Skocz do zawartości

Terminy - fotoradar


przemo9

Rekomendowane odpowiedzi

> Wiem! Tylko zapomniałem.

> mar00ha

No właśnie nie możesz zapomnieć smile.gif To wprowadzili od początku roku. Można natomiast wskazać kilka osób, które w tym czasie mogły prowadzić. I oni już nie muszą pamiętać. A jak nie będą pamiętać to sprawa jest umarzana z powodu braku możliwości wykrycia sprawcy. Czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Teren zabudowany, w kolumnie samochodów jestem trzeci zaraz za tirem.Na czele jedzie "L" Dojeżdżam do fotoradaru(stacjonarny na maszcie) i robi zdjęcie (błysk flesha).Ograniczenie przy fotoradarze 50km/h, nie ma innych znaków.Jade dokładnie licznikowe 50km/h a nawet troche mniej.Jest możliwe ,że zdj zrobił pojazdowi jadącemu w przeciwnym kierunku lub, że kierowca tira po minieciu ciagnikiem przyspieszył, ale naczepa sie jeszcze "załapała" i przy okazji ja? Dodam, że dwie wioski dalej jechałem dokładnie z taką samą prędkościa na takim samym ograniczeniu, gdzie postawiono drugi fotoradar i nie błyskało.Podobnie w obu przypadkach w drodze powrotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Cię oświecę:

> Nie jest tak, że

> Quote:

> A ITD przysyła Ci tylko informacje o przyznanym mandacie. Jak Ci się nie podoba to do sądu.

> bo byłoby to wbrew wszelkiemu prawu.

> Dostajesz pismo z żądaniem wskazania kto jechał - to co jest n/t zdarzenia to wskazanie czasu,

> miejsca i popełnionego wykroczenia.

> Oooo, takie:

> Wypełniasz załączone do tego kwitu świstki i NA TEJ PODSTAWIE GITD wystawia MKZ, który sprawca

> dostaje pocztą.

> Kwity pod MKZ +/- takie jak przy SM - na stronie GITD jest info co i jak.

A weź jeszcze powiedz jak z tym obowiązkowym stawiennictwem. Co mogą jeśli ich oleję lub np jestem na wakacjach ... w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie z innej beczki. Teren zabudowany, w kolumnie samochodów jestem trzeci zaraz za tirem.Na

> czele jedzie "L" Dojeżdżam do fotoradaru(stacjonarny na maszcie) i robi zdjęcie (błysk

> flesha).Ograniczenie przy fotoradarze 50km/h, nie ma innych znaków.Jade dokładnie licznikowe

> 50km/h a nawet troche mniej.Jest możliwe ,że zdj zrobił pojazdowi jadącemu w przeciwnym

> kierunku lub, że kierowca tira po minieciu ciagnikiem przyspieszył, ale naczepa sie jeszcze

> "załapała" i przy okazji ja? Dodam, że dwie wioski dalej jechałem dokładnie z taką samą

> prędkościa na takim samym ograniczeniu, gdzie postawiono drugi fotoradar i nie

> błyskało.Podobnie w obu przypadkach w drodze powrotnej.

Wezwanie jakieś przyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A weź jeszcze powiedz jak z tym obowiązkowym stawiennictwem. Co mogą jeśli ich oleję lub np jestem

> na wakacjach ... w Chinach.

Nie praktykowałem i nie praktykuję.

Natomiast tutaj kłania się praktyka postępowań sądowych - skoro nie ma odpowiedzi od osoby będącej dysponentem pojazdu (zwrotka "nie podjęto w terminie"), wówczas korespondencję traktuje się jak doręczoną*.

Moim zdaniem informacje o grzywnach są średnio z palucha wyssane - GITD nie ma uprawnień do wystawiania takich grzywien**, więc mogą co najwyżej wnioskować do sądu. Na jakiej podstawie prawnej się opierając - nie wiem i nie potrzebuję wiedzieć - patrz wyżej.

* wyjątek w postępowaniach sądowych - zawiadomiłeś, że w okresie od x do y przebywasz na urlopie bez możliwości podjęcia korespondencji - wówczas sądy respektują takie informacje i domyślnie nie wysyłają korespondencji.

Gdyby jednak wysłały, to ew odkręcenie konsekwencji nie podjęcia takiego terminu staje się zdecydowanie prostsze.

** chyba, że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo się zastanawiam, napisali o obowiązkowym stawiennictwie, ale na jakiej podstawie? Bo tak

> napisali?

Pisać to sobie mogą. Papier wszystko przyjmie. Zastanawiam się ile jeszcze instytucji w tym kraju będzie wchodziło w kompetencje Sądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod wątek.

Dostałem fotkę z fotoradara, na której jest moje auto (fotka od tyłu, nie widać nijak kierowcy) oraz drugi samochód (autobus) jadący do przodu.

Skąd mam pewność, że to mój samochód przekroczył prędkość a nie pekaes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.