Skocz do zawartości

miniaturowa kamera - rejestrator drogi


wszim

Rekomendowane odpowiedzi

> Eee coś namieszałeś bo ja zapłaciłem 257zł za kamerkę i dwa uchwyty. Sama kamera kosztowała 227zł.

> To były koszty razem ze słonym przelicznikiem $/zł PayPala.

no tak, masz rację, zapłaciłe tyle razem z kartą 32 GB facepalm%5B1%5D.gif. Zapomniałem o niej zlosnik.gif bo była wetknieta juz w gniazdo kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypatrzyłem kolejną możliwość. Bazuje na tym samym lub podobnym know-how i chipie. Nazywa się 808 #18 DR32. Troszkę większa obudowa ale ma ekran.

Ma to już ktoś? Wygląda intrygująco.

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=DR32...hd&_sacat=0

demonstracja

jakieś testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja też dzisiaj zamówiłem Mobius'a na ebay 2szt dla mnie i dla kuzyna nareszcie wyszło to co mi

> potrzeba 1080p i autostart po zasilaniu

Ja mam mobiusa od 2 tygodni i powiem że produkt jest bardzo udany. Na razie używam go turystycznie zanim dokombinuję mu jakieś stałe zasilanie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a u mnie od dziś mobius jeździ i "kameruje"

ja też zamówiłem ten uchwyt ale widzę że troszkę duży jest smile.gif chyba zrobię samoróbkę tak jak to pokazałeś w pierwszym poście, mniej widoczna kamera będzie za lusterkiem, narazie czekam na sprzęt z chin, ciekawy jestem jak z gwarancją jest na mobiusa, ktoś na innym forum napisał że mu kilka dni temu padł ten sprzęt i będzie odsyłał, zobaczymy co z tego wyniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wypatrzyłem kolejną możliwość. Bazuje na tym samym lub podobnym know-how i chipie. Nazywa się

> 808 #18 DR32. Troszkę większa obudowa ale ma ekran.

Szkoda, że nie ma wbudowanej baterii, szukam właśnie jakiegoś małego rejestratora z ekranem i z baterią robiący dobrej jakości filmiki, z wykrywaniem ruchu.

Macie może jakieś propozycje? Koszt mniej więcej do 400 pln.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nie ma wbudowanej baterii,

Jak nie ma, jak ma cool.gif. Spójrz od 06:33

Ja wczoraj zamówiłem tą DR32. Mobiusa sobie zostawię do sportu i rekreacji 893goodvibes.gif a DR32 pójdzie do auta bo ma ekran i jakby co można na miejscu przeglądnąć zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie ma, jak ma . Spójrz od 06:33

hm... hmm.gif to dlaczego na innym filmiku po wyjęciu zasilania kamerka się wyłącza??

Można ją użytkować na baterii?

Ma automatyczne załączenie się gdy wykryje ruch?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm... to dlaczego na innym filmiku po wyjęciu zasilania kamerka się wyłącza??

> Można ją użytkować na baterii?

hmm.gif Aha bo akumulator jest tylko dla Emergency Power Supply . Czyli podtrzymanie po zaniku zewnętrznego zasilania aby przepisać dane z bufora do karty.

> Ma automatyczne załączenie się gdy wykryje ruch?

> PZDR VEN

nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> wczesniej gdy ta ladowarke uzywalem w gniezdzie zapalniczki, przed rozebraniem, nie zwracalem uwagi

> na radio, owa ladowarka robila juz zaklocenia przed montarzem stabilizatora, stabilizator

> tylko ze wzgledu na zawysokie napiecie 6,2V zalozylem.

> na codzien woze inna ladowarke HTC zasilajaca telefon z nawigacja i ona nigdy nie robila zaklucen,

> sprawdze czy beda zaklocenia po podlaczeniu kamerki do tej innej ladowarki.

