Skocz do zawartości

miniaturowa kamera - rejestrator drogi


wszim

Rekomendowane odpowiedzi

> No właśnie, też się tego obawiam.

> Tylko gdzie szukać przyczyny ?

Będzie się coś mocno grzało. Można posprawdzać poszczególne elementy dotykając paluchem. Karta też może być przyczyną. Pomyślimy, coś może uda się wydedukować.

W trybie kamerki internetowej dobrze działa?

W trybie pamięci masowej dobrze działa? Nic się wtedy nadmiernie nie grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie się coś mocno grzało. Można posprawdzać poszczególne elementy dotykając paluchem. Karta też

> może być przyczyną. Pomyślimy, coś może uda się wydedukować.

> W trybie kamerki internetowej dobrze działa?

> W trybie pamięci masowej dobrze działa? Nic się wtedy nadmiernie nie grzeje?

Dzisiaj dokładnie się przyjrzę problemowi.

W trybie kamery internetowej nie sprawdzałem jej w ogóle.

Jak podłączę ją do USB i włączę nagrywanie wszystko idzie ładnie (może się trochę grzeje, ale pewności nie mam)

Kartę mam 2gb i chodziła tydzień IDEALNIE.

Nie było najmniejszego problemu.

Kilka dni temu nagle podczas lotu obraz zaczął się pierdzielić - jakieś rozmazane pasy u dołu i ogólnie "stawał"

Wgrałem jeszcze raz firmware i było dobrze, za wyjątkiem tej krótkiej pracy na baterii.

W trybie odczytu i zapisu działa ok (nie wiem jak z temperaturą)

Dzięki za zainteresowanie, ja z elektroniki jestem laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z roboty i....

Grzeje się karta oraz te dwa okrągłe czarne "pierdolniki" które są nad gniazdem karty

a4541868-189-circuitboard2.jpg

Tam jest chyba napis 2r2, czy coś takiego.

sprawdzę jeszcze dzisiaj na innej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi wygląda że karta jest padnięta lub padnięta jest stabilizacja zasilania karty. Kwestia jeszcze jak bardzo się grzeje bo trochę może się grzać. Włącz kamerę tak żeby czytała coś z karty np odtwarzaj na PC jakiś film i zmierz na tym pinie napięcie (masę masz np na metalowym slocie karty). Możesz też zmierzyć dodatkowo bez karty ale musisz mieć refleks bo bez karty kamera wyłącza się po kilkunastu sekundach. Napięcie powinno być około 3,3V.

285836016-slotuSD.jpg

post-36196-14352515898496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to mi wygląda że karta jest padnięta lub padnięta jest stabilizacja zasilania karty. Kwestia

> jeszcze jak bardzo się grzeje bo trochę może się grzać. Włącz kamerę tak żeby czytała coś z

> karty np odtwarzaj na PC jakiś film i zmierz na tym pinie napięcie (masę masz np na metalowym

> slocie karty). Możesz też zmierzyć dodatkowo bez karty ale musisz mieć refleks bo bez karty

> kamera wyłącza się po kilkunastu sekundach. Napięcie powinno być około 3,3V.

Dzięki za zainteresowanie 20.GIF20.GIF20.GIF

Zmierzyłem temperaturę tych "pierdolinków" i karty (lub tego co się pod gniazdem znajduje) i temperatura oscyluje w granica 40*C.

Zmieniłem format zapisu na najniższą rozdzielczość i nagrywało się ~13minut

Powróciłem na 1280x720 7mbit/s nagrywa 6 minut i wyłącza się- gaśnie migająca dioda nagrywania).

Po ponownym włączeniu power`em żółta dioda miga "do zesrania" dosyć szybko, ale nie tak szybko jak przy flashowaniu. Bardziej równomiernie w stałych odstępach czasu.

Musze przytrzymać kilka dobrych sekund power, aby to dziadostwo wyłączyć.

Wrzuciłem kartę micro sd w czytnik i pięknie się na nią kopiuje i kasuje. Karta zimna jak zamordowany 10h temu chomik grinser006.gif.

Jak jutro znajdę miernik to pomierzę napięcia.

Jak się okażą za wysokie to co ?

Da się to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po ponownym włączeniu power`em żółta dioda miga "do zesrania" dosyć szybko, ale nie tak szybko jak

> przy flashowaniu. Bardziej równomiernie w stałych odstępach czasu.

