Skocz do zawartości

Zielenienie styków


woox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, w moim aucie ( saxo ) na jednym połączeniu, jest to 6-pinowa wtyczka od regulatora biegu jałowego, cały czas regularnie utleniają się styki i robią się zielone w następstwie czego ma miejsce brak przejścia i auto nie chce odpalić, bo nie otwiera się silniczek w owym regulatorze. Wystarczy jednak zdjąć wtyczkę i spryskać sprayem "kontakt S" i styki momentalnie robią się pięknie błyszczące i jakiś tydzień jest OK. Po kilku dniach normalnej pracy auto zaczyna nie trzymać wolnych obrotów, a po dłuższym postoju nie zapala inaczej niż w ten sposób, że trzeba dodać lekko gazu i trzymać dopóki nie złapie jako takiej temperatury. Wtedy procedura od nowa zdejmuje wtyczkę spray i tydzień spokoju. Pytanie jest takie - czy jest jakiś sprawdzony sposób, żeby te styki nie zieleniały w takim tempie. Pierwszy raz spotykam się z takim problem, w żadnym z aut, które użytkowałem i użytkuję, nic takiego się nie działo. Co więcej tak się dzieje tylko na tym jednym połączeniu. Auto ma lpg jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt 61

Jak chcesz tańszy preparat, to poszukaj konserwujących, np. Kontakt Ualbo cos z oferty Motip. Chyba że koledzy cos jeszcze doradzą smile.gif

Szybkie zielenienie styków (powstaje węglan miedzi) wskazuje na jakąs agresywną atmosferę - moze sprawdź czy jakies syfy sie w tym aucie nie wydzielają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gniazdo też pryskasz ? Może tam śniedź zostaje i korozja znów postępuje.

Też, pryskam najpierw kontaktem S a potem spłukuję kontaktem U, poprawa następuję natychmiast, co z tego jeżeli tylko na kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też, pryskam najpierw kontaktem S a potem spłukuję kontaktem U, poprawa następuję natychmiast, co z

> tego jeżeli tylko na kilka dni

Spróbuj napakować tam wazeliny technicznej i zamknąć połączenie. Jak to nie pomoże, to może styki już po prostu straciły warstwę ochronną i korodują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc cos tak podlaczone, zeby potencjał sprzyjał korodowaniu. Mozesz sprobowac wziasc mase tego polaczenia z innego miejsca. Doraźnie zaizoluj szczelnie złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymień styki i problem zniknie

Wymieniłem regulator biegu jałowego bo najpierw na to stawiałem, potem okazało się , że ten stary też był OK. Nowy regulator to nowe piny i właśnie one są ciągle zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniłem regulator biegu jałowego bo najpierw na to stawiałem, potem okazało się , że ten stary

> też był OK. Nowy regulator to nowe piny i właśnie one są ciągle zielone

a co z pinami w kostce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co z pinami w kostce ?

no nic, od nowości, na nich nie widać tego zielonego nalotu ale psikam również, sam nie wiem może się coś wyrobiło i nie zaciska się już tak dobrze na pinach regulatora czy co? może wcisnąć przez jakąś folie aluminiową żeby ciaśniej było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nic, od nowości, na nich nie widać tego zielonego nalotu ale psikam również, sam nie wiem może

> się coś wyrobiło i nie zaciska się już tak dobrze na pinach regulatora czy co? może wcisnąć

> przez jakąś folie aluminiową żeby ciaśniej było?

Wymień piny w kostce ,wszystkie oczywiśćie do kupienia w wyspecjalizowanych sklepach waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w clio można by co pół roku wymieniać lampkę oświetlenia tablicy, z tego samego powodu. Rozwiaznia były dwa: zlutować na stałe, albo dokładnie wyczyścić i napakować we wtyczki wazeliny technicznej i połączyć. Wybrałem drugi wariant i przez 7 lat tam nie musiałem zaglądać. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.