> obecnie ukradlem zasilanie z zasilania wewnetrznego lusterka, oto fota:

> P.S.moze by tak sam stabilizator napiecia zalozyc? tylko czy nie zaszkodzi kamerce? ja siem nie

> znam nie jestem elektronikiem

Chciałem taką kamerkę zamontować podobnie jak Ty. Mam Astrę H. Czy bez problemu da się rozebrać tą obudowę pod którą powędruje kabel z zasilaniem? Mam czujnik deszczu i zmierzchu. Nie będzie to kolidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem wydarzenie na moim Mobiusie. Mocno dmuchało i przyczepa latała jak psu ogon panic.gif.

Ale to ostatnie drogowe nagrania z tej kamery bo dziś dotarła do mnie przesyłka z DR32. Po dwóch tygodniach od zamówienia ok.gif. Pobawiłem się chwilę nią w domu i jestem pod wrażeniem. Bardzo przejrzysta i prosta obsługa, nagrywa na oko bardzo ładnie. Profesjonalne opakowanie. Prosiłem sprzedawcę aby zamiast uchwytu do szyby dał mi uchwyt rowerowy (montaż do rurki lusterka) to przysłał mi obydwa ok.gif. Jutro montuję w aucie a Mobius zastosowan będzie do innych okazji. Np dziś ciekawostką w moich okolicach były testy składu Pendolino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogoda pod psem, światła mało więc chyba sobie nieźle radzi.

Wydaje mi się, że jakość znacznie lepsza niż w Mobiusie, tylko gabaryty znacznie większe, chociaż masz ją zamontowaną do pałąka od lusterka więc sądzą, że spokojnie można ją zamontować w tuż przed lusterkiem wstecznym.

Kupuje ją i ja.

Możesz podać linka do sprzedawcy od którego kupiłeś?

Dzięki PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że jakość znacznie lepsza niż w Mobiusie,

W Mobiusie nagrywałem w HD a na DR32 w FullHD. Wydaje mi się, że Mobius w FHD nagrywa lepiej ale to być może kwestia słabego dziś światła. Trzeba by zrobić test porównawczy obydwu kamer nagrywających dokładnie to samo. Wstępnie jakość obydwu wydaje się być bardzo porównywalna, a do rejestratora w aucie to chyba rozdzielczość HD jest wystarczająca.

> tylko gabaryty znacznie większe, chociaż

> masz ją zamontowaną do pałąka od lusterka więc sądzą, że spokojnie można ją zamontować w tuż

> przed lusterkiem wstecznym.

Zamontowałem tak na chybcika przed wyjazdem do pracy, trochę ten uchwyt rowerowy duży. Może wykombinuję inny uchwyt żeby kamera schowała się bardziej pod lusterkiem.

> Kupuje ją i ja.

> Możesz podać linka do sprzedawcy od którego kupiłeś?

bestzjgo11

konkretnie ta oferta

edit:

shocked.gif Teraz patrzę a gość już nic nie oferuje? Zamknął sklep? A może wziął urlop? Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Trzeba by zrobić test porównawczy obydwu kamer

> nagrywających dokładnie to samo.

Jak będziesz miał ochotę i czas to może byś zrobił takie porównanie.

> Zamontowałem tak na chybcika przed wyjazdem do pracy, trochę ten uchwyt rowerowy duży.

Teraz chcę kupić DR32 do auta bo ma ekran, ale zależało mi również na działaniu bez stałego zewnętrznego zasilania i na okres letni jak już będzie można będzie w przyzwoitych warunkach na rowerze pojeździć zakupić właśnie coś na rower.

> Teraz patrzę a gość już nic nie oferuje? Zamknął sklep? A może wziął urlop? Dziwne.

Pewnie koleś się dorobił na transakcji z Tobą zawinął manatki i uciekł na Hawaje.

Edyta:

Czy do wszystkich kamerek kupujesz karki microsd 10 klasy czy niższe też będą się sprawować przy nagraniach HD/FHD?

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będziesz miał ochotę i czas to może byś zrobił takie porównanie.

Postaram się.

> Teraz chcę kupić DR32 do auta bo ma ekran, ale zależało mi również na działaniu bez stałego

> zewnętrznego zasilania i na okres letni jak już będzie można będzie w przyzwoitych warunkach

> na rowerze pojeździć zakupić właśnie coś na rower.

