Skocz do zawartości

Audio Croma - Pytania


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Muszę jakoś rozwiązać temat audio w Cromie, konkretnie chodzi mi o możliwość odtwarzania plików z USB, miało być B&M, ale się z.... ło.

Pytania:

- Czy istnieje jakieś fabryczne radio w Cromie (Navi itp) które umożliwia odtwarzanie plików MP3 poprzez USB, bądź chociaż posiada fabryczne wejście AUX?

- Jakieś inne magiczne sposoby ? Może inne markowe radio? Warunek jeden , musi działaś ori sterowanie z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie.

> Muszę jakoś rozwiązać temat audio w Cromie, konkretnie chodzi mi o możliwość odtwarzania plików z

> USB, miało być B&M, ale się z.... ło.

> Pytania:

> - Czy istnieje jakieś fabryczne radio w Cromie (Navi itp) które umożliwia odtwarzanie plików MP3

> poprzez USB, bądź chociaż posiada fabryczne wejście AUX?

> - Jakieś inne magiczne sposoby ? Może inne markowe radio? Warunek jeden , musi działaś ori

> sterowanie z kierownicy.

ja mam fabryczną navi connect nav+ i w miejsce zmieniarki podłączyłem emulator zmieniarki na USB/SD i z wejsciem aux firmy DENKEN

tu link

http://www.denken.com.pl/index.php?p640,alfa-fiat-lancia-zmieniarka-dexo-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy-8-pin

Działa to jak normalna zmieniarka, obsługuje 10 katalogów po 99 utworów w każdym katalogu, i działa też wejście aux na jacka 3,5" i umożliwia odtwarzanie z urządzeń zewnętrznych(mp4, laptop itd)

Całe urządzenie działa poprawnie tylko trochę powolnie(w sensie pierwszego uruchomienia)....całość sterowania nie różni się niczym od obsługi oryginalnej zmieniarki(oczywiście podłączając pod aux sterujemy utworami z urządzenia podłączanego np laptopa, podgłaszanie i ściszanie działa z kierownicy)

Samo urządzenie jest bardzo małe i poręczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem możesz rozwiązać na kilka sposobów:

- Zakupić emulator zmieniarki i podłączyć do każdego radia - 350-400 zł

- Zakupić kabelek za 10 zł na alledrogo i podłączyć wejście AUX do radia - Uwaga tylko radia z CD - bez navi i to pod telefon podłączyć lub jakiś odtwarzacz mp3 do telefonu smile.gif

- Zakupić B&M i podłączyć do radia - wszystkie w tym Navi Instant poza Navi +CN...

- zakupić modulator FM i wpiąć w przewód antenowy - wejście AUX

- No i transpordery FM ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne magiczne sposoby ? Może inne markowe radio? Warunek jeden , musi działaś ori

> sterowanie z kierownicy.

jeżeli nie zależy Ci na klasycznym wyglądzie deski rozdzielczej możesz zamontować nieoryginalne radio plus do tego adapter sterowania z kierownicy - gdzieś na forum jest zdjęcie jak to mniej więcej u mnie wygląda

plusem rozwiązania jest to że za niewielkie pieniądze masz możliwość odtwarzania najszerszej ilości formatów z wielu urządzeń plus pełna obsługa BT i lekką poprawę dźwięku na fabrycznych głośnikach, do tego przy radiu 1DIN pojawia się ekstra półka,

minus - trzeba wypruć stare radio i i założyć kieszeń na radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem możesz rozwiązać na kilka sposobów:

> - Zakupić emulator zmieniarki i podłączyć do każdego radia - 350-400 zł

> - Zakupić kabelek za 10 zł na alledrogo i podłączyć wejście AUX do radia - Uwaga tylko radia z CD -

> bez navi i to pod telefon podłączyć lub jakiś odtwarzacz mp3 do telefonu

> - Zakupić B&M i podłączyć do radia - wszystkie w tym Navi Instant poza Navi +CN...

> - zakupić modulator FM i wpiąć w przewód antenowy - wejście AUX

> - No i transpordery FM ..

Nad emulatorem rozmyślam, jest to jedna z sensowniejszych opcji.

Co do kabelka - ponoć do naszych radyjek nie da się tego kabla z Allegro podpiąć by działało jak AUX, jeśli masz jakieś sprawdzone info będę wdzięczny, wszak to najtańsze i w miarę sensowne rozwiązanie.

