albo zamiga Ci kod 01 lub 03.

- 01 kalibracja nie mogła być wykonana

- 03 wcześniejsza kalibracja była z jakiegoś powodu przerwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co trzymać do końca jak po lewej stronie biegnie odliczanie - jak odliczy do zera to się

> puszcza

> Można najpierw włączyć zapłon a potem wcisnąć Auto+Mono.

Taj w ciągu 30sekund, nie chciałem wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem jest taki iż nie dmucha mi na nogi , i średnio z środkowego , powiedzta mi cięzko wymienia

> się te silniki łopatek kanałów powietrza ? Znajde gdzies jakis manual ?

To co koledzy napisali to prawda. Ale niestety lata robią swoje.

W moim stilonie te operacje nie pomagają. Klapki w czasie mrozów się blokują.

Ja czekam aż nagrzewnica się troszkę rozgrzeje, wtedy klikam nawiewami aż klapki się zluzują. Wtedy włączam na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co koledzy napisali to prawda. Ale niestety lata robią swoje.

> W moim stilonie te operacje nie pomagają. Klapki w czasie mrozów się blokują.

> Ja czekam aż nagrzewnica się troszkę rozgrzeje, wtedy klikam nawiewami aż klapki się zluzują. Wtedy

> włączam na nogi.

No tak , ale u mnie nawet przy rozgrzanym samochozdie na nogi nic nie wieje ... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jednak padł siłownik ... i jest mega duzo rozbierania by go wyjąć

Nie przesadzaj wink.gif - praktycznie tylko boczna osłona wystarczy i przyjęcie pozycji z Matrix'a do odkręcania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj - praktycznie tylko boczna osłona wystarczy i przyjęcie pozycji z Matrix'a do

> odkręcania

Heh wstawilem samochód do znajomego na warsztat to jak dzownił to prawie z łzami w oczach hehe.gif

Sam bym sobie w tym pogrzebał , ale garaż mam zajęty , a przy - 18' pewnie bym ułamał jakis plastik sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh wstawilem samochód do znajomego na warsztat to jak dzownił to prawie z łzami > w oczach

Powiedz Mu, że trzeba być twardym a nie mientkim hehe.gifzlosnik.gif

Za pierwszym razem bawiłem się z wyjęciem i ponownym zamontowaniu 3 aktywatorów ok 2h i nawet opcja "łaciny" się włączyła hehe.gif

Za drugim razem ta sama operacja trwała już 0,5h ok.gif - więc Twój Kolega dojdzie do wprawy w wyciąganiem i wkładaniem oink.gifzlosnik.gif

> Sam bym sobie w tym pogrzebał , ale garaż mam zajęty , a przy - 18' pewnie bym ułamał jakis plastik

Teoretycznie nie ma tam czego urwać ale Prawa Murphy'ego funkcjonują zawsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi bo jemu niby te silniczki chodzą normalnie co mnie dziwi , z jednego dostaje błąd , wiec prosze go by wymienił ok.gif , ale stwierdził też że słabo dmucha ... mysle że filtr kabinowy moze byc juz umaraszony czy sie myle ? był wsadzany zwykły nie ten węglowy sick.gif , martwi mnie ten klimatronik , skoro to nie te silniczki to co by tam mogło jeszcze paść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a powiedz mi bo jemu niby te silniczki chodzą normalnie co mnie dziwi , z jednego

> dostaje błąd ,

Całe awarie tych aktywatorów opierają się na wycieraniu potencjometrów. Powoduje to, że aktywator "gubi" lub nie może dotrzeć do określonej pozycji. Dlatego rozebranie i "wykąpanie" w kontaktspray'u często pomaga - ja w ten sposób przywołałem do życia 3 szt..

> wiec prosze go by wymienił , ale stwierdził też że słabo dmucha ... mysle że filtr kabinowy

> moze byc juz umaraszony czy sie myle ? był wsadzany zwykły nie ten węglowy ,

> martwi mnie ten

Oczywiście - zabrudzony filtr kabinowy jest częstym powodem ograniczenia siły nadmuchu.

> klimatronik , skoro to nie te silniczki to co by tam mogło jeszcze paść ?

Tracenie pozycji i błędy to jedno ale musisz pamiętać, że gdy klimatronik pracuje w pełnym automatycznym trybie to najpierw wypuszcza powietrze na szybę. Po chwili na panelu klimatronika można zobaczyć, że zmieniły się świecące przyciski z wylotu na szybę na wylot na nogi. Tutaj trzeba pamiętać, że pełen nawiew na nogi zacznie dmuchać dopiero, gdy temp. płynu osiągnie ok 75st. - przy niższej temp. ten nawiew jest dzielony, czyli pomimo, że świeci lampka nawiewu na nogi to dmucha zarówno na szybę jak i na podłogę (może mylić z siłą nawiewu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasade pracy "AUTO" znam i wiem jak to leci , ale mi wcale na nogi nie wiało , a na środkowym troche , ten silniczek nie ma potencjometru ktory steruje "góra / dół" , filtr faktycznie miałem juz mega czarny , czy ten klimatronik jest jakos oczujnikowany jeszcze albo cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zasade pracy "AUTO" znam i wiem jak to leci , ale mi wcale na nogi nie wiało , a na środkowym

> troche , ten silniczek nie ma potencjometru ktory steruje "góra / dół" , filtr faktycznie

> miałem juz mega czarny , czy ten klimatronik jest jakos oczujnikowany jeszcze albo cos ?