Na rower najlepszy Mobius albo #16. Ale lepiej montować go na kasku bo rower za bardzo telepie się. Organizm stłumi troche drgań wink.gif choć zależy od organizmu im chudszy tym gorzej z tym tłumieniem. grinser006.gif

> Pewnie koleś się dorobił na transakcji z Tobą zawinął manatki i uciekł na Hawaje.

oslabiony.gif Szału nie zarobił, ale ma prawie 2000 dobrych komentarzy. Może tylko chwilowo wstrzymał działalność hmm.gif.

Mozna tez kupić i innych chińczyków którzy maja dużą ilość dobrych komentarzy choć w tak dobrej cenie już nie widzę.

> Edyta:

> Czy do wszystkich kamerek kupujesz karki microsd 10 klasy czy niższe też będą się sprawować przy

> nagraniach HD/FHD?

> PZDR VEN

A po co 10. Do Mobiusa są wręcz zalecane 4class a w DR32 piszą o minimum 6class ale mi chodził 4class bez problemu w FHD, ale może za krótko testowałem. Tam jest H264 z mocną kompresją więc strumień nie jest jakiś zabójczo duży i dzięki temu co do prędkości zapisu na kartę nie ma wyżyłowanych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Postaram się.

ok.gif

> Na rower najlepszy Mobius albo #16. Ale lepiej montować go na kasku bo rower za bardzo telepie się.

> Organizm stłumi troche drgań choć zależy od organizmu im chudszy tym gorzej z tym tłumieniem.

Mi to nie grozi wink.gif trochę amortyzacji mam.

> A po co 10. Do Mobiusa są wręcz zalecane 4class a w DR32 piszą o minimum 6class ale mi chodził

> 4class bez problemu w FHD, ale może za krótko testowałem. Tam jest H264 z mocną kompresją więc

> strumień nie jest jakiś zabójczo duży i dzięki temu co do prędkości zapisu na kartę nie ma wyżyłowanych wymagań.

No to fajnie, mam kilka kart właśnie klasy 4 więc nie będę musiał kupować nowych.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko test wieczorny bo niestety rano ciemno, po południu ciemno a w środku dnia praca.

Nagrywałem na obydwu kamerach równocześnie i zestawiłem te same fragmenty trasy. Pierwszy DR32 drugi Mobius.

w HD

i Full HD

Wg mojej oceny Mobius nagrywa ciut lepiej, ostrzej, ale jest to niewielka różnica. Daje szerszy kąt i w FHD jaśniejszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owszem, lecz w hd jest dużo węższy kąt widzenia. przez co mozemy nie zobaczyć tyle ile potrzeba

Jeżeli chodzi o DR32 to masz rację, jest widoczna różnica w kącie. W Mobiusie tego efektu nie ma. Znowu Mobius lepszy tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja pisałem na podstawie mobiusa, bo właśnie jestem na etapie testowania i widzę, ze w full hd

> jest szerzej niż w hd. co do dr32 się nie wypowiadam, bo nie miałem w rękach

To masz stary firmware. W nowym możesz wybrać czy chcesz szeroki czy wąski kąt , niezależnie od rozdzielczości. Jedynie w ustawieniu 60fps szeroki kąt jest niedostępny. Spójrz na te moje testy dla HD i FHD Mobius ogarnia ten sam obszar maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nagrywałem na obydwu kamerach równocześnie i zestawiłem te same fragmenty trasy. Pierwszy DR32

> drugi Mobius.

Mam pytanie do kol. 'wszim" - czy oba typy kamer startują i kończą zapis po załączeniu/wyłączeniu zasilania na kablu USB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest wersja 0.57

> pobrałem plik bin i co teraz? nie robiłem tego wczesniej i nie bardzo wiem, co z nim zrobić?

A instrukcję obsługi czytałeś?

Ściągasz program konfiguracji mobiusa i on sam sobie umie ściągnąć aktualną wersję i robi upgrade. Nie używałeś go? To jak sobie poustawiałeś nastawy kamery? Tym programem wszystko co chcesz w kamerze konfigurujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.