Transmitery odpadają, jakość dźwięku jest ponoć mizerna, co w połączeniu z fabrycznym audio które też nie powala doprowadzi mnie do szału smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do kabelka - ponoć do naszych radyjek nie da się tego kabla z Allegro podpiąć by działało jak

Da się, tylko kabelek musi być z żółtą kostką, a nie tak jak w większości rozwiązań z niebieską. Miałem tak podłączony do seryjnego radia i działało bdb, tylko o sterowaniu z kierownicy zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się, tylko kabelek musi być z żółtą kostką, a nie tak jak w większości rozwiązań z niebieską.

> Miałem tak podłączony do seryjnego radia i działało bdb, tylko o sterowaniu z kierownicy

> zapomnij.

Możesz podesłać jakiś link do takiego kabelka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok zamówiłem kabelek, jesli zadziała będę bardzo zadowolony, rozwiąże mi to problem i zaoszczędzi

> $$$

Daj znać jak działa, mam "empetrójkę" i z tym kabelkiem może sie przyda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj znać jak działa, mam "empetrójkę" i z tym kabelkiem może sie przyda

Dam cynk, jeśli to zadziała będzie dobrą protezą na te Fiatowskie sknerstwo i idiotyzm. W tej klasie samochodów wejście AUX powinno być standardem jak posiadanie kierownicy czy pedału hamulca, ale nie w Fiacie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok zamówiłem kabelek, jesli zadziała będę bardzo zadowolony, rozwiąże mi to problem i zaoszczędzi

> $$$

A ten kabelek gdzie sie w radio wlacza?

Na radyjku mam AUX i powiedzmy,ze chcialbym podlaczyc DVD przez glosniki to co wowczas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten kabelek gdzie sie w radio wlacza?

> Na radyjku mam AUX i powiedzmy,ze chcialbym podlaczyc DVD przez glosniki to co wowczas?

Trzeba wyjąć radio. Z tyłu są trzy połączone ze sobą kostki mini-ISO żółta, zielona i niebieska. Odpinasz żółtą od reszty, w jej miejsce montujesz kostkę z kabelkiem, który następnie wyprowadzasz sobie np. przez schowek, jack podłączasz do DVD i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba wyjąć radio. Z tyłu są trzy połączone ze sobą kostki mini-ISO żółta, zielona i niebieska.

> Odpinasz żółtą od reszty, w jej miejsce montujesz kostkę z kabelkiem, który następnie

> wyprowadzasz sobie np. przez schowek, jack podłączasz do DVD i już.

Nie trzeba wyjmować radia, bardzo dobry dostęp do niego jest od góry poprzez kratkę nawiewu na desce, odkręcamy dwie śrubki na imbus, wyjmujemy kratkę i po problemie z ,,kluczami'' do radia i ponownym jego wkładaniu z cyrkowaniem kablami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem ..... niestety podłączenie kabla z żółtą wtyczką nie zdaje egzaminu frown.gif

50 zł w plecy.

Mam radio Blaupunkt, z tego co gdzieś czytałem w tych odbiornikach ten sposób nie działa, ponoć da się podpiąć pod radio Grundiga, ale nie wiem czy takowe w Cromach były.

Nie mam w radiu opcji AUX , przy podpiętym kablu przełącza się jedynie pomiędzy CD a Radiem.

Nie zamawiajcie tego bo szkoda kasy !

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawdziłem ..... niestety podłączenie kabla z żółtą wtyczką nie zdaje egzaminu

> 50 zł w plecy.

> Mam radio Blaupunkt, z tego co gdzieś czytałem w tych odbiornikach ten sposób nie działa, ponoć da

> się podpiąć pod radio Grundiga, ale nie wiem czy takowe w Cromach były.

> Nie mam w radiu opcji AUX , przy podpiętym kablu przełącza się jedynie pomiędzy CD a Radiem.

Dziwne, nawet bardzo dziwne. Też miałem Blaupunkta, innych fabrycznych nie było. Kabelek działał bez problemu. Miałem jeszcze podłączoną zmieniarkę (niebieska kostka) i wszystko działało. Teraz mam Navi i z nim niestety to nie działa, ale gdzieś w garażu jeszcze powinien leżeć mój kabelek AUX.

Może coś źle podłączyłeś, lub ten Twój kabel ma jakiś inny układ pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawdziłem ..... niestety podłączenie kabla z żółtą wtyczką nie zdaje egzaminu

Zobacz czy masz fizycznie w radiu wejścia A.AF-L A.AF-R i A-AF-GND (u mnie nie ma) - zobacz foto

Naciśnij 2x przycisk CD - czy pojawi się AUX?

Możesz spróbować przełożyć piny do zielonej (środkowej) kostki.