Czujników jest parę - a co do silniczków to każdy z nich posiada potencjometr ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujników jest parę - a co do silniczków to każdy z nich posiada potencjometr

Hm ok sprawdzęto jeszcze , a czy ktoryś czujnik mógłby nie puszczać powietrza w dół ? Tzn blokować ktoryś aktywator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hm ok sprawdzęto jeszcze , a czy ktoryś czujnik mógłby nie puszczać powietrza w dół ? Tzn blokować

> ktoryś aktywator ?

Nie wiem - jeszcze nie spotkałem się z awarią czujnika temp. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki mierzą temperaturę busted.gif a klapami steruję aktywatory (silniczki)kolega powyżej ci to wyjaśnił bylo.gif od strony kierowcy masz ich 3 szt na 99,99% padł ci ten na samym dole, możesz dla sprawdzenia zamienić go z tym położonym najwyżej old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujniki mierzą temperaturę a klapami steruję aktywatory (silniczki)kolega powyżej ci to wyjaśnił

> od strony kierowcy masz ich 3 szt na 99,99% padł ci ten na samym dole, możesz dla sprawdzenia

> zamienić go z tym położonym najwyżej

do wymiany tego dolnego trzeba sciągać deske ?

Padł plaskit ktory łączył potencjometry podobno ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do wymiany tego dolnego trzeba sciągać deske ?

Nie - tylko do aktywatora odpowiedzialnego za recyrkulacje powietrza trzeba ściągać dechę.

> Padł plaskit ktory łączył potencjometry podobno ..

Sprzęgiełko chyba masz na myśli hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest taki ładny dostęp i to w pozycji "leżąc"

No ja bym tam może popróbował , ale pierwszy raz w zyciu oddałem samochód w ręce mechaników sick.gif w takim mrozie nie usmiechało mi sie majstrować sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Padł plaskit ktory łączył potencjometry podobno ..

a mówiłem żebyś sprawdził tą dzwigienkę najpierw a dopiero potem dalej kombinował..... tongue.gif

ja u siebie się dostałem od spodu nie ściągając niczego wiecej niz bocznej plastikowej osłony oraz odkręcenia metalowej podpórki pod nia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujniki mierzą temperaturę a klapami steruję aktywatory (silniczki)kolega powyżej ci to wyjaśnił

> od strony kierowcy masz ich 3 szt na 99,99% padł ci ten na samym dole, możesz dla sprawdzenia

> zamienić go z tym położonym najwyżej

ten od samego dołu jest od temperatury po str kierowcy.....

284786861-nag.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mówiłem żebyś sprawdził tą dzwigienkę najpierw a dopiero potem dalej kombinował.....

> ja u siebie się dostałem od spodu nie ściągając niczego wiecej niz bocznej plastikowej osłony oraz

> odkręcenia metalowej podpórki pod nia....

No miałes rację , ale w taki mróz mi sie nie chciało grzebać sick.gif jutro mi oddadzą mojego sadzomiota juz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Troche odgrzebane, ale mam podobny problem.

Czasami nie dziala nawiew na srodkowa czesc, szyby i nogi dzialaja ok.

Przy przelaczaniu slychac dziwny swist i powietrze leci gdzies...tylko nie na nogi, na szybe tez nie, na przod tez nie...wiec jakis aktywator nie chce sie ustawic.

Tylko ktory?

1,2,3?

4,5 sa od temperatury, jak pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche odgrzebane, ale mam podobny problem.

> Czasami nie dziala nawiew na srodkowa czesc, szyby i nogi dzialaja ok.

> Przy przelaczaniu slychac dziwny swist i powietrze leci gdzies...tylko nie na nogi, na szybe tez

> nie, na przod tez nie...wiec jakis aktywator nie chce sie ustawic.

> Tylko ktory?

> 1,2,3?

> 4,5 sa od temperatury, jak pamietam.

Miałem dokładnie to samo. Urwała się dźwigienka od aktywatora defrost. A jak się urwała to kręcił się on dookoła i wyrobił się potencjometr. Także miałem do wymiany aktywator ( kupiłem chińczyka za 60pln, od roku już chodzi) oraz dzwigienkę która steruje klapą (w ASO za ok 10-20 zeta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troche odgrzebane, ale mam podobny problem.

> Czasami nie dziala nawiew na srodkowa czesc, szyby i nogi dzialaja ok.

