Skocz do zawartości

Będzie Croma


StiloMWVANActive

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wymianę Stilo na Cromę, taką z 2008r, będzie w sam raz. Croma w większości zbiera dobre opinie od użytkowników i dziennikarzy, to mnie do niej przekonuje + dobre dotychczasowe doświadczenia z innymi fiatami.

A teraz do rzeczy. Czy ktoś ma dostęp albo spotkał się gdzieś z broszurami Fiata o Cromie. Chodzi mi o broszury, takie jak ta http://www.fiatstilo.com.pl/download/category/3-katalogi?download=27%3Afiat-stilo-2005-katalog-oglny , podłączona obrazowo o Stilo. Chcę wiedzieć co jest w standardzie a co w opcji dla poszczególnych wersji wyposażenia, porównać dane techniczne. Napewno się to przyda do targów ze sprzedającymi...

Zainteresowała mnie ten egzemplarz: http://gielda.autocentrum.pl/fiat-croma-stan-perfekcyjny-150-ps-C22604769.html . Możecie podpowiedzieć jaka to wersja wyposażeniowa? To auto jest w automacie, do tej pory zawsze jeździłem z manualną skrzynią. Przebiegi będę głównie robił po mieście. Nie mam jakichś oporów przed automatem, ale na pewno nie chciałbym sobie utrudnić życia awariami. Czy automat znacząco zwiększa spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem jednak manual, owszem troche w miescie meczasy ale trafilo sie akurat.

Automat mnie kusil bo wiadomo, leniuch, wygoda.

Spalanie podejrzewam, ze ciut wieksze,moze z litr w miescie wiecej.

Do ceny dolicz 6 tys (rejestracja ok 2300) AC,OC,NW full zniesienie udzialow 2100 (link4), rozrzad ASO 1300-1800

I ciesz sie wtedy autem.

I jako tygodniowy uzytkownik powiem ze naprawde dobrze sie tym jezdzi a 120KM daje rade, choc czuje sie dziure do ok 1800obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuję wymianę Stilo na Cromę,

Czyli tak jak ja zlosnik.gif to zrobiłem

Co do spalania to filtr DPF zwieksza spalanie o jakieś 0,4 litra/100 a automat 0,8 .... ale to moje gdybania zlosnik.gif

Co do wyposażenia to najbardziej wypasione wersje poznasz na zdjęciu po podwójnej podłodze w bagażniku i zasłonkach w oknach tylnych drzwi... Wersja Dynamic ( na 99% to ta na zdjęciu z linka ) w przeciwieństwie do Stilo nie jest najbogadsza w Cromie... ale wszystko zależy od rocznika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do wyposażenia to najbardziej wypasione wersje poznasz na zdjęciu po podwójnej podłodze w

> bagażniku i zasłonkach w oknach tylnych drzwi... Wersja Dynamic ( na 99% to ta na zdjęciu z

> linka ) w przeciwieństwie do Stilo nie jest najbogadsza w Cromie... ale wszystko zależy od

> rocznika....

ja mam podwójną podłogę w bagażniku i rolety w drzwiach, ale to nie jest super wypasiona wersja, bo nie mam skóry (na szczęście), navi, czujnika zmierzchu, czujnika wycieraczek i pamięci fotela kierowcy. Ta pamięć fotela to piękna rzecz, jeśli jeździ autkiem więcej niż 1 osoba.

Mam w pdfie instrukcje do wszystkich wersji crom:

- 05_2005,

- 05_2007,

- 12_2007

- do radioodtwarzaczy ww wersji,

- gotowi do jazdy 2006

jak ktoś chętny to mogę wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj jeśli z Gniezna to na 99% z 2 składany lub 3 nawet

a co tam jakies zaglebie walkow?

Ja kupilem moje auto w gnieznie, przyjechalo z wloch, brudne, porysowany zderzak przod rog, ryska tu, ryska tam

I stwierdzam,ze nawet nie bede tego malowac, moze ktos sie trafi na darmoche:)

I po sprawdzenie w ASO FIATA nie wyszlo nic co sugerowaloby skladanie z 3:)

Wole brudne auto i porysowane kupic niz wycyckane i pachnace:)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co tam jakies zaglebie walkow?

