Skocz do zawartości

Stuknięcie podczas ruszania w układzie napędowym.AG


Pawelek_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś próbował z tym zjawiskiem walczyć i mu się udało?

pojawia się zawsze podczas zmiany z jedynki na dwójkę i trzeba się bardzo starać aby nie było tego puszczając delikatnie sprzęgło lub nie do końca wciskając,przyczyn może być kilka od sprzęgła po przeguby ale nie wiem dokładnie .Nie chcę dać się naciągnąć mechanikom a w ich mniemaniu to "panie daj pan spokój stuknięcie takie ,a co panu przeszkadza jeździ to git ciesz się pan.A mnie to irytuje.Dodam ze auto jest ogólnie w bardzo dobrej kondycji jak większość kącikowych aut po mimo 230 tys przebiegu.

Im wyższy bieg tym mniej zauważalne zjawisko.Ogólnie nie przyjemnie jest podczas jazdy bo na budę przenosi się coś jakby przyczepka na luźnej główce haka

Oprócz sprzęgła które jest moim zdaniem w dobrym stanie to gdzie jeszcze można szukać przyczyny,półosie ?przeguby nie klekoczą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też na to stawiam ale ja nie jestem fachowiec taki jak ci co mają warsztaty ale tak czuje że to z tych okolic.

Możesz coś więcej napisać jakie w tym przypadku części i koszta i czy ustąpiło?

Zależy mi na tym żeby było gładkie przejście między biegami a nie jakieś luzy w napędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a czy możesz sprawdzić, czy stuka u Ciebie podczas dodawania lub zdejmowania nogi z pedału gazu tocząc się np. na 1 biegu? Tzn jedziesz wolno i nagle zdejmujesz całkowicie nogę z gazu i za chwilę gwałtownie naciskasz.

U siebie walczę również z podobnym stukiem, wymieniłem już mechanizm różnicowy, poduszkę silnika i skrzyni biegów a stuk pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, a czy możesz sprawdzić, czy stuka u Ciebie podczas dodawania lub zdejmowania nogi z pedału

> gazu

Nie stuka i nie wiem dla czego słychać tylko przy zmianie biegu i szybszym puszczeniu sprzęgła i przeważnie z 1 n 2 ,przy trójce trzeba się już postarac aby to poczuć . .Nie ma tego w innych autach a musicie mi uwierzyć na słowo że łatwiej wymienić te wozy którymi nie jeździłem (oczywiście normalne a nie jakieś tam bugatti ,lambi i inne wynalazki he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, a czy możesz sprawdzić, czy stuka u Ciebie podczas dodawania lub zdejmowania nogi z pedału

> gazu tocząc się np. na 1 biegu? Tzn jedziesz wolno i nagle zdejmujesz całkowicie nogę z gazu i

> za chwilę gwałtownie naciskasz.

U mnie jest odczuwalne jak by poruszal sie silnik.

Musze wymienic jeszcze poduszke z tylui i zbaczyc czy pomoze.

Stukanie slychac np. na postoju gdy szybko puszczam sprzeglo ( m momencie kiedy kola zaczynaja sie obracac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.