Skocz do zawartości

Oświetlenie bagażnika astra G-macie jakieś patenty?


klufa

Rekomendowane odpowiedzi

> witajcie czy ma ktoś pomysł jak schludnie i z głową oświetlić bagażnik?w jakim miejscu co i jak

> poprawdzić?podzielcie się swoimi pomysłami

Nie wiem o jaki model Ci chodzi konkretnie, ale z opisu wnioskuję, że hatchback - tam przecież jest fabryczne oświetlenie. Po lewej stronie bagażnika. Może Ci się zarówka przepaliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witajcie czy ma ktoś pomysł jak schludnie i z głową oświetlić bagażnik?w jakim miejscu co i jak

> poprawdzić?podzielcie się swoimi pomysłami

u mnie była po lewej stronie lampka

tylko włącznik sobie zrobiłem bo nieraz niepotrzebnie świeciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o lepsze doswietlenie?

ja dawalem paski led?

nie pamietam juz po ile? chyba 6 diod x 2 strony

usunieta zarowka, paski podklejone pod plastikami na gorze.

jak sie glowy nie wlozy to ich nie widac a w nocy widno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja zamienilem zarowke na pajaka z diod Superflux.

U mnie wyglądało to tak (zanim nie dołożyłem jeszcze dwóch LEDów smile.gif Obecnie jest po 5 sztuk, każdy LED ma w sobie 3 chipy, czyli łącznie 15. Z drugie j strony to samo).

280256024-sw1.jpg

W drugiej Astrze zastosowałem inny patent i tam dopiero jest (kurna, było, Astry już nie ma) jasno. Pójdę do garażu i zrobię fotę smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa 48 LED przyczepiona rzepem do półki smile.gif Dzięki rzepowi można ją ustawić pod takim kątem, że kiedy półka idzie do góry to LEDy świecą prosto w bagażnik smile.gif Można operacje na otwartym sercu robić w bagażniku grinser006.gif Oczywiście na kabelek kończy się złączką razem z półką coby można było ją wymontować.

285824484-polka.jpg

Takie same listwy oświetlają mi garaż smile.gif Jest miodzio smile.gif (Nie krytykować za graciarnię w garażu, jeszcze leżą części z drugiej Astry wink.gif )

285824484-gar1.jpg

285824484-gar2.jpg

Pozdroofka

post-36940-14352515829963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile ona bierze prądu?

Około 0,15 A czyli odpowiednik żarówki 1,8W (jutro pójdę i zmierzę dokładnie, dziś mi się już nie chce wink.gif )

> czym zasilasz?

A postawiłem stary akumulator, w aucie już nie dawał rady, a tu proszę: 11 miesięcy bez ładowania i jak jeszcze świeci smile.gif I zimę przetrwał. Co prawda świeci się po kilka/kilkanaście minut i to nie co dzień.

Drugi zasila radio zlosnik.gif

> i tak brakuje jeszcze tapczanu

Się śmiej. Kiedyś zapodawałem zdjęcie garażu znajomego. Na podłodze leży dywan zlosnik.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Się śmiej. Kiedyś zapodawałem zdjęcie garażu znajomego. Na podłodze leży dywan

Słyszałem o jednym takim w mojej okolicy. Z fasonem wjeżdżał mercem do garażu, ostro przyhamował i pojechał dalej, razem z dywanem, przestawiając ścianę grinser006.gif

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Około 0,5 A czyli odpowiednik żarówki 6W

+ do tego czipy pod głośnikami tak?

to w sumie ile tego prądu bierze bagażnik?

> A postawiłem stary akumulator...

aaa, myślałem że masz stałe zasilanie z zewnątrz a świecisz diodami... smile.gif

światło led nie nadaje się do oświetlenia niczego a zwłaszcza miejsca pracy ale do tego żeby tylko nie było ciemno jest jak znalazł... waytogo.gifsmile.gif

> Się śmiej. Kiedyś zapodawałem zdjęcie garażu znajomego. Na podłodze leży dywan

wcale się nie śmieję sam rozważałem położenie wykładziny która została mi po remoncie kuchni ale ostatecznie przeraziła mnie myśl którą opisał kol kjk... zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> + do tego czipy pod głośnikami tak?

> to w sumie ile tego prądu bierze bagażnik?

Nie nie... Te czipy są u mnie i nic więcej nie ma. Listwa pod półką była w drugiej Astrze.

> aaa, myślałem że masz stałe zasilanie z zewnątrz a świecisz diodami...

zlosnik.gif Aż takim fanem LEDów nie jestem grinser006.gif

> światło led nie nadaje się do oświetlenia niczego a zwłaszcza miejsca pracy ale do tego żeby tylko

> nie było ciemno jest jak znalazł...

Zgadza się. Ale fajnie jest wstawiać auto w nocy do garażu i widzieć co się robi wink.gif Albo jak trzeba coś znaleźć w garażu czy wykonać jakieś proste czynności obsługowe przy aucie. A te listwy naprawdę dobrze świecą, zwłaszcza że w sumie jest 144 LEDy wink.gif

> wcale się nie śmieję sam rozważałem położenie wykładziny która została mi po remoncie kuchni ale

> ostatecznie przeraziła mnie myśl którą opisał kol kjk...

I woda, którą się "wnosi" na kołach...

P.S.

Właśnie mi przypomniałeś, że miałem zmierzyć pobór prądu. Idę, bo obiecałem i zapomniałem zlosnik.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nie... Te czipy są u mnie i nic więcej nie ma. Listwa pod półką była w drugiej Astrze.

to które lepiej świeci/świeciło/bierze/brało prądu spineyes.gif?

> Zgadza się. Ale fajnie jest wstawiać auto w nocy do garażu i widzieć co się robi

waytogo.gif

> w sumie jest 144 LEDy

ja miałem kiedyś niewiele mniejszą ilość w 3-cim stopie...

po wciśnięciu hamulca miałem z tyłu jaśniej niż po wrzuceniu wstecznego...hehe.gif

> P.S.

> Właśnie mi przypomniałeś, że miałem zmierzyć pobór prądu. Idę, bo obiecałem i zapomniałem

nie... nie ma takiej potrzeby smile.gif

orientacyjna wartość w zupełności starczyła waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niespodziewajka... zlosnik.gif Listwa 48 LED pobiera prąd tylko 0,143A czyli 1,7W

I nawet wiem dlaczego tak mało: w listwie nie ma rezystorów, podział napięcia uzyskuje się przez łączenie szeregowo-równoległe sekcji po 4 LEDy.

To 0,5A we wczorajszym poście zapamiętało mi się stąd, że ten zestaw na ścianie garażu tyle pobiera smile.gif

Wyedytuje tamtego posta i poprawie, żeby nie wprowadzać w błąd smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to które lepiej świeci/świeciło/bierze/brało prądu ?

Lepiej świeci listwa pod półką i jak widać bierze mniej prądu, bo te czipy pod głośnikami dostają po 36mA na czip czyli łącznie 0,36A (obie strony łącznie) smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.