Czytałes instrukcje obsługi? palacz.gif

Quote:

Trouble shooting

1. Yellow indicator light flashes when the camera is turned on, and then turns off.

Memory card is full. No valid memory card detected. Micro SD card is not inserted, or not seated correctly. Ensure the card is locked in place. The memory card may also be defective or not formatted correctly. Please format the card with the SDFormatter utility or In-Camera Formatting (see above). Try another card.


> Wrzuciłem kartę micro sd w czytnik i pięknie się na nią kopiuje i kasuje. Karta zimna jak

> zamordowany 10h temu chomik .

> Jak jutro znajdę miernik to pomierzę napięcia.

> Jak się okażą za wysokie to co ?

> Da się to naprawić ?

Wszystko się da, kwestia żeby wiedzieć jak, i mieć czym. 893goodvibes.gif

A klasę tej karty rozczaiłeś? A inną próbowałeś? A formatowałeś kartę w kamerze? A miejsca jest na niej wystarczająco? spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałes instrukcje obsługi?

> Quote:

> Trouble shooting

> 1. Yellow indicator light flashes when the camera is turned on, and then turns off.

> Memory card is full. No valid memory card detected. Micro SD card is not inserted, or not seated

> correctly. Ensure the card is locked in place. The memory card may also be defective or not

> formatted correctly. Please format the card with the SDFormatter utility or In-Camera

> Formatting (see above). Try another card.

Czytałem, czytałem, ale jakoś wypadło ze łba waytogo.gif

> Wszystko się da, kwestia żeby wiedzieć jak, i mieć czym.

> A klasę tej karty rozczaiłeś? A inną próbowałeś? A formatowałeś kartę w kamerze? A miejsca jest na

> niej wystarczająco?

Klasa ..uj wie jaka, innej nie próbowałem, może jutro będę miał.

formatowałem na różne sposoby, miejsce oczywiście jest ok.gif

Czy gdyby było coś spierdzielone z tym stabilizowaniem napięcia w kamerze, to wkładając inna kartę nie uszkodzę jej ?

PS W trybie kamery internetowej wszystko działa, ale lekko się grzeje- czuć przez obudowę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klasa ..uj wie jaka,

Nic nie ma namalowane na awersie lub rewersie?

> Czy gdyby było coś spierdzielone z tym stabilizowaniem napięcia w kamerze, to wkładając inna kartę

> nie uszkodzę jej ?

Raczej nie ale głowy nie dam se obciąć. 270751858-jezyk.gif

> PS W trybie kamery internetowej wszystko działa, ale lekko się grzeje- czuć przez obudowę..

40 stopni to się i moja grzeje i to raczej normalny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie ma namalowane na awersie lub rewersie?

> Raczej nie ale głowy nie dam se obciąć.

> 40 stopni to się i moja grzeje i to raczej normalny objaw

Właśnie udało mi się nagrać materiał powyżej 20minut, na innej karcie.

Wygląda na to, że poprzednia czerwona.gif

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję, za poświęcony czas 20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowy firmware pozwalający obrócić obraz o 180*

jakiś tekst

Poprzedni firmware do AVI, nie jest najlepszy bo jest kłopot z edycją i łączeniem np virtualdubem.

Lepiej jest mieć mov`a i szybko przekonwertować do AVI za pomocą: MP4Cam2AVI_v2.98

Obecnego firmware AVI nie sprawdzałem. Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podziwiałem ludzi którzy mają "dryg" do elektroniki.

Ładnie to kolega zmajstrował ok.gif

A teraz mały OT

> Zakupiłem ją sobie za niecałe 40$ normalnie z HonGKongu

Jakie są koszty dostawy z tak odległego miejsca ?

Chodzi mi po głowie zakup pewnej rzeczy z USA i tak się zastanawiam czy warto się w to bawić ?

Chodzi o produkt który kosztuje w USA ok. 25-30 USD a w Polsce można go kupić za 130-140 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest nowy firmware pozwalający obrócić obraz o 180*

> jakiś tekst

Wiem wiem bo śledzę na bieżąco RG Groups już od grudnia zeszłego roku. Więc w temacie tej kamerki wiem chyba wszystko.

> Poprzedni firmware do AVI, nie jest najlepszy bo jest kłopot z edycją i łączeniem np virtualdubem.