> Ja kupilem moje auto w gnieznie, przyjechalo z wloch, brudne, porysowany zderzak przod rog, ryska

> tu, ryska tam

> I stwierdzam,ze nawet nie bede tego malowac, moze ktos sie trafi na darmoche:)

> I po sprawdzenie w ASO FIATA nie wyszlo nic co sugerowaloby skladanie z 3:)

> Wole brudne auto i porysowane kupic niz wycyckane i pachnace:)

> Powodzenia

Ale w Gnieźnie większość aut jest tak wypacykowana jakby dopiero co z taśmy montażowej zjechały zlosnik.gif

Trafić tam na auto porysowane to jest wyczyn, a co dopiero stuknięte zlosnik.gif

Tam są same ideały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega też zaczął od punto? Czasami się zastanawiam na ile z tymi fiatami to u mnie sekciarstwo, a na ile zdrowy rozsądek podpowiadający, że najlepiej jest kupować auto o najoptymalniejszej relacji ceny do jakości

> Co do spalania to filtr DPF zwieksza spalanie o jakieś 0,4 litra/100 a automat 0,8 .... ale to

> moje gdybania

0,8l/100 to dosyć duży przepał, tym bardziej, że przesiadam się ze Stilo, które jak mój mechanik powiedział kiedyś, pali mniej jak Maluch.

> Co do wyposażenia to najbardziej wypasione wersje poznasz na zdjęciu po podwójnej podłodze w

> bagażniku i zasłonkach w oknach tylnych drzwi.

Dzięki, to praktyczne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w pdfie instrukcje do wszystkich wersji crom:

> - 05_2005,

> - 05_2007,

> - 12_2007

> - do radioodtwarzaczy ww wersji,

> - gotowi do jazdy 2006

> jak ktoś chętny to mogę wrzucić

Poproszę na maila trzy ostatnie, jesli można... Swoją drogą umieszczenie broszurek na stałe to dobry pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ustal vin i zobaczymy co z tym autem

> ale z Gniezna nie spodziewam się prawdy w tym ogłoszeniu smile.gif:):)

Dzięki za chęci. To będzie dynamic, ja szukam Emotion - w Cromie ważne są czujnki parkowania bo zła jest widoczność do tyłu, ten ich nie ma. Ale jesli Kolega pozwoli to jak znajdę Emotion to poproszę o sprawdzenie po VIN, tego raczej sobie odpuszczę, więc szkoda fatygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj jeśli z Gniezna to na 99% z 2 składany lub 3 nawet

Fakt trzeba uważać na handlarzy, ale Stilo też tam kupiłem i samochodzik jest całkiem dobry i bez dzwona. Ale to fakt z handlarzami dla własnego dobra trzeba ostrożniej. Nawet przypadkowi mieszkańcy Gniezna, w przypadkowej rozmowie ostrzegają zawsze przed handlarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy kolega też zaczął od punto? Czasami się zastanawiam na ile z tymi fiatami to u mnie

> sekciarstwo, a na ile zdrowy rozsądek podpowiadający, że najlepiej jest kupować auto o

> najoptymalniejszej relacji ceny do jakości

U mnie to jest tak, że uważam, że Włosi robią ładne autka a w czasach globalizacji nie ma znaczenia co kupisz i tak będzie mieć podzespoły Bosch/Siemens.

> 0,8l/100 to dosyć duży przepał, tym bardziej, że przesiadam się ze Stilo, które jak mój mechanik

> powiedział kiedyś, pali mniej jak Maluch.

> Dzięki, to praktyczne info.

Krowa jest ciężka i wysoka, więc pali dużo(było już wiele dyskusji na ten temat).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy kolega też zaczął od punto?

Nie miałem / u mnie po Uno było Bravo wink.gif

>Czasami się zastanawiam na ile z tymi fiatami to u mnie

> sekciarstwo, a na ile zdrowy rozsądek podpowiadający, że najlepiej jest kupować auto o

> najoptymalniejszej relacji ceny do jakości

Ja nie chciałem Stilo a chciałem Volvo... jakieś fatum krąży i mam tylko Fiaty .... wink.gif

> 0,8l/100 to dosyć duży przepał, tym bardziej, że przesiadam się ze Stilo, które jak mój mechanik

> powiedział kiedyś, pali mniej jak Maluch.

> Dzięki, to praktyczne info.

Niestety w przypadku typowej skrzyni automatycznej silnik nie jest mechanicznie sprzężony z kołami... nie zahamujesz silnikiem / więc te straty energii muszą owocować większym spalaniem ... nie ma cudów... ale komfort jazdy automatem zwłaszcza w zakorkowanym mieście jest wart tego smile.gif

A to z mojej Krowy: icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co tam jakies zaglebie walkow?

