Skocz do zawartości

[L] Ramiona wycieraczek.


GoLLaB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zastanawiał się, czy pasują z jakiegoś innego samochodu (np. z jakiegoś Opla) ramiona wycieraczek? Z moich farba już schodzi. Starałem się to trochę podmalować, ale mimo wszystko nie wygląda to za pięknie. Czy da się z jakiegoś innego samochodu dobrać mniej korodujące?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was zastanawiał się, czy pasują z jakiegoś innego samochodu (np. z jakiegoś Opla)

> ramiona wycieraczek? Z moich farba już schodzi. Starałem się to trochę podmalować, ale mimo

> wszystko nie wygląda to za pięknie. Czy da się z jakiegoś innego samochodu dobrać mniej

> korodujące?

> Pozdrawiam.

Nie wiem, czy pasuje z innego auta, ale dziwię się Tobie, ze nie dało rady pomalować.

Ja w poprzednim samochodzie bardzo dokładnie wymyłem ramiona wycieraczek, odtłuściłem, oszlifowałem, dałem jakiś podkład w spraju i pomalowałem na czarno (pozostawiając lekki mat) wyszło super i przez jakieś 3 lata nic się nie działo(do sprzedaży, później nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy pasuje z innego auta, ale dziwię się Tobie, ze nie dało rady pomalować.

> Ja w poprzednim samochodzie bardzo dokładnie wymyłem ramiona wycieraczek, odtłuściłem,

> oszlifowałem, dałem jakiś podkład w spraju i pomalowałem na czarno (pozostawiając lekki mat)

> wyszło super i przez jakieś 3 lata nic się nie działo(do sprzedaży, później nie wiem)

No właśnie ja aż tak dokładnie się nie bawiłem. Po prostu machnąłem pędzlem te miejsca, gdzie zeszła farba no i ta nowa farba nie za bardzo chciała się trzymać (to był chyba hammerite), więc stwierdziłem, że szkoda zachodu.

Ale być może jeśli się lepiej do tego przyłożyć, to może faktycznie nie będzie schodzić. Może w wolnej chwili spróbuję, albo oddam komuś smile.gif

Tak sobie teraz czytam, wszyscy polecają malowanie proszkowe, chyba trzeba będzie faktycznie taką opcję rozważyć.

Jedyne co mnie zaciekawiło, w 13 letnim fiacie nie odchodziła tak farba jak w 7 letnim lacetti. Ale wklepując w google to nie jest przypadłość tylko naszej marki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was zastanawiał się, czy pasują z jakiegoś innego samochodu (np. z jakiegoś Opla)

> ramiona wycieraczek? Z moich farba już schodzi. Starałem się to trochę podmalować, ale mimo

> wszystko nie wygląda to za pięknie. Czy da się z jakiegoś innego samochodu dobrać mniej

> korodujące?

> Pozdrawiam.

Mialem tak, pokazalem panom z ASO, wymienili na nowe i problem znikl na zawsze. Sprobuj kupic z nowszego modelu. Wadliwa byla tylko jedna partia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie teraz czytam, wszyscy polecają malowanie proszkowe, chyba trzeba będzie faktycznie taką

> opcję rozważyć.

> Jedyne co mnie zaciekawiło, w 13 letnim fiacie nie odchodziła tak farba jak w 7 letnim lacetti.

Podkłady, lakiery, godziny roboty, malowanie proszkowe...

Mówimy o elementach które nowe kosztują 30zł.

Ja zmieniłem na nowe w Epice zaraz po kupnie. W Lacetti tuż przed końcem gwarancji za free i na razie jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podkłady, lakiery, godziny roboty, malowanie proszkowe...

> Mówimy o elementach które nowe kosztują 30zł.

> Ja zmieniłem na nowe w Epice zaraz po kupnie. W Lacetti tuż przed końcem gwarancji za free i na

> razie jest spokój.

I normalnie w ASO za 30zł? Wszedłem na POTAKa, ale na tej nowej stronie nie mogę się kompletnie odnaleźć. Na innych stronach też nie bardzo znalazłem w ogóle te ramiona, a na allegro to przynajmniej 60zł za szt i to używki.

To wolałbym dać komuś niech wypiaskuje i pomaluje. bo pewnie za to zapłacę gdzieś ze 60zł (czyli jak za jedno używane w może nieco lepszym stanie ramię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I normalnie w ASO za 30zł? Wszedłem na POTAKa, ale na tej nowej stronie nie mogę się kompletnie

> odnaleźć. Na innych stronach też nie bardzo znalazłem w ogóle te ramiona, a na allegro to

> przynajmniej 60zł za szt i to używki.

> To wolałbym dać komuś niech wypiaskuje i pomaluje. bo pewnie za to zapłacę gdzieś ze 60zł (czyli

> jak za jedno używane w może nieco lepszym stanie ramię).

Ale to są tylko ramiona wycieraczek. Nie musisz płacić za piaskowanie i malowanie proszkowe.

Zrób to samemu, ale nie hamerajtem i pędzelkiem smile.gif

Będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I normalnie w ASO za 30zł? Wszedłem na POTAKa, ale na tej nowej stronie nie mogę się kompletnie

> odnaleźć. Na innych stronach też nie bardzo znalazłem w ogóle te ramiona, a na allegro to

> przynajmniej 60zł za szt i to używki.

> To wolałbym dać komuś niech wypiaskuje i pomaluje. bo pewnie za to zapłacę gdzieś ze 60zł (czyli

> jak za jedno używane w może nieco lepszym stanie ramię).

Zapytaj tu - http://www.jmlparts.pl/ wszystkiego nie mają wystawionego na stronie. Ja za dźwignię otwierania wlewu paliwa z przesyłką zapłaciłem 28zł (potak załatwiał ponad rok, i cena miała wynosić ok. 40zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I normalnie w ASO za 30zł? Wszedłem na POTAKa, ale na tej nowej stronie nie mogę się kompletnie

> odnaleźć.

Nie no, nie w ASO wink.gif

W Potaku płaciłem circa 30 zł/szt do epiki.

Do Lacetti nie wiem ile, ale chyba nie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.