> Lepiej jest mieć mov`a i szybko przekonwertować do AVI za pomocą: MP4Cam2AVI_v2.98

> Obecnego firmware AVI nie sprawdzałem. Pozdrawiam

Ja nagrywam od razu w AVI na razie v22 bo tej nowej w AVI jeszcze nie ma. Nie zależy mi specjalnie na zabawie z edycją a przynajmniej AVI łyka to od razu mój TV prosto z kamerki przez USB. Jak coś mam przyciąć żeby puścic znajomym w YT to stosuję Fremake Converter. Robi re-kompresję do dowolnego formatu ale ja nie widzę dużej straty jakości. Generalnie kamerka jeździ w aucie i nagrywa. Póki nie ma zdarzeń na drodze to nie ma co oglądać. Czasami z nudów zabieram ją do domu żeby podglądnąć jakie moja mulher.gif wywija esy floresy na parkingach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Póki nie ma zdarzeń na drodze to nie ma co oglądać. Czasami z nudów zabieram ją do

> domu żeby podglądnąć jakie moja wywija esy floresy na parkingach

Ktoś na AK pisał, że kamera w aucie "ściąga nieszczęście". Mi odkąd nagrywam świat przed autem jeszcze nic ciekawego się nie przytrafiło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem wiem bo śledzę na bieżąco RG Groups już od grudnia zeszłego roku. Więc w temacie tej kamerki

> wiem chyba wszystko.

ok.gif

> Ja nagrywam od razu w AVI na razie v22 bo tej nowej w AVI jeszcze nie ma. Nie zależy mi specjalnie

> na zabawie z edycją a przynajmniej AVI łyka to od razu mój TV prosto z kamerki przez USB. Jak

> coś mam przyciąć żeby puścic znajomym w YT to stosuję Fremake Converter. Robi re-kompresję do

> dowolnego formatu ale ja nie widzę dużej straty jakości. Generalnie kamerka jeździ w aucie i

> nagrywa. Póki nie ma zdarzeń na drodze to nie ma co oglądać. Czasami z nudów zabieram ją do

> domu żeby podglądnąć jakie moja wywija esy floresy na parkingach

Ja akurat nagrywam "z lotu ptaka", więc czasami muszę powycinać fragmenty.

Niestety z avi firmware`em się coś pierdzieli.

Szkoda tylko, że youtube mocno niszczy obraz.

Może na vimeo jest lepiej ?

PS Jest nowa wersja kamery 808#18 z tv-out

Rozdzielczość ta sama.

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drwala lepiej nie spotykac, bo jakby tak z tylu stal jeszcze jeden pojazd yikes.gif

mam pytanko do jakiego elektronika,

Ladowarka Nokia micro-USB DC-6 niby 5V,

ale po podlaczeniu okazuje sie ze na wyjsciu jest 6-6,2 w zaleznosci od obciazenia (telefon naladowany albo rozladowany)

i teraz moje pytanko czy taka ladowarka moze byc uzywana do ladowania kamerki (i telefonow) bez szkody niej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Standardem USB jest 5V. Więc nikt ci nie zagwarantuje, że się nic nie stanie. Ale daję jakieś 90%

> że nic się nie stanie.

znajac pobor pradu mozna by jakiegos rezystora wstawic icon_rolleyes.gif

jak to bylo? hmm.gif

by obnizyc o 1,2 V przy pradzie 1A potrzeba 1,2 oma

czyli przy 100mA bylo by to 12 om, zalozmy, ze taka kamerka ma zapotrzebowanie w trybie pracy na 250 mA to potrzebowalibysmy rezystor 4,8 oma

czy ja dobrze licze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajac pobor pradu mozna by jakiegos rezystora wstawic

> jak to bylo?

> by obnizyc o 1,2 V przy pradzie 1A potrzeba 1,2 oma

> czyli przy 100mA bylo by to 12 om, zalozmy, ze taka kamerka ma zapotrzebowanie w trybie pracy na

> 250 mA to potrzebowalibysmy rezystor 4,8 oma

> czy ja dobrze licze?

nono.gif Tak się tego nie realizuje. Prąd pobierany przez tą kamerkę nie ma stałej wartości. Zamiast tak kombinować prościej kupić ładowarkę która naprawdę nie kosztuje dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się tego nie realizuje. Prąd pobierany przez tą kamerkę nie ma stałej wartości. Zamiast tak

> kombinować prościej kupić ładowarkę która naprawdę nie kosztuje dużo.

no tez prawda, tak mozna ewentualnie dla odbiornikow liniowych np. rezystorow facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Kupiłem do mojej kamerki taką kartę: goodram 8gb class 10 , chyba powinna się sprawdzić.