> Ja kupilem moje auto w gnieznie, przyjechalo z wloch, brudne, porysowany zderzak przod rog, ryska

> tu, ryska tam

No to twoje nie było zrobione pod klienta.... ja 2-krotnie chciałem kupić auto z Gniezna i 2 razy na zdjęciach i w opisach rewelacja a jak co do czego to kitu masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za chęci. To będzie dynamic, ja szukam Emotion - w Cromie ważne są czujnki parkowania

Jeśli będziesz miał wybór to faktycznie Emotion / najbardziej wypasiona wersja ale nie we wszystko... trzeba było dopłacić za niektóre gadżety

Co do czujników parkowania to nie przesadzaj... obecnie sa tanie zestawy nawet kilkunasto czujnikowe łącznie z kamerkami taki zwykły to za 50 zł dostaniesz i tak pokaże więcej niż ten oryginalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w automacie w gdansu masz srednia 6,15???

> Jesli tak to grafki.

> A masz DPF-a?

Nie mam ani automatu ani DPF-a ... i dlatego mam tak niskie spalanie smile.gif

Najniższe jakie udało mi się uzyskać to 5,2 w trybie mieszanym i na odcinkach do max 60 km ( ale taka jazda na kropelkę to mnie nie interesuje - zrobiłem to raz dla testu aby dorównać mistrzowi Polski 1,89 litra/ 100 w Skodzie Octavi ... jak widać nie udało się ) Normalnie mieszczę się między 5,9 - 6,4 .... i to jest OK ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DPF-a nie masz fabrycznie czy ....

Cromy na rynek Polski nie miały DPF do któregoś tam roku... trzeba było dopłacić kilka tys zł... więc ja nie mam smile.gif i nie miałem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty nie przywiozłeś tej Cromy z niemiec tylko w Gnieznie kupowałeś?

Byłem tam raz, w szopach takie fury stoją że głowa boli :D

Moja mućka pokazuje 6,3 Gp z tym samym motorem i chipem paliło 7,6l.

Ja również jestem przywiązany do Fiata, było PI 95r nie zawiodło, Było GP 2007r oprócz turbo reszta bez zastrzeżeń. Jest Croma narazie 5 k km i tez jest git majonez wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ty nie przywiozłeś tej Cromy z niemiec tylko w Gnieznie kupowałeś? Wiec bylo to tak:)

Cromke upatrzylem na mobile de, firma z Frankfurtu nad Menem, okazalo sie ze tam pracuje polka, to firma ktora skupuje i sprzedaje auta polisingowe, windykacyjne.

Zadzwonilem, po polsku pieknie, dala namiar na brata w gnieznie. Caly transport LORA dojechala do gniezna w czwartek 23 lutego w nocy, w piatek bylem obejrzec, w ASO itp, w sobote laweta icroma w garazu.

Fakture mialem z firma z niemiec, auto zwiezione z wloch.

Cena byla do zaplacenia wgnieznie, zadnych dodatkowych oplat itp.

Naprawde sprawnie.

Ale na cromala czekalem ze 2 tyg zanim dojechalado polski.

No i 26tys zaplacilem z dostawa do garazu:) rok 2009, ale tu ryska, tam ryska.

Gosc potrzebowal kasy na inne auta, mowil ze gdyby "doinwestowal" to wystawilby za 32 tysiaki

Cromka na otarcie na zderzaku, pod klamka, ciut tylna krawedz nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w Gnieźnie większość aut jest tak wypacykowana jakby dopiero co z taśmy montażowej zjechały

> Trafić tam na auto porysowane to jest wyczyn, a co dopiero stuknięte

> Tam są same ideały

Też trafiłem do Gniezna za swoim autkiem. Faktycznie wypolerowane wszystko w środku, pod maską też się od plaku świeciło. Ale cóż takie czasy, większość klientów kupuje oczami.

Ale musze przyznać, że tam gdzie oglądałem, blachy nie były "odświeżane" odpryski po kamykach itp.

Sam kupiłem z felgami, które od razu pojechały do piaskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu przeglądałem oferty sprzedaży Cromy. Trudno będzie ustrzelić taką, która będzie spełniała moje wymagania. Zależy mi bardzo na relingach i pakiecie chrom. Nie dużo jest takich aut. Dlatego zastawiam się nad zakupem Cromy w dobrym stanie i wyposażeniu. A brakujące chromy i relingi dokupić w ASO. Macie orientacje czy to jest możliwe i czy kosztowo ma to w ogóle sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu przeglądałem oferty sprzedaży Cromy. Trudno będzie ustrzelić taką, która będzie spełniała

> moje wymagania. Zależy mi bardzo na relingach i pakiecie chrom. Nie dużo jest takich aut.