> Przy przelaczaniu slychac dziwny swist i powietrze leci gdzies...tylko nie na nogi, na szybe tez

> nie, na przod tez nie...wiec jakis aktywator nie chce sie ustawic.

> Tylko ktory?

> 1,2,3?

> 4,5 sa od temperatury, jak pamietam.

wiesz co ostatnio też to przerobiłem , i już myślałem że właśnie padł któryś aktywator , ale kalibracja rozwiązała problem i juz 3 miesiąc jest spokój smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem dokładnie to samo. Urwała się dźwigienka od aktywatora defrost. A jak się urwała to kręcił

> się on dookoła i wyrobił się potencjometr.

wyrobil sie potencjometr? przeciez on sie w kolko kreci i choc robilem z nim rozne cuda nie sposob go zepsuc kiedy siedzi w obudowie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyrobil sie potencjometr? przeciez on sie w kolko kreci i choc robilem z nim rozne cuda nie sposob

> go zepsuc kiedy siedzi w obudowie

Tylko że jak nie ma plastikowej dźwigienki to aktywator nie ma oporu i kręci się w kółko. A jak się kręci w kółko, non stop podczas jazdy to sie kiedyś wyrobi tongue.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że jak nie ma plastikowej dźwigienki to aktywator nie ma oporu i kręci się w kółko. A jak się

> kręci w kółko, non stop podczas jazdy to sie kiedyś wyrobi .

Tu bym polemizowal czy sie bedzie krecil w kolko bo po chwili jesli komp climatronika nie zalapie pozycji to przestaje raczej podawac napiecie albo idac dalej jesli raz nie zalapie skrajnych pozycji to wylacza go do momentu kalibracji hmm.gif

... a jesli nawet to chyba musialby sie krecic non-stop pol roku zeby te blaszki sie wytarly ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak od tego,

> 2,3 od nastawiania kierunku

A to sa dwa? Na kazda strone?

Myslalem ze jeden od kierunku nawiewu (nogi, gora, szyba)?

jak dwa to kicha...

Czy jest przypadkiem tak:

dwa kanaly zasilania, jeden idzie na nogi i gore a drugi na szybe?

I mozna zamknac nogi, gore lub wlaczyc obydwa, a szyba dziala niezaleznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu bym polemizowal czy sie bedzie krecil w kolko bo po chwili jesli komp climatronika nie zalapie

> pozycji to przestaje raczej podawac napiecie albo idac dalej jesli raz nie zalapie skrajnych

> pozycji to wylacza go do momentu kalibracji

> ... a jesli nawet to chyba musialby sie krecic non-stop pol roku zeby te blaszki sie wytarly ?

U mnie było tak, że po przekręceniu stacyjki było słychać bzzzz, bzzzz, bzzzz, bzzzz. Przy włączonym silniku klekot to zagłuszał wiec nie wiem jak długo to się kręciło. Ja tak jeździłem z rok zanim się za to zabrałem, a Helmut przede mną pewnie jeszcze dłużej.

Tam się nie wycierają blaszki, tylko cienka warstwa oporowa cool.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podacie numery silniczkow (aktywatorow) od temperatury, defroster i vent floor?

Ale nie Eper ale numer fizyczny na silniczkach?

Mam cos takiego:

- duży A211.006.00 (46723703, nowy numer 46723329), 150 stopni, MES

- mały A211.003.00 (numeru brak, naklejka), Bosch

duży A211.005.00 (46723704, nowy numer 77365916), MES

mały A211.001.00 (brak numeru), Bosch

Ktory do czego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podacie numery silniczkow (aktywatorow) od temperatury, defroster i vent floor?

>.......

> duży A211.005.00 (46723704, nowy numer 77365916), MES

>......

> Ktory do czego?

Ten jest na 100% od temperatury - wyciągany własnoręcznie ponad rok temu od strony kierowcy:

P1000630.JPG

284853329-ResizeofP1000632.JPG

mozna tez zamontowac w jego miejsce ten:

284853417-ResizeofP1000646.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponawiam pytanie

- duży A211.006.00 (46723703, nowy numer 46723329), 150 stopni, MES

- mały A211.003.00 (numeru brak, naklejka), Bosch

duży A211.005.00 (46723704, nowy numer 77365916), MES - temperatura (chyba lewa i prawa strona, są takie same

mały A211.001.00 (brak numeru), Bosch

Ktory do czego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie?

Pomozcie, zakupic nie odpowiedni to nie problem:(

> Ponawiam pytanie

> - duży A211.006.00 (46723703, nowy numer 46723329), 150 stopni, MES

> - mały A211.003.00 (numeru brak, naklejka), Bosch

> duży A211.005.00 (46723704, nowy numer 77365916), MES - temperatura (chyba lewa i prawa strona,

> są takie same

> mały A211.001.00 (brak numeru), Bosch

> Ktory do czego?

> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.