Class 10 ? icon_rolleyes.gif

http://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#SD_Speed_Class_Rating

ja wyprobowalem wiele kart (noname, samsung, sandisk) w tych pojemnosciach 4gb-8gb-16gb z zadna nie bylo problemu wink.gif a byly to z regoly class2 i jedna class6 od samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem do mojej kamerki taką kartę: goodram 8gb class 10 , chyba powinna się sprawdzić.

Te kamerki maja problem na niektórych kartach class10. Efekt - wyłącznie się nagrywania np po 1 minucie.

http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=20509794&postcount=1706

i znowu coś na wesoło z dzisiejszego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zejde z tematu bo dotyczy on ladowarki.

od jakiegos czasu zauwazylem, ze radio mi sie pier**** angryfire.gif

zauwazylem tez po kilku dniach, iz zle odbiera w zakresie 101 MHz do okolo 106 MHz

pozostaly zakres fal byl ok, podobne zaklucenia ale duzo mniejsze robi u mnie ogrzewanie tylniej szyby.

i wtedy wlasnie mnie oswiecilo, ze to moze byc wina ladowarki cfaniak.gif

wiec najpierw test radia na parkingu z wylaczonym i wlaczonym zaplonem.

no i w poludnie rwalem niedawno podlaczone kable crazy.gif

no coz jednak bedzie trzeba cos innego skombinowac do zasilania kamerki sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liniowy stabilizator wprowadzał takie zakłócenia? Trochę dziwne.

> Próbowałeś zasilać go bezpośrednio z akumulatora, albo z zapalniczki?

wczesniej gdy ta ladowarke uzywalem w gniezdzie zapalniczki, przed rozebraniem, nie zwracalem uwagi na radio, owa ladowarka robila juz zaklocenia przed montarzem stabilizatora, stabilizator tylko ze wzgledu na zawysokie napiecie 6,2V zalozylem.

na codzien woze inna ladowarke HTC zasilajaca telefon z nawigacja i ona nigdy nie robila zaklucen, sprawdze czy beda zaklocenia po podlaczeniu kamerki do tej innej ladowarki.

obecnie ukradlem zasilanie z zasilania wewnetrznego lusterka, oto fota:

285910239-IMAG0161.jpg

P.S.moze by tak sam stabilizator napiecia zalozyc? tylko czy nie zaszkodzi kamerce? ja siem nie znam nie jestem elektronikiem niewiem.gif

post-52075-14352516182892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> owa ladowarka robila juz zaklucenia przed montarzem stabilizatora, stabilizator

> tylko ze wzgledu na zawysokie napiecie 6,2V zalozylem.

A, takie buty. To wywal ładowarkę i daj sam stabilizator. Najwyżej przykręcisz go do kawałka blaszki (radiatora) gdyby za bardzo się grzał. Kamerce nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator liniowy z 14V instalacji samochodowej przy około 300mA poboru prądu będzie ci się dość mocno grzał.

Niestety te chińskie ładowarki maja kiepskie przetworniczki zbudowane najtańszym sposobem czyli z otwartymi cewkami i małą pojemnością kondensatorów i bez filtrów .

Zwróć uwagę na ten mój filmik poglądowy.

Tam widać wybebeszony zasilacz taki wymontowany z zasilacza we wtyku zapalniczkowym. Na przewodzie dorzuciłem ferrytowy pierścień na który nawinięte są 2 zwoje przewodu (im dłuższy pierścień tym lepiej i im więcej zwojów tez lepiej ale w praktyce wystarczą 2 a nawet 1). Dodatkowo zamiast kondensatora 100uF wrzuciłem 1000uF. Ten zasilacz zakłócał radio a po tej operacji już nie. Najwięcej dał ferryt bo wycina wysokie harmoniczne czyli te wpadające w częstotliwości radiowe. I tak zamontowałem do auta i bangla a radio gra ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojawiła się nowa wersja firmware'u

> http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=20149719&postcount=4

super. smile.gif

Ja zaczynam walczyc z programowaniem attiny45. Ehhh, cięzko to idzie.

Czy wystarczy podłaczyc bezpośrednio do programatora? nie potrzeba zadnych diód, przejściówek?

Za Twoja rada kupiłem na allegro - usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zaczynam walczyc z programowaniem attiny45. Ehhh, cięzko to idzie.

> Czy wystarczy podłaczyc bezpośrednio do programatora? nie potrzeba zadnych diód, przejściówek?