Aktywowanie wejścia robisz podając masę na TEL.MUTE - na wyświetlaczu pojawia się "HELLO!" - wymaga potwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawdziłem ..... niestety podłączenie kabla z żółtą wtyczką nie zdaje egzaminu

> 50 zł w plecy.

> Mam radio Blaupunkt, z tego co gdzieś czytałem w tych odbiornikach ten sposób nie działa, ponoć da

> się podpiąć pod radio Grundiga, ale nie wiem czy takowe w Cromach były.

> Nie mam w radiu opcji AUX , przy podpiętym kablu przełącza się jedynie pomiędzy CD a Radiem.

> Nie zamawiajcie tego bo szkoda kasy !

> Pozdrawiam.

A u mnie po wciśnieciu CD po powtórnym pojawia się AUX więc pewnie wina po stronie radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz czy masz fizycznie w radiu wejścia A.AF-L A.AF-R i A-AF-GND (u mnie nie ma) - zobacz foto

> Naciśnij 2x przycisk CD - czy pojawi się AUX?

> Możesz spróbować przełożyć piny do zielonej (środkowej) kostki.

> Aktywowanie wejścia robisz podając masę na TEL.MUTE - na wyświetlaczu pojawia się "HELLO!" - wymaga

> potwierdzenia

Sprawdzę piny, ale w radiu nie mam przycisku CD, mam takie radio jak na aukcji - http://allegro.pl/radio-cd-fiat-croma-06-i2297863882.html

Na innej aukcji jest radio Blaupunkt z MP3 i ma ono przycisk CD - http://allegro.pl/fiat-croma-ii-07r-radio-cd-mp3-blaupunkt-skce-wwa-i2300630366.html

Pomiędzy źródłami przełączam przyciskiem SRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz czy masz fizycznie w radiu wejścia A.AF-L A.AF-R i A-AF-GND (u mnie nie ma) - zobacz foto

> Naciśnij 2x przycisk CD - czy pojawi się AUX?

> Możesz spróbować przełożyć piny do zielonej (środkowej) kostki.

> Aktywowanie wejścia robisz podając masę na TEL.MUTE - na wyświetlaczu pojawia się "HELLO!" - wymaga

> potwierdzenia

Czyli rozumie, iż wejście trzeba aktywować poprzez podanie tej masy? Pin tel mute znajduje się w środkowej kostce, w tej żółtej miałem jeden przewód oryginalnie musiałem go przełożyć do tej nowej, oznaczony on jest na schemacie symbolem tak jakby przekaźnika czy wyłącznika jakiegoś.

Czy podanie masy na pin tel mute wymagane jest jednorazowo i po potwierdzeniu jest już na stałe aktywowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzę piny, ale w radiu nie mam przycisku CD, mam takie radio jak na aukcji -

Masz widać starszą wersję radia wkładaną w 2005 i 2006r. Nie wiedziałem że nie mają AUX. Ja miałem nowszą wersję już z przyciskiem CD montowaną od końca 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy podanie masy na pin tel mute wymagane jest jednorazowo i po potwierdzeniu jest już na stałe

> aktywowane?

Podanie masy na TEL.MUTE powoduje wyciszenie radia/CD, na wyświetlaczu pojawia się HELLO! (masa cały czas podłączona).

Niestety wejścia TEL.AF+ i TEL.AF- nie są chyba wejściami analogowymi, przynajmniej u mnie po podaniu sygnału audio nie działają.

Nie wiem do czego służą.

Więc przekładanie pinów nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio, które pod przyciskiem CD pozwala wybrać AUX...

Kupiłem odpowiedni kabelek (nota bene po sprawdzeniu wszystko działa OK), rozbebeszyłem nawiew, tyle że po odkręceniu kratki okazało się, że żółta wtyczka jest "uzbrojona" i jakieś kabelki, które wchodzą we wiązkę...

WTF? niewiem.gif

Nie mam zmieniarki, żadnych innych bajerów typu coś-tam&coś-tam...

Co to może być? Cztery kabelki w grubej szarej izolacji wchodzi do wiązki.

confused.gif

Jakieś pomysły? crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to może być? Cztery kabelki w grubej szarej izolacji wchodzi do wiązki.

> Jakieś pomysły?

Jeżeli są to kable ekranowane i wychodzą z żółtej kostki to prawdopodobne prowadzą do istniejącego już gniazda AUX np w schowku lub przy zapalniczce lub ...

Może być też tak, że instalacja została przygotowana pod takie gniazdo, a nie zostało zamontowane.

Jeżeli z zielonej kostki - to jest to instalacja pod zestaw głośnomówiący tel. komórkowego.