> Dlatego zastawiam się nad zakupem Cromy w dobrym stanie i wyposażeniu. A brakujące chromy i

> relingi dokupić w ASO. Macie orientacje czy to jest możliwe i czy kosztowo ma to w ogóle sens?

Raczej gra nie warta świeczki....relingi to spory koszt....do tego montaż....pewnie trzeba zdjąć podsufitkę i wiercić dziury w dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego zastawiam się nad zakupem Cromy w dobrym stanie i wyposażeniu. A brakujące chromy i

> relingi dokupić w ASO. Macie orientacje czy to jest możliwe i czy kosztowo ma to w ogóle sens?

cena samych relingów w ASO to ok. 2.000 złotych, można coś ustrzelić na rynku wtórnym ale z tym jest ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu przeglądałem oferty sprzedaży Cromy. Trudno będzie ustrzelić taką, która będzie spełniała

> moje wymagania. Zależy mi bardzo na relingach i pakiecie chrom. Nie dużo jest takich aut.

> Dlatego zastawiam się nad zakupem Cromy w dobrym stanie i wyposażeniu. A brakujące chromy i

> relingi dokupić w ASO. Macie orientacje czy to jest możliwe i czy kosztowo ma to w ogóle sens?

Relingi pewnie drogie ale listwy na drzwi po przecenie można za 350zł szarpnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cena samych relingów w ASO to ok. 2.000 złotych, można coś ustrzelić na rynku wtórnym ale z tym

> jest ciężko

Listwy boczne kpl na drzwi z elementem chromu:

http://www.autoservis.com.pl/listwy-boczne-ochronne-drzwi.html

Sam się przymierzam bo ładnie z chromowanymi klamkami wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś ceny im sie pomieszały ... listwy sa za 1200 zl

i to jeszcze na tym plastiku, szal normalnie

na alle za 130-160zl calkiem ladne

Ale jak zaczna butami rysowac to juz szalu nie robią:)

Lepiej gruba folie bezbarwna nakleic jak juz ktos musi miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu przeglądałem oferty sprzedaży Cromy. Trudno będzie ustrzelić taką, która będzie spełniała

> moje wymagania.

Mnie zależało przede wszystkim na tym żeby była w rozsądnym stanie blacharsko-lakierniczym i technicznym oraz z kompletem dokumentów , kart kodowych i kluczyków i z motorem 1.9MJTD 150KM ,extra byłoby żeby stan licznika zgadzał się jeszcze z przebiegiem w ECU no i książką serwisową wink.gif

Żadna z kilku oglądniętych w promieniu 500km nie spełniła tego warunku , więc po miesiącu oglądania i jeszcze dłuższych poszukiwaniah kupiłem Stilona , który najbardziej spełniał w/w założenia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po miesiącu

> poszukiwań kupiłem Stilona , który najbardziej spełniał w/w założenia

najgorsze jest to ze przez tel handlarz mowi, panie niebity, od dziadka, perfekt, jedziesz 300km a tam [motyla noga] z grzybnia, tylko morde obic.

Wiec wole brudny, porysowany, z brudnym silniekiem niz odmalowany, wypicowany i pachnacy choinkami w srodku:)

Moj mial choinki ale jeszcze wloskie

I byl nieodkurzony, wrecz pod nogami kier brod, brudny,jak stal tak pojchalem do ASo,sprawdzili, podpieli, ocenili, doladowanie, wtryski, wszystko ok wiec te pare rysek nie szokuje

Narazie jestem baaardzo zadowolony, i przezylem dzis wypalanie DPF-a, FES prawde powiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jak to jest ze zintegrowaną Navi. Używam nawigacji na osobnym urządzeniu i nie wyobrażam sobie wyjazdu w Polskę czy dalej bez nawigacji. Czy ta zintegrowana pozwala na wgranie AutoMapy, jej aktualizację, ma w miarę dokładny i szybki odbiornik gps? Czy lepiej pozostać na osobnym urządzeniu i nie podniecać się zintegrowaną Navi przy poszukiwaniu Cromy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dwie B&M Nav, gada i strzalki pokazuje

Albo ta duza posrodku, ladnie wyglada.

Szczerze to gdyby akurat sie trafila w aucie, fajnie, ale osobiscie korzystam z navi 1 x w roku prywatnie po polsce (wiekszosc tras znam) taka zewnetrzna

B&M bardziej przydatne jesli ktos lubi gadanie w aucie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.