> Za Twoja rada kupiłem na allegro - usb.

usbasp? jak tak to zadnych przejsciowek nie trzeba cool.gif

Edyta oczywiscie jesli mowa o attiny45 w wersji "dlugie nozki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> super.

> Ja zaczynam walczyc z programowaniem attiny45. Ehhh, cięzko to idzie.

> Czy wystarczy podłaczyc bezpośrednio do programatora? nie potrzeba zadnych diód, przejściówek?

> Za Twoja rada kupiłem na allegro - usb.

Z czym masz problem? Podłączasz bezpośrednio do programatora, co najwyżej trzeba w programatorze ustawić zworkę żeby podawała zasilanie na procek bo domyślnie jest pewnie nie założona. Generalnie ISP służy do programowania procków w zmontowanym układzie i wtedy zasilanie procka idzie z układu. No ale tu na czas programowania trzeba zasilić z programatora bo go mamy luzem. Kłopotliwe może być tylko to że trzeba przylutować kabelki do każdej z wymaganych nóżek bo jeżeli masz ATTiny w wersji SMD SO8 to w podstawkę nie wsadzisz. No ale to robisz tylko raz. programujesz wsad programu, odlutowujesz kabelki a potem to już tylko musisz zamontować procka w kamerce no i tu trochę precyzyjna robota żeby się ładnie zmieściło. Jeżeli będziesz to robił tak jak ja to go w kamerce obracasz napisami do laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Attiny45 do smd. 8 nózek.

Aha

> o taki mam programator.

usbasp ok.gif

> Czy te zworki to ruszac czy zostawić? nie dotykac?

doczytac jak ustawic zworki zeby go programowac w slow mode..

Ja mam taki z jedna zworka przestawiana (chyba jest do ustawienie slow/fast programming mode oraz zasilanie z programatora)... kto wytworzyl inaczej projektuje ok.gif

hmm przydalo by sie miec przejsciowke z tych pinow co wychodza do ISP z 10 pinowego kabla jakies zaciski na piny co by byly zaizolowane i sie trzymaly ok.gif

Edyta:

Takie cos trzeba zrobic

IMG_2031.jpg

Tylko ze bez plytki prototypowej bo inny attiny45 wink.gif ... ty masz troche trudniej z programowaniem ale cos za cos ... pozniej mniejszy element do upchniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jutro zacznę dłubanie jak w pracy znajdę czas.

Rozumiem ze do programowanie podłączam szesc nózek:

masa

+5V

SCK

MISO

MOSI

RESET

A zworka zasilania to na końcu podłączyć, czy to nie ma znaczenia?

Kurcze sądziłem że to prostsze bedzie. A tu muszę rzeźbić pajęczynkę i to w niesamowitej miniaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie cos trzeba zrobic

> Tylko ze bez plytki prototypowej bo inny attiny45 ... ty masz troche trudniej z programowaniem ale

> cos za cos ... pozniej mniejszy element do upchniecia

No ale on ma SMD , takiego grzmota do kamerki nie wsadzisz wink.gif. ja normalnie lutowałem kabelki od razu do nóżek na pająka. To jest raptem 6 kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie jutro zacznę dłubanie jak w pracy znajdę czas.

zona.gif w pracy!?

> Rozumiem ze do programowanie podłączam szesc nózek:

> masa

> +5V

> SCK

> MISO

> MOSI

> RESET

Dokładnie tak.

> A zworka zasilania to na końcy podłączyć, czy to nie ma znaczenia?

Nie ma znaczenia. Zapnij ja od razu żeby nie zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale on ma SMD , takiego grzmota do kamerki nie wsadzisz . ja normalnie lutowałem kabelki od razu

> do nóżek na pająka. To jest raptem 6 kabelków.

No fakt ... dobre sa tez takie chwytaki do nozek lapiesz programujesz odpinasz wink.gif (czesto stosuja takie chwytaki przy "korektach licznikow" grinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No fakt ... dobre sa tez takie chwytaki do nozek lapiesz programujesz odpinasz (czesto stosuja

> takie chwytaki przy "korektach licznikow" )

Dobry pomysł. Tylko to do jednorazowego programowania chyba zbędny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JP1 i JP3 zakładasz. Tak wynika z instrukcji. A jaki program używasz?

programu jeszcze nie mam, no własnie - jaki proponujesz?

Mam tiny45 i programator i plik .hex, od Ciebie.

Rozumiem że po jego załadowaniu (.hex) do kości - jest ona już gotowa do montażu i nie muszę nic więcej ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.