Instalacja może kończyć się na jakimś gnieździe łączącym wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli są to kable ekranowane i wychodzą z żółtej kostki to prawdopodobne prowadzą do istniejącego

> już gniazda AUX np w schowku lub przy zapalniczce lub ...

To chyba będzie to LUB smile.gif , bo oblookałem cały schowek i okolice i gniazda nie ma, obok gniazda zapalniczki też nic nie ma...

> Może być też tak, że instalacja została przygotowana pod takie gniazdo, a nie zostało zamontowane.

Ale te kabelki gdzieś powinny mieć drugi koniec... zlosnik.gif

Ale gdzie są te potencjalne miejsca?

> Jeżeli z zielonej kostki...

Z żółtej, z żółtej...

> Instalacja może kończyć się na jakimś gnieździe łączącym wiązki.

No to super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale te kabelki gdzieś powinny mieć drugi koniec...

Może ma kolega ma już instalacje pod B&M wtedy kończy się szeroką wtyczką nad schowkiem tam gdzie powinien być moduł B&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Sterta płyt poniewierających się po wnętrzu cromy rośnie. Zaczynam mieć dość ciągłego nagrywania płyt cd, brakuje mp3 jak nic.

Mam takie radio i na szybko ktoś wskaże czy da się się coś podłączyć jako aux. Czytam o różnych radiach i piszecie o przycisku cd a ja ma src o takie:

20120701148.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Da się rade coś podpiąć czy muszę wyciągać radio i zerknąć na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sterta płyt poniewierających się po wnętrzu cromy rośnie. Zaczynam mieć dość ciągłego nagrywania

> płyt cd, brakuje mp3 jak nic.

> Mam takie radio i na szybko ktoś wskaże czy da się się coś podłączyć jako aux. Czytam o różnych

> radiach i piszecie o przycisku cd a ja ma src o takie:

> Uploaded with ImageShack.us

> Da się rade coś podpiąć czy muszę wyciągać radio i zerknąć na tył?

Musisz chyba kupić nowszy model, poszukaj dobrze radia z mp3 - kupiłem takie w idealnym stanie z kartą kodowa za 250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sterta płyt poniewierających się po wnętrzu cromy rośnie. Zaczynam mieć dość ciągłego nagrywania

> płyt cd, brakuje mp3 jak nic.

> Mam takie radio i na szybko ktoś wskaże czy da się się coś podłączyć jako aux. Czytam o różnych

> radiach i piszecie o przycisku cd a ja ma src o takie:

> Uploaded with ImageShack.us

> Da się rade coś podpiąć czy muszę wyciągać radio i zerknąć na tył?

Nie da się i tyle, sam wtopiłem w kabel z Alledrogo i nic frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie da się i tyle, sam wtopiłem w kabel z Alledrogo i nic

zamiast piwa które przegrałeś przywieź mi kabel, do mnie ponoć pasuje biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba skłonię się w kierunku zwykłego radia.

> Ramkę dorwać, montował ktoś do cromy radio 1din? Jakiś pewny sprzedawca ramek jest?

Nie ma to jak oszpecić wnętrze i skomplikować sobie życie(panel od radia).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma to jak oszpecić wnętrze i skomplikować sobie życie(panel od radia).

> Pozdrawiam BAS

Nie dodałem, że naciskam na słowo " chyba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

no to super, w takim razie kupuję i do tego kabelek z żółtą wtyczką za 50zł i mp3 hulają smile.gif

bo jak nie będzie działać to nie już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to super, w takim razie kupuję i do tego kabelek z żółtą wtyczką za 50zł i mp3 hulają

> bo jak nie będzie działać to nie już nie wiem...

Zastanowiłbym się jeszcze nad radiem z mp3 od Pandy. Wyglądają bardzo podobnie jak z Cromy a są tańsze, można kupić w granicach 300zł. Myślę że wystarczy tylko podmienić panel a reszta bebechów jest taka sama. To tylko moje dywagacje ale wydaje mi się że taka operacja jest możliwa. Można też odżałować kolejne 2 stówki i kupić cromowe mp3.

Kabelek to fajna sprawa, miałem taki z podłączonym iPodem ale szybko zaczęło mnie irytować brak możliwości zmiany utworów z poziomu radia, lub z kierownicy i kupiłem navi z mp3 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to super, w takim razie kupuję i do tego kabelek z żółtą wtyczką za 50zł i mp3 hulają

> bo jak nie będzie działać to nie już nie wiem...

Kabelek kosztuje 24 zł, można też kupić kostkę z pinami zrobić samemu za 10. Chętnie ci sprzedam za 5 dyszek, gratis darmowa wysyłka cfaniaczek.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.