Skocz do zawartości

wyświetlacz licznika kilometrów


pincerna

Rekomendowane odpowiedzi

W Astrze padł wyświetlacz licznika kilometrów. Wszystkio poza tym działa. Sprawdzałem w bezpiecznikach ale nie znalazłem odnośnika do mojego owego wyświetlacza. WYczytałem że może to być jakaś lampka ale jak sie do niej dobrać i czy wogóle to może być to? niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyświetlacz pracuje? Tzn, widać pod kątem że coś wyświetla?

Skoro żarówka nie świeci, sprawdź czy jest napięcie i masa na stykach żarówki. Jeśli nie ma to pozostaje Ci otworzyć zegary i po ścieżkach poszukać przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, ktoś tu na forum ostatnio poradził mi rozebrać zegary i poprawić gumkę łączącą płytę drukowaną zegarów z wyświetlaczem. U mnie po porządnym nagrzaniu (2h jazdy) wyświetlacz zaczynał działać co świadczy podobno o tym uszkodzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam to samo, ktoś tu na forum ostatnio poradził mi rozebrać zegary

Ja yaya.gif

Masz te same objawy co ja miałem więc na 100% to ta :gumeczka" nie styka.

Jeśli u kolegi pincerna padł nagle wyświetlacz to chyba nie tu leży przyczyna.

No, chyba że ta gumka nagle się cała odkleiła hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy u kolegi pincerna wyświetlacz coś pokazuje czy nie. Jeśli pokazuje, a brakuje tylko podświetlenia, to gumka jest oki. Jeśli wyświetlacz jest czarny, to można podejrzewać gumkę, chociaż wydaje mi się że przy wyłączonym (czarnym) wyświetlaczu po włączeniu świateł powinna być widoczna różnica, przynajmniej u mnie widać, ale ja pod wyświetlaczem mam diodę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chociaż wydaje mi się że przy wyłączonym (czarnym) wyświetlaczu po włączeniu świateł powinna być

> widoczna różnica

Coś mi świta że i u mnie tak jest.

Może w drugiej połowie maja rozbebeszę swoje zegary bo ciut źle ustawiłem wskazówki podczas składania.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.